Kayınvalidem ve Görümcemin Bana ve Aileme tavrı

yapmayın

kv nin evinde düşükten sonra yere burnum düşse almam

eşim ben karnım burnumda hamile iken eve iftara hem de misafir çağıramaz

hem de üst kattan

anası pişirsin de siz yiyin bunu demeyip onları iftara çağırırsanız sonu bu olur

ezdirmeyin kendinizi

ayrıca da eşin nerede idi ekmek döküldüğünde

görümcene diyemedi isen eşine deseydin süpür diye

getir diye götür diye vs vs
Aynen ya kocan yok muydu evde de baban supurdu kv'nin kirintilarini? Yaziklar olsun diyorum kendiniz yetmiyor anne babanizi da hizmet ettiriyorsunuz kocaya ve ailesine.

kimseden birşey beklemeyin bu bir, kendi ailenizi de o kadar yıpratmayın aneniz eşinizin ütüsünü yapmak zorunda değil, tutun bir temizlikçi gelsin yapsın, kv denizin hiçbir işine el sürmeyin, çağırırsa işim var yarı öbür gün doğum yapacaksınız loğusayım bebek var durmuyor vs vs bahaneler üretin ama yanyana geldiğinizde de saygıda kusur etmeyın gülün geçin ama yine söylüyorum iş yapmayın ..!!!!!
Canım inan geçen gün görümcem alt tarafı bi pazı yıkayıp doğradı pazı ya bildiğimiz pazı. Bir feveran etti kızdı gürledi şok olduk eşimle. Bize değil bu arada kendi evine yapıyor.Ona rağmen o kadar söyleniyor. Kaynanam kızına hiç bir şey demiyor. EE kızım ya kocan yeşillik severse dedi sadece. Görümcem gayet net "gitsin dışarda yesin uğraşamam ben"dedi. Kızına bi pazıyı zor doğratır,benimse bütün işlerini yapmamı ister. Ama dediğin gibi artık anneme kızıyorum benim evime geldiğinde bardak bile kaldırmayacaksın yerinden diyorum. Annem hep iyi niyetinden yaptı ne yaptıysa ama kaynanamlar iyice tepemize çıktı.

Peki bu insanlar yiyip içtiğini temizlenmeden kalkıp giderken size hic yardımları dokunmazken siz napiyorsunuz.. Neden kendinizi bu kadar yoruyorsunuz.. Yardim isteyin ya basit ve net.. Hatta özellikle esinizin yaninda isteyin yapmak zorunda kalsinlar niye ezdiriyonuz ki kendinizi.. Çocuğuna yazık ya herşeyden önce... Aglamayan bebeğe mama vermezler aglayacaksin bacım eşine aglayacaksin kaynanana aglayacaksin gorumcene aglayacaksin bulmuşlar her isin üstesinden gelen hatunu kullan kullanabildiği kadar oh.. Salaga yatacaksin ah yapamiyorum diyeceksin essek gibi yardim edecekler...!

babalık görevi vs yok ki eşinin

kv kaynana olacak kdar yetişkin bir kadın

görümcen de evlenecek çağa gelmiş kız

herkes kendine bakabilir

hastalık olur şu bu olur ayrı da

altlı üstlü otururken günlük eşine ne ihtiyaç duyabilir ki kv

eşinde hatanın büyüğü ayrı ev olduğu bilinci yok

bebek geliyor bak canını sıkmak istemeyiz

ama bebek doğunca annemin bir bildiği vardır cüeleleri artacak

o nedenle kv nin ilk müdahalesinde resti çek

Canım zaten doğumdan sonra gelip benle uğraşmasın diye eşimle doğum ve bebek bakımı kursuna gittik. Eşimde kendisi de söyler annem zaten çocuk bakamaz hemen yoruluyor diye. Misafir vs istemiyorum doğumdan sonra evimde dedim eşime,kaynanam yine mevlüt diye tutturdu olmaz dedim eşimle konuştum. Kimse yardım etmiyor zaten annem mevlüt istiyor ama herşey bana kalıyor dedim. Yok canım boşver biz kendimiz okuruz Kur'an'ımızı dedi eşimde.

Canim yakında hayırlısıyla bebeğini dünyaya getireceksin
Peki bu insanlar yiyip içtiğini temizlenmeden kalkıp giderken size hic yardımları dokunmazken siz napiyorsunuz.. Neden kendinizi bu kadar yoruyorsunuz.. Yardim isteyin ya basit ve net.. Hatta özellikle esinizin yaninda isteyin yapmak zorunda kalsinlar niye ezdiriyonuz ki kendinizi.. Çocuğuna yazık ya herşeyden önce... Aglamayan bebeğe mama vermezler aglayacaksin bacım eşine aglayacaksin kaynanana aglayacaksin gorumcene aglayacaksin bulmuşlar her isin üstesinden gelen hatunu kullan kullanabildiği kadar oh.. Salaga yatacaksin ah yapamiyorum diyeceksin essek gibi yardim edecekler...!
Katılıyorum aynen öyle yapmasi lazim

Özetle budur...
Canım kaynananam 1 sene evvel rahim kanseri ameliyarı oldu ve rahmi alındı ama şu an hiçbir sıkıntısı yok şükür. Sadece şeker hastalığı var. insilün kullanıyor. Ama bir görseniz serzenişlerini, sanki şeker hastası değil de kötürüm ya da kanser bütün vücuduna yayılmış gibi. Öyle sinsi ki, eşimin duygularını kullanarak kendi tarafına çekmeye çalışıyordu hep. Ama kayınbabam eşimin gözünü açtı Allah razı olsun. şimdi eşim görümcemin bile annesine yardım etmek istemediğini gördükçe benden birşey istemeyi bıraktı.

