Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Karı koca çalışınca hele memur olunca bedavadan havadan para geldiğini sanıyor bazı insanlar… sizin kayın aile de öyle düşünmüş olacak ki diğerlerine yaptırırken size hiçbir şey yapılmamış.. benzer durumu ben de yaşadım. Kime yaptılarsa ondan beklesinler, bana hiçbir şey yapmadılar benden de beklentiye giremezler.. yanlarına yamaçlarına pek yaklaşmam
Kaynanam ben çalışmaya başladıktan sonra her ay para istemeye başlamış eşim yollamamış, çok sonra duyuyorum. Bi gün demiş ki kaynanam '' Taş atıyor da kolu mu yoruluyor, bütün gün yata yata maaş alıyorlar. ''. Eşim de '' Sen çok bilme her şeyi bu kadar. '' demiş. 👽 Eşimin tepesi atsa kalıbı müşterinin kafasına geçiren adam, bizim yaptığımızı düşünemiyorum ya, yanarız biteriz ölürüz. 😆

Tabi ki konuşmakla iyi yapmışsınız.Nereye kadar susacaksınız.o eşiniz de kendi ağzına sıçsın.Sacma insan başkasının yanında ne biçim bir davranış biçimi o.Son olarak da şunu söyleyeyim maalesef iki kişi memur olunca bu muamele hep yapılıyor.Onlar memur durumları iyi diye bakılıyor.Cunku memurlar yatarak para kazanıyor.Diger tarafa bol bol verilsin diye.
Çok haklısınız

Şimdi kadın yola çıkacak annesi büyük sonuçta bunlar yaşandı diye vicdan yapıyorum günah olur diye de üzülüyorum. Evet eşim

Vicdan yapacak bir durum yok. Görümce sizi kışkırtmaya çalışmış, siz de cevabını vermişsiniz. Tarz meselesi biraz da. Ben doğrudan kavga başlatmak yerine pasif-agresif girişirdim. İki insanın kendi emekleri ile kurduğu bir yuvanın daha değerli olduğunu filan vurgulardım mesela. Ama sizinki de yersiz olmamış.

Yalnız ben burada görümcenin söylediklerine değil eşimin söylediklerine takılırdım. Herkesin önünde, hele hele annemin önünde bana o lafı edecek adamı pişman ederim.

Kaynanam ben çalışmaya başladıktan sonra her ay para istemeye başlamış eşim yollamamış, çok sonra duyuyorum. Bi gün demiş ki kaynanam '' Taş atıyor da kolu mu yoruluyor, bütün gün yata yata maaş alıyorlar. ''. Eşim de '' Sen çok bilme her şeyi bu kadar. '' demiş. 👽 Eşimin tepesi atsa kalıbı müşterinin kafasına geçiren adam, bizim yaptığımızı düşünemiyorum ya, yanarız biteriz ölürüz. 😆
Biz de de tam tersi diğer eltimde kalamazlar gidemezler hep bende kalırlardı ve hizmette asla küsur etmezdim ama sorsalar o daha iyidir

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Bence her şeyi bırakıp sadece şunu düşünmeliydiniz . Kim ne yaparsa evladına yapar. Size bir şey yapılıyor sa eşinize yapılmıyorsa eşinize . Bunu eşiniz düşünüp idrak edilmesi gerek. Belki ortada haksızlık vardır . Ama bu konuda hiç görüşünüzu sunmamaliydiniz . Eşiniz kendi halini düşünmüyor ki siz niye atıyorsunuz kendinizi

Ben şeyi anlamadım size demişler ya biz sizin hakkınızı daha sonra vereceğiz diye hani bu hak tam olarak nasıl bir hak oluyor? Para, mal, mülk her neyse adamlar çalışıp yapmış bu nasıl sizin hakkınız oluyor?

Bir diğer mesele neden onunla bununla kendinizi kıyaslayip bir yarış halindesiniz ve bu kadar doldunuz.

O kadar şey söylenmiş karşılıklı ve sonra özürler dilenmis ee ne oldu şimdi? Amaç neydi ki ne oldu? Bu kadar şey söylenip özür dileyince yüz yüze bakabilecek misiniz?

Bütün bunlar size bilezik takıldıgi için yani :olamaz:
İki taraf da umduğunu bulamamış oturmuş yerine. Konu sahibi de bu tantanaya değmediğini düşünüyor ki şimdi pişman mevzuyu açtığına.

Biz de de tam tersi diğer eltimde kalamazlar gidemezler hep bende kalırlardı ve hizmette asla küsur etmezdim ama sorsalar o daha iyidir
Ben akşama kadar çalışıp bir de kayın aileye hizmette kusur etmiyim diye paralamam kendimi.

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Vallahi öyle güzel yapmışsınız ki pat pat cevap vermişsiniz inanın içimin yağları eridi takdir ettim
Sonradan özür dileyip geri adım atmanızı hiç yakistiramadim ama

Bence her şeyi bırakıp sadece şunu düşünmeliydiniz . Kim ne yaparsa evladına yapar. Size bir şey yapılıyor sa eşinize yapılmıyorsa eşinize . Bunu eşiniz düşünüp idrak edilmesi gerek. Belki ortada haksızlık vardır . Ama bu konuda hiç görüşünüzu sunmamaliydiniz . Eşiniz kendi halini düşünmüyor ki

Ben akşama kadar çalışıp bir de kayın aileye hizmette kusur etmiyim diye paralamam kendimi.
Hep iyi olmaya çalıştıkça olmadı. Hep eleştirildim aile içine gorumcemler karışmaya çalıştı hep sorun yaşadım. Ne zaman kendi halimizde oluyoruz eşim kibar saygılı vs ama ailesinin yannda erkeklik yaptı galiba ayrılmayı düşündüm kaldıramadım ama anneme o sekilde konusunca bisi diyemedim ben konusmuyorum suan

Sizce tek sorun kv ve görümce mi burada? Eşinizin tavrı peki? Hepsi birbirinden beter.

Taş atıp da kolu mu yoruluyor.. cümleye bak o kadar kolaysa kendi niye çalışmamış hanımefendi. Hiç unutmuyorum bi bayram eltimle oturuyoruz saat 11gibi eltimin telefonunun alarmı çaldı. Hayırdır dedim. Sabahları uyanmıyormuş bıraksan 2-3e kadar uyurmuş o yüzden uyanabilmek için alarm kurmuş hanımefendi ben o saatte 4. Dersten çıkıyordum.. sizin kayınvalide de oğlu tek çalışırken istemiyor siz çalışmaya başladıktan sonra istiyor resmen maaşa ortak olmak istemiş kadın 🤬

X