Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Kimse poh pohlamadi beni hamile kalmam için kendi kararimdi ayrıca çocuk için pişman değilim eşimi de hâlâ çok seviyorum asıl sorun bu değil kayınvalidemi nasıl evimden eşimden az da olsa uzaklaştırabilirim

O ne yaaa?Benim oğlum 4 yaşında yanımda yatırmamaya özen gösteriyorum.Resmen saçmalık.Keske çocuk için acele etmeseydin.Basindan sadece ikiniz bir evde yaşamayınca eşin birilerini istiyor yanına.Oyle böyle bu fikri değiştirip normale döndürün bir şeyleri

Açıkça istemedigini rahat edemediğini söyleyemiyor musun ? Bu büyük bir problem mi olur söylersen.. banada beraber yaşayalim teklifi gelmisti bende hayir ev buluncak ayri yasicaz evlenmem demistim.. boyle okudukca ne kadar dogru yaptigimi farkediyorum..

Haklısınız her seferinde bu konuşmayı yapıyoruz görseniz benden daha çok savunuyor bu fikri ama keşke biraz da uygulasa
Sizin tek sorununuz evliliğinizin ilk günlerini başbaşa geçiremeyip o eve kendinizi ait hissedememek. Burası bizim yuvamız moduna girememek. Düğünden hemen sonra birlikte kalmanız eşinizin sanki eski hayatına devam etmesi gibi olmuş. O yüzden de ailesinden kopamıyor. Size olan sevgisinden eminseniz herşey hallolur Saygınızı yitirmeden konuşa konuşa halledin

5 yıllık evliyim halen çocuk yapmadım :) eşimle ailesi ile vs hiçbir sorunum da yok olmadı da hiç.Çok önemli hayati bir karar benim şçin dünyaya çocuk getirmek belki hayatımın en önemli en ağır sorumluluğu olabilir halen cesaret edemiyoruz biz eşimle. Siz 4 ay deyince bi şok oldum:) hakkınızda hayırlısı olsun. Eşiniz yetişkin bir insan DEĞİL olgunlaşamamış bence psikoloğa gitsin anneyle yatmak nedir yA kazık kadar insan ! Eşim annesi ile yatsa bidaha asla eşimi ciddiye alamam sanırım :) komik geldi bana

Çok haklısınız ama nasıl dönderebilirim bilmiyorum ki annesi hep kendine bağlı yetiştirmiş sanırım siz ne güzel düşünüyorsunuz keşke herkes sizin gibi düşünse

Size ne bize ne. Biz mi bakıyoruz çocuklara? Siz herkesi çok kınıyorsunuz. Sonunuz hayır olsun.
Öncelikle korunuyorum. Korunmasam ya da bir aksilik olsa hamile kalsam dert edeceğim tek şey bu pis dünyada mutlu olup olamayacağıdır.

Kocam nasıl baba olur, hamileyken kaynanam evimi işgal mi eder diye tereddütlerim yok.
Küsünce anasının koynunda yatan bir kocam yok. Daha başka iyi özelliklerini yazmak gibi bir niyetim de yok.

Hayır öyle sesler duymadım öyle bir şeyi de düşünmedim hiç ama annesi ile yatması bu yaşta birisi için çok tuhaf geldi bana da
Daha ilk zamandan zaten o kadının bulunduğu yerde tartışma yaşamışsınız, yetmemiş bunu o kadına yansıtmışsınız, o da yetmemiş, kocanız gidip annesiyle uyumuş.
Ben bunu aşamıyorum şu an ve diğer konu gözüme problem bile görünmüyor.

Tepkisini bilemiyorum bazen diyorum konuşayım açıkça rahatsız olduğumu söyleyeyim diyorum ama ya yanlış anlar da bana karşı cephe alırsa diye korkuyorum nişanlı iken olsaydı çok daha kolay söylerdim sanırım ama şimdi biraz daha zor her ihtimal var çünkü

Allah aşkına ne ara çocuk yaptınız? Neden yani böyle bir adamdan bazı konulara gerçekten inanamıyorum burada okuyunca.
Ben o adamı seviyorum işte bi aile kurmaya flört dönemimiz de karar verdik ama ben böyle kaynana sorunu yaşayacağımı bilemedim sürekli bize gelip kalır sanmadim buna çözüm arıyorum

