kayınpeder kayınvalide ikilisi

Her satırın sadece başını okudum çok uzun yazmışsınız :) neyse ama ana fikri anladım benim eltime de aynı şekilde yapıyorlarmış ilk evlendiği yıl kv ve kp zamp gibi yapılmışlar sanki oğullarıyla değilde onlarla evlenmiş gibi ama eltim bi gün çıldırmış kv ve kp ile kavga etmiş şimdi kuzular resmen eltime karşı neden gelmiyorsun bişe diyemiyorlar sende kavga etme ama eşinle konuş gidip ailesiyle konuşsun onlar laf sokunca sende gülerek onlara laf sok sustukça bişey anlamazlar

Okurken içim şişti resmen ne sabırlıymışsınız. Sizin değil eşinizin sınır çizmesi lazım. Evcilik oynamıyorsunuz ayrı bi hayatınız var zorla da olsa anlamaları gerek. Bu da sert ve kesin bir dille yapılan uyarıyla olur. Ancak bundan anlarlar. Sizin ailenizle kendilerini ne diye kıyaslarlar saçmalık. Buna benzer bende yaşadım. Eşimin annesi annemle olan iletişiminin aynısını bekledi benden. Hep mesafeli oldum, gerektiğinde de o benim öz annem tabiki onun yeri başka kimse onun gibi olamaz da dedim yani. Mesafe önemli.

onu da bir kaç kez denedim ama bana ters zorlandım yani onlar alışımış çünkü. ama bunlar pısırık değil canım şuan haklı edasıyla kasım kasım kasılıyorlar anlatabiliyorvmuyum

mesafe kişisine göre koyulur annelerimizle kıyaslamaları çok aşırı saçma.seni büyütenle dışarıdaki eli nasıl bir tutabilirsin.benim bu konuda kardeşim annem babam yahu enişteme bile laf söylediler.bende dün patladım yeter artık aileme laf söylemeyin yeter dedim. eşim geçen gün annesine tavrını koydu ailemde uzun zaman önce görüşmeyi kesti saldıracakları tek kişi bendim.normal olan bu yani.çünkü alındıkları kırıldıkları şeyler çocuğun bile takılmayacağı saçmalıklardan ibaret.duysanız gülrsiniz.psikoloğa gitmeleri lazım

evet ilk gelinim. bebeğiminin oğlan ihtimaline karşın kayınvalidem kayınpedeimin ismini ima ediyordu bende kaç kez öyle birşeyi asla yapmaacağımızı ima ettim. ben çocuğuma onun ismini vermek zorunda değilim zaten onun kötü soyadını taşıyacak.elimden gelse soyadını değiştireceğim o kadar öfkeliim.huzurum yuvam bebeğim onların umrunda değil birtek kendilerini düşünüyorlar nerden nem kapsak diye onu anladım dün ve tavrım net eşin çok üzüldü ama konuşmayacağım inşallah

Gorusmeme sansin yok, bebek de dogunca torunumuzz torunumuzu bize gostermiyor diye baslarlar. Esinle de aran bozulur. Bulcan bi dengeyi yapcak bir sey yok.

Gorusmeme sansin yok, bebek de dogunca torunumuzz torunumuzu bize gostermiyor diye baslarlar. Esinle de aran bozulur. Bulcan bi dengeyi yapcak bir sey yok.

onlara bu çocuğu göstermeyi düşünmüyorum. eğer bu torunu istiyor olsalardı dün beni gerip daha da kötü yapmazlardı.dün kavga arasında hamile olduğumu kaç kez hatırlattım. onların bu torunu hakettiğine inanmıyorum.

böyle insanlara evlat vem torun veriyosun bide canım sende eşin ağzını iki açsa bak bakim laf etcekler mi

Ben aynı karşımdaki gibi düşündüğümü söyleme yolunu buldum.Ama eşin üzülmese keşke.Bizde niyeyse eşim yokken denk geliyor hep.Bizim kızımız olacak inşallah.Akrabaların yanında kv oğlan olduğunda ismi hazır xxxx dedi.Kp babasının ismiymiş.Sen koysaydın 3 tane oğlun var dedim.Şaşırdı yaşıyordu o zaman dedi.Yaşasa da konuyor bişey olmaz dedim.Eşimin haberi yok.Söyleyip çekiliyorum kenara.Sonrası hiçbirşey olmamış gibi.Onlardan öğrendim napayım.

