Kayinvalidem...

burcu55_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2020
43
26
29
Merhaba arkadaslar,

ben kayinvalidemle altli üstlü oturuyorum. Bazi zamanlar cok görüsürüz, bazi zamanlar pek görüsmeyiz calistigimdan dolayi yogun oluyorum. Ama yinede haftada en az iki kere görürüm.
Ben yeni evlendim, yurt disinda kaliyoruz. Evlendigimizde bize baska bir secenek birakmak istemedi. Altli üstlü oturmamiz icin kendini hirpaladi ve baska evlere baktigimizda trip atti. Esim dairemizi seneler önce kiralamisti, ailesinden ayri oturuyordu. Evlenincede kayinvalidem orda kalmamizi istedi. Dairemizin yeri cok iyi, kirasida cok uygundu. Baska evlere baktik ama bulamadik maalesef. Zaten kayinvalidem emindi o eve yerlesecegimize ve perdeyi bir seneden önce bizim salonumuza göre diktirmisti. Banyonun halisini bile önceden banyoya göre örmüstü. Gecen sene kayinvalidem kayinbabamla memleketteyken ben esimle evdeydim, izin alamamistim. Türkiyede bana göstermeden perde diktirmis. Bana gösterip danismadan kendi evime almasina sinir olduguma ragmen tabiki birsey demedim. Allah razi olsun almis, perdede güzel perde fena degil. Aynisini ama kendinede almis üstelik ayni odaya.
Bizim evlerin yapisi ayni, ayni apartmanda oldugumuz icin. Tabi perdeyle bitmiyor olay. Biz gecenlerde büyük bir televizyon aldik kendimize, aynisini oda istedi hemen aldirdi. Mutfagima uzun dolap almistim, onu begendi aynisini aldi. Gecenlerde bizdeyken banyo dolabini görmüs aynisindan istedi ve yine alindi.
Mobilya aldigimizda dolabimizi onun gibi camdan aldik ama aynasiz cekmecesiz. Aynali cekmeceli olsun diye dilinde tüy bitti. Alirken sürekli aynayla cekmeceyi ekleyin diyip durdu bende inadima farkli olsun diye almadim, istemedim. Düz dolap olsun istedim. Tabi tercihim basindan beri buydu. Ama onu öyle alana kadar ikna etmeye calisip durdu.
Gecenlerde ama sacmaligin daniskasini yasadim. Ikimizinde kahve makinesi var, farkli renklerde. Onunki bozulunca geri yolladi. Adam en az iki ay sürer diyince gitti aynisindan benimkinin renginde aldi. Iki ay nasil beklicem cok sürer dedi. Ki kahveyi kirk yilda bir icerler. Misafirleri gelmiyor bile. Gelen olsa bile, benimkini alip idare edebilirdi. Kocamda ne gerek var dedi ama buna ragmen aldi.
Iyi olmasina cok iyi, cok sever beni. Hediyeler alir, arada yemek yapar ama ikiz gibi olmamizi istemesi beni cok sinir eder. Ayrica annemden bile beni kiskanir, bana cok sacma geliyor.
Annemler oturmaya geldiginde annem onlara kisa bir haber vermis, ozamanlar hastaydi kayinbabam. Aksam ugrayacagiz size demis. Kayinvalidem annemgilin gelmesini gözetledi galiba. Bir iki saat sonra beni arayip annenler geldiyse asagiya yolla hep beraber yiyelim yemek yaptim diye emri vaki yapti. O öyle yapinca mecburen ben onlarida yemege davet ettim. Simdi yasli insanlari yemege davet etmek sorun mu diyeceksiniz. Ama bu olaya sinir oluyorum, kayinvalidemle haftada iki üc gün, bazen hergün görüsüp vakit gecirince haliyle annemlerlede yalniz vakit gecirmek istiyorum.
Ve maalesef kayinvalidemin huyunu biliyorum. Annemlerin geldigini sezse, arayip napiyorsun kizim diyip bilerek kontröl edecek bir insan. Annemlerde fazla gelmedi bize, her geldiklerinde onlarda vardi... Daha neler neler var. Bu durumda ne yapmaliyim sizce?

Demek ki senin zevkini beğeniyor. Bir de bu açıdan bak.
Ayrıca ev komple baştan aşağı aynı eşyalardan oluşsa ne olacak ki? Sorun ne bunda?

