Kayın Aileciğim

Benden çekiniyorlar şu an için en azından öyleymiş gibi davranıyorlar. Daha aileleri çağırmadık oturmaya. Ailelere nasıl yansıtabilirim tavır mı almalıyım napmalıyım bilmiyorum çok öfkeliyim ve zararla oturuyorum resmen haklıyken haksız konuma düşürüyorum kendimi
O zaman bize de bir saat öncesinden zoraki davet ettirmeyeceklerdi kendilerini teyzeleri. Bu insanlar çalışıyor acaba evi toplu mu diyeceklerdi. Teyzeleri de geldi. Ben zaten kaynanamın evinden gelicekler diye onlar da gelsin demiştim keyfi bilir ben kimseyi çağırmadım kendileri davet ettirdiler zaten zorla. Burda mesele pasta börek yapmak değil zaten. Günde 10 saat ağız kokusu çekiyorum benim evde oturmaya bile vaktim yokken daha kendi evime alışamamışken zırt pırt onları mı çağırıcam? Üstelik beni insan yerine koymayıp nişan döneminde maddi manevi bir şeye ihtiyacın var mı diye bile sormayan insanları? Kocam şehir dışına gidince evde 1 hafta yalnız kaldığımda bir kez bile telefonum çalmadı sen de naptın diye. Saygı sevgi isteyen önce kendisi göstericek ben kimseye saygısızlık yapmadım.
Aynı mesafede eşinle git gel. Hiç takmıyormus gibi davran. Gelmemeleeri sizi etkilemiş gibi.
Ben de böyle düşündüm hiçte konusunu açmıcam sanki bu olay hiç yaşanmamış gibi

oyle bir davraniyorsunuz ki dunya uzerinde calisan tek sizmissiniz gibi sakin olun lutfen ben ve cevremdeki hemen hemen tum arkadaslarim calisiyor .ama boyle davranmiyoruz. omur boyu o insanlar hayatinizda gerilmek,kavga etmek isleri daha sikintiya sokar dengeli bir iliski iki taraf icin de huzur verir .teyzeleri aksam yemege gelicez diye iki gun onceden haber verseler daha mi iyiydi yani gelmis bir saat ugrayip gitmisler abartmayin bu kadar calismanizi .not: doktor olarak calisan ikiz annesi

Aynen.

kendi kendinizi doldurup taşırmayın
sevmediğiniz için batıyor ters geliyor mana çıkarmak istiyor olabilirsiniz

eşiniz kv ye gittiğinde tabiki gidin ve normal davranın
hatta yukarıdaki arkadaşın dediği gibi tatlı vs de alın beraber yeriz diyin

eşinize kızdım ama istemediğini anlıyorlar ne demek.. ben ne zaman öyle bişey dedim veya öyle bir tavır yaptım demediniz mi?

Evet haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz. Sizin yerinizde olsam demeyeceğim bende aynı şeyleri yaşadım. Üstüne düşmeyeceksiniz. Şimdilik sessizliğinizi koruyun. Sizi davet ederlerse gidersiniz etmezlerse eşiniz gider. Beni sevmediklerini istemediklerini düşünüyorum gelmeyeceğim diyin :) doldursunlar konuşsunlar birlikte gitseniz de eşiniz cephe almış size.
Hep sınır çizip hem de çok tatlı olucaksınız. Mesela ben yeri gelir kaynanama yemeğim varkende giderim ama emri vaki yaparsa yemeğim olmasada gitmem. Görümcemi de sevmem ama oturmayada giderim davette ederim ama kişisel alanıma sokmam. Örneğin dışarda kahvaltı yapmam kahve içmem. Kimsede diyemez bizi sevmiyorsun diye pardon derim yani kendinize gelin.
Siz kartlarınızı açık oynuyorsunuz. :)

Uzak durun kimsenin gönlünü yapmaya çalışmayın, gerekmedikce gitmeyin gelmeyin, bayram seyran olur gider yarim saat eşinizle durur gelirsiniz daha fazlası baş ağrıtır, kız kardeşim de yeni evlendi onun eş ailesi de çok sorunlu , açıkça dedim gitme gelme diye eşi de karışmıyor çok gerekirse ayda yılda bir görüşülür o kadar , size tek tavsiyem mesafeli durun ...