Kaynım evlense de başka uğraşları olsa ilgi onlara kaysa diyorum.

canım kayınvalidem yapmadığım şeyleri bile kayınpederime yaptı diye ikna edebiliyor. benim onlardan gizli laf sokma şansım yok yani. kayınvalidem iki ağlıyor kayınpederim hemen inanıyor. ve kötü yanı annem söyledi sana bunları diyorum hayır ben aklımı kllanaıyor muyum annen senin hakkında hiç konuşmuyor ben öğreniyorum diyor savunmaları hazır yani.

benim iki kaynım var biri odadan hiç çıkmaz 22 - 23 yaşlarında. çalışmaz okulu bitti o evlenmeyi bırak çalışmayı düşünmüyor.

diğer kaynım istanbula gitti zaten gözbebekleri o. oda 5 yıldan önce evlenmeyeceğim dedi. onlarda zaten şuan bana cephe aldı bir düğün olsa gitmem. yani çıkar yolum yok. dün çok düşündüm.sussam çözüm değil gördüm ki sabretmem onların gözünde bir hiçmiş.çnkü bana asıl sabreden onlarmış onlara göre. e konuşsam asla ikna olmayan insanlar . benim onlarla hiçbir kazancım yokki. bana kattıkları huzursuzluk ve gerginlikten başka birşey yokki. o yüzden kararım kesin görüşmeyeceğim

Allah yardimcin olsun gercekten benimde durumum seninle ayni ama benim daha kotu birlik oturuyorum bu insanlari hergun cekmek zorundayim bende 5 aylik gebeyim stresten cikamiyorum bide ayni evdeyiz sukur et ki ayri bir evin var Allah yardimcimiz olsun cok uzuldum yarama tuz bastin ama morqlini yuksek tutmaya calis karninda bir can tasiyorsun onu da germe huzurlu olmaya calis gitmeyiver onlara bir daha ben ayri olsam asla kapilarini calmam bile kendimi de uzmem sende oyle yap

canım ayrı evde aynı evde gibi yaşamamızı istediler. patlak ordan verdi zzaten. allahın izniyle sakin olmaya çalışıorum.sende sakin olmaya çalış.bak senin bebeğinde var

Arkadaşım bu tip KV çok bizimkilerin evine gitmeye korkar oldum. Bizimkiler oğullarını bırakmak istemiyor. Eve gidince çıkarmıyor. Bursa yaşayın diyor. Hatta kapıdan çıkınca KV ağlıyor. Senin durumun daha fenasi üstelik ayrı şehirde yüz. Onlara kalsa haftada bir gitmeliyim. Kendilerini seviyordum hala severim ama görüşmem. Görüsdukce sinirim tepeme çıkıyor. Kesinlikle anlayacak insanlar değiller. Aynen seninki gibi alınır, laf sokarım. Kendime eziyet etmemeye karar verdim. Çok çektim akilllandim. Ne arıyorum ne soruyorum bayramdan bayrama gitmeyi düşünüyorum. Bu insanlar bencil. Seni düşünmeyen tipler. Kes iletişimi.Senin bir hayatın var. Kvnin kuklası olasın diye evlenmedin. Hayatın yaşayacakların var. Kes ilişkiyi.

Bu tip insanı memnun edemezsin. Niye mı sen hayatını ona adadan da bu kadın seni sevmiyor düşünmüyorum. Kıymet veren insan bunları yapmaz. İlerde yaptığın fedakârlıklara yanmak istemiyorsan yapma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…