Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Konustunuz mu esinizle? Ne yapmaya karar verdiniz?
Şu an da rahat konuşamıyoruz kendi ailesindeyiz yarın iznimiz bitiyor eve gidince ayrıntılı konuşacağız konusunu açtım biraz sert tepki gösterdi ama dinledi anladı az da olsa hak verdi eminim ki bi çözüme ulaşacağız inşallah

Ben seninle alay mı ettim terbiyesiz? Bazi yorumlar haklı bile olsa mutsuz etti beni. Gece seni dert ettim uyuyamadım. Karnında bebekle bedduanin hayrını görürsün, demişlerdi dersin.
Resmen bu halde olmam bu sorunum sizi mutlu etti eğer öyle değilse neden insan gibi yazmiyorsunuz birçok kişi benimle farklı fikirde olmasına rağmen düzgünce anlattı

Boşandınız çünkü bunlar boş taktikler. Taktikle planla olmaz. Eşinin yanında annesine iyi davranmış gibi yap falan çok çirkin. Sorun varsa vardır. Taktikle kapatamazsınız.

1 günde halletmişmiş. Kocayla iletişim kurabilmeye o kadar uzaktın ki bunu başarmış olmanı halletmek sanıyorsun.

Her şeye çok geç kalmak mı? Tamam frida kuyruğunu dik tutmaya çalışma daha fazla. Sen geç kalmayı bebeğin olunca göreceksin. Şimdi boşuna çırpınma.

anneme dicem ben evlenecem 22 yaşımda bebek bekliyorum annem ağzımla burnumun yerine değiştirirdi. işe girmeden evlenmeme yasağı koymuştu benimkiler.

tamamen kafa yapısı.

Herkes sizin kadar şanslı olamıyor aile konusunda.
Aileden hayır olmadığını anladığında kafayı kullanıp hayatta kalmaya bakması lazım insanın. Ama herkesin kapasitesi de bir değil.
Daha çocuk konu sahibi.
Kardeşim yaşında. Kardeşim baba parasıyla üniversiteye gidiyor. Geziyor tozuyor. Kardeşim de zeka kübü değil ama aileden şansı. Yapacak bir şey yok.
Bu arada benim de 22 yaşında gelinim olsa hamile olsa. Belli ki aklı çok baliğ değil derdim. ben de tek bırakmazdım. çocuk çünkü.
O yüzden kaynananın dibinden ayrılmaması normal.

Boşandınız çünkü bunlar boş taktikler. Taktikle planla olmaz. Eşinin yanında annesine iyi davranmış gibi yap falan çok çirkin. Sorun varsa vardır. Taktikle kapatamazsınız.
Kacami seviyorum diyor ama bos taktikte deil ayrica benm basimdan gectigi icin o kiza suanda zor gliyor allh icin bisey bilmiyonuz bos bos yorum yapmayin ya

Kacami seviyorum diyor ama bos taktikte deil ayrica benm basimdan gectigi icin o kiza suanda zor gliyor allh icin bisey bilmiyonuz bos bos yorum yapmayin ya

Bakın sorunu çözmenin başka yolları vardır. Çözülemiyorsa da biter.
Sizin verdiğiniz taktikler arkadan iş çevirmeye girer tehlikelidir. Bunlar sorunu çözmez. Üstünü örter. Sizin de sorunlarınızı çözemediğiniz gibi

Cnm konusarak halledemiyorum diyor zaten yapacak bende elimden geleni yaptim en azdindan zaten olmayinca olmuyor kimi diyor bosan kimi diyor konus kimi oyle olmaz bu koca annesiyle yatmia ee napsin ozmn oyle ilmuyor boyle olmuyor benmkide bir taktik iste bazen ise yariyor annesine duskun bir kocaya annesine dusamn ederek uzaklastirarak cozum bulamaz daha beter sorun olacak en azindan suyuna gidebilir tatli diliyle guler yuzuyle kendine ceker ama bagirip cagirarktan annesine daha yakin edecek kizin bosanma gibi bir niyeti yok yoksa bende farkindayim boyle koca cekilmez yoksa bende diyebilir hemen git bu kocayi bunubla yapamasin ama kolay deil iste

Aynen öyle uzağım çünkü her konuda henüz yeniyim iletişim kurabilmeyi de öğrendik çok şükür sorun kalktı ortadan

Teşekkür ederim abla yorumun için

Evet. Kavga etmişler ve kalkıp koltukta yatmak yerine annesinin odasına, annesinin yatağına gitmiş.

Bence anasıyla beraber anasının evine göndermek en iyisi...zaten 30 yaşından önceki erkekleri koca diye almamak lazım çünkü önce meme bırakmaları gerek...Allah bilir anasının memesini de emmiştir belki acıktıysa gece..

Bi de yani evli eşşek kadar oğlu karısının yatağından çıkıp yanına yatınca anası hayırdır demiyor herhalde...Cidden ayıp ya koca adam sabah ereksiyonunu falan anası görecek ne kadar absürt insanlar var yarabbi

Tâbi ki de kolay değil boşanmak kimse boşanmak için evlenmiyor inşallah güzelce konuşarak halledilecektir diye umut ediyorum

Erkekler geç olgunlaşır diye bahaneler dizildi bu konuda...

Tamam annesiyle yatması iğrençte
Yok uyurken sevişir gibi hareketler sesler falanda çıkarmıyorlar yani ne alaka

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…