Aaa cok fenasiniz

Mesele çalışmak değil ki sürekli evinize mi davet ediyorsunuz çalışırken? Benim kendime ve eşime ayırdığım kısıtlı bir vaktim var ve daha 2 aydır evliyim. O vakti birlikte geçirmek istiyorum şu an için. Üstelik beni insan yerine koymayan insanlar için daha da yorulmak istemiyorum. Kişiye özel aslında bu yoksa arkadaşlarımız geliyor
Söyledim istemiyorum değil ben hiçbir zaman hadi annenleri de çağıralım ya da annenlere gidelim demem annesini de aramam. Ama gitmek ya da çağırmak isterse müsaitliğe göre çağırırız, ararsa açarım konuşurum. İstememekte de haklıyım. Ben cefa çekerken yanımda olmayan insanlar sefa sürerken de yanımda olamaz. Abisi sürekli yüzde kaç zam aldınız diyip duruyor mesela ona ne bizim evimize giren parayı bilmek onun hayatında neyi değiştirecek? Sürekli para diye ağlanıyorlar adını sanını bilmediğim amcası bile siz çift maaşsınız diye kumar masasında eşimi arayıp para istiyor. Yani ipin ucunu kaçırırsam sonra çok üzülücem biliyorum. O yüzden olabildiğince karşı çıkmaya çalışıyorum.
Ben de zaten abisi dışarı çıkmak istedi açık açık söyledim dışarıda görüşmek istemiyorum diye. Bizi çağıran yok, davet eden yok. Eşim kendisi annesini görmek istediği zaman arayıp ben gelicem diyor ve gidiyoruz yoksa gelin gidin diye kimse demiyor. Bakıyorum özellikle aradıklarında hep bir şey istiyorlar. Ya araba istiyorlar, ya para istiyorlar ya oyunla ilgili bişey söylüyor abisi mesela hiç napıyosun diye aramıyor hep menfaat. Bu insanlar bizim yanımızda olmuş olsaydı yine bir nebze anlayış gösterebilirdim ama beni insan yerine koymadılar gerçekten. Düğünde kınada bile kaynanamın suratı beş karıştı bilen bilmeyen herkes bu kadın neden bu kadar üzgün dedi bana.
Öyle mi diyorsunuz? Ben de tek göndermiyim benden gizli bişey konuşmasınlar diye bu zamana kadar istemesem de hep gittim eşimle birlikte. Allah var bana saygısızlık yapmadılar terbiyesizlik yapmadılar zaten direkt yapmıyorlar alttan kuyu kazıyorlar. Ben direkt konuştuğumiçin kartlarımı açık oynamış oluyorum ve sorunlu damgası yiyorum

Bence bir defa çağırın, hazırlığınızı da yapın, mesafeli bir şekilde yemek çay faslını halledin. Dedikodu malzemelerini alın ellerinden, eşinizi de yalnız göndermemeye devam edin. Doldurmaya müsait görünüyorlar.

surekli evime cagirmiyorum tabi ki siz de surekli cagirin demiyorum hatta ustune basa basa dengeli iliski kurulmali diye yazdim .sorun su ki iki aydir hic cagirmamissiniz .esiniz de bunu farketmis orasi esinizin de evi onlar da esiniz ailesi .iki aylik surecte bir aksam 3 saatinizi esinizin ailesine esinizin hatri icin ayirmalisiniz bana kalirsa . he baktiniz zirt pirt gelirler o zaman gardinizi alirsiniz
esiniz onlari istemediginizin farkinda siz de yazmissiniz arkadaslarimiz geliyor,esimin ailesine ozel bu davranisim diye .yapacak bir sey yok cok ekstra durumlar haric bu insanlar esinizin ailesi bastan gerilmeyin karsilikli yolunuz daha cok uzun torun falan derken kinlenmek icin daha cok erken . umarim dengeli bir iliskiliyi basarirsiniz iyi gunler

Mihrimah normalde burdaki kadınlara bende bunu öğreniyorum ama konu sahibi yeni evli ve eşi de deneyimsiz bence birden keserse suçlu ilan edilecek yavaş yavaş eşine de göstersin aslında sorunun kimde olduğunu birde gelmesinler işte daha iyi konu sahibinin eş ailesini aynı kendi eşimin ailesine benzettim