Hayırlı olsun bebeğintabi kismetiyle gelmiştir ama biraz çabuk davranmissin bence bebek konusjnda bende eşimle birbirmizi on yılı aşkınken bile bir sene evliligimizi denedim ama keşkenin bir fayda yok elbette.
Büyük ihtimalle eşin annesiyle bağlarını pek kopartamamis bu durum konuş istersen rahatsız olduğun tarafı şuan hamilesin hassas donemindesin birincisi eşinin sana sormadan annesini sana bakmaya getirmesi acayip saçma ne bu on yaşındaymis gibi birde birlikte yatıyor ne kadar ayıp yani eşinde gerekli olgunluğa erisememis bence hem kayinvaliden de izin vermesin canım gerekiyorsa onunla da konuş de seni seviyorum falan ama tartisinca eşimi kayırma anne aramız daha çok açılıyor nötr ol falan ikiside laftan anlamıyorsa Allah yardımcın olsun bu evlilik böyle gitmez en gıcık olduğum erkek tipi annesinden kopayan erkektir ee o zaman neden evlendin çok saçma yaaa

Ama bu eşimin yüzünden oldu kaç defa söyledim odaya gidip konuşalım dedim ama dinletemedim o anın harareti ile benim için tek sorun kayınvalidemin sık sık gelip kalması buna bir çözüm istiyorum

Tamam ne güzel işte mutlusunuz. Allah daim etsin ama insanlara biraz ılımlı yaklaşın. Buraya destek almak için başlıklar açıyoruz,eleştiri almak için değil..

Bilemedim.. konusmadan çözülebilecek bir mesele gibi gelmedi bana

Maalesef saçma ama bu durumun içerisindeyim eşimi çok seviyorum annesine bağlı olduğunu maalesef ki yeni yeni anlıyorum kayınvalidemin bize sık sık gelip kalmasını istemiyorum bunu açıkça belirtsem eşim benim hakkımda yanlış mı düşünür diye korkuyorum

Size ne bize ne. Biz mi bakıyoruz çocuklara? Siz herkesi çok kınıyorsunuz. Sonunuz hayır olsun.
çocuk demek toplum demek, gelecek demek. bu hikayede konu sahibi üzülecek ve ya hıncını çocuktan çıkaracak ya da çocuğuna öyle bir tutunacak ki kocası gibi bir evlat yetiştirecek.

ha o kadar uzun vadeli, kompleks düşünmeyelim derseniz konu sahibi buraya yazmış her türlü yorumu kabul etme şartıyla. üslubu ağır olabilir ama hanımefendi doğruyu söylüyor ne yazık ki

Eşin uzaklaşmak istemiyor ki. Eşinin sana saygısı bile yok. Evli olmak ne demek öğrenememiş. Sana danışmadan 3 aylik misafir kabul edemez. Kadın gelmeden once bunu konuşmalısın.

İşte bebek olmasaydı eli kolu bağlı, bize muhtaç diye düşünüp tepene binemezlerdi. Bu yüzden diyoruz niye hamile kaldin diye.

Ama bu eşimin yüzünden oldu kaç defa söyledim odaya gidip konuşalım dedim ama dinletemedim o anın harareti ile benim için tek sorun kayınvalidemin sık sık gelip kalması buna bir çözüm istiyorum
O zaman kayınvalidene de ki; oğluna karılığı sen yapacaktın madem, neden evlendirdin ve benim başımı yaktın?
Çünkü siz kavga edince oğlu yanına gitmiş ve hadi oğlu kafasız, koskoca kadın akıl edip diyememiş mi, oğlum delirdin mi git karının yanına diye. Ama o ne yapmış, almış koynuna yatırmış.
O adamdan da annesinden de köy ya da kasaba olmaz.
Bi kesemediler oğullarıyla göbek bağlarını.

Tamam ne güzel işte mutlusunuz. Allah daim etsin ama insanlara biraz ılımlı yaklaşın. Buraya destek almak için başlıklar açıyoruz,eleştiri almak için değil..
Sırf bu soruyu sormak için açtım bu hesabı sizin için her şey yolunda olabilir ama herkesin hayatı öyle değil bridemlk anlayışınız için teşekkür ederim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…