kayınpeder kayınvalide ikilisi

evde konuşulan konu bizmişiz zaten.ben sınırlarımı çizdiğim için kızıyorlar çünkü kendi ailemle çok farklıyım onu istiyorlar ama çok zor.
Kendi tecrübelerimden söylüyorum. Elden kimseye ana baba olmaz (evlilikte ).
Eşine ailesini şikayet etme. Onları önemseme, onlar hakkında konuşma. , o onu dedi bu şunu yaptı asla yapma. Onları hayatından çıkarmaya calis, konuları dahi gecmesin
Vauv ! İnan takdir ettim eşini. Benim KP de çok anlayışlıdır hakkını yemeyim, mesela hep kendi söylemiştir oğlum karını alda banyo yapın diye .... öküz herif

Ne o nedemek diye sormadin mi kp

yuhh çok anlayışlıymış gerçekten

3 aylık gebelik sebebi neki ?

aman Allahım işine sual etmemeliyim ama yazdıklarını okudum.

aman Allahım banyo mu hööööööh

valla bende haftada 2 kere falan aileme gittiğim halde 1 haft gitmesek ya niye gelmediniz nerelerdeniz,özledik vs. dyorlar, aileler özlüyor işte, istiyorlar ki hep birlikte olalım da öyle bir dünya yok. siz hangi sıklıkla gidiyorsunuz eşinizin ailesine, benim yengem çocukları alıp her hafta annemleri ziyaret eder mesela, abim gitmese bile o gider. siz niye bu kadar rahatsız oluyorsunuz eşinizin ailesine gitmekten?

canım biz eşimle görücü usulü evlendik birbirimizi tanımamız için evime alışmam için bana zaman vermek yerine onlara igidip gelmemi istediler evliliğimin ilk gününden beridir onlara gidiyorum kırlmasınlar diye.ama hasta oluyorum veya misafir geliyor hayat şartları gidemediğim zaman oluyor ama anlayışla karşılamıyorlar. evleneli sekiz ay oldu ailede dört kişi hepsi bunu söylüyor işimiz gücümüz yokmu baba anne diyorum bir susuyorlar sonra tekrar devam. facebookta paylaştıklarıma alınıyorlar kızkardeşimle görüşmeme kırılıyorlar emrivaki yaptıklarında taviz vermiyorum ama emrivaki yapmaya hakları olduğunu söylüyorlar.yani ne yaptıysam memnun edemedim. her gittiğimde olay oluyor . bugün telefonda tartıştık bunca zaman biz sana sabrettik sen hiç çabalamadın dedilr.bunca zaman sustuğum yalanmış sabırlarım yalanmış daha neler neler inanki şuan o kadar şaşkınım ki

peki mesela 1 ay falan mı gitmiyorsunuz yoksa en azından haftada 1 kez olsun 1-2 saat gidiyor musunuz?

peki mesela 1 ay falan mı gitmiyorsunuz yoksa en azından haftada 1 kez olsun 1-2 saat gidiyor musunuz?

hayır bir ay gitmediğimiz hiç olmadı.haftada bir gidiyoruz iki üç oluyor nadiren. haftada bir gidiyoruz eşim işte olduğu için ben 3 de orada oluyorum gece 1 gibi çıkıyoruz ymeeği orada yiyoruz eşim iş çıkışı 6.30 gibi oda geliyor

Son düzenleme:
hic kimseye facede kimin fotosunu begendiniz doye yok kiz kardesinize gittiniz diye hesap vermek zorunda degilsiniz.
Benim kvdemde ayni sekilde sansini denedi yok gelmedin gitmedin. ne mi yaptik ablalariyla ipleri tamamiyla kopardik cünki isleri dedikodudan yana. Anneleride ayni.... gitmegi kestik esimde bende. Bu sefer baktilarki gelmiyorlar giklari cikmiyor daha.en fazla iki ayda bir giderim su an. kendi etti kendi buldu. siz altan aldikca daha cok laf ederler. gitmegi kesin esinde kesecek ama bak nasil degisirler

eşim kesmiyor ama ben keseceğim. ya canım facebook ya bugün çocuk bile güler bu konuya saçma yani

gayet makul gidiyormuşsunuz daha dertleri neymiş, ne yapacaklar sizi bu kadr sık görüp anlamıyorum ki, bence hep dizlerinin dibinde olun, gel diyince gelin git diyince gidin istiyorlar. hastalıklı bir ruh hali bu benim arkadaşım sırf bu yüzden boşandı çünkü eşi de ailesine hak veriyordu ve sürekli her fırsatta ailesine gidiyordu

sen hazır eşin sana hak veriyorken, onlara çok laf söyleme, çünkü ne olursa olsun ailesidir, sen laf söylemedikçe sana daha çok hak verir. sen sadece yapılan haksızlıkları ve saçmalıkları bunlardan dolayı çok üzüldüğünden falan bahset ama ailesini asla kötüleme. bide kendini çok doldurma boşver, burada herkes demiş yok görüşme, yok ağızlarının payını ver vs. diye, sana saygısızlık yapılmadığı sürece çok sert şeyler yapma bence, bunun kimseye faydası olmaz, sana ve huzuruna zararı olur.

