Kayınvalidem tutturmuş altlı üstlü oturalım :(

bence herkezin kendi evinde rahat edeceğini anlat güzellikle nişanlına ha siz kira vermişsiniz ha onlar üstelik çalışıyosunda bi tencere yemek elbet olur de ama mümkün olduğunca güzellikle de zaten anneler kendi oğullarnı sevgileriyle ikna ediyolar sende sevginle ikna et

Biz de kaynanamla alt üst oturuyoruz ama beni,m için problem olmuyor çünkü evlerimiz ayrı
ve benim işime bile geliyor cocuguma bakıyor ben iişteyken
hem evimiz müstakil hani kötü yanlarıda vardır ama benim için yasraları agır basıyor..:))

Arkadaşım oyuna gelmebenim kaynanada evlenmeden önce sesi çıkmıyodu.Altımda oturuyo birinci gün başladı faaliyetlerine şimdi hiç konuşmuyoruz .Senin kaynana çok akıllı evine sizi yerleştircek ,kendi mahsus kiraya çıkıyo sonra kiraya çıktığı evi boşaltıp size yerleşicek .Eğer maddi yönden sıkışacağını düşünüyorsan evliliği ertele ama kanananın teklifini kabul etme sakın.

cnm asla kabul etme.yakın oturupta huzurlu bir yaşam sürdüren çok az.nişanlının işine gelir tabi.kabul ettirmek içinde herşeyi yapar.mücadeleni et.evinizi yurdunuzu bilin.zorunluluk halinde bile tavsiye etmem.hiç kolay değil.çok örnek var etrafımızda.

nişanlı olduğum zamanlarda banada kaynanave eşim ısrarla kaynanayla oturmak için ısrar ettiler hatta kaynana kabul etmediğim için ayırmak istedi bizi yok korkudan ölürmüş yalnız kalırsa yık kahrolurmuş yok biricik oğlu vrmış ama ben istemedim hiç ki iyikide istememişim şu anda banada eşimede yapmadığını bırakmıyor oturduğum eve dahi gelip mahalleye rezil etti bizi yani beni istemiyo ayırmk istiyo bizi valla ne diyim sana en doğru kararı sen verirsin

ayrıca kaynanayla oturacağıma hiç evlenmez anacığımla otururdum
hem oğlunun hem o kadının kahrını ne diye çekeyim ben de canım erkekler çekmiyorda biz neden çekelim ayrı oturuyorum ve çok mutluyum haaaa o cadı yetişmiyormu her şekilde bana yetişiyor moralimi bozoyor ama yine de hafta içi rahatsız etmiyor o yüzden rahatım ya hergün omusibet suratını görseydim zaten kesin boşanırdım yaşayamazdım oğlunun aşkından ölsemde bu iş biterdii

Oyy yaa valla gerekten zor bir durum...
Ve sanki aynı durumlarla ben de karşılaşıcakmışım gibi bir his var içimde...
Allah yardımcımız olsun ve en hayırlısını nasip etsin ne diyim... :Saruboceq:

Bu durum bana çok tanıdık geliyor

ne çektiğimi bir ben bilirim, bir annem, bir de Allah.

1. Kayınvalide önce oğluyla konuşup aklını çeliyor başaramaması pek mümkün değil zaten.

2. Tam planlı bi şekilde sonra seni de arayıp ben böyle olmasını istiyorum sen de oğlumu ikna et diye işi sağlama alıyor

Tabii sen burda önemli değilsin sana sorma gereğini bile düşünmüyor

Yazarken bile aylarca çektiğim eziyeti çileyi yaşıyorum yeniden şuan beynim karıncalanıyo :KK43:

Haa ne oldu direndim kavgalara, ezilmelere, laf sokmalara ama evlendim ve ayrı oturuyorum
Yine de ne yaptı etti yakınına getirdi bizi Ama ne alt katına, ne üst katına ne de karşına. 5 dk mesafedeyim Çok Şükür Biliyor musun 4 aylık evliyim ama 2 aydır evimde yemek yapamıyorum ben hergün onlardayız orda yiyoruz kural böyle daha doğrusu emirr

Sana tavsiyem sakınnn oturma ne yediğinden içtiğinden birşey anlarsın, ne yaşadığından ne de evliliğinden... En ufak örnek işte altta üstte oturmamama rağmen çok zorluk yaşıyorum

En azından biraz uzak ol diyebilirim

Söyleyecek çok sözüm var ama uzatıp seni de sıkmak istemiyorum

Allah yardımcın olsun sabır versin ve ille de olacak diye olmasın 1 kere olsun evliliğin ve ne kadar sevsen de nişanlını yine de hayırlısıysa, sen mutlu olacaksan olsun

Kabul edersen bir çok sorunla karşılaşabilirsin...
Ki ben seninde aynı çatı altında oturmak isticeğini hiç zannetmiyorum.Ben olsam bende istemem...
Bence her zaman arada mesefa olmalıdır.
Arada saygı bitmemesi açısından çok yüz göz olmamak gerekir diye düşünüyorum.

canım bence kabul etme.altlı üstlü olunca rahat olamazsın,evliliğinden birsey anlamazsın.benc3e nişanlınında bunu sana sorarak beraber karar vermesi lazım yanı kesin gibi konuşmasın.kayınvalidenızde arayıp niye öyle dedi ki bence ilk önce sizin fikrinizi sorması lazım!!!!
Allah yardımcınız olsun.

canım kesinlikle bu işin içinde bir iş var.sakın kanma böyle oyunlara.kirada oturmak 3 gün sonra zor gelicek gelecekler yanına.onu bırak kira olmasa bile sakın kabul etme.zaten anlaşamadığın belli.oğluda nasıl bunu sana söylüyor anlamadım.

