Kayınvalide ile tartısmam

Bende bulduğumda pazardan giyiniyorum inanılmaz güzel şeylerde oluyor hatta ama evladıma almadım. 2 parça kıyafeti olsun temiz olsun diye düşündük hep eşimle. Bir şekilde de bunu başardık. Hamd olsun rabbime..
belki başkası olsaydı karsımda tamam diyip alabilirdim kullanmayıp direk çöpe atabilirdim ama sanırım hırsım ve kinim öne geçti direkt reddetmek istedim. Gözümün önünden ona beğendiğim hediyeleri yüzüme karşı beğenmediği aşağıladığı zamanlar geldi belkide :)

Bizimkide anlatmıstır her önüne gelene.
Geçenlerde annem geldi ben ona aile içi sorunları ve bilhassa kv olacak kadının bana yaptıklarını hiç bir zaman anlatmadığım için hep onu prenses gördüler bebeğin eşyalarını yıkayıp ütüleyip yerleştireceğimiz zaman kv de çağır ayıp olur ayırt etmiş gibi olmayalım kızım dedi.. dişimi sıktım söyleme söyleme pumpkin dedim içimden ama dayanamadım anlattım.
İnanamadı.
Nasıl yani neden böyle bir şey yaptı ki dedi sadece bilmiyorum anne ama onu istemiyorum gelmesin kesinlikle dedim bir şey diyemedi kadıncağız üstüne

Kesinlikle hatta annemlere özellikle söyledim babaannem vs yok kimseden yadigar bir şeyim olmayacak ufakta olsa bir şey örer misin senden hatıra kalsın diye. Ben böyle şeylere bayılırım hatta.
Bu kadın yalancı ve uyanık sanıyor kendini. Ona minnet duymamı istiyor. Asla kendi kızına teklif dahi edemeyeceği şeyi bana kakalamaya çalıştı. Bir de iade edemeyeceği içinde üzülüyor yazdığı smste bunu net dile getirmiş elinde patlamış gibi olmus e kızına neden vermiyorsun illaki evladı olucak giydirir yada diğer oğluna mesela? Veremezki. Ona cesaret edemez. Benim eşimede saygısı hiç yok dolayısıyla bana zaten yok..

Ben görüşmek istemiyorum zaten köşe bucak kaçıyorum ne yapıyor ediyor yine yapışıyor. Yıkanınca ne önemi varmıs canım pazar malıyla mağaza malının :)) sanki olay pazar malı olması gerçekten. Anlatamıyorsun ki cahile işte

pardon çingene zevksiz derken
haddini bil diyip bir daha görüşmeseydiniz keşke

terbiyesizler
Tabii
Diyorum ya normal bi kv olsa ve gerçekten niyetinin iyi olduğunu bilsem yemin ederim bu tepkiyi vermezdim. Alır kullanmaz çöpe atardım. Ama yokk gerçekten bu bunu çoktan haketti.
Etmediğini bırakmadı bana. Cocuğunuz bir olsun sizi mum etsin ben o zaman görücem sizi güler güler dururum dedi yani gerçekten bu durumdan keyif alacağınıda direkt söyledi. Böyle bir tip ya inanamıyorum nasıl bir insan bu kadar kötü olabilir

14 senenin sonunda ben de eş ailesi ile görüşmeyi tamamen kestim. İki tane çocuğum var, hamileyken falan hiçbir zaman aldığım şeyleri göstermedim de söylemedim de. Ki bizim bu kadar yapılan saygısızlık yok. Kendi aileme de göstermedim şunu aldım diye.

Aldıklarını size gösterince ballandıra ballandıra anlattığın alacakların bunlar mı? Benim aldıklarımı beğenmiyordun dediniz mi?

Diyemedim :)
Ben bir heves göstermiş bulundum zaten demediğini bırakmadı. Onun yaptığı her şey eleştiriye kapalı cünkü muhteşem diğer herkesin yaptığı şeyler eleştiriye açık cünkü çok varoş. Algısı bu..
o kadar çirkin bir kalbi var ki rüyalarıma giriyor lohusa dönemimde gelirse ben bittim tam olarak

O kadını bundan sonra uzak tutun, doğacak yavrucağa yazık, anne karnında strese girmesin doğumdan sonra zaten daha zor emzirmesi, uyutması. Çok samimi söylüyorum ben o kadar rahatladım ki, anlatamam, ben de kötü olmayalım eşimin hatrına çok büyütmüyordum, ufak tefek şeyleri görmezden geldim. Ama en sonunda hepsini sildim görüşmüyorum. Dünya varmış, kurtuldum hepsinden. Ki onların haddine mi benim aldığımı beğenmemek, hiçbir zaman eleştiremezler beni. Alttan alta sinsice laf sokuyorlardı cevabını alıp aval aval bakakalıyorlardı. Buna rağmen neden daha önce bitirmedim diye pişmanım. Bu sitede hep söylenir bir cinnet her şeyi çözer diye. Böyle olayların olması da bir hayır, size bir koz geçmiş oldu. Bunu iyi değerlendirin.