niye gelmedniz mi dedi, "işimiz vardı gelemedik haftaya geliriz elbet" de konuyu kapat ve en önemlisi bu konuyu beyninde de kapat, elbet bir gün alışacaklar bu düzene, sinirlerini yıpratma, topu eşine at hatta. eşinin işi olduğunu söyle vs. senden bağımsız gibi. en güzeli böyle yapmak, emin ol eşin ne kadar sana hak verirse versin bu huzursuzlukların olmasını istemiyor, eğer bu huzursuzluklar çoğalırsa zamanla sana da kızacak ailesiyle bu durumların yaşanmasına sebep görecek belki içten içe. boşver umursama ama bildiğinden de şaşma, canın ne zamn istiyorsa o zaman git.

bu arada kayınpedere şok oldum, erkek adam ne demeye sürekli oglunu arayıp karısı hakkında bir şeyler söyler, ne cins adamlar var yahu. ben kayınpederim yapılan sohbete bile karışmaz, uzaktan uzaga dinler sadece.

canım yazdıklarını denedim ama eşimin işi varsa beni istiyorlar birde en kötüsü işimiz olduğuna asla inanmıyorlar.sizin ne işiniz olabilir ki yaaaa diyor kayınvalidem.kayınpederimde onaylıyor.çağırdıklarında hemen gitmemizi istiyorlar. ilişkiyi kesmek zorundayım bugün tartıştık ve kayınpederim dedi ki geline sormuşlar kayınvaliden çok iyi neden sevmiyorsun diye.evet iyidir ama anlaşmaya gönlüm yok demiş.

bu lafından sonra ne beklersin ki. haksız olduklarına asla inanmıyorlar.bugün telefonda dediki kayınvaliden hata yapıyorsa susacaksın konuşmuyorsa iletişime sen geçeceksin.iyi de baba siz benim zamanımdan geçmiş insanlarsınız buna sizin hoşgörü göstermeniz gerekmez mi dedim ama asla hiçbir lafıma inanmadılar.hep bir bahaneleri var.

sen ailene gidiyorsuun bize hep bahane üretiyorsun diyorlar.baba ben anneme hiç gidemediğim oluyor size yine vakit ayırmaya çalışıyoruz diyorum ama okumuş cahil türünden bunlar ona kanaat getirdim

evet canım diğer konunu okudum ve şoktayım, hala seni niye bukadar istiyorlar anlamıyorum. deli midirler nedirler? bence daha fazla takma kafana, muhattap olma, eşine de durum bu, ailen beni sevmiyor ve yıpratıyor ben daha ne yapabilirim ki takdir senin de ve kapat konuyu.

kayınvalidem üç oğlan bir eşsahibi yani dört erkeğim yıllrdır yöneticisi ve kraliçesi olmuş. beni de yönetmeye çalıştı ama ben taviz vermedim taviz verdiğim noktalar oldu ama onunda devamı gelecek diye kestim.bu yüzden benimle uğraştığını düşünüyorum çünkü kavgada söyledikleri hep buydu. dediğin gibi konuşacağım eşimle bu akşam inşallah . uzun zamandır huzur istiyorum

Başından sonuna okudum.Bu insanlar hayatının gerçeği.görüşmemen sonuç vermez bence.Aileni temsil ediyorsun diye susman hata bana kalırsa.Kendini ifade etmelisin.Net konuş biraz da onlar düşünsün bence.Sen ince düşünüp üzüleceğine biraz da onlar düşünsün

Bizim de aynı 3 oğlu var. 3 oğlan mı acaba sorun diyorum ben Çocuğunun ismi dahil herşey sorun olur.Bi kez yaşıyoruz her günü.İlk olarak kendini bebeğini ve eşini düşün canm.İlk gelinsin galiba sen de benm gibi

sözlüykende çok konuştuk evliykende. ama boş konuşuyoruz çünkü bildiklerini okuyorlar.ailemi temsil ettiğim için saygımdan taviz vermedim.ama bugünki kavgada gördüm ki yaptığım şeyler bile yapmadın olmuş.ben onlarla konuşmayı boş görüyorum çünkü ben anlatıyorum kayınvaliden çok iyi herşeyi yanlış anlayan sensin vs vs diyen insanlardan ne beklersin

kv ve kp nizin dedigi seylerin cogunu yaptiginizi dusunuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…