Canım ben de kayınvalidemle aynı apartmandayım ama benimkisi çok anlayışlı.Biz istemedikçe çağırmaz ben çalışıyorum yemek yapamadığımda hasta olduğumda hazır yemek hele çocuğum olursa güvenerek bırakabileceğim.Tabi burda eşimin de çok katkısı var ortayı herzaman bulur.Senin durumun biraz farklı biz 2 ev olduğu için aynı apartmandayız yeme içme farklı kiraya çıkılacaksa siz farklı bir yerde çıkın kiraya.Sanırım çalışıyorsun da o zaman daha kolay kabullenmeleri lazım.

ya benim kayınvalide adayım şimdi bana o kadar iyi davranıyorki.. aramızda söz yada nişan olmadığı halde arar sorar,derslerini aksatma iyi çalış tayininde buraya çıkar şeklinde telkinler vermekte. ki ben bundan hiç rahatsız olmam. evlendiğimde sadece aynı şehirde yaşayacağım birimiz bi ucunda birimiz diğer ucunda olacak şehrin ama ben isterdim yanımda olmasını. birlikte yemek yemeyi. ben kalabalık olmayı seviyorum kısaca.

ama yapılan bütün yorumlar bende bir soru işareti yaptı ki sormayın gitsin....

bencede kesinlikle aynı binada oturma bak benimde yeme içmem bi sadece eve yetmaya gidiyorum bütün gün biyerdeyim her işi yapıyorum ama yine kötüyüm sürekli beni eleştiriyo ne yapsam yarana mıyorum cok kötü bişey yani bence kesinlikle kabul etme beraber olmayı uzak otur bence hem yakındakinin kiymeti hiç olmuyo yinede ben yaparım dersen sen bilirsin canım

kesinlikle kabul etmezdim...hatta mümkünse yürüyerek gidilebilecek bir mesafede olmasın...

sakın kabul etme..iyi biri olsa bile altlı üstlü oturanlar kafayı yedi çevremde hep...sakın sakın sakın...ama bence şöyle de..aynı evde gibi olacağız rahat olamayacağız...yeni eviliyiz rahat olmalıyız falan de hani fanfinifon işleri bakımından yani...yatmadan yatmaya ayrı kalırız hiç hoş değil bence de..buda aklını çelebilicek bir bahane bence

aslinda kira ödemiyeceksiniz cok iyi ama
yinede ben derimki kabul etme ha beraber oturmusnuz hada altli üstlü
canim herseyine karisiyolar ozamanda cok sorun oluyo

aman ha sakın derim ben
altlı üstlü oturanların çoğu pişman
ne diye başını ağırsınkı
hem kaldıkı çok saçma
o kendi evini size verecek kendisi alt kata kiraya inecek
bunun neresi mantıklı allah aşkına
kira verildikten sonar kimin verdiğinin ne önemi var
ozaman sizin kiraya çıkmanız daha doğru değilmi kadın kendi düzenini bozacak yazık günah değilmi yaw yaşlı kadın sen güzel bir dille bunun çok mantıksız olduğunu söyle
zaten bir zaman sonrada amannnn zaten hep birlikteyiz ben boşuna kira vermeyeyim en iysi birlikte oturalım demiceği ne malum? bana birazda öyle olacakmiş gibi geliyor yemek içmek bir olunca aşada oturmanın pekde bir anlamı yok yani sadece yatmadan yatmaya inecekse evine yakında onada gerek görmez hepten taşınır size birlikte yaşar gidersiniz yani
ama bişey daha takıldı aklıma bu fikir nişanlından çıkıyor olmasın sakın yani kendisi annesine böyle bir teklifte bulunmuş olabilirmi

canım olacağı şu,tüm gün işte canın çıkacak,akşamada kaynananın hizmetçiliğini yapacaksın...herşeyinede karışacak...ben bırak kaynanamı annemle bile altlı üstlü oturmam,kimsenin benim aile içi düzenime karışmasını istemem....oyuna gelme sakın,nasıl başlarsa öyle gidiyor maalesef...sonradan yine sen çekersin,sonuçta oğlu anasının yanıda ,içi yanan bol bol kavga eden sen olacaksın..sonrada adın kötü geline çıkacak...yakın olup kötü olmaktansa uzak ol...birde kira ödemezsiniz borçlarınızı ödersiniz demiş kaynanan,bence bir yıl değil bir buçuk yıl borç ödeyin ne olacak sanki,hepimiz ödemedik mi? aileni arkana alıp yok de...

kızlar akıl verin ne olur. ben nişanlıyım çok kavgalar ettik. yeri geldi nişan atacak duruma geldim. ama her sorunu çözdük tam herşey iyi gidiyoken. benim kayınvalide oğluyla konuşmuş kendi evini bize verecekmiş kendisi alt kata kiraya inecekmiş. yeme içme bir olacakmış. bizim kendi evimiz olurmuş borç harç olmadan birlik dirlik yaşar gidermişiz.
nişanlım bana anlattı yüz yüze konuşalım bunlar telde konuşulmaz dedim.
ardından annesi aradı aman kızım şöyle böyle sen onu kandır beni dinlemez yaparsan sen yaparsın gelin burda oturun ne olur falan. napmalıyım yardım edin. lütfen senağlama

sakın sakın derim altı üstüye bişe diyemem ama yeme içme sakın yapma onlarla bir olup börek baklava yiyeceginize evine kuru ekmek yemegi tercih edin imkanın varsa altlı üslü oturma sana bahane işte kimse evinde olmasın de işin içinden çık mümkünse evinide 2 3 sokak arnızda mesafe olsun çok çekersşn biz yandık sen yanma

X