Kayınvalidem beni sevmiyor mu?

Konuya yazmadığım için yanlış anlaşılmışım ben kadını baya seviyodum evlenmeden önce o da beni seviyor gibiydi. Evlilik olunca ve aynı evin içine girince kadın başka birine dönüştü uzun bir süre kadına yaranmaya çalıştım ama olmadı.
Diyorum ya çok yakın arkadaşlar bile aynı evde yaşamaya başlayınca kavga edip evleri ayırabiliyor.

Veya bir çiftin ilişkisi evlenmeden önce farklı, evlendikten sonra farklı olabiliyor, çünkü ev hayatı dışarıda görüşmekten çok farklı oluyor.

O yüzden konudaki asıl ve en büyük hata aynı evde 3 sene kalmak.

Ayrıca kv nin park yatak almasını yadırgamadım, çünkü belli ki torununu düşünüyor.

Cinsel yaşam mı😄 güldüm kusura bakmayın ayrı odalarda kaldık 3 sene boyunca eşim salonda koltukta ben odada tek kişilik yatakta yattım. Ben olsam ben de hoşlanmazdım ama bundan sorumlu olan kişiye yansıtırdım bunu. İş buldum 3 kez kabul etmediler biz size bakamıyor muyuz dediler?
İş için onların iznine ihtiyacın yok.

Cinsel yaşam mı😄 güldüm kusura bakmayın ayrı odalarda kaldık 3 sene boyunca eşim salonda koltukta ben odada tek kişilik yatakta yattım. Ben olsam ben de hoşlanmazdım ama bundan sorumlu olan kişiye yansıtırdım bunu. İş buldum 3 kez kabul etmediler biz size bakamıyor muyuz dediler?
E o zaman dönseydiniz ailenizin evine, böyle evlilik mi olur deseydiniz. Çalışmak için neden eş ailesinin iznine ihtiyaç duydunuz ?

Sizi sevmiyor gelecekten soyluyorum bunlari benimkide ayni tavirlari sergiledi evinde iki ay kaldim sedece oda tayinci oldugumuz icin ev tutamamistik daha. Ben birde Anne diyordum dusunun. Demenizde pek birsey degistirmiyecek yani…

E o zaman dönseydiniz ailenizin evine, böyle evlilik mi olur deseydiniz. Çalışmak için neden eş ailesinin iznine ihtiyaç duydunuz ?
yahu şimdi ki aklım olsa öyle yapardım tabi. Yeni evlenmişim bir şeyin içine düşmüşüm ne yapacağımı bilemez haldeydim değil 3 yıl 3 gün bile kalmaz çeker giderdim geçti artık

Merhaba biraz uzun olacak içimi dökmek istedim. Eşimle 6 senedir birlikteyiz 4 senedir evliyiz. Eşimin annesine evlenmeden önce x teyze diye hitap ediyordum. Evlilik muhabbetleri açılınca bana abla dersen abla, teyze dersen teyze, anne dersen de annen gibi davranırım dedi bana çok garip geldi bu. Neyse ailelerden farklı bir şehirde yaşıyorduk corona zamanı işlerimiz bozulduğu için geçici süreyle eşimin ailesinin yanına yerleştik ama bu 3 sene sürdü. Kayınvalidemin beni bir türlü beğenemediğini hissettim sürekli saçıma makyajıma giyimime karışmaya başladı kendisi gibi olmam için beni manipüle etmeye çalıştı artık o kadar üstüme geliyodu ki giyinip evden çıkmak istemiyordum. İş yapış tarzımı beğenmedi habire laf soktu her şeyin en iyisini ben bilirim havasındaydı sürekli. Sabahları bilerek odamın önünde ses yapıyodu uyumama gıcık oluyodu. Bunları yaşamaya başladıktan sonra anne demek içimden gelmedi ben anne demeyince iyice kudurdu eşimle sürekli kavga etmeme sebep oldu gidip ona ağlıyodu ben anne denmeyi hak etmiyor muyum diye. Herkesim yanında özellikle kocamın yanında bana kızım annecim vs diyor ve bu durum beni kötü gösteriyor. Asla ama asla anne demek istemiyorum içimden gelmiyor kesinlikle. Evleri ayırdık bu arada 1 seneyi geçti. Bebeğim oldu kendi evine park yatak aldı? 10 dakika mesafede yaşıyoruz habire "oğluşum" benim evimde ne zaman uyuyacak ah aynı evde olsaydık gece koynuma alırdım ben "çocuğumu" falan diyor bebek daha 2 aylık. Deliriyorum ben mi abartıyorum? Bu kadın beni sevmiyor bence başından beri değil mi? Eşim annesinin tamamen iyi niyetli olduğuna inanıyor.
Amaan sevmezse sevmesin. Mesafenizi koruyun. Anne demek istemiyorsanız da demeyin. Çok düşünüp kendinizi hasta edersiniz. Bazı insanları yok saymak ruh sağlığına iyi geliyor. Ben artık böyle yapmaya çalışıyorum. Değmiyor çünkü.

Aslın bütün mesele burada. Düzelmek zorunda hissetmeyin kendinizi. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Saygı gösterin oda size göstersin yeterli. Aslolan ilişki bu kadarla kafi.
Saygıda kusur etmedim şimdiye kadar etmem de yaşlı başlı kadın. Ne bileyim anne olunca onu da anlamaya çalıştım ama biz böyle devam edicez belli ki.

yahu şimdi ki aklım olsa öyle yapardım tabi. Yeni evlenmişim bir şeyin içine düşmüşüm ne yapacağımı bilemez haldeydim değil 3 yıl 3 gün bile kalmaz çeker giderdim geçti artık
Kusura bakmayın yalnız o 3 yılda da yeterince tecrübe edindiğinizi düşünmüyorum. Eşinizle kayınvalidenizin evinden ayrılalı 1 yılı biraz geçmiş ve şu anda 2 aylık bebeğiniz var. İnşallah eşinizin işleri iyi gider de yeniden eşinizin ailesiyle yaşamak zorunda kalmazsınız.

Park yatak almasında bir sakınca goremedim. Konunun tamaminda cok gicik edecegi seylerde var galiba ama ben mi yakalayamadim acaba?
Ben “gece koynuma alırdım oğluşumu” demesine takıldım ne yalan söyleyim. Sanki nispet yapmak için söylüyormuş bu tarz şeyleri gibi hissettim. Oğluna gidip, anne demiyormuş diye ağlanmasıda bana çok yanlış geldi. Sanki gidip adam eşine kızsın, “annem senin yüzünden ağlıyor! Nasıl anne demezsin” diye eşiyle arası bozulsun gibi bir niyeti varmış bence. İlk kurduğu cümle de garip. Abla derse abla gibi davranırmış, anne derse anne gibi. İnsan gibi davranalım birbirimize yeter yani. Çok mu önemli anne mi dedi amca mı dedi. Keşke hiç evinde kalmasaydınız. Bu kadar iç içe olununca afedersiniz b*ku çıkıyor ikili ilişkilerin. Makyajına da laf eder, kıyafetine de. Hak görüyorlar çünkü.

Saygıda kusur etmedim şimdiye kadar etmem de yaşlı başlı kadın. Ne bileyim anne olunca onu da anlamaya çalıştım ama biz böyle devam edicez belli ki.
Anlayış tabiki gösterin. Yaşlıysa eski insanların kafası çok başka çalışıyor. Şimdiki devir bambaşka. Fazla samimiyet hiçbirşey kazandırmaz size. Yüzgöz olmadan kinlenmeden böyle devam en iyisi 😊

X