Kayınvalidem ile tuvalet paylaşımı

nasil oldugu sizi ilgilendirmez evini pis birakmiyorsa problem yok neymis pis oldugunu bildigin icin huzursuzum sende yaslancan bunu unutma kendi annen olsa böyle davranirmiydin hasta sonucta ömür boyu evinde kalmayacak korkma

Benim Kv evindeki wcde çok pis oluyor.Tek ve alaturka.Acikcasi ben oraya gidince yanımda fazladan çorap götürüyorum çorapla asla girmem ama WC corabim oluyor 🤣 çıkınca çıkarıyorum.İslak mendil alıyorum.Kapi kolunu musluk filan açarken islak mendil kullanıyorum.Tuvalet tasinida tutarken mendille tutup sadece etrafı yıkamak için kullaniyorum.Kendi temizliğim içinde birkaç kez çekip üst katmanları attığım peceteyi ıslatıp yapıyorum.Cikincada kolonya vs işte dezenfekte süreci 😄Evet zor ama işte kıramayacaginiz biriyse kendi kendinize yöntemler bulmak zorundasınız.Ama sizinki piste değil üstelik kendi wcniz aşırı da pimpiriklenmeye gerek yok Ondan hasta olmazsinizda pimpiriklilikten olursunuz

Kadına çok üzüldüm ya, kendi haline bırakmak yerine psikiyatri ve psikolog yönlendirmesi yapsanız.Belki gidip anlattıkça ona iyi gelir hayatında değişim olur.Kan tahlillerine bakıldı mı mesela hiç? Eşim annesini seviyor diyorsunuz kadının elinden tutmaya çalışın.
Alın sorunun kaynağını bulmak için uğraşın,belki kadın o evde hala kayınpederle yaşamaktan aşırı mutsuz ve hayatı kayıp gitmiş diye hissediyor?
Bilmiyorum ya çok üzüldüm cidden gözümün önünde naif,kırılgan ama kimsenin kırmaktan çekinmediği yalnız bir kadın belirdi. Kabullenmek yerine değiştirmeyi deneyin bunu uyararak değil bir uzmanla birlikte yapın.

Temizlik konusu benim içinde cok hassas hele de wc ler ebeveyn banyonuz yok mu ona klozet taktirin siz onu kullanin kalıcı bir çözüm lazim size kvalide hep gelip gidecek gibi duruyor. Namaz falan kiliyorsa ama temizliğe dikkat etmesi gerekiyor

Arkadaşlar benim aşamayacağım bir derdim var .
Kayınvalidem bizde kalmayı çok seviyor oğluna da çok düşkün eşim evin tek çocuğu fakat kayınpederimin de muzdarip olduğu bir sorun var .Kayınvalidem aşırı pis kesinlikle ifade edemeyeceğim şekilde kişiliğine gelirsek bana öyle iyi ki oğlu mutlu olsun diye beş senelik geliniyim en ufak bir laf duymadım ve benden de bir laf duymadı fakat sürekli ona düzenli olmasını evini sevmesini tavsiye ettim belki seni ilgilendirmez diyenler olacak ama evinde bir şey yiyip içemiyoruz eşim de anne lütfen biz gelmeden camları aç ev hava alsın diyor yani çok ciddi bir pis asla ifade edemiyorum aksi gibi de tiksinsem dahi kadına kıyamıyorum zamanında çok ciddi sorunlar yaşamışlar kayınpederle çok ağır psikolojik sorunlar sonucu ilaç ve iğnelere başladı tabi bu arada evlilikleri de düzenli bir evlilik değil kayınpeder kendi hayatında kayınvalide desen ucu ucuna yaşıyor bana kalmaya geldi başımın üstünde yeri var o ayrı da ben aşırı huylanıyorum sinir vs yapmıyor çünkü sohbeti sarıyor ama artık çatldım tuvalete gidemiyorum çok bunaldım iki gün önce böbrek taşı ağrısı ile hastanelik oldum su içmiyorum evlerinde tadilat başladı kayınpeder de ayak altında gezmesin sizde kalsın dedi ya kalsın ama kadının içtiği ilaçlar yüzünden çok su içmesi gerekiyor hiç tuvaletten çıkmıyor ben en yakın Opet istasyonuna gidicem en sonunda buraya yazdım çünkü bunları onun yüzüne diyemiyorum anneme desem sevaptır hasta kadın az sabret der tuvaleti yıkamak deseniz günde kaç kere yıkayacağım çok bunaldım kimseye de bunu diyemem eşim de hemen gazıma gelip laf söyler ben kadını gönderemem zaten tuvaletten çok huylanan biriyim çok huylandım ya çok
Lafla sözle düzeltemezsiniz bu tarz insanları, onun normali o olmuş artık. Ya evine gitmeyeceksiniz gidiyorsanız da bir şekilde baş etmeye çalışacaksınız. Aç kalmanızı, tenceresinden, tavasından bir şey yiyememenizi anlarım da susuz kalmanızı anlayamadım. Bir bardak yıkayıp su dolduracaksınız altüstü. O da olmadi yanınızda şişe su taşıyacaksınız. Zırt pırt tuvalet yıkamak zorunda olmanız can sıkıcı evet ama öyle opet gibi umuma açık tuvaletleri de kayınvalidenizden temiz insanlar kullanmıyor ve her giren kişiden sonra da temizlik yapılmıyor. Ama bir şekilde orasına burasına peçete koyarak kullanmak durumunda kalıyoruz. Huylandığınız için biraz takıntı yapmışsınız bence.

