Kayınvalidem ve umursamazlığı...

Intihar ettim demişsiniz ve bir de cinnet gecirdim kendimi ve bebeği aşagıya atiyordum demişsiniz..Arkadasim bir psikologa gidin lutfen ben muskaya felan inanmam bunlar ruh halinizin iyi olmadiginin isaretleri.Lutfen beni yanlis anlamayin olur mu biran evvel psikolog veya psikiyatriye gidin kv ne ki bunlarin yaninda.

Bir kv gelinine bakmadi diye vicdansiz olmaz bence. Evet vicdansiz toplumlarla ilgili soylediklerinize katiliyorum lakin toplumda yardima muhtac bir suru insan var,oncelikli olarak onlara yardim ederim ben olsam. Gelin zaten kvnin zor zamaninda yaninda olmak zorunda degil, oglu anasinin yaninda olsun. Herkes fayda gorecekse kendi anasindan evladindan gorur.
Yardım konusunda önce en yakınımızın ihtiyacına bakmak dinimiz gereğidir. Ayrıca yardımdan yardıma koşan kv yakını olarak zor zamanında gelinin yanında değilse bu da bir çelişkidir, artniyet aranır. Zorunda değil ama yapabilir yaparsa gönlünde taht kurar zaten, birbirine karşı sevgi besleyen insanların ilişkisi de sağlıklı yürür. Zaruriyetten doğmuyor sevgi, merhamet ve iyilikten doğuyor zaten.

Yardım konusunda önce en yakınımızın ihtiyacına bakmak dinimiz gereğidir. Ayrıca yardımdan yardıma koşan kv yakını olarak zor zamanında gelinin yanında değilse bu da bir çelişkidir, artniyet aranır. Zorunda değil ama yapabilir yaparsa gönlünde taht kurar zaten, birbirine karşı sevgi besleyen insanların ilişkisi de sağlıklı yürür. Zaruriyetten doğmuyor sevgi, merhamet ve iyilikten doğuyor zaten.
Oyle evet de hic bir gelin de evine muska beyin koyan kvye yardima gitmez zaten. Kendisine zor zamaninda yardimci olsa dahi. Ben oyle seylere inanmam lakin konu sahibi huzursuz olmus. Sevgi ille merhametten de dogmaz,insanin icinde olan bir sey. Sevesim varsa seviyorum birini,bana iyilik yaptigindan veya benim ona olan merhametimden de degil.

Pek de iyi niyetli degilsiniz sanki. Yazdiginiz diger maddelere de baktim,kimse size hastayken yemek yapmak zorunda degil,kimse evinizi tasimak ve yerlestirmek zorunda degil. Cok zengin cok kulturluymussunuz ya,eviniz cok iyi yerdeymis ama esinizin ailesininki oyle degilmis ya, bunlar cok kulturlu insanlarin soyleyecegi sozler degil. Bilin istedim

Edit;kvnizle gorusmek zorunda degilsiniz
Ben size hic katilmiyorum bu konuda. Aile demek zor günlerde yaninda olmak demek. Yeri geliyor hasta komsuya eli bos gidilmiyor. Kayinvalide evveliyetle yapmasj lazim bir kap yemegi el ele yapar. Yapmiyorsa da bence evine istememekte haklisin konu sahibi. Ama esin hakli sen söyle icin rahatlasin hem de onun annesidie en nihayetinde...

Ben size hic katilmiyorum bu konuda. Aile demek zor günlerde yaninda olmak demek. Yeri geliyor hasta komsuya eli bos gidilmiyor. Kayinvalide evveliyetle yapmasj lazim bir kap yemegi el ele yapar. Yapmiyorsa da bence evine istememekte haklisin konu sahibi. Ama esin hakli sen söyle icin rahatlasin hem de onun annesidie en nihayetinde...
Ben en basta konu sahibinin bazi fikirlerine oldukca kizdim. Esinin ailesi elit degilmis x mahallesinde oturuyormus, kendisi esinden cok daha guzelmis vs vs,bunlari calisan memur bir okumus kadina yakistiramadim acikcasi,kendisi de burada arkasindan konusmayayim da :KK66: aile olmanin gerektirdigi bazi seyler var evet dediginiz gibi,lakin insan ailesine bunlari soylemezdi o zaman. Bana normal geliyor kendim kvmi kendi dugunumde gordum ilk kez davetli olarak hem de. O yuzden kimseden beklentim yok. Konu sahibi de beklentisi olmadiginda daha mutlu olacagini gorecek. Verir parasini yaptirirsin yemek temizlik ne ki. Allah kimseyi kimseye muhtac birakmasin sagliktan paradan etmesin gerisi kolay

Benim de kv kp hiç bir şey yapmadılar,bir ceyrek altin bile ne bana ne ogullarina taktılar,herseyi ben esim ve benim ailem yaptik el gibi durdular,ulen bir dogumgunu hediyesi bile almadilar bir cicek bile...kendi ayıpları...Ben 2 kez taşındım ailem istanbul disinda oturuyor,onlar bir kez bile bir seye ihtiyacin var mi diye arayip sormadilar,ben en basindan koydum mesafemi,hic bir seyde beklemiyorum istemiyorum onlardan boyle cok rahatim.Siz de takmayın boyle seyleri kafaya.

