Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen...
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi
Kocanin daha kendisi çocuk ne diye çocuk için acele ettin demiycem) diyen vardir muhakkak. Annesiyle yatmak nedir ya. Tovbe tovbe. Nasil duzeltilir ki. Ilk once konuşun ama bence psikoloğa yonlendirin. Aile olmanin gereği neyse ogrensin beyefendi

hemen sizin dediginzgibi annesiyle yati bu aaa gidip bosamaliyim bunu demz herkezin karakteri bu ayrica bukadr sinirlenecek tepki vermenizi anlamiyorum sizin kocaniz yapmiyor sonucta o tepkileri kocaniz yaptiginizda verin burda bh sekilde insanlari kirarak akil fikir vermeyin size kalsiniz akliniz
Oha...Annesiyle "yatan" 24 yaşında evli adamı bile savunup, karısına da "hemen boşanma, sinirlenecek bişey yok, olur böyle şeyler" mi diyorsunuz? Üstune bu duruma anormal diyen üyelere mi kıziyorsunuz?Yanlış mı okudum?

Oha...Annesiyle "yatan" 24 yaşında evli adamı bile savunup, karısına da "hemen boşanma, sinirlenecek bişey yok, olur böyle şeyler" mi diyorsunuz? Üstune bu duruma anormal diyen üyelere mi kıziyorsunuz?Yanlış mı okudum?
Tabiki annesiyle bu yasta yatan adami savunmuyorum dogruda bulmuyorim annesiyle yatmasini sadece bukadr sert elestirmeyi anlamiyorim sonucta kiz buraya derdini anlatiyor sizden fikir almaya calisiyor hamile bir kadini kirirak sert bir elestirmeyi dogru bulmuyorm onu anlatmaya calisiyorum kendini bilemz ana kuzusu adami neden savunayimki ben

Tabiki annesiyle bu yasta yatan adami savunmuyorum dogruda bulmuyorim annesiyle yatmasini sadece bukadr sert elestirmeyi anlamiyorim sonucta kiz buraya derdini anlatiyor sizden fikir almaya calisiyor hamile bir kadini kirirak sert bir elestirmeyi dogru bulmuyorm onu anlatmaya calisiyorum kendini bilemz ana kuzusu adami neden savunayimki ben
E ne diyelim? Kız zaten belli ki çaresiz, cahil, hata üstüne hata yapmış bu yüzden...Biz olur böyle şeyler dersek, daha fazla hata yapacak besbelli...Günah değil mi aman kırılmasın, bize ne deyip bu kıza göz yummak? Yanliş akıllar vermek, boş yere umut vermek , sırtını sivazlamak bu kıza kötülük yapmak değil mi? Ah vah cınım idîri it diyince çok iyi insan mı oluyoruz? Ben anlamadım ki ?

Beni tanıyorsunuz herhalde….. siiiiiz ve sizin gibileeeeer…..beni kimlerden saydınız acaba.
Peki siz kimsiniz de bize ne yapacağımızı söylüyorsunuz? Ne yazalım nasıl yazalım diye soran oldu mu size? Sizi sizden başka yetkili mercii ilan eden mi var? Site yönetiminden el mi aldınız? Millete akıl vereceğinize haddinizi bilin
Aynen kanka

E ne diyelim? Kız zaten belli ki çaresiz, cahil, hata üstüne hata yapmış bu yüzden...Biz olur böyle şeyler dersek, daha fazla hata yapacak besbelli...Günah değil mi aman kırılmasın, bize ne deyip bu kıza göz yummak? Yanliş akıllar vermek, boş yere umut vermek , sırtını sivazlamak bu kıza kötülük yapmak değil mi? Ah vah cınım idîri it diyince çok iyi insan mı oluyoruz? Ben anlamadım ki ?
Herkezin kendi dusuncesi bende sivazlamiyorum sizinde dediginzgibi caresiz sadece yorum yaparken sert olamamaya ozen gosterin diyorum yani akil verirken sert olmak zorundamiyiz diyorum herkez dusunmekte yazmakta ozgur ben karisamm soyle konusun boyle konusin diye beni ilgilendirmez zatende

Herkezin kendi dusuncesi bende sivazlamiyorum sizinde dediginzgibi caresiz sadece yorum yaparken sert olamamaya ozen gosterin diyorum yani akil verirken sert olmak zorundamiyiz diyorum herkez dusunmekte yazmakta ozgur ben karisamm soyle konusun boyle konusin diye beni ilgilendirmez zatende
Ben de bunu savundum hadsiz oldum🤣 çünkü kıza hemen hamile kalmışsın diyenler çok hadli 🤣 kız onlara soracaktı ya zaten bilemedik arkadaşım♥️

