Kayınvalidem ile tuvalet paylaşımı

Anladım tabi yaşamayan bilmez, ama iyi bir kadın tersleyip üzmeye de gerek yok biraz sabır edip, kibarca teşvik etmeye çalışabilirisniz işe yararsa
Bence kadın hasta çünkü yaşlı da olsa kişisel bakımın ihmal ediyor, yüz yıkamak lüks değil zorunlu, depresyonda vs olabilir
Elbette depresyonda ağır hem de ben de onu gördükçe biraz darkansam kendime meşgul edecek şeyler buluyorum hasta sonuçta ama çok zor ya bugün saçını toplattım dişlerini fırçalattım ona bu dediklerim öyle zor geliyor ki akşama zorla gezmeye götürücem evden çıkana kadar zor gelir ama çıkınca belki iyi gelir çok güzel bşr kadın kalbi güzel bir de hayata dönse çok mutlu olurum

Elbette depresyonda ağır hem de ben de onu gördükçe biraz darkansam kendime meşgul edecek şeyler buluyorum hasta sonuçta ama çok zor ya bugün saçını toplattım dişlerini fırçalattım ona bu dediklerim öyle zor geliyor ki akşama zorla gezmeye götürücem evden çıkana kadar zor gelir ama çıkınca belki iyi gelir çok güzel bşr kadın kalbi güzel bir de hayata dönse çok mutlu olurum
Allah yardım etsin 🙏

O zaman bu çok başka bakıcı tutma durumunuz var mı
Bakıcılık da bir şey yok ki evde yemek yapıyor çamaşır mak çalıştırıyor sadece bazen böyle çocuklaşıyor mesela kalemi alıp eşya üzerine resim yapabilir bu arada kayınpederim 80.000 maaş alırken biz iki kişi anca zor alıyoruz bir zahmet kendisi bu durumda karşılasın kendisi ölmeyecek gibi çalışıyor ve parayı da seviyor hatta biz eşimle bir onun kadar bile maaş almıyoruz bir şey almak isterim kayınvalideme o da içimden geldiği için alırsam onun dışında evime gelmiş ne isterse alırım ama artı para harcamam onlar için

Bakıcılık da bir şey yok ki evde yemek yapıyor çamaşır mak çalıştırıyor sadece bazen böyle çocuklaşıyor mesela kalemi alıp eşya üzerine resim yapabilir bu arada kayınpederim 80.000 maaş alırken biz iki kişi anca zor alıyoruz bir zahmet kendisi bu durumda karşılasın kendisi ölmeyecek gibi çalışıyor ve parayı da seviyor hatta biz eşimle bir onun kadar bile maaş almıyoruz bir şey almak isterim kayınvalideme o da içimden geldiği için alırsam onun dışında evime gelmiş ne isterse alırım ama artı para harcamam onlar için
Evet çok haklısınız o zaman gelecekte kv’nim durumu ağırlarşırsa kocasına bu yönde tavsiye edebilirsiniz, şimdiden değil tabi, belki elini taşın altına koyması gerektiğini anlar

Evet çok haklısınız o zaman gelecekte kv’nim durumu ağırlarşırsa kocasına bu yönde tavsiye edebilirsiniz, şimdiden değil tabi, belki elini taşın altına koyması gerektiğini anlar
İşte eşim çok iyi biri fakat aile arasında çok fazla zıtlık vardı görmezden geldim sorun olmadı karşımda kalbi güzel bir adam var fakat biraz küçük de olsa incelemek ona göre davranmak lazım

Ben de kadına üzüldüm. Belli ki gözünüzün içine bakıyor bu durumda bırakın evi kirletmeyi yerinden bile kalkmıyor belli ki. Görmezden gelmelisizniz
Ona ben de üzülüyorum araba var gezelim diyorum istemiyor bana yardım etmek istiyor istediği gibi takılsın diyorum gerçekten kalbi çok güzel çocuk gibi aşka fitne zarar gelmez bende görmezden gelicem ama çok zor elini yüzünü yıkatırsın umarım kaldığı süre boyunca kırmadan duşa sokabilirim teni diş fırçası verdim yani bende takıntı olduğu kadar bazı minik haklı sebeplerim de var ama elbette kırmam laf da söylemem

