KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Anladım teşekkür ederim cevap için umarım hakkınızda hayırlısı olur

Merhaba beni de eklermisin 23 Kasım

Canım gözün aydın rabbim kucağına sayıda nasip etsin kan verdinmi değerin nasıl benimde testlerde dilimde olsa çizgi var ama test vermeye korkuyorum

Doğru 2 aşılama yapmadan tüp bebeğe geçemiyorsun.. Ama devlet katkısı da %30.. Değer mi ona da bakmak lazım. İlaçlarda katkı ne kadar bakmadım hiç..

Kuzu bak bana verilen aşılama başlangıcı için kağıt.. Eşim görünce bununla mı uğraşıcaz bi de dedi

Eklentiler

• 8F4BBF58-5280-449F-9ED9-900EA6BD5A53.jpeg
    169,2 KB · Görüntüleme: 72
Bütün folik asitlerin görevi sadece gebelik oluştuğunda fayda sağlamak değildir. Yumurta geliştirici içeriği olan folik asitlerde var benim kullandığım gibi olandan mesela; prowomen...

Kuzu bak bana verilen aşılama başlangıcı için kağıt.. Eşim görünce bununla mı uğraşıcaz bi de dedi
Aşılamayı devlette mi yaptıracaksınız kuzum? Bayağı uğraştırıcı adımlar varmış, önce sabır ve gayret gerektiriyor.

Bütün folik asitlerin görevi sadece gebelik oluştuğunda fayda sağlamak değildir. Yumurta geliştirici içeriği olan folik asitlerde var benim kullandığım gibi olandan mesela; prowomen...
Evet onu biliyorum
Ben folbiol tarzı sadece folikasit içeren ürünler halkında konuştum, yumurta olgunlaştırıcıları dışarıda tutarak

Hayır anlatamıyorum galiba. Benim paylaştığım folbiol 5mg. zaten. O üye folbiol 400mg dan fazla yazmış. Ben de folbiol 5mg diye yazdım ona. Ama farketmedi. Bak tekrar atıyorum görseli..
5mg nerede? 400mg nerede? İkisi de mg yani. Olamaz ki

Kastedilen dozaj mg değil de alt bir birimse Folbiol dozajı denildiği gibi evet çok fazla. Ama ısrarla mg deniyor..

Hatta o arkadaşın mesajını da alıntıyayım tekrar..

Mesela benim hamileyken ve lohusayken kullandığım Decavit isimli vitaminde folik asit değeri 0,8mg.
Bu durumda o üyenin yazdığı değer 400mg değil, daha az bir değerdir. Bunun doğrusunu anlamaya çalışıyorum.
Eminim doktor alınması gereken dozu söylemiştir ama akılda 400mg kalmıştır..

Ayrıca ben epilepsi için de günde 5mg folbiol kullanıyordum. 400mg veya üstü değildi yani..

Testim akşam geldi dayanamadım bitane yaptım gene hayali bir sey cıktı ama benım bat 12 kasım yanı 10 kasım gibi anca net bi sonuc alırım herhalde
Benimde 11 kasim canım iki gündür test yaptım ikiskndede ikinci çizgi silik çıktı doktoruma.yolladim.buyuk ihtimal var dedi

Aşılamayı devlette mi yaptıracaksınız kuzum? Bayağı uğraştırıcı adımlar varmış, önce sabır ve gayret gerektiriyor.
Yok vazgeçtik… Bize çok zaman kaybettirecek. Sırf bu tahliller 1.5-2 aylık süreç.. Yani devlet desteği de %30 . 9 bin tüp bebekse 6 bin ödeyeceğiz. İlaçlar 4-5 bin tutuyor onda da gene 3-3.5 civarı yapacak.. 14-15 bin olan şey 10-11 bin yapıyor. Aralık sonrası zam gelecek zaten ve gene eklenen zamlar ile gene cebimizden aynı para çıkacak gerek yok zaman kaybetmeyelim dedik..

Aynen aynen .04müş
Ben tam tersi 400 yazmışım

Anlaşmazlık surdan çıkıyor 400 mg yani 400 mikrogram alınması gereken.folbioldaki 5mg yani 5 miligram.1000 mikrogram 1 mg a eşit sorun bu

Bnce bu devlette olduğu için böyle biz aşılama.icin eylülde ilk kontore gitti şuan da aşılama yaptırıyoruz, bakalım hayirlisi ne olacak herkes için hayırlısı olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…