Kasım ayı gebelik planlayanlar sohbet edelim 💐

Bir sağlık probleminiz var mı genel muayene oldunuz mu hormon amh testi rahim filmi falan
Hormonlarımda sorun yok 2 defa yaptırdım doktor 1 yıla kadar deneyim olmazsa hsg dedi. Bir ara hsg için karar vermiştim ama erken diyip gitmedim. Daha 6 ay var olmazsa eğer ocak gibi gidip çektirmeyi düşünüyorum

Hormonlarımda sorun yok 2 defa yaptırdım doktor 1 yıla kadar deneyim olmazsa hsg dedi. Bir ara hsg için karar vermiştim ama erken diyip gitmedim. Daha 6 ay var olmazsa eğer ocak gibi gidip çektirmeyi düşünüyorum
Ben de sadece hormonlarıma baktırdım bir yıl önce ben iğneyi görünce bile korkan birisiyim hsg den herkes korkuttu beni gitmeye cesaretim yok 😒

Ben de sadece hormonlarıma baktırdım bir yıl önce ben iğneyi görünce bile korkan birisiyim hsg den herkes korkuttu beni gitmeye cesaretim yok 😒
Korkma canım bende biraz tedirginim nasıl olacak diye ama yaptıranlar regl sancısı gibi anlık olup geçiyor diyor. Anestezili yaptırırsın inşallah gerek kalmaz tabi

Adet olmam gereken tarihte test yaptım pozitifi gördüm beta yükseldi sonra düştü birden düşük yaptım ve adet oldum. Doktor kimyasal olduğunu söyledi.
Anladım diyolarki çoğu kadın bebek düşünmeye baslayinca farketmeden kimyasal gebelik geçirebiliyormuş neyse hakkımızda hayırlısı olsun kaç yıllık evlisiniz ne kadar süredir düşünüyorsunuz

Korkma canım bende biraz tedirginim nasıl olacak diye ama yaptıranlar regl sancısı gibi anlık olup geçiyor diyor. Anestezili yaptırırsın inşallah gerek kalmaz tabi
Bilmiyorum ya doktora gideyim önce bir yıl geçti diyim bakalım nasıl bir yol izlicez ben amh testi de yaptırmadım onuda sorcam devlet yapıyor mu acaba

Bilmiyorum ya doktora gideyim önce bir yıl geçti diyim bakalım nasıl bir yol izlicez ben amh testi de yaptırmadım onuda sorcam devlet yapıyor mu acaba
Tabiki yapıyor zaten sen bir yıl dediğin zaman herşeyi yapıyorlar. Ben ilk gittiğimde bir yıl olmadan bakmıyoruz 1 yıl olsun gel dedi. Bende kafam rahatlasın istiyorum yapın dedim sadece lh,fsh,tsh,prolaktin hormonu için kan istemiş. Karın ve vajinal ultrason baktı birde önemli hiçbir şeye bakmamış. Ne amh bakmış ne başka bişey. Neyse 2.ye gittim başka doktora 1 yıl dene gel dedi bakmıyordu bende 1 yıl olmak üzere 11 ayı geçti dedim resmen baksın diye böyle söyledim yoksa bakmıyorlar

Anladım diyolarki çoğu kadın bebek düşünmeye baslayinca farketmeden kimyasal gebelik geçirebiliyormuş neyse hakkımızda hayırlısı olsun kaç yıllık evlisiniz ne kadar süredir düşünüyorsunuz
Ewet kimyasal gebelik genelde hissedilmezmiş kadınlar reglim gecikti zannedermiş ama kanama gelince düşük yaparlarmış. Bende geçirdim gebelik düşürdüğüm için farkettim zaten ama doktorlar bir çok kadın farketmiyor dedi normal bişey dedi bunun için.

