Kayın Aileciğim

Eşinizin ailesiyle politik olup siyaset yapmanız lazım. Açık sözlü olup içinizden geldiği gibi davranırsanız geçinemezsiniz. Ha bunu da yeni evli olduğunuz için söylüyorum inceldiği yerden kopsun derdim yoksa. Onlar nasıl davranıyorsa sizde öyle yapın. Aynı ortamdayken yüzlerine gülün, arkalarından atmayın ama eşinizi işleyin. Siz yapmazsanız karşı taraf yapacak. Samimi de olmayın sakın elinizi verirseniz kolunuzu kaptırırsınız.
Evinize de çağırın mecbur gelecekler. Sizin istemediğinizi bilmeleri önemli değil sonuçta suratınıza birşey diyemezler. Çok yorucu yıpratıcı biliyorum. Her evlilik böyle değil ama eşiniz ve ailesi böyle maalesef.

Mihrimah normalde burdaki kadınlara bende bunu öğreniyorum ama konu sahibi yeni evli ve eşi de deneyimsiz bence birden keserse suçlu ilan edilecek yavaş yavaş eşine de göstersin aslında sorunun kimde olduğunu birde gelmesinler işte daha iyi konu sahibinin eş ailesini aynı kendi eşimin ailesine benzettim
Benim eş ailesi de böyleydi ama gerçekten iyilikten maraz doğuyor, şuanda eşimin ailesine ayda bir eşimle gider kısa oturur kalkarım, geŕekmedikce gitmem aramam , düşmanca davranmıyorum ama samimi de değilim , bir araya gelince normal kısa sohbet ederim o kadar, konu sahibi de böyle olmalı gereksiz iyilik , davet bunlardan kaçınmalı, e tabi politik de olmalı yerine göre...

Mesele çalışmak değil ki sürekli evinize mi davet ediyorsunuz çalışırken? Benim kendime ve eşime ayırdığım kısıtlı bir vaktim var ve daha 2 aydır evliyim. O vakti birlikte geçirmek istiyorum şu an için. Üstelik beni insan yerine koymayan insanlar için daha da yorulmak istemiyorum. Kişiye özel aslında bu yoksa arkadaşlarımız geliyor

Söyledim istemiyorum değil ben hiçbir zaman hadi annenleri de çağıralım ya da annenlere gidelim demem annesini de aramam. Ama gitmek ya da çağırmak isterse müsaitliğe göre çağırırız, ararsa açarım konuşurum. İstememekte de haklıyım. Ben cefa çekerken yanımda olmayan insanlar sefa sürerken de yanımda olamaz. Abisi sürekli yüzde kaç zam aldınız diyip duruyor mesela ona ne bizim evimize giren parayı bilmek onun hayatında neyi değiştirecek? Sürekli para diye ağlanıyorlar adını sanını bilmediğim amcası bile siz çift maaşsınız diye kumar masasında eşimi arayıp para istiyor. Yani ipin ucunu kaçırırsam sonra çok üzülücem biliyorum. O yüzden olabildiğince karşı çıkmaya çalışıyorum.

Ben de zaten abisi dışarı çıkmak istedi açık açık söyledim dışarıda görüşmek istemiyorum diye. Bizi çağıran yok, davet eden yok. Eşim kendisi annesini görmek istediği zaman arayıp ben gelicem diyor ve gidiyoruz yoksa gelin gidin diye kimse demiyor. Bakıyorum özellikle aradıklarında hep bir şey istiyorlar. Ya araba istiyorlar, ya para istiyorlar ya oyunla ilgili bişey söylüyor abisi mesela hiç napıyosun diye aramıyor hep menfaat. Bu insanlar bizim yanımızda olmuş olsaydı yine bir nebze anlayış gösterebilirdim ama beni insan yerine koymadılar gerçekten. Düğünde kınada bile kaynanamın suratı beş karıştı bilen bilmeyen herkes bu kadın neden bu kadar üzgün dedi bana.

Öyle mi diyorsunuz? Ben de tek göndermiyim benden gizli bişey konuşmasınlar diye bu zamana kadar istemesem de hep gittim eşimle birlikte. Allah var bana saygısızlık yapmadılar terbiyesizlik yapmadılar zaten direkt yapmıyorlar alttan kuyu kazıyorlar. Ben direkt konuştuğumiçin kartlarımı açık oynamış oluyorum ve sorunlu damgası yiyorum :rolleyes:
Eşinize karşı mağdur ve iyi niyetli olun her lafı peşin demeyin yeri gelirse şakayla lafı sok geç ama eşinin yanında düşmanca davranma , istemediğin şeyleri kabul etme net ol eşinle düzgün konuş, ben dilini iyi kullanmalısın, ha bire eşine ailesini kötüleme eline fırsat geçince lafını dokundur geç sadece ama sınırların konusunda net ol...