Pis pis demissiniz ama nasil pis oldugunu yazmamissiniz. Napiyor bu kadin yapınca alip duvarlara mi suruyor ? Kapının koluna mı degdiriyor ?
Yok canım o kadar değil ama şart şurt değildir evi çok havasız kokudan zor durulur mutfak yerlerine kadar yağ vardır beş altı sene önce mutfak dolabını indirip temizledim en son o oldu ben de çalışıyorum ve bir gün iznim var uzaktayız artık zaten imkan yok yardım etmeye ama bunların alt sebebi var kendisi psikolojik olarak rahatsız ilaçları ağır geliyor ve yapamıyor haliyle evi görsen bir ara tv programı vardı temizlemeye gelirlerdi öyle bir şey kadına da herkes nasihat ediyor zaten hasta kadın bem de nasihat etsem iyice bunalıma girecek dün artık tuvaletimi tutmaktan sinirim bozuldu kime dert yanayım ki yazayım dökeyim içimi dedim sanarsın kayınvalidem taharet musluğu ile banyo yapıyor zaten tuvalete girmeye de şansımız ve hakkımız yok gibi umumi tuvalette daha çok sıra gelir 😂😂 tabi bunların yanında asla yanlış anlaşılmasın ben huylansam da çok seviyorum çocuk gibi zerre kötülük düşünmüyor sadece ben de tam tersi biraz huyluyum ama emin olun Allah böyle rahatlık da vermesin (kayınvalidem gibi)

Ben size pis insan anlatayım benim kardeşimin paikolojik sorunları var sürekli düşünüyor düşünürken neyi nereye attığının farkında değil 6 ayda bir falan gelirdi eskiden, ağzını sildiği peçetyi yere fırlatır odama girer sigara içer küllerini sağa sola çarpar, güya temiz olduğu için her bardak çayı başka bardakla içer tezgaha çayları döker saçar, oturduğu yeri elinde ne yiyecek varsa heryere dökerdi, 1 hafta kaldığında ben 3 kilo veriyorum hem sürekli arkasını toplamaktan hem de onun pisliğini temizleyip işe gitmekten yemek yiyecek zaman kalmamasından, tuvalete bir girer tuvalet temiz olsun diye(zaten ben yıkıyorum) yerleri su içinde bırakır, yüzünü sabunlar yerler su sabun içinde kalır geçtiği her yerde iz bırakır yani, her yemek yediğinde üstüne döker günde kaç kez üstünü değiştiri belli değil, tüm açıklaması da şu ben çok temizim sürekli elimi silmem geeekiyor ama çöpün kapağına elim değerse bidaha elimi yıkamam gerekir o yüzden peçeteti
Böyle kullanıyorum gibi akla mantığa sığmayacak şeyler, annemin onla uğraşmaktan başka bi hayatı kalmadu, havlu kullanmaz mesela bazı günler sebebini de bize söyleyemezmiş
Benim kayınvalide de havlu kullanmıyor ona göre temiz olan şeyler bize göre çok pis mesela Allah yardımcınız olsun çok üzüldüm rabbim annenize sağlık sıhhat versin yani evlat sonuçta kadıncağız mecbur çekiyor ama be kadar iyi kalpli de olsak bizlere ağır geliyor bazen

