Kasım ayı gebelik planlayanlar sohbet edelim 💐

Folik asiti ihmal etme canım mutlaka al gebe kalırsan depolar dolu olsun ki bebiş sağlıkla büyüsün. Vajinal ultrason kısa sürüyor 1 2 dakika anca. Prob denilen çubuk gibi bir aletle bakıyorlar vajinanın içine. Kist yumurtalık falan içeriye bakıyorlar

Herşeye alışıyor insan canım merak etme çekiniyorsan ilk ultrasonunda bayan doktor tercih et zaten örtü kullanıyorsun pek birşey hissedilmiyor cihazla yumurtalıklarını kontrol ediyor 2-3 dk sürüyor
Benim yaşadığım ilçede tek doktor var zaten o da bayan çok şükür evliliğin ilk haftasında elle muayene etmesi gerekti orda tecrübe ettim 5 10 sn birseydi zaten benimki çekinmek değil acıdan korkmak çok narin biriyimdir de kan aldırmaya bile yeni alışıyorum

Bende öyleyim içim ürperiyor yaptırana kadar mahvoluyorum ama işlem sırasında hadi dedikleri anda bir anda moda sokuyorum kendimi

Evet bu gidişimde tekrar isticem folik asit bakalım normal ultrason bakıyor zaten her gidişimde de vajinali bilmiyorum

öncelikle selamın aleyküm bir kaç sorum olcak sizlere 1 yılık evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum 28 günden 28 güne regl olan birisiyim bu ay reglim 24 gün gecikmeyle oldu ve ilk defa gecikme yaşadım bugün doktor kontrolünden geçtim adetimin 4 . Günü olduğun için hormon testleri yapıldı test sonucumu sizlere de iletmek istedim
Prolaktin = 9.67
TSH = 3.389
Lüteinizan ( LH ) 3.18
Estradiol= 171
Follikül Stimülan = 3.69
Beta HCG = 2
Test sonucum bu şekildedir bu sonuca göre ben gebe kalabilirmiyim değerlerim normalmi 1

Ewet bende şuan adet düzensizliği falan yok ama olmayacak diye garantisi de yok. Onun için insan korkuyor olmazsa diye. Yaş da ilerledi 31 yaşına girdim. Amin inşallah
Birde bu ayki regl dönemin kısa aralıkla oldu 25 Eylül de oldum sonra ekimin 13 ünde tekrar oldum 19 gün arayla normal mi bu sizce neden olmuş olabilir ki gebelikte düşünüyoruz her yolu deniyoruz folik asit bile kullanıyorum

Normal görünüyor benim e2 45 çıkmıştı 171 yüksek mi bilemedim

Malesef bazı dönemler oluyor gecikmeler erken olmalar benimde düzenli olmasına rağmen yaşadım öyle dönemler

E2 yüksek galiba tam bilemiyorum tabi ama benim 28.7 çıkmış en son. Bu arada yanlarında referans aralıkları yazar onlarada bakmak lazım

Herşeye alışıyor insan canım merak etme çekiniyorsan ilk ultrasonunda bayan doktor tercih et zaten örtü kullanıyorsun pek birşey hissedilmiyor cihazla yumurtalıklarını kontrol ediyor 2-3 dk sürüyor
Canım ne olduğunu bilmiyorum ama bnmde e2 45 çıkmıştı prolaktin ve fsh birbirinin 2 katı olursa normal demişti doktorum bana yani biri 6 biri 12 gibi mesela ama en doğrusunu doktoruna danışmalısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…