deli midir nedir?
bebeğinizi Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

mümkün mertebe görmeyin görüşmesin bebeğinizle de

Sanırım cinnet anına cok az kaldı. Hoş o benim bu kabul etmeme olayıma bile inanamıştır çünkü hep sessiz kaldığım için yine onu beklemiştir benden. Bizimkinde alttan alta laf sokma yok bakın bu bile daha masum bu direkt yüzüne yüzüne gözünün içine bakarak söylüyor daha aşağılayıcı. Terbiyesiz ya gerçekten.. bide eşime diyormuşki nasılsa cocuk olunca hergün birlikteyiz.pardon?
Görümce kişisi alır bilgisiyarı gelir sizden çalısırım cocuk olunca?? Yok ya kafayı yemiş bunlar gerçekteb

deli midir nedir?
bebeğinizi Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin

mümkün mertebe görmeyin görüşmesin bebeğinizle de
Aminnnn amin Allah razı olsun.
Bir de şöyle bir sıkıntısı var 10 dakikada 1 sigara içiyor eli yüzü leş şekilde cocuğa yaklaşacak vs.. umarım gelmez ya gerçekten ayağımın altında dolaşmasın ne olur

Bakın burada siz dik duracaksınız, sınırı eşiniz çizecek. Açık açık anne torununu sık sık görmek istiyorsan dikkat edeceksin konuşmalarına diyecek. Eşiniz engelleyecek. Yada siz tırnaklarınızı çıkartacaksınız. Yoksa sizi çok üzerler.

Zaten üzdülerde. Pısırık ben herşeye ok dediğim için oldu tüm bunlar. Bunu desem bana ne der biliyor musun tam olarak ‘hadsiz,torunumu görmek için senden izin mi alacağım sen kimsinki beni tehdit ediyorsun?’ fazlası var eksiği yoı

Bu kaynanaların kullanılmış kıyafet verme çabası bir gelenek mi ? Benim kaynana ben daha nişanlıyken kendisi bana hediye diye başkasının kullanılmış kıyafetini getirdi. O kadar kızdım ki.
La havle, uğraşmaya değmez diyen hanım arkadaşlarım var haklısınız ama bu akılsız tavır bir değil iki değil.
Alıp giydirmeyip çöpe atmalı.

Siz değil eşiniz söyleyecek. Eşiniz anne bu yaptıklarınla evliliğimin huzurunu bozuyorsun, konuşmalarına dikkat et o benim eşim diyecek. Sanırım eşinizde iş yok.

Heralde kendileri böyle şeyleri verdiklerinde giydirdiklerinde söylediklerini yaptırmıs sayıyorlar ya kendilerini gurur duyuyorlar. Yoksa hiç bir mantıklı açıkklaması yok. Bu arada bendende istiyor. Yani giymediğin şeyler varsa bana ver kullanmadığın makyaj malzemelerini görümcene ver aç gibi ya sürekli birilerinden bir şey bekliyor. Hayatta vermem hayatta almam

Siz değil eşiniz söyleyecek. Eşiniz anne bu yaptıklarınla evliliğimin huzurunu bozuyorsun, konuşmalarına dikkat et o benim eşim diyecek. Sanırım eşinizde iş yok.
Yemin ederim allah sizi inandırsın eşim annesine neler söylüyor ama karşısındaki kişi o kadar gurursuz ve vurdumduymaz ki istersen küfür et umrunda değil. O an tamam evladım ok diyor sonra yine aynı şeyi yapıyor yaptığını yüzüne vuruyor e ben böyleyim ben anneyim beni böyle kabul edeceksiniz diyerek kendini acındırıyor. Tansiyonları fırlıyor yollarda yerlere düşüyor baygınlık geçiriyor kaşıntı tutuyor uykuları kaçıyor. Iııyyy rezillik

Ya ben boyle konularda hic polemige girmeme taraftariyim. Gelen hediyeye laf etmem. Tesekkur ederim ama giydirmeyeceksem de giydirmem. Benim kv de hic giydirmeyecegim seyler getirdi. Cocuk zaten hemen buyuyor. Kuculdu baskasina verdim derdiniz sorarsa. Bem de hep ihtiyaci olanlara verdim. Ne gerek var uzatmaya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…