Kayınbabamın para istemesi

Kkedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2019
3.392
6.298
Herkese selamlar.
Direkt konuya geçeyim.
Kayınbabamın eski kötü bi arabası vardı. Daha düzgün bi şey alabilmek için arabasını satmayı düşünüyodu ve kafasında plan yapmış "oğlumdan 20 bin alsam alsam kızımdan şu kadar alsam" diye. Kaynım da eşime bunu çıtlatmış konuşurken. Eşim de "beni elin kızıyla papaz etmesin" demiş. Bana gülerek anlattı. Tabii ki hoşuma gitti eşimin bu tutumu. Bir de biz daha yeni evli sayılırız, hala borçlarımızı ödüyoruz bir yandan da kenara üç beş bi şeyler atmaya çalışıyoruz. Eşim saç ektirmeye karar verdi yazın, bi de tatile çıkacağız. Onun parasını biriktiriyoruz. Kayınbabam da arabasını satmış ve şu anda pek bir birikimi falan yok. Borç bulur alırım araba mantığıyla satmış yani. Ve yine dillendirmeye başlamış oğlumdan 20 alırım falan diye. Eşimle ikimiz de çalışıyoruz bu arada. Yani eşimin kendi biriktirdiği değil ortak biriktirdiğimiz para o, hem de borç öderken kenara attığımız para. Görümcem babasına "abimden bi şey isteme onlar daha borç ödüyorlar" falan demiş ama bu saç ekme tatil mevzusu falan araya girerse o parayı ona kullanacağına bana ver demesinden korkuyorum. Eşim ailesine çok düşkündür ama beni ezdirmez zaten beni düşünerek yok demiş başta. Gene eşim gülümseyerek anlattı yani verme niyeti falan hala yok. Yazın önce onlara gidicez, sonra saç ekimi olacak, sonra tatile gidicez. İlk onlara gittiğimiz için kayınbabam araba konusunu sürekli açıp bak şu kadar eksik kaldı sizde varmış verseniz derse nasıl bi tavır takınmalıyım onu düşünüyorum. Kaynanam da bu arada bizden para alınması taraftarı değil hatta eşim evlenmeden kayınbabam eşim ona ev alsın diye biraz laf etmiş ama kayınvalidem bize alırsa kendisine ne yapacak falan demiş. Ailede bi tek kayınbabamın böyle isteme huyu var anlayacağınız. Kaynımda da var ama onun konusu burası değil. Önerilerinize açığım

Arkadaşlar benim aman kimseye para yedirmeyelim tarzı bi düşüncem yok. Biz kendimiz borç ödüyoruz elimizde 50k olsa 20k içinden vermek kolay gelir ama zaten elimizde avucumuzda olan tüm para bu kadar bütün birikimi vermek gerekiyor yani.
Ayrıca eşim el kızı diye kendi açısından demiyor kayınbabam benim biyolojik babam değil sonuçta. Eşimin söylerkenki niyetini de bana ne kadar düşkün olduğunu da bildiğimden bu laf benim canımı sıkmadı. Cımbızla çekmemenizi rica ediyorum. Ondan bu tarz hayır asla vermemeliyiz tarzı bi isteğim de daha önce olmamıştı hatta ev alacaklarsa ilerde paramız olursa destek olalım diye bizzat ben eşime söylemiştim. Eşim kendisi bi noktadan sonra istemiyor sebebi yıllarca zaten ailesine bakmış olması. Ailesinin parasıyla okumuş bi insan değil aksine okurken burs parasıyla bile ailesine destek olmuş bi insan eşim.

Bu arada birikmiş paramız 20k bile değil 12k şu anda. Yaza anca 20 olur. Nişanlandığımızdan beri ailemizden bi şey istemedik kendimiz yaptık her şeyi kendimiz aldık aylardır borç ödüyoruz ve tam elimize para geçti plan program derken bu ortaya çıkıyor. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurarak empati kurarak yazın. Ayrıca zaten iyi kötü bi arabası vardı. Aciliyet durumu olan bi şey değil.