Son düzenleme:
Bu durumda bişey yapamazsınız.
Kızı yok galiba kv nizin, sizinle anne kizcilik oynuyor gibi anladım 😊
Ben olsam alsın herşeyin aynısından derim, takmam, ama siz takiyorsaniz, tek parça tasarım ürünleri var, onlardan alin.
Sorarsa bu tek, aynısından yok dersiniz 😁😁

Benim kv de ara sıra bende gördüğü eşyaları alır kendi evine ama ben takmıyorum alsın nolcak beğenmiş almış 😂 Demek ki zevkime güveniyor😂 üstelik sizinki gibi bir tane de geline alayım demez 😂 Size aldığı hediyeler güzelse beğeniyorsanız hiç takılmayın bunlara. Hem sizi seviyormuş da. Başkaca sorunlar cıkarmıyorsa, eşinizle sizi huzursuz edecek şeyler yapmıyorsa kafanıza takılacak şeyler olmasın bence bunlar. Anne babanızla yalnız kalmak istediğinizi de kibarca söylerseniz eminim anlar. 👍

Tek care tasinmaniz o da su an mumkun gorunmuyor anladigım kadarıyla. Sen en iyisi araya mesafe koy

Mesafe koyun.ve net olun bunaltmasin insanı bu ne be böyle. Eşiniz nasıl biri o da desteklemesi lazım ki bence muhakkak ama muhakkak taşının ordan

Perde almıs cok kızdım ama bisey demedim, sonucta dusunmus almıs Allah razı olsun demıssın.
Burda kısır döngü iste.
Sana fikrini sormadan evine kocaman esya alıyor haklı olarak kızıyorsun sesın cıkmıyor
Bide kendini Allah razı olsun dusunmus almıs diye teselli ediyorsun.

Böyle davranmaya devam et

Sizdekini beğenip almasına bir şey diyemem de kendisindekini sizin almanız için diretmesi evet çok anlamsız ve saçma.
Mesafe olmazsa hep yaşayacağınız şeyler.
Aileniz çok gelmiyormuş ama gelmek isteseler bile bu şartlarda pek gelemezler.
Her seferinde onlar olacaksa hiç rahat oturup kalkamayacaksınız sizin evde.

Annenizle başbaşa kalamamanız haricinde bir sorun görmedim.
Evinize aldığınız eşyalar size özel yapılmıyorsa zaten milyonlarca insanda var aynısından. Kayınvalidede olunca ne oluyor?

Demek ki senin zevkini beğeniyor. Bir de bu açıdan bak.
Ayrıca ev komple baştan aşağı aynı eşyalardan oluşsa ne olacak ki? Sorun ne bunda?

Zevkle alakasi olmayan seyler inanin. Mobilya seciminde pes dedirtti. Aldigimiz her mobilyaya karisti. Ufak tefek seylere heves etti onun haricinde bir kürdan almamiza kadar karistigi bile oldu. Koltuk aldik, hala begenmedigini dile getirir. Onunlada kalmadi calisani geri cevirmeye calisti o koltugu iptal edin diye... onuda gectim eltilerim görümcelerim ona ugrayinca banada ugruyorlar. Ne gerek var, herkesin zevki kendine. Hadi bazi seyler kullanisli begendi alir tamamda ikinci kahve makinesi ne alaka

Perde almıs cok kızdım ama bisey demedim, sonucta dusunmus almıs Allah razı olsun demıssın.
Burda kısır döngü iste.
Sana fikrini sormadan evine kocaman esya alıyor haklı olarak kızıyorsun sesın cıkmıyor
Bide kendini Allah razı olsun dusunmus almıs diye teselli ediyorsun.

Böyle davranmaya devam et
Perdenin güzel oldugunu ve beğendiğini söylüyor ama konu sahibi. Hem beğenip hem neden rahatsızlık duyuyor? Kadın hediye gibi almış. Belki bu yüzden de söylememiş aldıgını. Bana sormadan benim evime nasıl eşya alır diye düşünmek biraz fazla bir tepki. İyilik de yaramıyor kimseye beğendiysen tak gitsin işte Allah Allah 😂

Aman sen de canım yaa. Evet sinir bozucu biraz ama için de kötülük yoksa sen de takmamaya çalış. Ne kaynanalar var . Bunun da kusuru bu olsun. Sen esinle huzurlu ol da gerisindeki tek dert bu olsun. 😊

Her mısafir geldıgınde bızı cagırmalar .onceden bılseler bıle bıze son dakika haber vermeler. Kım mısafır gelirse cagırmam gereklı gorulmesı...
Yavas yavas hepsi bıttı hıc rahatsız etmiyorlar.
Esınız sızın tavrınız önemli olan ....

Kırmadan dökmeden siyaset yaparak ama gercek fıkrını hiç bılmeyecekler..

Perdenin güzel oldugunu ve beğendiğini söylüyor ama konu sahibi. Hem beğenip hem neden rahatsızlık duyuyor? Kadın hediye gibi almış. Belki bu yüzden de söylememiş aldıgını. Bana sormadan benim evime nasıl eşya alır diye düşünmek biraz fazla bir tepki. İyilik de yaramıyor kimseye beğendiysen tak gitsin işte Allah Allah 😂

Almadan önce konustuk, dedim lazim biz gelirsek beraber bakar begenir alirim ben. Perdecideyim resimlerini yollicam begendigine siparis veririz ozaman dedi, yollamadan aldi. Sinirim bu konuda

Bana sormadan benım evime ancak biblo fincan bardak falan alınır perde alınmaz. Bende konu sahıbı mutsuz sandım. Begendıyse Gule Gule kullansın ne diyelim.

Keşke biri de bana perde alsa. Üç aydır odaların perdelerini değiştiricem bir türlü fırsat bulamadım. Hazır alıp getirseler de takıversek.

X