Biraz zaman geçsin ben de çağırmayı düşünüyorum. Mesafeli bir şekilde ağırlayıp uzun süre de gelin demem. Yalnız da göndermemeye devam edicem ama eski samimiyeti kurmıcam.
Tamam da ben çağırmayalım demedim. Kendisi diyebilirdi annemleri davet edelim diye. Kimseye gelmesinler demedim. O isteseydi bir akşam çaya kahveye davet eder 2 saat ağırlar gönderirdik. Onun ailesini de mi ben düşünücem? Asla da davet etmeyeceğimi ve aramayacağımı söylemiştim daha önce de. Bunu da devam ettiricem yani kendisi çağırmak isterse ya da gitmek isterse ben de müsaitsem gelirler ya da gideriz.
Evet aynen öyle. Mesafeli davranıyorum istemiyor oluyorum. İyi davranıyorum daha sık görüşelim diyor. Ben de iki arada kaldım ve bıktım gerçekten soğudum hepsinden. Ailesi dışında bir sorunumuz yok ama o kadar canımı sıkıyor bu durum ve o kadar öfkeliyim ki yanında durmamak için kendimi ev işine veriyorum birkaç gündür. Eşime bile tahammülüm kalmadı. Sinirden artık istifra etmeye başladım durup dururken.

Kesinlikle samimi olma bu aile yoksa sürekli içli dişli olursun eşin de meraklı zaten daha büyük problem . Benim karakterim bu de eşine de normal davranirsan o da bu durumu normallestirir ailesi de zamanla kabullenecek mecbur. Gelmedilerse gelmediler . Ben sana Fatih Reşit civelekoglu birde serhat yabanciydi herhalde aile danismanlari var onların you tube kanallarını takip et. Şu an yeni bir düzen oturtuyorsunuz o nasıl başlarsa öyle gider . Eşine evde hiç değer verilmemiş sürekli kullanılan kişi olmuş şimdi sen bunu bozdugun için hem ailesi hemde eşin sinirli çünkü eşin bu şekilde değer görebiliyordu . Geri adım atma ömür boyunca kullanilmamak için

Kendine de stres yapıp zarar verme inan kimse önemli değil
Aynen öyle zaten sadece işleri düşünce arıyorlar ama farkında değil. Hatta benim gelmemi bekliyormuş ailen sana değer vermek için dedim de bana ne güzel işte ana oğul arasını yaptın diye dalga geçti resmen. Ben samimi de olurum aslında her şeyi sineye çekip hiç problem değil ama maddi yönden bizi sömürmeye kalkıcaklar biliyorum. Enayi yerine konmak istemediğim için taviz vermemeye çalışıyorum ve alışılmış bir düzeni bozmak çok zor o yüzden en başından sınır çizmeye çalışırken mahvoldum. Nasıl başlarsa öyle gider diye düşünüyorum ama çok hırpalandım yemin ediyorum evlendiğime pişman olucak noktaya geldim. Sözde ailesini umursamayan adam evlendikten sonra aileci oldu

Yani istemediğinizi belli etmissiniz ağiz ucuyla davet edilmisler zaten gelmemeleri normal. Zaten gelmesinler diyerek bir davet etme durumu var. Aradan ciksin olayi zaten vahim. Yani bir abes durum goremedim ben

Bir de esiniz niye sizi ortaya attiki hoslanmiyor vs diye. Kendinmemnun demekki size suc atmiş. Esiniz ailesi kapi disı neticede ama siz esinize dikkat edin. Eşini one sürenden hayır gelmez. Anne artik evliyim evim yolum ayri deseymis yani

O şakaya vursun bilmiyor mu yaptıklarını ? Maşallah seni de hep işleri düşünce arıyorlar de sende şakayla sonra normal konuşmaya devam et. Birden sürekli saydirirsan korumaya geçecek . Ben buyum böyleyim diyeceksin ama sürekli de ailen şöyle böyle diye başının etini yemeyeceksin . Bir araya gelince hiçbir şey yokmuş gibi ol ama muhabbete çok girme . Evet senin istemediğini bilsinler seni hiçbir türlü sevmeye ekler sen parayı kestin

Kendinize karıştırmayın ve mesafeli olun tabiki
Abisi maaşınızı ne münasebet soruyor "kimse ile maaş mevzusu konuşmuyorum sende ne meraklısın abi" deyiverin
amcası tam terbiyesizmiş.. iki kişi çalışıyorsunuz da ona çalışmıyorsunuz aynen böyle belirtin

amca ile yüzyüze geldiğinizde de söyleyebilirsiniz veya kayınpedere
"x in amca da bayağı sorumsuz herhalde baba.. Kalkıp bizden kumar için para istiyor.. Allah tan sen öyle değilsin" vs gibi konuşun
buda işe yarar :)

Sende onlara ağla bizde sürekli borç ödüyoruz de. Kumar borcu için aransam direk kayinbabamla konuşurum . Bu ne biçim iş ne alaka diye ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…