Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen...
Çok haklısınız ama nasıl dönderebilirim bilmiyorum ki annesi hep kendine bağlı yetiştirmiş sanırım siz ne güzel düşünüyorsunuz keşke herkes sizin gibi düşünse
Kolay olmayacak...Biz yeni evliyken eşimle annesigile giderdik adam burda kalalım mi derdi 😅Kvgil bize geldiğinde onlara gitmek isterdi🤣Yeni evliyiz bide.Ben çok ciddi savaşlar verdim hatta deli, kötü ailesini istemeyen oldum ama düşüncelerimi kabul ettirdim.Simdi her şey olması gerektiği gibi.Hatta olana bitene o hallerine beraber gülüyoruz.Sen kvye ihtiyaç duymayaya çalış.Hep ben hallederim modunda ol.Esine sen ve ben bir aileyiz.Bizim kendimize ait hayatımız, konuşacağımiz, paylaşacağımız şeyler varı aşıla.Esinin alıştığı annem,eşim ben hatta misafirler kafasını yavaş yavaş değistir.Dedigim gibi başlangıç böyle olunca adam eşim ve ben moduna girememiş

Maalesef saçma ama bu durumun içerisindeyim eşimi çok seviyorum annesine bağlı olduğunu maalesef ki yeni yeni anlıyorum kayınvalidemin bize sık sık gelip kalmasını istemiyorum bunu açıkça belirtsem eşim benim hakkımda yanlış mı düşünür diye korkuyorum
Evet yanlış düşünür pat diye söylenmez ama nasıl olur bilemedim ya.

Eşin uzaklaşmak istemiyor ki. Eşinin sana saygısı bile yok. Evli olmak ne demek öğrenememiş. Sana danışmadan 3 aylik misafir kabul edemez. Kadın gelmeden once bunu konuşmalısın.

İşte bebek olmasaydı eli kolu bağlı, bize muhtaç diye düşünüp tepene binemezlerdi. Bu yüzden diyoruz niye hamile kaldin diye.
Hamile kalmadan öncede geldi kaldı 1 ay şimdi de bunu kullanıyor evet ama öncesinde de kaldı tek sorun hamile olmam değil ki ben istedim kalmayı dedim zaten evdeyim bana yoldaş olsun hem tekim diye yanıma gelmezler dedim çünkü evlenir evlenmez kayınvalidemin evinde kalmak beni çok yıprattı dedim çocuğum olur büyürse onunla ilgilenirim bunlara vaktim kalmaz uğraş olur dedim

Kolay olmayacak...Biz yeni evliyken eşimle annesigile giderdik adam burda kalalım mi derdi 😅Kvgil bize geldiğinde onlara gitmek isterdi🤣Yeni evliyiz bide.Ben çok ciddi savaşlar verdim hatta deli, kötü ailesini istemeyen oldum ama düşüncelerimi kabul ettirdim.Simdi her şey olması gerektiği gibi.Hatta olana bitene o hallerine beraber gülüyoruz.Sen kvye ihtiyaç duymayaya çalış.Hep ben hallederim modunda ol.Esine sen ve ben bir aileyiz.Bizim kendimize ait hayatımız, konuşacağımiz, paylaşacağımız şeyler varı aşıla.Esinin alıştığı annem,eşim ben hatta misafirler kafasını yavaş yavaş değistir.Dedigim gibi başlangıç böyle olunca adam eşim ve ben moduna girememiş
Aynen arkadaş doğru söyledi kimseye ihtiyacın yokmuş gibi davran. Sana yardıma geldi madem,yarışma ihtiyacın yok gibi yap. Yemeği hazırlarken birşey pişirirken kimseye sorma. Senin evin senin düzenin

Tamam ne güzel işte mutlusunuz. Allah daim etsin 🙏🏼 ama insanlara biraz ılımlı yaklaşın. Buraya destek almak için başlıklar açıyoruz,eleştiri almak için değil..
İstediğimi yazmakta özgürüm. Kimseye hesap vermek mecburiyetim de yok. Görüşlerimiz taban tabana zıt olduğu için yorumlarım hoşunuza gitmiyordur. Gitmek zorunda da değil. Beni göz ardı edebilirsiniz.

