Kayinvalidem ve gorumcem ile birbirimize girdik !!!!

Yasemin cetin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2022
49
-9
30
Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor

Merhabalar 2 yıllık evliyim.1 yaşında bebeğim var . Eşimle severek evlendik ıkimizde memuruz.Evlenirken eşimin ailesi hiçbir şekilde bize yardım etmedi ayağıma çorap dahi almadı. Sadece düğünde bileziktakıldı. Ekonomik durumları gayet iyi . 2 eltim var onlara adan zye her sey yapilmis ev alirlarken yuklu miktar para verilmis vs. Bize de söylenen iste biz sizin hakknzda vericez vs
Neyse 2 yıl o şekilde oyaladılar. Küçük kaybına 500 bin tl lik ev alındı. Kayinvalidemköyden geldi çocuklarında belirli bir süre kaldı. Şu zamana kadar ağzımı açıp tek kelime dahi etmedik eşimde zaten asla konuşmaz .Neyse gorumcemle aynı sitede oturuyoruz ve evimi kendi bilek gucumzlealdık çok şükür. Annemde çocuğuma bakıyor neyse annem ben eşim gittik caya.sofraya oturduk gorumcem başladı küçük kardeşime şu altın takilcakbu yapılacak vs diye bisi demedim.En son sen büyük nisan yapmadin sana o yüzden yüz görümlüğü takılmadı dedi .Benim sarteller attı bana hiçbişi yapmadınız ki dedim .Diğerlerine yapıldı ama sanırım biz memuruz diye yapılmadı dememle gorumcem bagrpçağırmaya başlayınca eşim bana sus dedi .Ben susmadım sonra masaya vurdu ağzına sıçarım senin gerizekalı dedi bana çekti gitti.Annemin yanında bana o şekilde davranınca gorumceme doldugim her şeyi yüzüne haykırdım. Daha önceden de her şeye karışmaya çalışmıştı büyük sorunlar yaşadım. Neyse kayinvalidem beni suçlu gördü kendi kızını savununca annem sinirlendi annemde dahil oldu.Gorumcemin huzurumu kacrdgni karismamsi gerektiğini fln söyledi sonra görüncemkızını da senide sevmiyorum bosaticam senin evliliğin benim 2 dudağımın arasında diye çirkin çirkin konuştu. Ben de baş baş bağırdım kayinvalidem den daha sonra özür dilerim barıştık sonra gorumcemle ne olduysa aldım kiyftlri eşimle geri gindrms. Annemde eşime kızıma sahip cikamyrsn olmaz böyle demiş eşimde ben kızını seviyourm kimsenin 2 dudağı arasında değil evliligim vs demiş annemden özür dilemiş.Bugunde kayinvalidem memleketine gitti. Aramadim hic gorumcemle omur boyu konsmayacgm .Çok üzgünüm hiçbişi yemiyorum .bazen sussaydım daha mi iyi olurdu diyorum bazen de hiç mi bir şey konusulmayacak bunlara diyorum .Siz ne önerirsiniz? 2 yıldır hep hoşgörülü davranmıştım he0si boşa mı gitti .Günaha mi girdim hep sorguluyorum. Içın daralıyor
Bazen bazı kavgalar yaşanmalı ki gerçek yüzler ortaya çıksın hiç canını sıkma iyiki kavga ettiniz uzak durur sizden artık

Günahı vs bilmem de böyle kavga gürültü işine girmemek gerekiyordu.
Haksızlığı yapan onlar.
Ben kendimi ezdirmem ama kendileri ile oğulları arasındaki bir haksızlık hali.
Yoksa bir çoğumuza ne sözler verildi de tutulmadı.
Ha şöyle o sofrada başkasına verilen parayı da konuşturtmam.
Eşinizin oradaki tavrı çok iğrenç. Sizin, görümcenizin, annelerin seviyesi yerlerde...

Günah ne alaka o kısmı anlamadım

Masaya vurup hakaret eden eşiniz mi görümceniz mi, onu da anlamadım

Bazen bazı kavgalar yaşanmalı ki gerçek yüzler ortaya çıksın hiç canını sıkma iyiki kavga ettiniz uzak durur sizden artık

Günahı vs bilmem de böyle kavga gürültü işine girmemek gerekiyordu.
Haksızlığı yapan onlar.
Ben kendimi ezdirmem ama kendileri ile oğulları arasındaki bir haksızlık hali.
Yoksa bir çoğumuza ne sözler verildi de tutulmadı.
Ha şöyle o sofrada başkasına verilen parayı da konuşturtmam.
Eşinizin oradaki tavrı çok iğrenç. Sizin, görümcenizin, annelerin seviyesi yerlerde...
Evet işte kendime yakışmayan şeyler yaptım çok daralıyorum