nasil oldugu sizi ilgilendirmez evini pis birakmiyorsa problem yok neymis pis oldugunu bildigin icin huzursuzum sende yaslancan bunu unutma kendi annen olsa böyle davranirmiydin hasta sonucta ömür boyu evinde kalmayacak korkma
Yani birden çıkışmanız da ayrı bir durum 😀 ben de ileriyi düşünen biriyim merak etmeyin kırmam etmem sadece çok darlandım buraya yazdım ama evde bazı kurallar vardır mesela elleri yıkamak gibi uyanınca yüzümüzü yıkamak gibi ya da duş almak gibi Kadın hasta zaten hayattan soğumuş bende de yaşam enerjisi fazla yokki vereyim ona ben zaten gelmesini kabul ettim öyle çirkef gelin değilim kimseye de demem o sebepten yazdım buraya o kadar şeyden bunaldım ki ama asla sıralayacak halim yok normal bir insan değil normal insan olsa tersle gitsin ama huzursuz olsa duygulanır ve ağlar işin kötüsü duygu sömürüsü yapan biri de değil içten samimi biri ben öyle birini kıramam onu bu hale getirenler utansın

Benim Kv evindeki wcde çok pis oluyor.Tek ve alaturka.Acikcasi ben oraya gidince yanımda fazladan çorap götürüyorum çorapla asla girmem ama WC corabim oluyor 🤣 çıkınca çıkarıyorum.İslak mendil alıyorum.Kapi kolunu musluk filan açarken islak mendil kullanıyorum.Tuvalet tasinida tutarken mendille tutup sadece etrafı yıkamak için kullaniyorum.Kendi temizliğim içinde birkaç kez çekip üst katmanları attığım peceteyi ıslatıp yapıyorum.Cikincada kolonya vs işte dezenfekte süreci 😄Evet zor ama işte kıramayacaginiz biriyse kendi kendinize yöntemler bulmak zorundasınız.Ama sizinki piste değil üstelik kendi wcniz aşırı da pimpiriklenmeye gerek yok Ondan hasta olmazsinizda pimpiriklilikten olursunuz
😂😂😂😂 siz tecrübelenmişsiniz ya 😀 bizimki şuan benden biraz çekiniyor aksi halde bizimkiler de kendi evinde bir türlü deliği tutturamıyor malesef herkes bir değil işte ben de şu arıcı kıyafetlerinden alıcam bir araya ona yardıma gidersem 😀

Kayinvalide tuvaleti pis bırakıyor sandım ama öyle değilmiş sizde iyi değilsiniz bence. Zaten biri çıkar çıkmaz tuvalete girilmez ama eşinizden bile rahatsız oluyorsanız yardım alın.
Kadin zaten hasta, ağzı var dili yok. Piste bırakmiyormus daha ne istiyorsunuz anlamadım ki. Girerken tuvalete sprey çamaşır suyu sıkın, kapı koluna ve musluklarada hijyen spreyi bitti gitti.
Herkes sizin gibi rahat değil hanımefendi. Bizim gibi tuvaletten tiksinenler de var ben kıza katılıyorum çok zor bir süreçten geçiyor bence bir evde 2 tuvalet olmalı her zaman. Bende şahsen eşim çıktıktan sonra hemen asla girmem asla yani.

Kadına çok üzüldüm ya, kendi haline bırakmak yerine psikiyatri ve psikolog yönlendirmesi yapsanız.Belki gidip anlattıkça ona iyi gelir hayatında değişim olur.Kan tahlillerine bakıldı mı mesela hiç? Eşim annesini seviyor diyorsunuz kadının elinden tutmaya çalışın.
Alın sorunun kaynağını bulmak için uğraşın,belki kadın o evde hala kayınpederle yaşamaktan aşırı mutsuz ve hayatı kayıp gitmiş diye hissediyor?
Bilmiyorum ya çok üzüldüm cidden gözümün önünde naif,kırılgan ama kimsenin kırmaktan çekinmediği yalnız bir kadın belirdi. Kabullenmek yerine değiştirmeyi deneyin bunu uyararak değil bir uzmanla birlikte yapın.
Benim bunu kaldıracak psikolojim yokki işimden sırf aşılama için ayrıldım ve daha bir hafta olmadı akciğer spazmı geçirdim şimdi yeniden ev taşıyacağım maddi manevi külfet düzeni yeni kuruyoruz yıllardır eşimle görüşmedik kendisi surşyede görevdeydi yeni bıraktı mesleği dört ay oldu işe gireli kayınpeder de artık sıkılmış aslında evine çok önem veren biri ama kayınvalidem sevmiyor evi ve ev işlerini sevmiyor adam her şeyin iyisini alır yapar ama kadında tık yok yani uyanınca yüzünü bile yıkamıyor sosyal medyada kendince dünya kuruyor başka şekilde tanıtıyor kendisini kayınpeder de iyice dışarı attı kendini o beklediğini bulamadı dışa attı kadın iyice ilgisiz kaldı yattı yataklara attı kendini hani ben de nereye kadar ilgileneyim izin günüm bir gün haftasonu kayınpeder öğretmen her yerden de geliri var biraz eğilsek sırtımıza binerler bir yere kadar kabulüm ama bir yerden sonra evimde huzurum kaçar kendisi ilaç ve iğne kullanıyor ama çocuk gibi kimseye zararı yok sadece yapmaması gereken şeyleri yapar Allah günah yazmasın ama ben baş edemem yarın işte ilk günüm anne eve zarar verme tamam mı ev kiralık bizi kovarlar diye yanıma da alamam

