Kayınvalidem tutturmuş altlı üstlü oturalım :(

kayınvaliden tutturur tabi
ne güzel iş yaptırcak kafasına göre çekip çevircek birini bulmuş
sakın kabul etme,bir tas çorba iç gerekirse sende gir çalış ama yinede
altlı üstlü oturma:kızgın:

kesinlikle kabul etme,
üzülen sen olursun,kesin tavrını koy derim ben:nazar:

Kızlar msjı okurken endişeli bir şekilde gülümsedim benim annemde 1 tane oğlu var şimdi evlilik konusu yok 23 yaşında daha ama tutturuyor bir oğlum var ayrımı oturucam birlik olcaz dairelerde ayrı olsa iyi oda yok ikna edemiyoruz bizim gelinimizde böyle bi konu açıyormuş diye gülesim geldi:roflol:

Konuyu açan kardeşimizde bence güzel bir şekilde kabul etmeyin sizde nişanlınızı ikna edin talebin sizin tarafınızdan olduğunu hissettirmesin bence çok zor olur hele yeni evli biri için öyle bir ye ayrı yat nekadar zor olur geldiginiz saat sorun olur gittiginiz saat sorun olur evliligin en güzel yılları ilk yıllardır

bu iş b.ka sarar anacım denemeyin bile yarın kira vermiyim der size gecer..

Aynen öyle olacak. Bence hiç kimse hakkında olumsuz bir laf etmeden, kıvırmadan, ima etmeden kendini ortaya koy. "Çok ince düşünmüşünüz teşekkürler ama benim evlilikten beklentim bu şekilde yaşamak değil" de ve herhangi bir açıklama yapman gerektiğini düşünme. Yeteri kadar karalı bir ifade ile konuşursan, bu konuda tartışmak ve konuşmak istemediğini vurgularsan sonuç alırsın. Nişanlın ve/veya kayınvalidene seni ikna etmelerinin mümkün olmadığını, bunun senin fikrin değil kararın olduğunu da söylemeyi unutma ki, her 2-3 yılda bir karşına benzer tutumla çıkmasınlar.

Tabi bu yazdıklarım ayrı evim olmazsa bu iş olmaz diyebiliyorsan geçerli. Onunla
evleneyim de ne olursa olsun diyen gözü kara bi sevdalıysan.. söyleyecek bir şeyim yok,
Allah mesud etsin...

canım kesınlıkle kabul etme nışanlıyken her soz verılır ama evlendıkten sonra herşey degışıyor sozler tutlmuyor iyi bıldıgın kaynana gorumce bıle degışıyor bırlıkte oturusunuz evlılıgınızın hıç bır ozelı olmaz hıç tavsıye etmem bence ailen konuşsun bunları ozellıkle annen ancak onlar ıkna ederler benımkıde oyle dıyordu evım ayrı mutyum huzurluyum

Kendi evini size verecek,sen işten gelmeye yemek ve temizlik yapacak,çocuğun olunca ona bakacak,bu arada daha çok senin evin yani kendi evleri kullanılacak;yarın bir gün,sen zaten bütün gün iştesin,sadece yatmaya ayrılıyoruz,biz yine evimize çıkalım diyecekler:nazar:
Bu kadar içli dışlı olupta istemem diyemezsin belkide,yada dersin büyük kırgınlıklar çıkar:kahve:
İyisimi baştan herşeyi göze alıp,kavgamı çıkar,yok bozulurlarmı bilemem ama enbaştan sınırlarını iyi belirlemek....
Hatta benden sana bir tavsiye,mümkün olduğunca evini uzak bir semtten tuthihoyyyt....
Sonrasında kafan rahat olur,İnşallah....Mutluluklara.s.

Sağol arkadaşım ama inan bende istemiyorum.
bakma öyle kızım falan demesine kendine hizmetçi arıyo tabi yapacak edecek yıkıyacak.
oda rahat edecek. ben 27 yaşında çalışan okumuş etmiş biriyim ya ne bu oğul ve gelinde hüküm sürme anlamadım. ama istemiyorum

zaten ılk baslar gercek anne gıbı secvkat eder kızım kızım der aman kızım yapma bıyerın acır sonraaa sende kım oluyosun oglumun hızmetcısı derlerr bılırım o tıplerııı kısden kısye degısr kımse ustune almasın

otursun o kendi evinde rahat rahat :) sırf seni düşündüğüm için annecim de : )

kabul etme bence. sen ne kadar iyi biri olsanda o ne kdr iyi biri olsa da illa sorunlar çıkar. uzak olmak hr zaman daha iyi. hem yeme içme bir olaynı anlamıyorm. hadi çok düşündü dairesini size verdi. bıraksında orda kendi düzeniniizi kendiniz kurun. canın ne istiyosa onu yap. zaten bu iş yeme içmeden çıkar artık srekli ya onlar sizde ya siz onlarda olursunuz. baştan bi mesafe koymak en iyisi.

