Kayınvalidem tutturmuş altlı üstlü oturalım :(

Kendi evini size verecek,sen işten gelmeye yemek ve temizlik yapacak,çocuğun olunca ona bakacak,bu arada daha çok senin evin yani kendi evleri kullanılacak;yarın bir gün,sen zaten bütün gün iştesin,sadece yatmaya ayrılıyoruz,biz yine evimize çıkalım diyecekler:nazar:
Bu kadar içli dışlı olupta istemem diyemezsin belkide,yada dersin büyük kırgınlıklar çıkar:kahve:
İyisimi baştan herşeyi göze alıp,kavgamı çıkar,yok bozulurlarmı bilemem ama enbaştan sınırlarını iyi belirlemek....
Hatta benden sana bir tavsiye,mümkün olduğunca evini uzak bir semtten tuthihoyyyt....
Sonrasında kafan rahat olur,İnşallah....Mutluluklara.s.

ya zaten kadın cins bir evin bir kadını olur altlı üstlü derlerdi şimdi yeme içme berabe diyo yarın ben işten gelcem benim kapı açık dolu misafir ne malum ben belki dağınık biriyim.

Canım konuşabildinmi?Ne oldu,gelişmeleri yaz....??

Sakin haaaaaaaaaaaaaaaaa.... bu kadin sende ne huzur birakir ne agiz tadi.

Asla kabul etmeyin bu sorunun cevabı çok açık..... dünyanın en iyi insanı da olsa eşiniz olcak kişi onun yavrusu sizi rakip görecek bu çok basit bir mantık...birk aç yıl ben ailelere yakın olmak istemiyorum falan gibi bir konuşma yapın .birbirimizi tanıyalım evimiz yumavım otursun ben kendi düzenim olsun istiyorum falan deyin ve bu konuyu kapatın bence..birde bunlar nişandanda önce konuşulsaydı keşke ..hani ikinizin hayal ettikleri önemli diye düşünüyorum ..Allah mesut etsin...

kızlar akıl verin ne olur. ben nişanlıyım çok kavgalar ettik. yeri geldi nişan atacak duruma geldim. ama her sorunu çözdük tam herşey iyi gidiyoken. benim kayınvalide oğluyla konuşmuş kendi evini bize verecekmiş kendisi alt kata kiraya inecekmiş. yeme içme bir olacakmış. bizim kendi evimiz olurmuş borç harç olmadan birlik dirlik yaşar gidermişiz.
nişanlım bana anlattı yüz yüze konuşalım bunlar telde konuşulmaz dedim.
ardından annesi aradı aman kızım şöyle böyle sen onu kandır beni dinlemez yaparsan sen yaparsın gelin burda oturun ne olur falan. napmalıyım yardım edin. lütfen senağlama