Eşimin ailesi diyarbakırın çok elit bir yerinde oturmuyorlar ve yerlisi değiller. Cahillik seviyesine gelince benim ailemdeöi herkes üniversite mezunu ve anlayışlılar. En azından fedakarlar. Bu arada eşimin ailesinin durumu da düşük değil. Gayet iyiler parasal olarak. Yani kötü yerde halen oturmaları onların seçimi. Burada bazı semtler var ve bu semtlerde zihni dar olan ve örgüte yardım yataklık eden kişiler oturur. Bunu vurgulamak istedim. Sırf komşusundan vazgeçmemek adına hala oturuyorlar.
Bir insan oğlunun eşine hasta iken hamile iken yemek yapıp yardım etmeli. Eğer karşındaki kişi sen hasta iken maddi manevi yanında ise en azından bunu vicdanen yapmalı insan. Keza ben karnımfa onların torununu taşıdım ve aylarca evden çıkmadım. Yemek yapabilecek kadar ayakta durmak yasaktı çünkü.
Banada yasakti ayakta durmak yemekleri ve temizligi esim yapti.beni yikadi ve vucudumu temizledi annem ve iki ablam var iki sokak otede.sorun ne ben anlamadim.kimseden beklentim yok kafam rahat.kimseyle kendinizi kiyaslamayin bu devirde baslik parasimi kaldi herkes evinide kendi dosuyor cocuguda kendi doguruyor kimse yapmak zorunda degil.esinizi zorlamayiniz bence

Yani duruma gore degisiyor bence. Konu sahibi mesela diyor ki kv evime muska koydu,simdi bu konulara ben inanmam misal ama konu sahibi huzursuz olmus,sadece tek bir sorun degilmis ki bertaraf etsin. Bence karari kisilere birakmak lazim,benim esim benim annemi istemezse gecerli sebebini sorarim,ama zorlamam gorussun diye veya git sen soyle annemle gorusmek istemedigini demem. Yuz yuze getirmemek lazim bazi konularda.
Peki evimize gelemez derse nasıl olur tavrınız
Muska işlerine inanırım ben ama evimize gelmesin demek ileride eşi ile sıkıntı yaratabilir genelde de öyle oluyor

Peki evimize gelemez derse nasıl olur tavrınız
Muska işlerine inanırım ben ama evimize gelmesin demek ileride eşi ile sıkıntı yaratabilir genelde de öyle oluyor
İyi gelmesin ben giderim anneme derim. Zaten annem de insansa anlar istenmedigini ve gelmez. Evet haklisiniz esi ileride sorun cikarabilir bu konuyla ilgili. Hatta daha farkli durumlar da yasanabilir. Misal kv bu durumu kullanabilir,arayip zirt pirt cagirabilir oglunu, sevdigin yemegi yaptim gel ye oglum,is cikisi bana bir ugra oglum, gel seninle suraya gidelim oglum vs vs seklinde. Konu sahibi ne de olsa gitmiyor esiyle ya,evde oturup koca bekler duruma gelebilir bir sure sonra da rahatsiz olur elbette hakli olarak.

Neden bu kadar iyilik yaptın insanlara yaranilmiyor.görüşme aynı ben ben de ailemin evinde oturuyorum bebeğim var anneme emanet ediyorum sonuç olarak da kaynanam olacak şeytanla görüşmuyorum çok da mutluyum kendi çapımda tavsiye ederim:).

Kultur uyusmazlıgı 1.sırada ve naparsan yap yaranamazsın sen daha kv.ne, bebege ablanla annem baksın esınle beraber konusup bellı edın tavrınızı.

