Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Hayır aslında eşim dün akşamdan söylemiş o da tamam demiş. Ayrıca kimse pasta börek açsın demiyorum bir çorba bile karın doyurur. Kaldı ki biz karın doyurmaya gitmeyeceğiz oraya. Ama ayda senede bir kere gidiyoruz ve kv sitem ettiği halde yine evde yemek yok deyip eşime dışarıdan almasını istiyor.
Dün akşamdan aradığına hiç inanmadım.
Ayrıca diyelim öyle oldu bugün dışarıdaki işi çok acildi belki
Şurda kayınvalide savunduğuma inanamıyorum

Bazı kadınlar hamile kalınca tek üreyen benim kafasına giriyo 🥴
Bilemiyorum sadece bu konuda değil bir çok konuda "hamile halimle" mesajını görüyorum.
Eskiden hamilelikte böyle şeyler yok muydu üzerinden çok yıl geçti yeni nesil hamilelikler mi böyle çözemedim. Gık demeden doğurmuşum ya bana da yazıklar olsun 😀

İlk defa mı gidiyorsunuz yemege? Daha önce gittiysen o zaman neler yapmıştı?

Esiniz yoğun bakimdayken annesinin gösterdiği bu tutuma nasıl tepki verdi?

annem ve ablam beraber yaşıyor gelin hanım annemi arıyor anne size uğrarız diyor annemde öğlen yemeğe gelin demiş gelinde sen uğraşma biz alırız deyip ve alıp gitmişler yemişler anneme bir yemek alamayacaksam ne diyim
Şimdi anneniz ben yemek yapacaktım gelin istemedi sizce yemeğimi beğenmiyor mu diye konu açsa haksız mı 🤣

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?
Sizin anneniz sizi çağırsa idi ve eşiniz aynı tavrı sergilese idi yine sinir olur muydunuz?
Kadın hemen geleceğini kestirememiş olabilir
Şöyle yapabilirdiniz eşine olsun aşkım oraya gidince evde ne varsa hazırlar yeriz diyebilirdiniz böylece masraf olmaz mı
Sonuçta ailesiniz evde ne varsa onu yiyip içer vakit geçirir evinize dönersiniz hem eşiniz hem ailesi memnun olurdu sizde gelip gitmiyor lafına maruz kalmazdiniz

Buradaki paylaşımlara göre öyle düşünmesi gerekli ama annem çok mutlu olmuş kızım uğraşıp yorulma anne dedi diyor
Ya olması gereken öyle değil mi bilmiyorum. Bizim gelinimiz de çoğu zaman ya kendi yapar götürür ya da dışarıdan alırlar anneme sadece sen tatlı yap yorulma der. Çalışıyor ikisi de.
Başka zamanlar da annem özellikle arayıp davet eder o zaman da sen tatlıyla uğraşma der kendi yapar ya da alır.

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?

Madem siz alıyorsunuz ne demeye onlara gidiyorsunuz ki.

Kadın bir gün demiş. Eşiniz söyler söylemez bugün gidelim demişsiniz . Kv haklı. Bence yemeğe gidilecekse üç gün önceden gün belirlenir müsait misin diye sorulur. Aceleniz ne dünden razıymışsınız :)

Ya olması gereken öyle değil mi bilmiyorum. Bizim gelinimiz de çoğu zaman ya kendi yapar götürür ya da dışarıdan alırlar anneme sadece sen tatlı yap yorulma der. Çalışıyor ikisi de.
Başka zamanlar da annem özellikle arayıp davet eder o zaman da sen tatlıyla uğraşma der kendi yapar ya da alır.
Ayy cok şükür böyle bizim aile yaşantısında birilerini okuyunca çok mutlu oluyorum Allah razı olsun böyle gelinlerden kayinvalidelerden

Sizin anneniz yapsın çağırsın. Eşin alalım dışarıdan gidelim demiş işte niye uzatıyorsunuz ki. Belki dışarı çıkması gereken bir konu oldu.zaten gitmiyorsun gittiğinde ne olduğunu da görmeyiver yav. 5 aylık hamilelikle konu ne alaka onu hele hiç anlamadım.
Siz aralıklarla sofra kurup eşinizin ailesini ağırlıyor musunuz?

X