Maalesef saçma ama bu durumun içerisindeyim eşimi çok seviyorum annesine bağlı olduğunu maalesef ki yeni yeni anlıyorum kayınvalidemin bize sık sık gelip kalmasını istemiyorum bunu açıkça belirtsem eşim benim hakkımda yanlış mı düşünür diye korkuyorum
Bencce korkun yersiz bu evlilikte ikiniz varsiniz kayinvaliden yok yani ne bilim garip bir durum evlenmek çok ciddi bir karar bence enine boyuna düşünmek gerek ilk aylar en güzel aylar.
Benim eşimde ailesine çok düşkün biz ayrı şehirde yaşıyoruz gittiğimiz de oda mesela tekrar eve dönmek istemez ayrı kalmak istemez ama ben bu durumdan rahatsız olduğumu kendisine söyledim ve kayinvalidemede belirttim yüz verme anne falan diye sağolsun kayinvalidemde anlayışla karsila ama mesela biz tekrar eve döndüğümüzde herşeyi birlikte yapmak ister ne bilim film izlemek kahve içmek ufak bir yürüs bile bizi mutlu eder ilişkinizin temelinde problem olduğunu düşünüyorum senin verdiğin değeri ve önemi bence eşin sana vermiyor yapabileceğin tek şey konuşmak başkada verilecek bir fikir yok bence

Ay bütün başlıklarda olumsuz yorumlarınızı görüyorum istisnasız herkesi ezip geçiyorsunuz. Kadınlar kulübünü stres topu bellemişsiniz gelene geçene sallıyorsunuz. Kız tecrübelilerden fikir istemiş siz çocuk yapmasına bile laf etmişsiniz. İnsanlar bize sormayacak ne zaman çocuk yapacaklarını. Biraz ılımlı yaklaşın insanlara. Dertleşmeye geldiler azar yemeye değil. Tecrübeniz yoksa fikir verin destek olun. Hiç üzülmedim sana ne demek…
Başka yorumlarını bu bayanın okumadim ama bu konu sahibi aynen haketmis hemen çocuk yapsalar hemde hemen.
Biraz eşini tanıda KV xesini tanıda sonra yapsa geç kalır aman yapissin yatağa atsın hamile kaldım.ne oldu aimdi hamile haliyle kocası bebek zaten çeksin onu

Öncelikle başlığı açan hamile kadının üstüne şarlamanıza hiç gerek yok. Bazı yorumlar çok sert, saygısız ve acımasız olmuş. Daha 22 yaşında tecrübesiz bir kızcağız aile baskısından kurtulmak için evlenmiş. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmuş.

Maalesef aile yapımız cılk yara olduğu için nesiller boyu sorunlar devam ediyor. Erkeklerimiz eşlerine sevgi duymuyorlar veya duysalar bile göstermiyorlar. Sonra hayatı boyunca birlikte olduğu ve çocuklarını doğurduğu adamdan destek göremeyen kadın, oğlu büyüyünce oğlunu kocasının yerine koymaya kalkışıp çok sağlıksız ve sapkın bir bağ kuruyor. Bu ülkede erkek annelerinin çoğu oğullarına saplantılı aşk duyuyor ne yazık ki. Çünkü evlendikleri adam onları sadece hizmetçi ve kuluçka makinesi olarak gördü. Erkek evlatlarında aşkı arayan anneler de rakip olarak gördükleri gelinlerine hayatı zindan ettiler, ediyorlar. Çok iğrenç ve sapkın bir şey maalesef ama her şey zincirleme kaza gibi.

Erkenden hamile kalan bu kızcağız da çocuğu olunca evde sevilmiyor olmanın acısıyla anneliğine tutunup, kadınlığını unutacak. Kocası kavga edince gidip annesiyle yatan bir adam sonuçta. Nasıl normal bir karı-koca ilişkileri olabilir ki? Başlığı açan kadının çocuğu erkek olursa geçmiş olsun. Büyük olasılıkla klasik sorunlu kayınvalide modeline dönüşecek.

Coğrafya hem kader, hem de kederdir.

Konu sahibi gitmiş ama ben kendisini tebrik ediyorum. 23 sayfa boyunca kocasını savunup geçit vermedi.
Yalnız nedense kayınvalide koca höt deyince sus pus oluyorlar ama burada cansiper savunmaya geçiyorlar. Hep başkaları suçlu, öyle olmasaydı böyle olurdu, şunu demeseydi bunu dedi...