Temizlik konusu benim içinde cok hassas hele de wc ler ebeveyn banyonuz yok mu ona klozet taktirin siz onu kullanin kalıcı bir çözüm lazim size kvalide hep gelip gidecek gibi duruyor. Namaz falan kiliyorsa ama temizliğe dikkat etmesi gerekiyor
Namaz mı bugün bana canı alan meleğin adı ne diye sordu 😀 kayınvalidem hasta maddi manevi eksik var bana kalmaz bunu demek ama zeka konusunda da bir problemi olduğunu ablası söyledi ben sohbet ederken hiç farkına varmıyorum sadece bunalınca bazen saçmalıyor onu da idare ediyorum yani beni sorsanız belki o da bana kızıyordur

Aşırı pis ama tuvaleti pis bırakmıyor fakat sorun şu ben onun pis olduğunu bildiğim için çok huylanıyorum kapı kolu musluk vs
Ben tam anlayamadım, gördüğünüz bir şey yoksa tuvaletin pis olduğunu nasıl anlıyorsunuz ki? Neye göre kadına pis diyorsunuz? Tuvaletten çıkınca el mi yıkamıyor mesela? Ama o zaman evde hiçbir yere dokunamamanız lazım.

Benim bunu kaldıracak psikolojim yokki işimden sırf aşılama için ayrıldım ve daha bir hafta olmadı akciğer spazmı geçirdim şimdi yeniden ev taşıyacağım maddi manevi külfet düzeni yeni kuruyoruz yıllardır eşimle görüşmedik kendisi surşyede görevdeydi yeni bıraktı mesleği dört ay oldu işe gireli kayınpeder de artık sıkılmış aslında evine çok önem veren biri ama kayınvalidem sevmiyor evi ve ev işlerini sevmiyor adam her şeyin iyisini alır yapar ama kadında tık yok yani uyanınca yüzünü bile yıkamıyor sosyal medyada kendince dünya kuruyor başka şekilde tanıtıyor kendisini kayınpeder de iyice dışarı attı kendini o beklediğini bulamadı dışa attı kadın iyice ilgisiz kaldı yattı yataklara attı kendini hani ben de nereye kadar ilgileneyim izin günüm bir gün haftasonu kayınpeder öğretmen her yerden de geliri var biraz eğilsek sırtımıza binerler bir yere kadar kabulüm ama bir yerden sonra evimde huzurum kaçar kendisi ilaç ve iğne kullanıyor ama çocuk gibi kimseye zararı yok sadece yapmaması gereken şeyleri yapar Allah günah yazmasın ama ben baş edemem yarın işte ilk günüm anne eve zarar verme tamam mı ekiralık bizi kovarlar diye yanıma da alamam
Haklısınız bir insanın sorumluluğunu tek alamazsınız, zaten şimdilik kısa bir süreliğine sizde kalıyor, eşinizden yardım alın, ben söylersem yanlış anlayabilir kırılabilir sen evde oldukça biraz annene tatlı dille anlat yaptır diyebilirsiniz, şimdiden gelecek için kafanızda kurup endişe etmeyin o gelecekte biz olur muyuz o bile belli değil