Lafla sözle düzeltemezsiniz bu tarz insanları, onun normali o olmuş artık. Ya evine gitmeyeceksiniz gidiyorsanız da bir şekilde baş etmeye çalışacaksınız. Aç kalmanızı, tenceresinden, tavasından bir şey yiyememenizi anlarım da susuz kalmanızı anlayamadım. Bir bardak yıkayıp su dolduracaksınız altüstü. O da olmadi yanınızda şişe su taşıyacaksınız. Zırt pırt tuvalet yıkamak zorunda olmanız can sıkıcı evet ama öyle opet gibi umuma açık tuvaletleri de kayınvalidenizden temiz insanlar kullanmıyor ve her giren kişiden sonra da temizlik yapılmıyor. Ama bir şekilde orasına burasına peçete koyarak kullanmak durumunda kalıyoruz. Huylandığınız için biraz takıntı yapmışsınız bence.
Opet olayı şakasına söyledim normalde de tuvalet konusu hassas olduğum bir konu biraz takıntı da olabilir fakat tuvalete çıkmamak için su içmediğimi aslında belirttim çok mu sorun değil tabi ki dün sinir bastı ve ben de birine demektense buraya yazayım dedim iyi de yapmışım eşim de duysa üzülür kadın desen zateb hasta kime ne diyim

Kadının evine temizlik için yardımcı göndermeyi teklif ettiniz mi ? Haftada bir bir kadın gelsin
Vallahi söyledim önceden evlilik zart zurt borçları yüzünden edemezdim şuan edebiliyorum hatta gitsem bana da temizletmez kayınvalidemin huyu bu yapınca yine aynı oluyor diyor ama ne yapalım bk içinde mi afedersiniz yaşayalım

Vallahi söyledim önceden evlilik zart zurt borçları yüzünden edemezdim şuan edebiliyorum hatta gitsem bana da temizletmez kayınvalidemin huyu bu yapınca yine aynı oluyor diyor ama ne yapalım bk içinde mi afedersiniz yaşayalım
Kalp kırmadan halletmenin çözümü yok gibi ya eşin halledecek ya da sen gitmeyeceksin.

Ağzından zehir ve kalbinden fesatlık dökülseydi, hayatınızın içine haksızlık, çeşitli huysuzluklari ile s.çsaydi afedersiniz. Pisi o zaman görürdünüz. Bir ton çamaşır suyunun paklayamayacaği karakterler var. Allah tanış etmesin.

Zor hayatı olmuş, tatlı dilli şu kadını iki hafta idare edebilirsiniz bence.
Sonuna kadar katılıyorum bu konuda asla inkar edemem böyle insan az gelir dünyaya ama gel gör ki aynı evde yaşamak zor olurmuş Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin

Dışarda ne yapıyorsunuz avmde yürüyen merdivenlerde, asansörde, markette, otobüste, kuaförde, hastanede?
Kusura bakmayın ama bana biraz kadına takmışsınız geldi, öyle bir anlatmışsınız ki ben başta klozete ayağıyla basıyor b.klu bırakıyor falan sandım, belki haklı sebeplerniz de vardır ama kadın elini b.ka sürüp kapı koluna sürecek değil heralde
Ben size şimdi burada ne kadar anlatsam o kadar da yarım kalır dışarıda da elbette dikkat ediyorum o da edebildiğimiz kadar aşırı titiz değilim illa bku kapı koluna da sürmesi gerekmez belki dediğiniz gibi takmıştık da olabilir onda haklısınız ama ben ciddi anlamda böyle pis görmedim bir gafta kalsa vallahi yıkanmaz durur banyo yapmayı sevmez sabah yüzünü yıkamaz anne yıka hem açılırsın dedim öyle yıkattım içimden pis pis gezme yürü yüzünü yıka derken dışımdan kibar olmaya çalıştım