aman canım sakın haaa
en başında koy tavrını
kabul etme canım

canım oncelıkle sakın dıyorum...artı kayınvalıden kıraya gecıcekmiş eee olduda kıra odenmedi hooop sana ondan sonrada ayrılman cok zorrr cokkkk.sen sen olcaksın kesınlıkle kabul etmıyorum dıyceksın basını yakma evlılıkte zaten ılk 6 ay zor gecer bıde kayınvalıden kafayı sıyırırsın :)

Allah yardımcın olsun

Son düzenleme:
yanmışın sen cicoşş Allah kolaylık ve sabır vere sana bacım

cnm kendisi kiraya çıkacak ama nasıl ödeyecek? madem kira ödeyebiliecek gücü varmış niye illa sizin yanınızda istiyoki...illa sizin rahatlıgınız sözkonusuysa istediginiz yerde ev tutun kirasına ben yardımcı olacagım diyebilirdi yani kendi rahatını bozacagına dimi ama kızlar?.aa ama onun derdi başkaysa bilemicem.

Amaan bu nişanlılk evliliğin en problemli dönemi işte. Allah sabır versin. Ama bence de burdaki diğer arkadaşların söylediği gibi bu işin ucu kaçtı mı kaçar. Belki kayınvalide sizinle oturmak istiyor ama yeni evlilerin bunu kabul etmeyeceğini düşünüyor bu yüzden ilk başta kiraya çıkacak sonra size taşınacak.
Ya da rahat etmek istiyor, yemeği onlarda yiyeceksiniz yemek pişecek, evin temizliği de senden sorulacak aman diyim.

Bence kesinlikle yeni evlenenlerin evleri iki aileye de uzak olmalı. Hele ki ilk başlarda bu çok daha önemli çünkü düzen yeni kuruluyor. Yarın öbürgün iç işlerine karışılır sonra en ufak bir tartışmada kaynana sizin evde... mazallah.

Zaten sana kendi ağzıyla koz vermiş, bak nişanlın da istemiyorsa sen bunu istemediğini söylediğinde sana ısrar etmeyecek demek ki. İkna etmesi kolay.

Bbenim düşüncem kabul etme,nekadar uzak olursan okadar ii.ne kadar ii olsada aileler bi süre sonra hersey değişebilior.bence onun düşüncesi ilk önce kiraya gecip bir süre oturup sonra sizin ynınıza yerleşmek...ama yinede sen bilirsin tabiki canım.

Istemiyorsaniz acik acik söyleyin, 27 yasinda egitimli bir bayansiniz, kimse bu saatten sonra sizin hayatiniza müdahale etmesin.
Kayinvalideniz kendi kafasina göre karari vermis, böyle biri ilerde daha ne kararlar verir sizin adiniza.
Tamam sizinle oturmak isteyebilir, ama bir sorma sekli olur, teklif sekli olur, ne o öyle hemen telefon acip oglumu ikna et demeler.
Gelin ne bu durumda, duvar mi? Bakalim istiyor mu istemiyor mu?

Kayınvalidenizin karakteristik özelliklerini bilemiyorum.Belki çok iyi birisidir,belki sizi düşündüğü için böyle bir teklifte bulunmuşta olabilir.
Ama işin ucunda şöyle bir gerçekte var canım, ne kadar yakın olursanız o kadar göze görünmeyecek şeyler görünmeye başlar ve çok büyük kötü olaylar yaşayabilirsiniz.
Uzak olun birbirinize ama tatlı olun,iyi olun,kıymetli olun yerimseniben ne demek istediğimi umarım anlatabildim.
Nişanlını ikna etmeye çalış olumlu yanlarını ve olumsuz yanlarını dile getir.Geçerli bir şekilde mazaretini dile getirirsen seni anlayacak ve anlayışla karşılayacaktır.
Herşey umduğun güzellikte olsun.Sevgilera.s.

ahh annecim bizim yüzümüzden sizin de rahatınız bozulmasın kurulu düzen bozmak olmaz dersin:)))

alt kata kiraya inicekse seninle en ufak tartışmasında ben rahtımı bozdum onlara evimi verdim kıymet bilmiyolar der.. sonra bir ekonomik kriz çıkr eler birleşir. gele ki yeme içme birse daha kötü...
ne banyo zamanın ne keyif yapacak vaktin olmaz..

nişanlına cici tarafından anlat..hiç sıkma canını.. ha siz kira ödemişiniz haa ailesi... sonuçta yeme içme birse onuda siz ödeyince aynı hesaba gelir.

ama iyi niyetli bir bayansa elbette öcü gibi de görmeyin.

Son düzenleme:
X