Zaten yılmıştım böyle konuları görünce iyice deliriyorum arkadaş ya😡
Bu yaşımıza kadar büyüttüler okuttular evlendik dedik ki güzel yuvamız olsun kendimize ait bir ev sonra çoluk çocuk hayat geçiririz…
Yok bırakmıyorlar ki bizim gibi insanların en son takacağı şeyleri adamlar güç savaşı haline getiriyor dertleri negatiflikten kavgadan beslenmek!!
“Yuva kurmuşlar gelseler de gelmeseler de amaaaan bize ne?” Diyen yok kabul eden yok.
Eltim yemeğe çağırır bir hafta sonra yemeğe çağırmam beklenir arkadaş çağırma??? Çağırma ya benim evimde yemeğim var peynir yerim doyarım. Yok o gelmedi bu gelmedi yok gelmediyse ben gitmem. İnsanları evlilik gibi güzel bir kurumdan soğuttular yemin ederim.

Sessiz kalıyorsun tepene çıkıyorlar iki çift laf ediyorsun kötü gelin oluyorsun of baba evinin gözünü seveyim ya
Bir tane düzgün yok aklı başında aklı selim hepsi bir birinin doldurur

O şakaya vursun bilmiyor mu yaptıklarını ? Maşallah seni de hep işleri düşünce arıyorlar de sende şakayla 🤣 sonra normal konuşmaya devam et. Birden sürekli saydirirsan korumaya geçecek . Ben buyum böyleyim diyeceksin ama sürekli de ailen şöyle böyle diye başının etini yemeyeceksin . Bir araya gelince hiçbir şey yokmuş gibi ol ama muhabbete çok girme . Evet senin istemediğini bilsinler seni hiçbir türlü sevmeye ekler sen parayı kestin
Evet kesinlikle çenemi tutup vakti gelince tak söylemem lazım. Bir de başlayınca susamıyorum dır dır her şeyi söylüyorum ağzıma ne gelirse
Kendinize karıştırmayın ve mesafeli olun tabiki
Abisi maaşınızı ne münasebet soruyor "kimse ile maaş mevzusu konuşmuyorum sende ne meraklısın abi" deyiverin
amcası tam terbiyesizmiş.. iki kişi çalışıyorsunuz da ona çalışmıyorsunuz aynen böyle belirtin

amca ile yüzyüze geldiğinizde de söyleyebilirsiniz veya kayınpedere
"x in amca da bayağı sorumsuz herhalde baba.. Kalkıp bizden kumar için para istiyor.. Allah tan sen öyle değilsin" vs gibi konuşun
buda işe yarar :)
Sende onlara ağla bizde sürekli borç ödüyoruz de. Kumar borcu için aransam direk kayinbabamla konuşurum . Bu ne biçim iş ne alaka diye ?
Babası aynı şeyin laciverti olduğu için hiçbir şey demez. Kayınvalidemi arayıp söyledi eşim de 200 lira gönderiverseydin dedi. Sen bittin bi de kaynını beslicem. Bu konu elbet açılır ben de o zaman değil 200 lira 2 lira bile gönderemeyiz kimseye yeni evlilerden para istendiğini de ben burda gördüm bizde daha çok yardım edilir dicem. Kendileri de daha düğünden 3 gün sonra 5bin lira para istedi çünkü. İnşallah konu açılır da söylerim ben de
Eşinizin ailesiyle politik olup siyaset yapmanız lazım. Açık sözlü olup içinizden geldiği gibi davranırsanız geçinemezsiniz. Ha bunu da yeni evli olduğunuz için söylüyorum inceldiği yerden kopsun derdim yoksa. Onlar nasıl davranıyorsa sizde öyle yapın. Aynı ortamdayken yüzlerine gülün, arkalarından atmayın ama eşinizi işleyin. Siz yapmazsanız karşı taraf yapacak. Samimi de olmayın sakın elinizi verirseniz kolunuzu kaptırırsınız.
Evinize de çağırın mecbur gelecekler. Sizin istemediğinizi bilmeleri önemli değil sonuçta suratınıza birşey diyemezler. Çok yorucu yıpratıcı biliyorum. Her evlilik böyle değil ama eşiniz ve ailesi böyle maalesef.
Eşimde evlenmeden önce ailesini umursamayan ölseler su vermeyecek biriydi gerçekten. Sonradan bir kıymetli oldu. Böyle olacağını bilsem evlenmeden önce 2 kere düşünürdüm.
Eşinize karşı mağdur ve iyi niyetli olun her lafı peşin demeyin yeri gelirse şakayla lafı sok geç ama eşinin yanında düşmanca davranma , istemediğin şeyleri kabul etme net ol eşinle düzgün konuş, ben dilini iyi kullanmalısın, ha bire eşine ailesini kötüleme eline fırsat geçince lafını dokundur geç sadece ama sınırların konusunda net ol...
Elime fırsat geçtikçe kötülüyorum zaten ama bu sefer de ben nem kapıyo oluyorum valla bi garip yıl olmuş 2023 hala daha eş ailesinin dırdırını çekiyoruz. Okumuş etmiş bi yerlere gelmiş insanlarız. Bir firmada yönetici olarak çalışıyorum iş yerimdekiler bilse bana bi yerleriyle gülerler gerçekten
Zaten yılmıştım böyle konuları görünce iyice deliriyorum arkadaş ya😡
Bu yaşımıza kadar büyüttüler okuttular evlendik dedik ki güzel yuvamız olsun kendimize ait bir ev sonra çoluk çocuk hayat geçiririz…
Yok bırakmıyorlar ki bizim gibi insanların en son takacağı şeyleri adamlar güç savaşı haline getiriyor dertleri negatiflikten kavgadan beslenmek!!
“Yuva kurmuşlar gelseler de gelmeseler de amaaaan bize ne?” Diyen yok kabul eden yok.
Eltim yemeğe çağırır bir hafta sonra yemeğe çağırmam beklenir arkadaş çağırma??? Çağırma ya benim evimde yemeğim var peynir yerim doyarım. Yok o gelmedi bu gelmedi yok gelmediyse ben gitmem. İnsanları evlilik gibi güzel bir kurumdan soğuttular yemin ederim.