Herkes sizin gibi rahat değil hanımefendi. Bizim gibi tuvaletten tiksinenler de var ben kıza katılıyorum çok zor bir süreçten geçiyor bence bir evde 2 tuvalet olmalı her zaman. Bende şahsen eşim çıktıktan sonra hemen asla girmem asla yani.
Kızlar ben açıkça demek de istemedim evin örümceklerini dahi demiyorum çünkü sizi ilgilendirmez diyen de olmuş benim başka korkum da var ben elimden geldikçe işte ya da dışarı da tuvalete gitmiyorum benim kayınvalide aşırı derece psikolojik olarak rahatsız çocuk gibi ve ailede de genetik kardeşler de sürekli hastaneye yatar ve çıkarlar kayınpeder evine aşırı düşkün biri ama kayınvalide böyle o da ilgilenmiş daha sonra beklentiyi dışarıda bulmuş kayınpederin dışarıda bir hayatı olduğunu biliyorum eşim bu sebepten babasıyla dört yıl görüşmedi insan da ister istemez pisliği ayrı mikroptan da korkuyor

hayatta nasıl biri olduğunu nereden biliyorsunuz? Zaten yorumumu düzgün okusanız anlayacaksınız ama yarım yamalak okuyup cevap verme ihtiyacı hissetmişsiniz.

Diyorum ki, 'biri çıkar çıkmaz hemen tuvalete girilmez'.

Kayinvalide belli ki heryeri yıkayıp çıkıyor, konu sahibi ıslak olduğu içinde kirli sanıyor.
Bencede iki tuvalet olmalı, ama olmayınca kirli bırakılmadığı sürece sıkıntı yok. Eğer sizde hu kadar şeyi problem yapıyorsanız tedavi olmalısınız.

Haklısınız bir insanın sorumluluğunu tek alamazsınız, zaten şimdilik kısa bir süreliğine sizde kalıyor, eşinizden yardım alın, ben söylersem yanlış anlayabilir kırılabilir sen evde oldukça biraz annene tatlı dille anlat yaptır diyebilirsiniz, şimdiden gelecek için kafanızda kurup endişe etmeyin o gelecekte biz olur muyuz o bile belli değil
Eşime daha çok batıyor annesini seviyor ama çok kızıyor bana da bir şey demek düşmüyor kadına herkes yüklenince ağlıyor ben şahsen istemezdim çok pis olsam da ne bileyim işte çözüm yok bazı şeylere

Ben tam anlayamadım, gördüğünüz bir şey yoksa tuvaletin pis olduğunu nasıl anlıyorsunuz ki? Neye göre kadına pis diyorsunuz? Tuvaletten çıkınca el mi yıkamıyor mesela? Ama o zaman evde hiçbir yere dokunamamanız lazım.
Evlerinden biliyorum benim kayınvalideme laf demesek iki hafta kalsın yıkanmaz yüzünü dahi yıkamayı sevmiyor ya çok şey var da buraya nasıl sığdarayım dün çok bunaldım yazdım buraya kimseye demek eğer çözüm üretmiyorsa boşa kırmaya gerek yok

kayınpederin dışarıda bir hayatı olduğunu biliyorum eşim bu sebepten babasıyla dört yıl görüşmedi insan da ister istemez pisliği ayrı mikroptan da korkuyor
Kayınpederin metresi var demek istiyorsunuz herhalde. İyi de bunun mikropla alakası ne? Kayınvalideye geçmişse tuvaletten hastalık bulaşır mı demeye çalışıyorsunuz?

Aşırı pis ama tuvaleti pis bırakmıyor fakat sorun şu ben onun pis olduğunu bildiğim için çok huylanıyorum kapı kolu musluk vs
Bence sizinki abartı, dışarıda hiç mi tuvalet kullanmıyorsunuz?
Rossmann da domol hijyen spreyi var. Kapı kollarını tutmadan önce sıkın o zaman
Klozete de sıkarsınız

Kayınpederin metresi var demek istiyorsunuz herhalde. İyi de bunun mikropla alakası ne? Kayınvalideye geçmişse tuvaletten hastalık bulaşır mı demeye çalışıyorsunuz?
Kayınvalidem zaten temiz olmadığı için sürekli enfeksiyon kapar ben de bundan ister istemez korkuyorum zaten senelerdir çocuk için uğraşıyorduk ne alaka diyeceksiniz ama insan ister istemez korkuyor hayatları pek normal değil çok uzatmazdım da burda yazıp rahatladım ben bubları kimseye diyemem eşim hassas biri direk görüşmeyi babasıyla keser adam da bıktı ikisi de kendince haklı bana göre gerisi ile ilgilenmiyorum ama kalbimi ister istemez bozuyorum ne yapayım çok pis çünkü burada ben sizlere nasıl sayayım şuna dikkat etmez buna etmez diye mesela uyandı yüzümü yıkamama gerek yok dedi ıslak mendille siliyorum ben dedi ben de saçını taradım topladım dişlerini de fırçalattım çok terlese koksa dahi üst değişmez artık idare edicem umarım akli dengemiz fiziksel sağlığımız yerinde olur çok zor bir durum

X