Çok üstüne gidiyorsunuz size ne size mi soracak diye destekleyen üyeler, konu sahibinin başka konulara yaptığı yorumları okursa bu kocanın öfke kontrol problemi olduğunu da görür. Aylardır bununla da uğraşıyormuş bunu da düzeltememiş. Yaptığının normal olduğu onaylanırsa her sene bir çocuk doğuracak. Çünkü elinde başka bir şey yok. Bu çocuğu doğurup biraz büyüttükten sonra ikinciyi yapmasın, biraz çalışsın iş hayatı çevresi olsun. Kocası sıkışınca veya şımarıklık yapıp anasının yanına koşunca elinde işi - cebinde parası olsun.

Üyelerin hepsinin derdi bu, bize ne x bir yerde x bir kadının derdi. Kimse kapısını çalıp derdin ne diye sormadı, kendisi konu açtı yardım istedi. Bu kadar tepki alınca uyandı bazı şeylere. Derdinin sadece kayınvalide olduğunu düşünüyor. Geldi ve 3 ay kalacak diyor, kocam getirdi kocam istedi kalmasını demiyor. Asıl problemin koca olduğunu görmüyor. Ne tepki vereceğini bilmiyorum tahmin edemiyorum diyor. Sorun da bu işte, tanımıyor kocasını. Çocuğu bile koca istedi diye yapıyor, iyi fikir ben de oyalanırım bebekle diyor. Bu sağlıklı bir düşünce mi? Yazık günah değil mi bebeklere çocuklara?

Ha ben gidip kocayla kaynanayla konuşup rest çekeceğine asla inanmıyorum. Çocuk olunca baba olunca düzelir diye düşünüyor adım gibi eminim.

Adam güven vermiyor, sıkışınca anasına koşuyor. Öfke problemi beraberinde şiddeti getiriyor. Çocuk doğduktan sonra babalık ağır gelecek çünkü 24 yaşında. Arkadaşları yaşıtları genç bekar takılırken evde çocuk pışpışlamayacak. En azından 2.çocuğu yapmasın, bu da kreş yaşına gelince çalışsın.

Gercekten oyle yap ewde yokmusgibi davran sadece uzan yat cayin kahven esine yemegi falan o hazirlasin esin gelirse gozunun onunde annesine iyi davranmis gibi yap bi isin ucundan tutmus gibi davran ama hemn sanci gelmis gibi davran birak onalr senin ustune dussun sen seslenme esinin yaninda hep guzel dille konus falan ama ona ragrem esin annesini dinleyip sizinle tartisirsa sorun cikartirsa ozmn gercekten esiniz annesize asiri duskun ve bunun onune asla gecemessin bende yasadim cunku ama daha fazla sesiz kalamadim ben ve birde 4 yasinda oglum var annesinin sozuyle tartisma cikartirdi falan bnde 23 yasindayim ne yaptiysam annesine dusgunlugunu lun onune gecemedim ve bosandim insllh sizinki oyle olmazda duzelir
Sizin için çok üzüldüm inşallah benim sonum da sizinki gibi olmaz ama her şerde bir hayr vardir inşallah bundan sonra her şey güzel olur sizin için

Sana sıktığım canıma yazık. Gece 2 buçuktu, hala laf anlatıyorduk, enayilik seviyem.🥲

Acizliğin göz kamaştırıcı. Sen kendi derdine derman ol da bana öyle beddua et.

Başıma gelmez, benim kocam anasının koynunda uyumuyor. Ensest ihtimali taşımıyor. Gül gibi bir kocam var ama çocuk sorumluluğu beni korkutuyor ve korunuyorum.

Ola ki ben de 3 buçuk aylık evlilikte anasının koynuna giren kocamdan kendi evimiz bile yokken pırt diye hamile kalırsam beni de eleştirsinler. Bunun üzerine bir de dersem ki "geç bile kaldım" zır cahil diye etiketlesinler beni.

Okutmadilar, arkadaşım olmadı diye ağlayıp evlenir evlenmez oyalanayım diye bu hayata bebek getirirsem bencil anne desinler. Korkak desinler, kurban desinler, akılsız desinler. Ben hepsini kabul ediyorum. Sen edemezsin. Çünkü o kadar aklın yok.

Sakın korunmayı düşünme. Her sene 1 tane doğur. Annenin seni kurban etmesi gibi sen de kendi hayatina kurban et o çocukları oyalanma bahanesiyle. Büyüdüklerinde de dersin ki "bu çileli hayata sizin için katlandım"
Aklın yok ne demek ya kendine gel bana akıl verme sen kocanla kendi hayatina bak bende kendi hayatımı düzene soktum bir günde beni bu kadar düşünme daha kendinize güvenip bir çocuk getiremedin dünyaya her şeye geç kaldığın içindir belki de bu bana sert sözlerin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X