Sessiz kalıyorsun tepene çıkıyorlar iki çift laf ediyorsun kötü gelin oluyorsun of baba evinin gözünü seveyim ya
Bir tane düzgün yok aklı başında aklı selim hepsi bir birinin doldurur
Yok hepsinin bir maddi beklentisi var hepsi muhtaç 10 arkadaşımdan 8i aynı problemleri yaşıyor. Ben de anlamadım sen hangi yüzle daha benden bişeyler bekliyorsun hiçbir şeye elini sürmedi. Düğüne misafir gibi geldi gitti. Ev yerleştirdik ne bir temizliğe geldi ne ev dizmeye. Bir su bardağı alıp bu da benden olsun demedi. Hangi yüzle evime davet bekliyor bi de. Bu dünyada arsız olucaksın yoksa bizim gibi üzülen taraf oluyorsun

Eşimde evlenmeden önce ailesini umursamayan ölseler su vermeyecek biriydi gerçekten. Sonradan bir kıymetli oldu. Böyle olacağını bilsem evlenmeden önce 2 kere düşünürdüm.
Genelde öyle olur. Erkekler eşlerinin üstlerinden evlatcılık oynamayı severler. Boşansanız eşiniz eski umursamaz haline geri dönecek. Tek başına yükü alıp uğraşmaz çünkü siz uğraşacaksın emek vereceksiniz. Uydum akıllı aileci erkekler böyle olur.

Merhabalar,

Eşimin ailesini az çok anlayabilin diye eski konumu bırakıyorum altta.

