Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Tartıştıktan sonra annesiyle yatıyor ? Çocukla mı evlendiniz.. annesi de akıl vermek,yanlış yapıyorsun demek yerine kucak mı açıyor

Çocuk yapmak için acelen neydi?
Daha bir düzen ve aynı evde yaşamayı öğrenememişken neden yani.

Anasıyla neden yatıyor?
Büyümeyi mi unuttun diyemedin mi?

Okuyunca tilt oldum.
Eşimle flört dönemimiz vardı tanıyorum sandım o çok istiyordu arkadaş çevremizde de herkesin çocuğu var eşimi heveslenirken görüyordum sonra bende istedim hem bana yoldaş olur dedim annesi ile yatmasının sebebi de büyük bir tartışma çıktı aramızda sonra ben gittim yattım yanıma gelmek yerine annesinin yanına gidip yatmış gece yarısı geldi yerine yattı sonra konuştum dedim ne olursa olsun gidip benden ayrı yatmayacaktın diye hak verdi ama unutamıyorum

Tartıştıktan sonra annesiyle yatıyor ? Çocukla mı evlendiniz.. annesi de akıl vermek,yanlış yapıyorsun demek yerine kucak mı açıyor
Aynen öyle yaptı onu göndermek yerine kucak açtı bende ertesi gün söylediğim de yanında durup bağırıp çağırsa daha mı iyi olacaktı dedi

Eşinin yaşı kaç? Sende 22 sin sanırım

Sadece 1 ay bir arada kaldınız ve koştur koştur hamile mi kaldın? Daha 22 yaşındasın. Aferin sana. Eşinin sana saygısı bile yok. Danışmadan 3 aylık misafir kabul ediyor.

Biraz korunsaydın eşini kaynananı tanısaydın incilerin mi dökülürdü? Hiç üzülmedim sana. Kendi ayaklarınla yürümüşsün ateşe.

Aynen öyle yaptı onu göndermek yerine kucak açtı bende ertesi gün söylediğim de yanında durup bağırıp çağırsa daha mı iyi olacaktı dedi
Çok erken içli dışlı olmuşsunuz. Yanlarında kavga edecek kadar… Yanınızda bağırıp çağırmasının kararını siz vereceksiniz. Bu kadar içinize girmelerine izin vermeyin.. ne desem bilemedim Rabbim hakkınızda hayırlısını versin

Ay bütün başlıklarda olumsuz yorumlarınızı görüyorum istisnasız herkesi ezip geçiyorsunuz. Kadınlar kulübünü stres topu bellemişsiniz gelene geçene sallıyorsunuz. Kız tecrübelilerden fikir istemiş siz çocuk yapmasına bile laf etmişsiniz. İnsanlar bize sormayacak ne zaman çocuk yapacaklarını. Biraz ılımlı yaklaşın insanlara. Dertleşmeye geldiler azar yemeye değil. Tecrübeniz yoksa fikir verin destek olun. Hiç üzülmedim sana ne demek…

Annesi ile yatan adamdan nasıl çocuk yapabildiniz yahu?
Yetişkin bir erkek annesi ile nasıl yatar? Nasıl sapkın bir zihniyete sahip bu aile?
Eşinizi uyurken mutlaka görmüşsünüzdür, uyku sırasında ereksiyon olurlar, sevişir gibi sesler çıkarır ve hatta sevişir gibi hareketlerde bulunurlar. Oha diyeceğim affınıza sığınarak. Oha yani, evli bi adam annesi ile nasıl yatar?

Eşinin yaşı kaç? Sende 22 sin sanırı

İzin vermeyi bende istemezdim tamamen eşimden kaynakli oldu dedim odaya geçelim öyle konuşalım diye ama tartışmanın hararetinden beni dinlemedi bile peki daha fazla izin vermemek için ne yapabilirim

Gerçekten öyle çok ağır olmuş ne diyim başına gelmeden anlamıyor çoğu kimse ben çocuk yaptığım için hiç pişman değilim ki eşimi çok seviyorum ama daha her şeyin başında iken sorunlarıma çözüm arıyorum kendimce

İzin vermeyi bende istemezdim tamamen eşimden kaynakli oldu dedim odaya geçelim öyle konuşalım diye ama tartışmanın hararetinden beni dinlemedi bile peki daha fazla izin vermemek için ne yapabilirim
Onların yanında tartışmayın. Eşinize bunu söyleyin başbaşa olduğunuz zamanda güzelce konuşun,sakin sakin. Hepimizin ufak tefek sorunları oluyor bu normal de ama başkalarının yanında yaparsanız insanların sizin üzerinizde söz hakkı olur,bundan yüz bulurlar.

Hayır öyle sesler duymadım öyle bir şeyi de düşünmedim hiç ama annesi ile yatması bu yaşta birisi için çok tuhaf geldi bana da

Beni görmemek için göz ardı et seçeneğini seçebilirsiniz. Siz poh pohladıkça 2. 3. Çocuğa hamile kalacak, görmüyor musunuz o potansiyeli? Tartışınca anasının koynuna giden adamdan hamile. Destek ol, rahatlat biraz.

Haklısınız her seferinde bu konuşmayı yapıyoruz görseniz benden daha çok savunuyor bu fikri ama keşke biraz da uygulasa

Size ne bize ne. Biz mi bakıyoruz çocuklara? Siz herkesi çok kınıyorsunuz. Sonunuz hayır olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…