Canım zaten doğumdan sonra gelip benle uğraşmasın diye eşimle doğum ve bebek bakımı kursuna gittik. Eşimde kendisi de söyler annem zaten çocuk bakamaz hemen yoruluyor diye. Misafir vs istemiyorum doğumdan sonra evimde dedim eşime,kaynanam yine mevlüt diye tutturdu olmaz dedim eşimle konuştum. Kimse yardım etmiyor zaten annem mevlüt istiyor ama herşey bana kalıyor dedim. Yok canım boşver biz kendimiz okuruz Kur'an'ımızı dedi eşimde.

şimdilik öyle diyor

ama annesi diyecek ki bak çocuk üşüyor ince giydirdi

eşin önce yok diyecek

sonra çocuk öhö dediği anda acaba annem doğru mu diyor ki diyecek kibarca

sen kursta öyle dediler bak böyle yazıyor deyip ikna edeceksin

annesi bir daha geldiğinde ay sabi bu üşür vs vs diyecek duracak

bir sonraki öhö de eşin elinde yelek ile yanında

örneğin kv çocuğun yoğurdunu bakıcının soğuk yedirdiğini iddia ederdi

yaz günü, yoğurt gün boyu dışarda durup iyice ısınacakmış

ekşir o yoğurt ama kadının tek derdi sıcak idi başka ölçütü yoktu

ya da ne bileyim kendi 5 kat giyer terler ama ay eviniz sıcak der sonra da çocuk üşüyor derdi vs vs

yani kv nin kendince bir doğrusu olur o değişmez

başarı bunun önüne geçebilmesi eşinin

mevlüt yapılırsa da yapılır sen her şeye neden koşasın ya da annen

sen bebekli lohusasın

görümcen bir de akrabalardan kız ayarlanır servis vs onlarda olur

kapıdan girene de dersin ay ben bebekliyim sağ olsun X ve Y her şeyi yapacak

yapmama şansları kalmaz

Onların seni mutsuz etmesine izin verme..Bebeğini dusun.Yalnız onlardan herhangi bir beklenti içine girme artık öğrendin tarzlarını.cok merhametsiz insanlarmış.gelin köle mantığında bir kv var.zamanla onlar sana sen onlara alisacaksin.cok fazla susma ama yuzgozde olma.mesafeni koru.Allah güç kuvvet versin hayırlı dogumlar
Allah razı olsun canım. zaten eşimde gördü artık bana faydadan ziyade iş çıkardıklarını. O yüzden bi sıkıntım kalmadı eşimle aramda. Benim tek sıkıntım kayınvalidem. hala eşimi etkilemeye çalışıyor. Onu geçtim aileme yaklaşımı beni umursamadan sergiledikleri bu tavır ve yardım bekleyişleri artık canımdan bezdirdi beni.

Allah yardımcın olsun Bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Bana kalırsa kendi ailenede evde hiçbir iş yaptırma kabul etme bence bir kadın tut zor durumda kalırsan, bir başkası gelicek batırıcak elini bir işe değdirmiyecek benim ailem yapacak, şimdi bide çocuk olsun sen o zaman gör çümbüşü kv. görümcen kucağından indirmezler herkes gelir eve onlar uzatır ayaklarını oturur annen hizmet eder onlara

Canım eşim çok iyi bir insan Allah ondan razı olsun. Hep kayınvalidemin şişirmeleri yüzünden sıkıntı yaşıyoruz. O da sağolsun kayınbabam geldi benle herşeyi konuştu ve eşimle bu konu hakkında özellikle görüştü. Adamcağız bana ve eşime çok destek oldu. Şimdi kayınvalidem öyle istediği gibi şişiremiyor eşimi. Bu yüzden bana başka eşime başka oynuyor bizi birbirimize düşürme çabasından. Ama pabuç bırakmıyorum. Çok şükür eşimle aramız iyi şu an ama annesi ve kız kardeşi çok üstüme geliyor, o da bir kaç kez sinirlendi bu yüzden ama kayınvalidem yüzsüz ötesi. Bu arada bu ikinci gebeliğim. Neredeyse iki yıl oldu evleneli. İlk gebeliğim düşükle sonuçlandı.