Tabii ki anlatırım. Burda birbirimize yardım etmek için varız♥️ Daha yeni başladım 1 hafta oluyor. Her sabah kalkıp önce keçiboynuzu yiyorum bir tatlı kaşığı sonra bir kaşık zeytinyağına 4 damla D3K2 damlatıp içiyorum. Akşam işten geldiğimde Omepa3&Quenzim10 içiyorum bir tane. Bal propolis ve arısütü karışımı almıştık. Onu da bir tatlı kaşığı yiyorum. Hayıt otu çayını demleyip içiyorum. Gün aşırı şekilde de multivitamin tüketiyorum. Her gün bir avuç çiğ kabak çekirdeği yiyorum. Burda araştırıp öğrendiğim prefert adında vajinal jeli satın aldım. İçinde minik 8 tane tüpü var. Her biri birer ilişki için. Ovulasyon ile yumurtlama takibi yapıldığında çift çizgi yani yumurtlamayı gördüğünde kullanman gerekiyormuş. Tüpü içine boşaltıp 5 dk bekledikten sonra ilişkiye giriyorsun. İçindeki kayganlaştırıcı jelin spermleri doğrudan yumurtaya yönlendirdiği ve doğurganlık şansını arttırdığını söylüyorlar. Çoğu kişi bu şekilde hamile kalmış. Tabii ki güçlü güçsüz tüm spermleri yumurtaya yönlendirdiği için ne olur ne olmaz diye eşime de tüm takviyeleri içiriyorum ki sperm kalitesi artsın. İnşallah bu ay olur. Gerçekten ilk defa bu kadar özenle yapıyorum bir şeyleri umarım sonuç alırım. Sizler de inşallah bu ay hamile kalırsınız🙏🏼♥️
Ayy cook teşekkür ederim rabbim kucaklarimizi bos birakmasin insallah faydasını görürsünüz. Bende denerim . Suan duphaston kullandım bittikten sonraki 3. Gun yani bugün regl oldum ama az akacak gibi cogaltmam lazim tam regl görmem lazim sökülmem gerek ama olmuyo hsg cektircem 27 sinde normalde 1 hafta suruyor adetim. 10. Gunune randevu verdiler

Selam kızlar nasılsınız🌸 bende 15 aydır deniyorum maalesef henüz hayırlı sonuca ulaşamadık tahlilllerimiz çok iyi 2 ay femera kullandım bir sonuç alamayınca bu ayın 31 inde hsg randevum var çok çok korkuyorum ama başka çözümde yok gibi şuan bakalım neler olacak

Selam kızlar nasılsınız🌸 bende 15 aydır deniyorum maalesef henüz hayırlı sonuca ulaşamadık tahlilllerimiz çok iyi 2 ay femera kullandım bir sonuç alamayınca bu ayın 31 inde hsg randevum var çok çok korkuyorum ama başka çözümde yok gibi şuan bakalım neler olacak
Korkma canım birçok kişi korkulacak bişey yok yazmış. Zaten mecbur yapılacaksa korksak elden ne gelir ☺️

Hsg korkanlar +1 devlette mi yaptircaksiniz yasadiklarinizi paylaşırsanız sevinirim 🤗

Hsg korkanlar +1 devlette mi yaptircaksiniz yasadiklarinizi paylaşırsanız sevinirim 🤗
Evet üniversite hastanesinde olacağım Erzurum’da pek seçeneğim yok zaten 😀 adet bitince ara dediler şimdilik 15 inde regl oldum bitince arayalım bakalım mutlaka yazarım

Tabiki yapıyor zaten sen bir yıl dediğin zaman herşeyi yapıyorlar. Ben ilk gittiğimde bir yıl olmadan bakmıyoruz 1 yıl olsun gel dedi. Bende kafam rahatlasın istiyorum yapın dedim sadece lh,fsh,tsh,prolaktin hormonu için kan istemiş. Karın ve vajinal ultrason baktı birde önemli hiçbir şeye bakmamış. Ne amh bakmış ne başka bişey. Neyse 2.ye gittim başka doktora 1 yıl dene gel dedi bakmıyordu bende 1 yıl olmak üzere 11 ayı geçti dedim resmen baksın diye böyle söyledim yoksa bakmıyorlar
Anladım benimki geçti zaten bir yılı ama her ay denemedik bazı sebeplerden dolayı ben 27 yaşındayım sorsanız 10 kere bile gitmemisimdir doktora ilaç bile içmem folik asit bile bir ay zor kullandım bu test falan olaylarından korkuyorum mesela vajinal ultrason nasıl oluyor

Evet üniversite hastanesinde olacağım Erzurum’da pek seçeneğim yok zaten 😀 adet bitince ara dediler şimdilik 15 inde regl oldum bitince arayalım bakalım mutlaka yazarım
Bende yaptiracaga benziyorum bu gidişle istiyorsak katlancaz artık her şeye anne olmak kolay değil 😍

Anladım benimki geçti zaten bir yılı ama her ay denemedik bazı sebeplerden dolayı ben 27 yaşındayım sorsanız 10 kere bile gitmemisimdir doktora ilaç bile içmem folik asit bile bir ay zor kullandım bu test falan olaylarından korkuyorum mesela vajinal ultrason nasıl oluyor
Herşeye alışıyor insan canım merak etme çekiniyorsan ilk ultrasonunda bayan doktor tercih et zaten örtü kullanıyorsun pek birşey hissedilmiyor cihazla yumurtalıklarını kontrol ediyor 2-3 dk sürüyor

X