Ben size şimdi burada ne kadar anlatsam o kadar da yarım kalır dışarıda da elbette dikkat ediyorum o da edebildiğimiz kadar aşırı titiz değilim illa bku kapı koluna da sürmesi gerekmez belki dediğiniz gibi takmıştık da olabilir onda haklısınız ama ben ciddi anlamda böyle pis görmedim bir gafta kalsa vallahi yıkanmaz durur banyo yapmayı sevmez sabah yüzünü yıkamaz anne yıka hem açılırsın dedim öyle yıkattım içimden pis pis gezme yürü yüzünü yıka derken dışımdan kibar olmaya çalıştım
Anladım tabi yaşamayan bilmez, ama iyi bir kadın tersleyip üzmeye de gerek yok biraz sabır edip, kibarca teşvik etmeye çalışabilirisniz işe yararsa
Bence kadın hasta çünkü yaşlı da olsa kişisel bakımın ihmal ediyor, yüz yıkamak lüks değil zorunlu, depresyonda vs olabilir

Tuvalete sık giriyor ve her yer ıslak oluyor diyorsunuz . Belli ki hassasiyetinizi anladığı için kendince yıkıyordur.
Onun dışında probleminiz yokmuş zaten. Hakkında bu kadar iyi bahsettiğimize göre sizin de iyi niyetli olduğunuz belli oluyor.
Yaşama hevesi hiç yok kadının ben buna da üzüldüm. Kan değerlerine baktırıldı mı bilginiz var mı? Onlar normalse bence bi psikolog ya da psikiyatriste götürün .
Hem siz de takıntılısınız sanki , beraber gidebilirsiniz .
Valla bizim yapabileceğimiz şeyler kısıtlı uzakta oturuyoruz , çalışıyoruz elimizden geldiği kadar anca hatta kendi sağlık sorunlarımla dahi zor ilgileniyorum hatta görmezden geliyorum o kadar sağlıkla sorunum var ki dayan diyorum çalışınca zor oluyor işten bu sebepten ayrıldım kayınpederim normalde bize karşı iyi ama o da bıktı kötü bir kadın değil ama evde tek bırakmaya korkuyoruz mesela evin duvarına yazı yazar beyaz eşyalara yazı yazar psikolojik ilaçlar kullanıyor ve kayınpeder de sert çıkışıyor anne dedim ev kiralık lütfen zarsr verme dedim tamam dedi kadın böyle hasta diye de ilgilenmesek olmuyor benim ne olacağım belli değil ileride yaşamdan soğumuş hiçbir şey onu mutlu etmiyor evde yatmak dışında

Valla bizim yapabileceğimiz şeyler kısıtlı uzakta oturuyoruz , çalışıyoruz elimizden geldiği kadar anca hatta kendi sağlık sorunlarımla dahi zor ilgileniyorum hatta görmezden geliyorum o kadar sağlıkla sorunum var ki dayan diyorum çalışınca zor oluyor işten bu sebepten ayrıldım kayınpederim normalde bize karşı iyi ama o da bıktı kötü bir kadın değil ama evde tek bırakmaya korkuyoruz mesela evin duvarına yazı yazar beyaz eşyalara yazı yazar psikolojik ilaçlar kullanıyor ve kayınpeder de sert çıkışıyor anne dedim ev kiralık lütfen zarsr verme dedim tamam dedi kadın böyle hasta diye de ilgilenmesek olmuyor benim ne olacağım belli değil ileride yaşamdan soğumuş hiçbir şey onu mutlu etmiyor evde yatmak dışında
O zaman bu çok başka bakıcı tutma durumunuz var mı

X