Daha 2 aylık evliyiz bu süreçte arkadaşlarımız birkaç kez bize ziyarete geldi ama akraba olayına daha giremedik. İkimiz de çalışıyoruz kendimize bile zor zaman ayırıyoruz detaylı bir misafir çağıramadık zaten bana göre de daha erken. Arkadaşlarımız da sürekli görüştüğümüz kişiler olduğu için çay çekirdek kafede oturur gibi takılırız birbirimizin evinde zaten hepsi evli. Benim annem de eşim şehir dışında iş gezisine gittiği için 3 gün gelip kalmak durumunda kaldı çünkü yalnız kalamıyorum. Onun dışında da yemeğe çaya çağırmadık daha dediğim gibi.
Neyse eşimin teyzesi şehirdışında görev yapıyor ve memlekete geldi. Hem takısını getirmek hem de tanışmak istediği için bize gelmek istedi biz de kabul ettik. Kayınvalidemlere uğrayıp yemek yiyip bize kahveye geliceklerdi. Bize de zaten son 1 saat kala haber verdiler. Neyse ben de eşime annenleri de çağır hem aradan çıkmış olur dedim. O da hatta hayret teklif etmezsin diye düşündüm dedi. Ben de ben kimseyi çağırmam da aramam da sen istersen müsaitsek gelirler dedim. Neyse abisine söylemiş falan. Biz hazırlandık bekliyoruz herkesi teyze enişteyle birlikte çıktı geldi. Kv'ler yok. Neymiş efendim torununu görmemiş günlerdir özlemiş zaten birlikte yaşıyorsunuz. Kısacası bize gelmek istemediler. Eşim de senin istemediğini herkes biliyor dedi. Ben de ben durduk yere mi istemiyorum kötü gelin ilan edemezsin beni dedim. O da işte sana yapılanlar yüzünden istemediğini biliyorlar o zaman cümlenin doğrusu bu dedi. Neyse ne yani ben bir daha davet etmeyi düşünmüyorum.
Eşim onlara gittiğinde yalnız bırakmamak adına hep gittim ama şimdi onlar bana gelmeyince benim de mi gitmemem gerekiyor bilemedim. Bu arada asla saygısızlık yapmıyorum aramızda bir tartışma da geçmedi. Sadece yukarıdaki konudaki araba mevzularından ve bizden daha balayında para istemeleri yüzünden eşim birkaç kez beni darlayıp durmayın Vignette hoşlanmıyor huzurumu kaçırıyorsunuz demişti.

Bu kaynana gelin elti muhabbetleri de hiç bana göre değil gerçekten yıldım artık uğraşmak istemiyorum ya işimde gücümde okumuş etmiş bir yerlere gelmiş çevresi tarafından saygı gören bir insanım. Saçma sapan konuların içinde buldum kendimi ne yapıpta sıyrılabilirim işin içinden? Hiç görüşmiyim eşim kendi gidip gelsin desem bu sefer de abuk sabuk konuşup dururlar doldurmak için diye geriliyorum. Bir de bizim bi aile olduğumuzu artık anlasınlar diye de yalnız göndermedim hiç.
Para vermiyorsunuz diye mi soğuklar.Kendileri bilir.Sen gene çağır et.Ama kendini kullandırma.Daha yeni evlisin.Simdiden eşinin ailesiyle kötü olma.Ama tabiki de altın ve para konusunda dikkatli ol.Esinle aran açılır ailesi yüzünden.

İki konunuza da baktım
Tepkilerimiz gereksiz yere çok fevri
Bu sebeplerden kavga etmeyin
Aslında orta da çok büyük sebepler yok
Güzelce söyleyebileceğiniz şeyleri kavgayla söylüyorsunuz. erkek gibi kavga etmeyin kadın gibi işveli olun:KK15:
Yoksa zamanla zararını siz görürsünüz

İki konunuza da baktım
Güzelce söyleyebileceğiniz şeyleri kavgayla söylüyorsunuz. erkek gibi kavga etmeyin kadın gibi işveli olun:KK15:
Evet bunun farkındayım ve kendimi değiştirmeye çalışıyorum ama maalesef sinirlenince gözüm kararıyor nasıl yapmam lazım🥺🥺

Güncelleme: Kaynanam aradı napıyosun diye ben de açık açık sordum burdaki arkadaşların dediği gibi anne neden gelmediniz o kadar da hazırlık yaptık bekledik sizi dedim. Çocuğu rahatsız olduğu için eltim gelmek istememiş o da onu yalnız bırakamamış. Ben de anne ben annemle seni başbaşa alamıcak mıyım hiç dedim alamazmışım birlikte yaşadıkları için alınırmış eltim. Gerçekten bi tuhaflar ben de çağırmam gerçi daha iyi hiç şu gün geliriz siz müsait olunca geliriz falan demedi ben de ses etmedim😂 laf arasında 30 bin lira borcumuz var eşime maaşı yattı yine de ekside kaldı dedim ağlandım paramız yok diye😂

İki konunuza da baktım
Katılıyorum size kesinlikle

Güncelleme: Kaynanam aradı napıyosun diye ben de açık açık sordum burdaki arkadaşların dediği gibi anne neden gelmediniz o kadar da hazırlık yaptık bekledik sizi dedim. Çocuğu rahatsız olduğu için eltim gelmek istememiş o da onu yalnız bırakamamış. Ben de anne ben annemle seni başbaşa alamıcak mıyım hiç dedim alamazmışım birlikte yaşadıkları için alınırmış eltim. Gerçekten bi tuhaflar ben de çağırmam gerçi daha iyi hiç şu gün geliriz siz müsait olunca geliriz falan demedi ben de ses etmedim😂 laf arasında 30 bin lira borcumuz var eşime maaşı yattı yine de ekside kaldı dedim ağlandım paramız yok diye😂
Hah işte bu politika yürür. Süpersin

