Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Annesi ile aynı odada uyudular ile annesiyle uyudu arasında dağlar kadar fark var. Sizinki herhalde ikincisi değildir. Zira o yaşta birinin annesiyle uyumasını aklım almaz.

Söylemezsen tepene binerler , korkma , ilk yıllar iyi gelin olma çabaları işe yaramıyor ..

Tebrikler sorunlarina hamile kalarak bir yenisini daha ekledin.artik o kadin evden çıkmaz. Unut bunu

Annesini emiyor mu hala

Hayatınız kolay değil belki ama kolaylaşması için birşey yapmıyorsunuz ki.sadece yeni sorunlar ortaya çıkaracak bir yasam şekli seciyorsunuz.evlilik demek yeni sorunlar demek.okudugunuzu yazmışsınız. Diyelim ki okulu bitirdiniz,bu sefer çocuk var ,çalışamıyorum diyeceksiniz.calismak isteseniz ,bakıcıya para vermek yerine büyük olasılıkla kayınvalide bakacak,yine sorunlar olacak.zaten şimdiden eve yerleşmiş.cikmasi zor geldi çünkü kalması için bahane verdiniz.siz hayatınızı planlayamamissiniz.kusura bakmayın ama tüm imkanlarınız elinizinden alındığı halde koca bulabiliyorsanız iş de bulabilirdiniz.yada üniversiteyi yurtta kalarak okur,bir yandan da çalışırdınız.klasik,ailem baskıcı, kurtulmak içi kocaya kaçıyorum hikayesi.valla bu hikayelerde hiç okumak için,çalışmak için kaçanı görmedim.

Tepkisini tahmin edemiyorum yazmışsınız önceki mesajınızda. Biz de bunu diyoruz, daha kocanızı tanımıyorsunuz, anneci tarafını bile farketmemişsiniz.
Niye çalışmayı düşünmediniz, kayınvalideden kaçmak için daha geçerli bir sebep değil mi? Kenarda birikmiş paranız olurdu hem. Lise üniversite flörtü değilsiniz evlisiniz. Oyalanırım hemde kaynanamdan kurtulurum diye çocuk yapmak bencillik değil mi?

Annesinin gelip kalması için daha çok hamile bırakır sizi. Kocanıza çok fazla güveniyorsunuz daha yeni evlisiniz. Bu annecilik ne aşk bırakır ne sevgi ne huzur.

Evet ben 22 eşim de 24
İnanılmaz gerçekten.
Genceciksiniz ya hiç mi iki sene tatile gidelim, gezelim tozalım. Geç yatıp geç kalkalım demediniz. Çocuk geldi mi gitmeyen bir şey bir ömür sürecek bir sorumluluk. Seks hayatınızı dahi etkiliyor siz şöyle bir sevişelim doya doya acelesi yok dememişsiniz.
Sadece bir ay beraber kalıp gencecik yaşta hamile kalmak.
Akıl fikir diliyorum size

Simdi korkariatedigini istemedigini aoylemezsen sen daha cook ezilir ve kayinvalidenle kalirsin. Esini karsina al neden bana danismadan anneni cagirdin 3 ay cok uzun bir sure ben daha evlendigimizi anlamadim istemiyorum evimde yanliz kalmak istiyorum diyon. Madem annenden ayri kalamayacaktin neden evlendin benimle? Benim icin degil kendin icin anneni cagiriyorsun ve bu durum senden aogumama sebep oluyor diyin olgunlasmadan evlenmeseymis 3 ay nedir sesini cikaran ezilmez bunu unutma beni anlasinlar diye beklersen daha cok beklersin

Niye aileniz bu kadar şiddetli karşı çıktı?

Geçmiş olsun,üzmek istemem ama bunları düşünmek için geç kalmışsınız .Korktugunuz başınıza gelecek,ana kuzusu eşiniz , herşeye karışan kv,birde bebek offfff offff.Bazi şeyleri eminim en başta gördünüz ama kendinizi kandırmayı seçtiniz.Suan seçimlerinizin sonucunu yaşıyorsunuz.Simdiden sinir çizin ,rest çekin dicem ama bunu yapacak gibi gelmiyorsunuz.Kendi kendinize kelepçe vurmuşsunuz........

Kayinvalideni sen uzaklastirsan kocan tutup getiriyor. Once kocani bu anne sevgisinden uzaklastir o zaman isin kolaylasir. Nasil uzaklastircaksan artik bilemiyorum ayni yatakta yatacak kadar yakinlar .

Kayı
Aynen aramız iyi değil ailemle bu yüzden kendi kurduğum ailemde mutlu olmak istiyorum
Kayınvalide mutsuz olursa oğlu da mutsuz olur. Size de anneme böyle davranamazsın onunla böyle konuşamazsın diyecek. Bunu duymaktan çekiniyorsunuz değil mi? Ama duyacaksınız malesef.

Her yoruma bir bahaneniz var.
Kocaya toz kondurmayıp kaynanayı kötüleme, eşim benim için her zorluğu yendi, zor kavuştuk,
öyle demek kolay, bunu yapmak kolay değil, ben böyle olsun istemedim, başınıza gelince anlarsınız...

Bu cümleler bu konuların olmazsa olmazı. Kalıp haline geldi. Hadi kocanızla ilgili yorumları görmek istemiyorsunuz, kaynana kısmını niye değerlendirmiyorsunuz? Gidip kendisine "sağol anne ama ben iyiyim yardım gerekirse sizi mutlaka ararım hem babam da yalnız kalıyor içime sinmiyor gidin siz evinize" demek bu kadar zor mu?

Sorun sizin göndermek istemeniz ama eşinizin annem kalacak demesi. Bu noktaya gelmek istemiyorsunuz.

Bu şekilde mutsuzluğa doğru yürüyorsunuz ve bu mutsuzluğa bir de bebeği ortak edeceksiniz.

Arkadaşın yok ama nasıl 2,5 sene biriyle flört edebildin. O baskıcı aile okumana engel oldu bunu mu gözden kaçırdı

Belediyenin meslek edinme kursları var ücretsiz katılabilirsiniz.Lise mezunu iseniz kpss ye girip devlette alt kademe bile olsa çalışabilirsiniz.Eger vakit geçirmek ise mesele belediyelerin hobi kursları var evde kayinvalide için vakit gecirmezsiniz.Ben olsam açık açık konuşurum sonucu ne olursa olsun.Cunku simdi konuşmaz isen ileride sonuçlar daha ağır olabilir.(Bu arada 16 yıllık evliyim) 3 ay çok bence.Ben annemle bile 3 ay kalamam bir sağlık sorunu yoksa.Hasta olurlarsa tabiki başımın üstünde yerleri var o ayrı mesele.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…