Ne elin kızı lafıymış cidden pes. Kocam bana ana bacı sövmüş de ben sanırım rahatsız olmamışım tepkilerden bunu anlıyorum. Size ne eşimle aramdaki diyalogdan? Toksik kitle hemen cımbızlayacak bi şey bulmuş laf at da laf at. İstersem eşimle birbirimize küfrederiz. Size ne? Biz birbirini gayet seven birbirine çok düşkün bi çiftiz. Asla takılmadım o lafına, aksine benim de fikrimi düşündüğünden böyle davranması hoşuma gitti, direkt o benim babam vericem diye kocalar yok sanki de benim canım eşime laf ediyorsunuz burda.
Ayrıca ben tabii ki el kızıyım kpederim mesela kendi kızından da istiyor para, ben öz kızı değilim benden nasıl isteyebilecek? Bu adam benim babam değil ki. Aileye sonradan girmiş bi insanım ne oldu direkt öz kızı mı oldum? İnsan öz kızından para isteyebilir ama elin kızından isteyemez kendi kızı değil neticede. Anlamamakta direnmeniz çok tuhaf.

Son düzenleme:
Borç olarak almıyor mu? 20 bin çok bir para değil ikinizde çalışıyormuşsunuz. Geri veren bir insansa verilebilir. Oğlundan istemeyecekte kimden isteyecek. Sizde yeri gelir ondan istersiniz. Bizde böyle tabi aile içinizi bilemeyiz

kayınvalideye kayınpedere para kaptırmamak diye düşünmeyin olayı. Sonuç olarak onlar eşinizi büyütmüş insanlar. Açıkçası babam benden istese asla hayır demem. Eğer bunu sürekli hale getirmezse tabi. Sonuç olarak beni okutup, büyütürken türlü türlü emekler harcandı. Canları sağ olsun. Saç ektirmekte daha önemli bu benim için. İlk defa isteniyorsa bence kırmamak gerekli.

Ben olsam kayınpederimin istediği borç kadar kocamın saç ekme parasına da takılırdım herhalde.bildiğim kadarıyla pek uygun değil saç ekme fiyatları. Bunca yıl ektirmedin de “elin kızının” parasına mı güvendin saç ektirmek için derdim 🤷‍♀️
Kayınbabam benim biyolojik babam değil onun açısından elin kızı diyor kendi açısından değil. Vurmak için vuruyosunuz cidden

Borç olarak almıyor mu? 20 bin çok bir para değil ikinizde çalışıyormuşsunuz. Geri veren bir insansa verilebilir. Oğlundan istemeyecekte kimden isteyecek. Sizde yeri gelir ondan istersiniz. Bizde böyle tabi aile içinizi bilemeyiz
20 bin epey para çünkü borç ödüyoruz elimizde 50 bin var da 20 verelim değil ki verirsek elimizdeki hepsini vermiş oluyoruz o yüzden sıkıntı

Kayınbabam benim biyolojik babam değil onun açısından elin kızı diyor kendi açısından değil. Vurmak için vuruyosunuz cidden
Üye haklı değil mi? Bende okuyunca katıldım ona.

Bence dert etmeyin siz saç ektirecek olsaydınız böyle demezdim ama eşiniz ektireceği için o parayı hayatta vermez. Sizinde tavır takınmanıza gerek kalmaz.

Cidden buna takmanız çok tuhaf. Sonuçta kayınbabam benim biyolojik babam değil o açıdan öyle söylüyor bunu bu şekilde anlamanız çok ilginç
Ben olsam kırılırdım evlenmemize rağmen bana el kızı denmesine sanki benimsenmemiş gibi hissederdim. Takmak için falan takmadım benim bakış açım bu hanımefendi. Şimdi size el kızı derler ama hizmet olunca evin kızından beklenen hizmeti beklerler.
Neyse benim cevap size uymadı başka cevaplara bakarsınız.

Ben olsam kırılırdım evlenmemize rağmen bana el kızı denmesine sanki benimsenmemiş gibi hissederdim. Takmak için falan takmadım benim bakış açım bu hanımefendi. Şimdi size el kızı derler ama hizmet olunca evin kızından beklenen hizmeti beklerler.
Neyse benim cevap size uymadı başka cevaplara bakarsınız.
Alakası yok bizim eşimle aramız çok iyi asla hizmetçi şu bu tarzı bi durum da oluşmadı aramızda. Evliliğimizin ilk ayları sıkıntılıydı o dönemlerde bile asla böyle bi beklentisi olmadı cımbızla çekmişsiniz lafı.

X