İyiki de susmamışsınız görümceniz bütün kini herkesin içinde kuşmuş oldu
Bu kadınların kadını değersizleştirmesi beni delirtiyor ne demek yaa boşatırım üstelik birde ufacık çocuk varken bu nasıl canilik ne olacak sizi boşatırsa onun kardeşi olmasa ne olacak sizin hayatınızda çok ayıp terbiyesiz

Tabi ki konuşmakla iyi yapmışsınız.Nereye kadar susacaksınız.o eşiniz de kendi ağzına sıçsın.Sacma insan başkasının yanında ne biçim bir davranış biçimi o.Son olarak da şunu söyleyeyim maalesef iki kişi memur olunca bu muamele hep yapılıyor.Onlar memur durumları iyi diye bakılıyor.Cunku memurlar yatarak para kazanıyor.Diger tarafa bol bol verilsin diye.

Tabi ki konuşmakla iyi yapmışsınız.Nereye kadar susacaksınız.o eşiniz de kendi ağzına sıçsın.Sacma insan başkasının yanında ne biçim bir davranış biçimi o.Son olarak da şunu söyleyeyim maalesef iki kişi memur olunca bu muamele hep yapılıyor.Onlar memur durumları iyi diye bakılıyor.Cunku memurlar yatarak para kazanıyor.Diger tarafa bol bol verilsin diye.
Evet eşimden beklemezdim ama yaptı zaten gorumcemdeeşimden güç al di sandı ki bana sahip çıkmaz vs diye ama umduğunu bulamadı eşim anneme bayağı dil dokmus

Karı koca çalışınca hele memur olunca bedavadan havadan para geldiğini sanıyor bazı insanlar… sizin kayın aile de öyle düşünmüş olacak ki diğerlerine yaptırırken size hiçbir şey yapılmamış.. benzer durumu ben de yaşadım. Kime yaptılarsa ondan beklesinler, bana hiçbir şey yapmadılar benden de beklentiye giremezler.. yanlarına yamaçlarına pek yaklaşmam

Ben şeyi anlamadım size demişler ya biz sizin hakkınızı daha sonra vereceğiz diye hani bu hak tam olarak nasıl bir hak oluyor? Para, mal, mülk her neyse adamlar çalışıp yapmış bu nasıl sizin hakkınız oluyor?

Bir diğer mesele neden onunla bununla kendinizi kıyaslayip bir yarış halindesiniz ve bu kadar doldunuz.

O kadar şey söylenmiş karşılıklı ve sonra özürler dilenmis ee ne oldu şimdi? Amaç neydi ki ne oldu? Bu kadar şey söylenip özür dileyince yüz yüze bakabilecek misiniz?

Bütün bunlar size bilezik takıldıgi için yani :olamaz:

Neden kötü hissettiğinizi anlamadım. Hakaret eden karşı taraf, haksızlık yapıldığını söyleyip bununla ilgili konuşmuşsunuz. Bunda yanlış birşey göremiyorum. Size bağırması küfür etmesi üstelik annenizin yanında sonra evliliğinize dil uzatması hiç hoş değil. Olacakla ölecekle çözüm yok. Olacağı varmış. Konuşmayın bitsin.

Bu süreç nasıl geçecek bilmiyorum inanın
Valla hiç geçmiyor. En önemlisi aileler evlat ayırmaktan vazgeçerse belkiiii. Kayınvaliden sana samimi olursa sende ona olursun veya aynı şekil de görümcen. Ama insanların içi fesatlıkla dolu gerçekten. Sen kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorsun diye evlat ayrımı olmaz. Onlarda yapabilselermiş. Ama inan kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Allah büyük onlara ev alırlar ama en sonunda sana muhtaç kalırlar. Allah ın adaleti şaşmaz 👍🏻

Anne ve babadan madden beklenti icerisine girip evlenilmez. Verip vermemek onların tasarrufunda..

Digerlerine fazla verilip, size adaletsizlik yapıldıgını düşünüyorsanız ve kv. Kp. Verirken adaletsiz, yardım isterken sizden bekleniyorsa mesafe koymak sizin elinizde (düşkün değillerse)

En buyuk suç kocanızda.. Annemin yanında bana küfredecek! Alnını karışlarım onun!

Görümce ise tam çay kaşığı mübarek..

Sizin aile ilişkisi iyice laçkalaşmış ve saygı yok. Kimse haddini bilmiyor.

X