Kayınbabamla tartıştım

Haklisin

Eşinin babası sonuçta, bazen bazı şeyler de alttan alınabilir. Sizin ailenizin patavatsız bir söz söylemeyeceğinin garantisi mi var. Bu kadar sert olmak iyi değil gerçekten.

Gereksiz cikis olmus. Yakisikliyiz biz böyle de gec. Her kriterde böyle yaparsan cok yiprair ve iliskilerini yipratirsin. Özellikle aile ici iliskiler önemli diye düsnyorum, ha asiri rahatsiz edicilerse baka tabi

O zaman büyükler de küçüklerine sevgiyle yaklaşmayı öğrensinler kendileri sevgi görmedi diye bir nesli sevgisiz büyüttüler bence gerek yok o kadar anlayışlı olmaya habire alttan almaya. Sevgiyle yaklaşan bir kalp kötü söz söylemek istemez darılır kırılır diye. Kayınbabasıysa kayınbabası herkes kibar olmayı öğrenmek zorunda kimsenin yaşlı diye kabalıklarını çekmek zorunda değiliz.

Kocanızın dünyaya gelmesine vesile olmuş bu yaşa getirip evlendirmiş, ne emeği verecek daha başka? ailelerden bu maddi beklenti neyin nesi anlamıyorum. Kayınpederiniz pat diye dememiştir bu sözü illaki. Adam haklı ayrıca kız çocuğu gibi saçı uzun tokalı erkek çocuklarının ortalıkta dolaşması cinsi rol karmaşasına neden olacaktır zaten çizgi filmlerde ve filmlerde bol bol zehirliyorlar çocukları. Baba berbere götürüver demek çok da zor olmazdı sanırım yaşlı başlı insanlarla ağız dalaşına girene kadar.

Sosyal medya pohpohlamaları bunlar.”Toksik”(bayılıyoruz artık bu kelimeye,kendimiz hariç herkes toksik)insanlar aileniz bile olsa uzaklaşın,silin,hayatınızdan çıkarın”söylemleri yıkadı beynimizi...Kavgayla bu insanlar müthiş bir aydınlanma yaşamayacak.Zircir kıran bizim nesil.Biz ve bizden sonrakiler belki sizin dediğiniz gibi olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…