O kadar haklısınız ki gerçekten bu yorum beni aydınlattı eşimle konuştuğumda sizin bu cümleleriniz çok etkili olacaktır ilk olarak onunla güzellikle konuşmayı deneyeceğim olmazsa dediğiniz gibi yaparım yeter ki güzel bir ailem olsun eşim ben ve çocuklarımdan oluşan yine kötü ben olayım

Hamile kalmadan öncede geldi kaldı 1 ay şimdi de bunu kullanıyor evet ama öncesinde de kaldı tek sorun hamile olmam değil ki ben istedim kalmayı dedim zaten evdeyim bana yoldaş olsun hem tekim diye yanıma gelmezler dedim çünkü evlenir evlenmez kayınvalidemin evinde kalmak beni çok yıprattı dedim çocuğum olur büyürse onunla ilgilenirim bunlara vaktim kalmaz uğraş olur dedim
Ne demeye gelip kaldı? Yeni evlilerin evinde ne işim var dememiş, yeni evliler kavga etmiş oğlunu koynunda yatırmış, karına git ne münasebet dememiş. Burnuma pis kokular geliyor.

Ne demeye gelip kaldı? Yeni evlilerin evinde ne işim var dememiş, yeni evliler kavga etmiş oğlunu koynunda yatırmış, karına git ne münasebet dememiş. Burnuma pis kokular geliyor.
Evi yerleştirme temizleme bahanesi ile geldi 1 ay kaldı niye göndermedin dediğimde ise yanina gelip bağırıp çağırsa daha mı iyi olacaktı dedi

Evi yerleştirme temizleme bahanesi ile geldi 1 ay kaldı niye göndermedin dediğimde ise yanina gelip bağırıp çağırsa daha mı iyi olacaktı dedi
Muhatabın kaynana olmasın kocan olsun. Karşına al konuş. Ben evimde 3 ay boyunca kimseyle olmak istemiyorum de. Kendi annem de buna dahil de. Bu evin hanımı benim, bana danışmadan uzun sureli misafir çağırmamanı rica ediyorum, ben de ayni seyi sana danışarak yapcam de.

Ama bu anne oğulun ilişkisini gözlemle. Ensest hissi verdiler bana.

Muhatabın kaynana olmasın kocan olsun. Karşına al konuş. Ben evimde 3 ay boyunca kimseyle olmak istemiyorum de. Kendi annem de buna dahil de. Bu evin hanımı benim, benim danışmadan uzun sureli misafir çağırmamanı rica ediyorum, ben de ayni seyi sana danışarak yapcam de.

Ama bu anne oğulun ilişkisini gözlemle. Ensest hissi verdiler bana.
Bilmiyorum ama sanmıyorum da sonuçta 1 kere olan bir şeydi öyle bir şey olsa her seferinde her şeyi bahane edip gitmez mi en azından bir kaç kez daha ya da ben hissetmez miyim

Bilmiyorum ama sanmıyorum da sonuçta 1 kere olan bir şeydi öyle bir şey olsa her seferinde her şeyi bahane edip gitmez mi en azından bir kaç kez daha ya da ben hissetmez miyim
Ailenin evinde kavga etseniz gidip babanla uyur musun?

1 kere diye bir şey mi var, çocuk mu bu adam?

Hiçbirimizin kocası annesiyle yatmıyor.

Şimdi 3 ay sizde olacak engellemezsen. Seyret bakalım ne haldeler.

Sana bu yüzden korunsaydin diyoruz. Ya ensest çıkarsa bu adam? Bebeğinin babası ensest ise ne yapacaksın?

Ailenin evinde kavga etseniz gidip babanla uyur musun?

1 kere diye bir şey mi var, çocuk mu bu adam?

Hiçbirimizin kocası annesiyle yatmıyor.

Şimdi 3 ay sizde olacak engellemezsen. Seyret bakalım ne haldeler.

Sana bu yüzden korunsaydin diyoruz. Ya ensest çıkarsa bu adam? Bebeğinin babası ensest ise ne yapacaksın?
Hayır gidip babamla uyumam tabii ki ama sonuçta bütün çocuklar hatta erkekler annelerine daha bağlı oluyor bizim evliliğimiz çok aşırı zor oldu ailem inanılmaz karşı çıktı eşim bütün zorluğu benim için aştı sizce öyle bir şey olsa bu kadar zorluğa göğüs gerer mi

yeter ki güzel bir ailem olsun eşim ben ve çocuklarımdan oluşan yine kötü ben olayım
Hayir canım asla böyle dusunme. Sen kötü olarak düşünülürsen güzel bir ailen olmaz zaten.