eeşin çok iyi olsa anasının şişirmesine gelmezdi. bahane bence. madem o kadar iyi söyle. bak böyle böyle yapıyolar ayaklarını kessinler bizim evden de. girip çıkmasınlar muhatap olmasınlar senle. diyebiliyr musun?

el kızının canı olmaz canım karşı taraftan bişey bekleme, mesafe koy diyeceğim ama altlı üstlü oturuyosunuz ne desem bilemedim, bir şey olduğunda tepkini koy lafını söyle bugün hamilesin yarın lohusa hiç değilse için bi nebze rahatlar...
Sorma canım ya. İstiyorum araya mesafe koymayı. ama bi görsen kaynanamı 10 numara 5 yıldızlık hollywood oyuncusu. ben tek iken laf sokuyor, eşim varken ayy kızım seni özledim,aman tunahanıma dikkat et yorma kendini. Bu kadar iki yüzlü oyunculukla oscar kazanır o derece yani.

babalık görevi vs yok ki eşinin

kv kaynana olacak kdar yetişkin bir kadın

görümcen de evlenecek çağa gelmiş kız

herkes kendine bakabilir

hastalık olur şu bu olur ayrı da

altlı üstlü otururken günlük eşine ne ihtiyaç duyabilir ki kv

eşinde hatanın büyüğü ayrı ev olduğu bilinci yok

bebek geliyor bak canını sıkmak istemeyiz

ama bebek doğunca annemin bir bildiği vardır cüeleleri artacak

o nedenle kv nin ilk müdahalesinde resti çek
Ne ihtiyaç duyabilir ki demişsin ya canım, arıyor eşimi diyor ki oğlum çamaşır sericem çok halsizim şekerim düştü gelip ser, sonra ki gün arar oğlum belim ağrıyor kesemiyorum tırnaklarımı gelip kes, oğlum evde domates bitmiş gidip al, oğlum kardeşin tatlı istiyor dışarı çıkınca bize tatlı getir/bütün hamileliğim boyunca ben ne aşerdiysem aynısını eşimden istediler). Oğlum dedene yemek yaptım gel götür. Hiç demez ki şu işleri kızıma yaptırayım birazcııık.

Buarada erkek aılelerınden kım kımden hayır gormus olabılır kı.
Benım oncekı hamılelıgım cok sorunluydu kayınvalıdem gelmıstı kalmaya, vallahı bakanıda zor , baktıgınca bazı seylerıde cekmek zorundasın. Allah kımseyı kımseye muhtac etmesın. Cok sukur sonuna kadar gelmıssınız bırakın sılmeyıversınler

Aynen ya kocan yok muydu evde de baban supurdu kv'nin kirintilarini? Yaziklar olsun diyorum kendiniz yetmiyor anne babanizi da hizmet ettiriyorsunuz kocaya ve ailesine.
Hayır canım,eşim teravih namazına gitmişti. Vardiyalı çalıştığı içinde beni o akşam ailemin yanına bırakacaktı. O yüzden hemen hazırlanayım bekletmeyeyim diye süpürgeyi getirdim tam başlayacakken kıyamadı babam aldı elimden. Eşim aileme karşı çok saygılı. Asla öyle birşeye müsaade etmezdi zaten evde olsaydı.

Valla canım işin zor..hele çocuk olduktan sonra daha zor..önce hayırlısıyla kavuş inşallah bebeğine..loğusa halinle hiç çekmezsin bunları..resmî ol hatta ufaktan uzak bir yere taşınmayı düşün bence..bu ne be?bende hiç gelemem böyle şeylere..yeri geliyor eşin iyi olsa da yetmiyor..

Ya neresinden tutsan elinde kalan bi konu daha. Kocam iyidir ama annesinin gazına gelip böyle davranıyor, kaynanam işini bana yaptırıyor ama kimse bana yardım etmiyor.

Hamileyken 38. haftaya kadar çalıştım ama kendi tercihimdi. Tüm işlerimi kendim yaptım, misafirde ağırladım, temizlikte yaptım, camda sildim. Kimseden bişey beklemedim. Ama gidipte kendi annem dahil kimsenin işinide yapmadım. Bu nedir yahu. Canınızı sokakta mı buldunuz. Size de yazık. Kendi değerinizi bilmezseniz kimse size değer biçmez. Kayınvalide iş mi bekledi hemen evinize inin ya da ağrım var deyin. Bende sizden şu işim için yardım isteyecektim malum iyice ağırlaştım deyin

Hayır canım,eşim teravih namazına gitmişti. Vardiyalı çalıştığı içinde beni o akşam ailemin yanına bırakacaktı. O yüzden hemen hazırlanayım bekletmeyeyim diye süpürgeyi getirdim tam başlayacakken kıyamadı babam aldı elimden. Eşim aileme karşı çok saygılı. Asla öyle birşeye müsaade etmezdi zaten evde olsaydı.
Dokulurken yok muydu evde? Ekmek oyle yere de cirpilmaz cok buyuk terbiyesizlik. Neresinden tutsan elinde kaliyor 36 haftalik hamileye iftar hazirlatmak nedir ya? Kocanda suc.

X