KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Canım eşim eczaneye inofolic combi almaya gitmiş, tam parasını ödeyeceği zaman son kullanım tarihini sormuş. Eczacı da bakmış son 10 gün kalmış son kullanım tarihine, ozaman ben bunu sana ücretsiz vereyim zaten 10 gün sonra çöpe atacağım demiş. Eşim ücretini vereyim dese de kabul etmemiş. Eşiniz 10 tanesini kullanıp gerisini atabilir demiş. Sence sorun olur mu? Son kullanım tarihine kadar 10 tanesini kullansam mı ? Çok beklemiş diye kafamda soru işaretleri kaldı. Sen eczacı olduğu için ilaçların etki süresini kaybedip kaybetmediğini bilirsin. MaviSasa234 MaviSasa234
Yok yok direk kullanabilirsin.. Firmalar raf ömrünü çalışmalar ile ortaya koyuyorlar ama çalışma boyunca ürün piyasaya çıkamıyor. O yüzden 1-2 yıl gibi tutup hemen piyasaya sürüyorlar.. Kimyasallar genelde tuz formunda oldukları için ve inofolic kapsül içerisinde oldukları için bozulmaz.. Rahatlıkla kullanabilirsin.. Ben evde de kullanıyorum 😁 Deneylerde de kullanıyoruz. Kimyasallar yıllarca bozulmuyor..

Doktora sordum kullanmam gereken bi ilaç takviye varmı diye hayır yok dedi doktorumu degistircem. Kist zaten tek taraflı ve küçük bı kist rahim filminde tüplerim açık herşey normal çıktı yapışıklık görünmüyo dedi eşimin sperm testi çok iyi çıkmış. Ama 13 aydır olmuyo her ay ovu testinde 2 gün yumurtlama ardından çatlama görüyorum değerlendiriyorum ama olmadı hala. Burda okumuştum çikolata kisti olan yumurtlasada sağlıklı olmaz yumurtlamasi diye heralde ondan olmuyo anlamadım ki. Ama kist tek taraflı diğer taraftan gene sağlıklı yumurtlama oluşması lazım aslında anlamadım gerçekten engel olan ne
Bı oğlum var 5 yaşında 5 ayda hamile kalmıştım o zaman
Yaşınız kaç?

Çok değişik bir şey gerçekten. Bi bakıyorsun düzeldi, bi bakıyorsun aniden başlamış. Gebeliğin oluşmasına engel olur mu ya of 🤦🏼‍♀️ geçmiş gibi oldu diye denemedim karnabaharı ama alayım bugün. Benim de birkaç ay önce kanla karışık gelmişti, doktora gitmeden düzelmişti
Enfeksiyon duvar olabiliyormuş bazen spermin yumurtaya ulaşmasıni engelleyebiliyormus zaten gebelige enfeksiyonla girme bebek için cok tehlikeli.gecen ay senin yaşadığını yasadim 1 ay enfeksiyon tedavisi gordum nerdeyse ilerletmeden ürolojiye görun ayrintili bakilsin evde yapilan şeyler gecici çözüm olur sonra ilerde gebeliginde sıkıntı yaşarsın..

Türkiyede tedavi olmayı denedin mi ? Burdakilerde gayet farkında bazı şeylerin. Eşimin iş arkadasınin cocukları olmuyor kendi türk eşi yabancı 10 yıldır hersey temiz normal bilmiyoruz neden olmuyor diyorlarmis bir sey yapamiyolarmis. En sonunda dr şöyle demis eşin türk bu tür tedaviler türkiyede daha iyi birde orda dene böyle bir şansın var demiş velhasıl onlarda farkında.. Sonra eşimden yardim istemis adamcagiz. Adı avrupa oluyor yeri gelince 😁
Tabi ki hersey bir sebep bilememelri anlayamamalari vs.. vardır muhakka bir zamanı rabbim seni sınıyor hem bu imtihanı hemde çok tatlı bebişlerini tez zamanda kazanırsın rabbim büyük dua edicem.
Canım benim düşüncem gördüğüm ve tecrübe edindiğim kadarı ile. Almanyaya nın sağlık sektörü ölmüş. Ben türkiyede çok doktorlar gördüm. Annem hasta iken babam hasta iken ablam yiğenim ben hep hem refakatçi hem ben ilgileniyordum. Türkiye her türlü sağlık sektöründe almanyadan iyi

Yok yok direk kullanabilirsin.. Firmalar raf ömrünü çalışmalar ile ortaya koyuyorlar ama çalışma boyunca ürün piyasaya çıkamıyor. O yüzden 1-2 yıl gibi tutup hemen piyasaya sürüyorlar.. Kimyasallar genelde tuz formunda oldukları için ve inofolic kapsül içerisinde oldukları için bozulmaz.. Rahatlıkla kullanabilirsin.. Ben evde de kullanıyorum 😁 Deneylerde de kullanıyoruz. Kimyasallar yıllarca bozulmuyor..
Yani hepsini mi kullanayım?