Kultur uyusmazlıgı 1.sırada ve naparsan yap yaranamazsın sen daha kv.ne, bebege ablanla annem baksın esınle beraber konusup bellı edın tavrınızı.
Eşim hafta sonu gidip konuşacak. Karım size fedakarlık yapmasına rağmen siz hastayken bile ona yardımcı olmadınız. Bu nedenle ben gelip giderim ancak karım görüşmek istemiyor sizinle diyecek. Bu akşam konuştuk bana söyleyeceğim dedi. Ben haksız olduğumu düşünmüyorum. Eşimin ailesi ile aramızda müthiş bir kültür çatışması var. Kafa yapılarımız farklı. Ancak ne olursa olsun hasta insana toruna bu denli kötü davranılmaz.7 yabancı beni aradı sordu amcak hiçbiri yoktu.
Ben maddi açıdan bişi beklemiyorum.bir tatlı dil bir güleryüz. Teklif etseydi bile yardım etmeyi kabul etmezdim ablam var sağol anne derdim. Ancak kadın bunu bile yapmadı.
Annem sürekli seni istemiyorlar istemiyorlar deyip duruyor.
Artık bunaldım herkesten. 1 ay sonra bol stresli olan işime dönüyorum. Ve biliyorumki her jafta sonu maile bize gelecekler bebek bahanesi ile yiyip içip gidecekler. Düğü arefesi tüm akrabalar benim evimde ağırlanacak.
Bana yapsaydı zor zamanımda bende can ile baş ile yapardım. Ama maymun gözünü açtı.
Ölse ölüsüne kalsa dirisine gitmem o ailenin.

Neden bu kadar iyilik yaptın insanlara yaranilmiyor.görüşme aynı ben ben de ailemin evinde oturuyorum bebeğim var anneme emanet ediyorum sonuç olarak da kaynanam olacak şeytanla görüşmuyorum çok da mutluyum kendi çapımda tavsiye ederim:).
Sürekli onlarla aile olmak kabul edilmek ve eşim huzurlu olsun istedim. Ama bakıyorumki hata etmişim....

:KK200: Canimsin
Valla yirtmam ayol ne yirtacam kendimi. Evlenen benim. Esimle evleniyorum,evi kuruyorsam kendi evim, ben kendi annemi bile getirmedim al anne bak bu bizim evimiz olacak diye. Ben oturacagim anama ne :deli:
Fedakarligi yapacaksan kendin icin yapacaksin, baskasi icin degil. Yaptigin sey sonradan seni rahatsiz edecekse de yapmayacaksin. Cok zor zaten hayat. Bir de biz zorlastirmayalim ya.
sende benim :KK200:
ne güzel bir huy maşallah.. bende ister istemez bazen fedakarlığın ölçüsünü kaçırıp üzülürüm ondan sonra
gerçi kendimi bayağı törpüledim çok şükür

Eşinde arkanda sorun olcak birsey yok. Geldiginde icindekileri soyle sana dert olacagina ona dert olsun.

Eşim hafta sonu gidip konuşacak. Karım size fedakarlık yapmasına rağmen siz hastayken bile ona yardımcı olmadınız. Bu nedenle ben gelip giderim ancak karım görüşmek istemiyor sizinle diyecek. Bu akşam konuştuk bana söyleyeceğim dedi. Ben haksız olduğumu düşünmüyorum. Eşimin ailesi ile aramızda müthiş bir kültür çatışması var. Kafa yapılarımız farklı. Ancak ne olursa olsun hasta insana toruna bu denli kötü davranılmaz.7 yabancı beni aradı sordu amcak hiçbiri yoktu.
Ben maddi açıdan bişi beklemiyorum.bir tatlı dil bir güleryüz. Teklif etseydi bile yardım etmeyi kabul etmezdim ablam var sağol anne derdim. Ancak kadın bunu bile yapmadı.
Annem sürekli seni istemiyorlar istemiyorlar deyip duruyor.
Artık bunaldım herkesten. 1 ay sonra bol stresli olan işime dönüyorum. Ve biliyorumki her jafta sonu maile bize gelecekler bebek bahanesi ile yiyip içip gidecekler. Düğü arefesi tüm akrabalar benim evimde ağırlanacak.
Bana yapsaydı zor zamanımda bende can ile baş ile yapardım. Ama maymun gözünü açtı.
Ölse ölüsüne kalsa dirisine gitmem o ailenin.
hakkınızda hayırlısı olsun, da birşey sormak istiyorum. Kayınpederinizin durumu nasıl iyileşti mi?

hakkınızda hayırlısı olsun, da birşey sormak istiyorum. Kayınpederinizin durumu nasıl iyileşti mi?
Rabbim ölümü tattırmasın ailesine ama maşallahı var en temiz hastaned prof.a yaptırdık ameliyatı. 15 bin gitti. Sadece ameliyata. Oda parası yatak parası saymıyorum...

Rabbim ölümü tattırmasın ailesine ama maşallahı var en temiz hastaned prof.a yaptırdık ameliyatı. 15 bin gitti. Sadece ameliyata. Oda parası yatak parası saymıyorum...

Para para para.
Şu hayatta tek bildiğiniz şey para mıdır? Her konuyu, her soruyu en sonunda paraya bağlıyorsunuz. Eşinize ve ailesine bravo valla. Ben yakınımda bu kadar maddiyatçı bir insan olsun istemezdim.

X