su konusmalarinizin ayyyyniiiisiiiiinniiiiiiiii biz yaptik. sorunlarin tartismalarin aynisiiiniiii yasadikkk.ve yasayis seklimizde ayni altli ustlu.sana tavsiyem ne kadar seversen sev bu sekilde yasamayi isteme.erkegin lafina da cok guvenme darilma ama oda anasi seni nikahin ertesi gunuu bi koseye koyuverecektiirr.buna emiinn oll. evlenene kadar askim bitanemdir sonra anacim ablacim babacimdirr.herseyde ailesini kayirir hele onlar bize bakiyor diyede agzina laf yerlesirse vaay ki halineee vaay!!!.
bizde guya 1sene sonra baska eve tasinacaktik.o vaadle kabul ettim.2sene gecti halaa zerre kimildama yok .aksinee esim hayatindan son derece memnun.rahat neyine yetmiyor diye laf sirasi dustugu zaman..bunlari duymayada hazir oll bencee.
kaynananla bir kere ayni yerde yasayacaksaan hesap vermeden anana bile zor gidersin canim.gizli cikmaya kalksan hicbiyerden olmazsa balkondan gene gorur seni nereye gidiyon der.haber vermedin diyede mutlakaaaa esinee anlatir.begenmedigi bir yonun illaaa olacaak mutlakaaa esinee duyurcaak.simdi aman kizim canim kizim dedigine bakmamak lazim.yarin bigun elektrik faturan su faturan biraz rakamlari oynadimi baslayacak eeee bu ay boylee olmusss.naptiniizz.telefon faturan cok geldimi eee kimleri ariyon.herseye goz dikeceeek.nekadaaar iiii anlayıslii gorunsedee bunlaarr olacaakk aha buraya yaziyorum.hele su gelin gezmeleri ulkemizde adetttir.gitmek istemedinmi uymuyo bu esin diyeee kocana fitleerr.yemek bir een berbattiiii soyleyeyim.oyle zaman geliyorki bir fazla yedigin zaman gozunun ucuyla bakiveriyor insana bu kaynana kesimi.ben bir kasik yogurttan ayran yaptim diye aksamina yemek zamani geldiginde o ayrani icmeseydin olmazmiydiii bak sofraya yogurt kalmadi dedi bana dusun.1 kasik yogurt bu!!! senin huyunu alanaaa kadaaar 2sene cikaar.o 2senede cok afedersin kizmaca olmasin sende insanligindan cikarsin.disleriniii sıkaa sıkkaaa sabahı zor edersin.kocana desen o anlamaz.anam o benim gecinemiyorsan giitt anana diye bagırıverir.busefer heep susmaya bogun egmeyee zorlarsin kendini.gecimim olsun aman kocam iyi ama anasiyla gecinmek zorundayim moduna girersinn.ne ayni evde nede ayni apt. ayni mahallee bile olsa zarar bence yuvanaa.aklin varsaa resti ceek.ben cok pismanim o resti cekmedigimee. esime asiri duskundum cook zayiftim kaybetmeye odum kopuyordu boyun egmek zorunda kaldim acikcasi tamam dedim bu sekilde yasamaya. ama imkanin varsaa kusura bakma hayatim ama herkes ayri olsun tadimiz bir olsun arada gideriz ziyaretlerine yemegimizi arada bir gene beraber yeriz ama ozlem olur saygi olur dersiinn.bu oyle ince bir noktaki bir arada yemege basladigin andaaa aslaaa kendi evinde yiyemiyorsun. bu aksamda evimde yiyeyim anne dedigin anda suratlar degisiveriyor.sanki oglunu kopariyormusun gibi goruyor kadin dusman oluyor sana.batmaya baslar bi sure sonra ogluna yuklenir busefer gene agzinin tadi kalmaz. hani anlatmaya kalksam yasayabilecegin sorunları inan burda satirlar yetmez. oyuzden Allah bahtinizi acik etsinn umarim bir arada yasamak yemek zorunda kalmazsiniz diyeyim..

canım bana sorarsan kabul etme . ben 2,5 aylık evliyim evim ayrı ama aynı muhitteyiz. ama her gün gitmemizi bekliyolar ve gitmediğin zamanda problem oluyo. bana sorarsan uzak ol ama başın rahat olsun ...

Son düzenleme:
kaynananın bu inadı niye ..nedir bu düşüncesizliği.karı koca başbaşa bir yere gideceksiniz bu araya girme isteği niye.oğlunu evlendirmek istemioyr galiba...hayır adamın karısının sevgisi ayrı anasının sevgisi ayrıdır..nedir bu rekabet anlamadım...ben evlensem kendi annemden bile en az 1 saat uzak mesafede olmak isterim...işe büyükler girince evlilik diye bir şey kalmaz..yarın öbür gün ay yaşlıyım ay yorgunum..işi gücü bırak otur evine bak(hatta bana bak)derler kocandan bile nefret edersin..

Valla bu kaynana sizden çok kendini düşünüyor yoksa o kadar ağlayıp sızlamaz.naniknanik

X