N Nagihan1234 kız kanda ne kadar erken öğrenmişsin hayırli olsun 🌸🌸 Neyden şuphelenip kan testi yaptırdin 10 günün varmış bat'ına 😊

Annesiyim123 Annesiyim123 @senalidya A ayisigi-28 Allah razı olsun kızlar çok hevesle neden umutlanmadan dua ederek beklicek iki günü. Geçen aydan korkum var çünkü. Dün akşam çok üşüdüm ve göğüslerim çok acıdı. Bugünde sol kasığımda ağrı var. İnşallah güzel şeylerin habercisidir 🤗
Güzel düşün canım benim içini ferah tut lütfen kendine dikkat et artık iki günde bir beta takibi yaptır hadi bakalım

Annesiyim123 Annesiyim123 @senalidya A ayisigi-28 Allah razı olsun kızlar çok hevesle neden umutlanmadan dua ederek beklicek iki günü. Geçen aydan korkum var çünkü. Dün akşam çok üşüdüm ve göğüslerim çok acıdı. Bugünde sol kasığımda ağrı var. İnşallah güzel şeylerin habercisidir 🤗
İnsallah canım Rabbim gönlüne göre versin hayırlı sağlıklı uzun ömürlü evlat nasip etsin

25 yaşındayım
Yumurta kaliteniz genetik olarak kötü değildir bence.. Desteklerseniz veya aşılama ile rahatlıkla olur.. Ben tüp bebek doktoruna geçen ay doktor inofolic verdi devam ediyorum dedim. Bırakma dedi..
Kist kafaya takmayın burada kaç kişi kisti ile hamile kaldı. Hiç moralinizi bozmayın.. bana da doktor inofolic pko görüntüsü var deyip verdi☺️

Yumurta kaliteniz genetik olarak kötü değildir bence.. Desteklerseniz veya aşılama ile rahatlıkla olur.. Ben tüp bebek doktoruna geçen ay doktor inofolic verdi devam ediyorum dedim. Bırakma dedi..
Kist kafaya takmayın burada kaç kişi kisti ile hamile kaldı. Hiç moralinizi bozmayın.. bana da doktor inofolic pko görüntüsü var deyip verdi☺️
Saol cnm yardımcın olduğun için. İlk zamanlar bende küçük bı kistin engel olacağını düşünmemiştim ama başka sebep olmadığı için 13 aydır olmamasının sebebini kiste bağladım artık İnşallah olur hayırlısıyla oğlum 1. Sınıfa başlamadan olsun biraz buyutim istemiştim ama bizim planimizla olmuyo tabi. Aslında amh 2.65 doktor çok iyi olduğunu söyledi ama buradaki hanımlar amh la kalitenin ilgisi olmadığını söyledi. Bende bu adetimde gelirse alıp baslicam

Hanımlar bugun adet günüm dışarı çıkıp test almak istiyorum. Eğer yaparsam bugun sonucu alabilir miyim sizce. Kızımda test yaptığım zaman erken değil geç yapmıştım.
Adet gunu test yapıp sonucu alan varmı aranızda

Saol cnm yardımcın olduğun için. İlk zamanlar bende küçük bı kistin engel olacağını düşünmemiştim ama başka sebep olmadığı için 13 aydır olmamasının sebebini kiste bağladım artık İnşallah olur hayırlısıyla oğlum 1. Sınıfa başlamadan olsun biraz buyutim istemiştim ama bizim planimizla olmuyo tabi. Aslında amh 2.65 doktor çok iyi olduğunu söyledi ama buradaki hanımlar amh la kalitenin ilgisi olmadığını söyledi. Bende bu adetimde gelirse alıp baslicam
Yumurta kalitesini kimse anlamıyor. Sadece tüp bebekte toplanan yumurtalar için olgun ve içi boş diyerek anlaşılabiliyor .. Amh senin yumurta rezervinin iyi olduğunu gösteriyor. Yumurta kalitesinin göstergesi yaş ile orantılı.. ciddi pko olanlarda yaş kaç olursa olsun yumurta kalitesi düşebiliyor. Çünkü çatlamamış çok fazla folikül sıra bekliyor.. Hiç onlara takılmayın destekleyici tedavi ile hormonlarınızda normalse olur.. Ama çatlatma ve aşılamayı düşünün😊

X