Evet bunun farkındayım ve kendimi değiştirmeye çalışıyorum ama maalesef sinirlenince gözüm kararıyor nasıl yapmam lazım🥺🥺
Yani bende çok bilmiyorum
Öyle anlarda kendi kendinize içinde tut sus söyleme😑 gibi telkinler verebilirsiniz
Bende bik bik laf yetiştiririm ama eşim bana bir şeyden kızdığında cevap vermezsem pişman oluyordu öyle tepki verdiğine
Mesele dili tutmakta
Ve biliyor musunuz böyle negatif cümleleri hayatımızdan olabildiğince çıkardığınızda kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz

Hah işte bu politika yürür. Süpersin
Çabuk harekete geçtim sizin yolunuzdan yürüyeceğim süpersin kk🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️
Bu kadar düz ve açıksözlü olursanız eş ailesiyle geçinemezsiniz benden söylemesi.
Bir de ufak olayların üzerinde durup büyütmeyin.
Krediniz olsun eşinizde.
Daha ne maceralar bekliyor sizi yıllar içinde.😂
Ay gözümü korkutmayın bayılıcam şimdi koltuğa😂
Yani bende çok bilmiyorum
Öyle anlarda kendi kendinize içinde tut sus söyleme😑 gibi telkinler verebilirsiniz
Bende bik bik laf yetiştiririm ama eşim bana bir şeyden kızdığında cevap vermezsem pişman oluyordu öyle tepki verdiğine
Mesele dili tutmakta
Ve biliyor musunuz böyle negatif cümleleri hayatımızdan olabildiğince çıkardığınızda kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark edeceksiniz
Gerçekten konuşmayınca bir süre sonra hiç olmamış gibi geliyor sanki bir dahaki görüşmeye kadar unutuyorsun. Benden para araba istemesinler de naparlarsa yapsınlar

Süper, sürekli yetmiyor napcaz falan diyeceksin 😅 Geçen eşimin annesinin yanında ayyy anneee ne kadar pahalı herşey, 2 maaşız yetiremiyoruz , al al bitmiyor birsürü ihtiyaç var, 6. 7 tane doğuranlar napıyor , Allah herkesin yardımcısı olsun dedim , Kayinvalidem ilk defa bişey alayım mı diye sordu, sadece sorması bile büyük gelişme benim için, para konusunda okadar cimriler ki, ben bisey beklemiyorum 2 maaşız diye bizi yolmasınlar yeter, Kayinbabamın yanında da iki maaşız diye herkes bizi zengin sanıyor dedim ev sahibini kastederek ama ortamda herkes kendine düşeni aldı, siz de böyle böyle mağdur edebiyatı ile mesajları verip verip geçeceksiniz, direk demekten daha akıllıca bir yöntem, bir daha da arayıp gelin falan deme zaten davet etmişsin, sitemini yapmışsın, eşine de sitemini yap geç, mağdur gelin ol ama mesafeli dur tınlama...

Süper, sürekli yetmiyor napcaz falan diyeceksin 😅 Geçen eşimin annesinin yanında ayyy anneee ne kadar pahalı herşey, 2 maaşız yetiremiyoruz , al al bitmiyor birsürü ihtiyaç var, 6. 7 tane doğuranlar napıyor , Allah herkesin yardımcısı olsun dedim , Kayinvalidem ilk defa bişey alayım mı diye sordu, sadece sorması bile büyük gelişme benim için, para konusunda okadar cimriler ki, ben bisey beklemiyorum 2 maaşız diye bizi yolmasınlar yeter, Kayinbabamın yanında da iki maaşız diye herkes bizi zengin sanıyor dedim ev sahibini kastederek ama ortamda herkes kendine düşeni aldı, siz de böyle böyle mağdur edebiyatı ile mesajları verip verip geçeceksiniz, direk demekten daha akıllıca bir yöntem, bir daha da arayıp gelin falan deme zaten davet etmişsin, sitemini yapmışsın, eşine de sitemini yap geç, mağdur gelin ol ama mesafeli dur tınlama...
Bende aynen böyle yapmayı düşünüyorum ve uyguluyorum bundan sonra. Benimkiler onu bile anlamayacak insanlar gerçi anlasalar da aptala yatarlar

Canım sorun eşinde.Eşin de yüz vermeyecek ailesi madem size maddi manevi destek olmamış.böyle durumda benimde içimden gelmezdi yemeğe davet etmek filan.etmem de zaten

X