Eşine o evin sizin, ailenizin de artık birbirinizden oluştuğunu söyle. Birbirinizle yaşayarak evliliginizi oturtmaniz gerektiğini (sevgililik,nisanliliktan cok farkli bi dönem), bebek araniza katılmadan önce özel anılar biriktirmeniz gerektigini, cekirdek aileniz disinda üçüncü bir kisinin evinizde uzunsüre durmasının sağlıksız olduğunu, ilerleyen zamanlarda iliskinize zarari olacağını vs icinden gelenleri söyle. Konusmalisin. Yanlis anlar cephe alir diye korkuyorsun, öyleyse guzel ,neseli bir zamanda, disarida bir kahve icip tatli yerken veya birlikte el ele yürüyüşe çıkınca, onun da biraz daha rahat karsilayacagi zamanda soyleyebilirsin. Annesini sevdiğini, kocanı da öyle. Ama olmasi gerekenin böyle olduğunu falan. Erkeklere bazen bebek gibi anlatmak gerekiyor

Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

kayınvalidem .... aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu

Annesi ile yatması derken ? Eşiniz sizinle tartışınca, annesi ile aynı yatakta beraber mi uyuyor ?

Henüz evlenmemiş ancak evini yerleştirmis bir üyenin konusunda da aynı durum vardı ; ilginç. 😒

Son düzenleme:
Hayır gidip babamla uyumam tabii ki ama sonuçta bütün çocuklar hatta erkekler annelerine daha bağlı oluyor bizim evliliğimiz çok aşırı zor oldu ailem inanılmaz karşı çıktı eşim bütün zorluğu benim için aştı sizce öyle bir şey olsa bu kadar zorluğa göğüs gerer mi
Erkekler bebek mi annelerine bağlı olsunlar? Kaç yaşında bu adam? Benimki tek erkek çocuk ama asla boyle bir şey yapmaz. Tekrar konu aç, anket oluştur, 1 aylik kocamin kavga edince annesinin yatağında yatması normal mi diye. Normal diyen yanlışlıkla eli değenler olacaktır. O kadar net söylüyorum sana.

Madem öyle gelsin sana her işini ona yaptır binbir nazlı ol. Temizlik, yemek vs. Yaptığını ye, sonra midem bulandı dersin. Başka yemek iste. Bulantını bahane et yattığın yerden kalkma. Bir süre sonra yorgunluktan gitmek ister. Sana bakmaya gelip birde senden hizmet beklemesin ilk günden.

Hayir canım asla böyle dusunme. Sen kötü olarak düşünülürsen güzel bir ailen olmaz zaten.

Eşine o evin sizin, ailenizin de artık birbirinizden oluştuğunu söyle. Birbirinizle yaşayarak evliliginizi oturtmaniz gerektiğini (sevgililik,nisanliliktan cok farkli bi dönem), bebek araniza katılmadan önce özel anılar biriktirmeniz gerektigini, cekirdek aileniz disinda üçüncü bir kisinin evinizde uzunsüre durmasının sağlıksız olduğunu, ilerleyen zamanlarda iliskinize zarari olacağını vs icinden gelenleri söyle. Konusmalisin. Yanlis anlar cephe alir diye korkuyorsun, öyleyse guzel ,neseli bir zamanda, disarida bir kahve icip tatli yerken veya birlikte el ele yürüyüşe çıkınca, onun da biraz daha rahat karsilayacagi zamanda soyleyebilirsin. Annesini sevdiğini, kocanı da öyle. Ama olmasi gerekenin böyle olduğunu falan. Erkeklere bazen bebek gibi anlatmak gerekiyor
Siz de çok haklısınız o kadar karışık ki kafam çok güzel demişsiniz inanın kimseyi kırmak istemiyorum kimseyi kimseden ayırmak değil niyetim ama istediğim eşimden ilgi görmek onunla birlikte baş başa güzel anılar biriktirmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X