Kardeşim ve Eşine Kötülük mü Yaptık?

mesaj tekrarı, mesaj tekrarı..

Sayfalardayorumlar uzamis okuyamadim ama siz somurulmussunuz resmen bi güzel kullanmışlar.esinizide opunbbasiniza koyun bravo gerçekten bu devirde cokaz insan onun gibi davranir

onlara düğün yapmadan itibaren hata ile başlamışsınız. gizlice nikahlanırken durumlarını bilmiyorlar mıydı kime güvendiler ki.. hadi o neyse dedik ama ondan sonrası tamamen çocukluk, insanları kullanma. senin gibi görümce de başa taç edilir valla ama bırak kendi yağlarında kavrulsunlar, biraz da sürünsünler sonra düze çıkarlar. bu şekilde sıkıştıklarında para vererek zaten onlara yardımcı olmuyorsun.
ne anneler var karnı burnunda doğurmak üzereyken bile çalışıyorlar, hanfendi uyku saatinden feragat etsin çalışsın, hamileyken iş bulamam diyorsa dikiş nakış öğrensin evde ev yemekleri yapsın satsın bir çabada bulunsun bu ne ya. bu kadar basit mi hayat, biz günde 12 saat eşek gibi yorulurken kimse bize acımıyor ama, onlar hiç acınacak durumda değil

bir de yeğenin de üzülüyor diye duygu sömürüsü yapmış, sabah sabah çok sinirlendim

ne yapabılırdırm ki, zaten nıkahlanmıslar, ee annemın 1+1 evındeler hergun bır problem. orda kaldıkları sure zarfında ıkısıde aksama kadar yatıyordu, iş güç yok.sorumlulukları olsun ben bır yerden baslatayım onlar devam ederler dedım. cunku soz aldım ve guvenmdım.onlarda ayrılmak ıstıyorlardı. ya umursamaz olup ne halınız varsa gorun dıyecektım, annem kira verdıkten sonra maasından kalan kus kadar ee nasıl olucaktı. ben zaten hepsı yuzunden evlılıgımden bırsey anlamadım, vurdumduymaz olamadım. evet fotografları kaldırdım, bende yenı gelindım o da. o uzulurse ben de uzulurdum. dugunlerı olmasaydı emın olun sımdıden daha cok uzulurdum, en azından vıcdanım rahat suan o konuda.

canım yapabileceklerinin çok ok fazlasını yapmışsın
bence artık bırak kendini ve eşini düşün
bugün onlarla da kesin ve net bi dille konuş
bize de bilgi ver de merak etmeyelim

benim bildiğim gelinler kaynana evinde kalmak istemez çalışır da ayrı ev ister. sizin kadar anneniz de çok fedakar galiba gelinin bi şikayeti olmadığına göre. annenize söyleyin biraz kaynanalık yapsın :)

sayfaların tamamını okuyamadım ama çok özverili davranmışsınız.
bir abla, hatta çoğu anne-babanın yaptığından daha fazla kollayıp, maddi manevi destek olmuşsunuz..
artık onlar da alışmış, işi duygu sömürülerine dökmeye başlamışlar.

yapmayın, kendi ailenizin huzuru için yapmayın, eşiniz belli ki çok iyi bir insan (maşallah) ama adamın da bir sabrı, sınırı vardır.. taşarsa siz de çok üzülürsünüz..

bu sefer vermeyin.. nasılsa ardı arkası kesilmeyecek istemelerinin..
eninde sonunda bir yerde "dur" demeniz gerekecek.. bu şimdi olsun..

ve şunu da peşin peşin bilin ki "kötü" bilecekler sizi.. vermediğiniz için... bu kadar yaptıklarınızın zerre kıymeti olmayacak.. en son "vermediniz" ya.. o bilinecek.. buna da hazırlıklı olun...
belki yeğeninizi göstermemekle, küslük çıkarmakla falan blöflere girişecekler..

ama şuna emin olun ki bu, bu sefer olmasa 2 ay sonra gene olacak..

kaçınılmaz son maalesef...

canım yapabileceklerinin çok ok fazlasını yapmışsın
bence artık bırak kendini ve eşini düşün
bugün onlarla da kesin ve net bi dille konuş
bize de bilgi ver de merak etmeyelim

aramak ıcın zaman dolduruyorum resmen geceden beri, gercı gelınle konusmak ıstemıyorum, daha dogrusu soyleyeceklerımden korkuyorum, önce annemle bır konusayım da.

benim bildiğim gelinler kaynana evinde kalmak istemez çalışır da ayrı ev ister. sizin kadar anneniz de çok fedakar galiba gelinin bi şikayeti olmadığına göre. annenize söyleyin biraz kaynanalık yapsın :)
yok annem kaynanalıgı bana yapar ancak, annemden cıkmıyorkı hergun, garıp bır geliın kaynana ılıskılerı var. yemekte ya annem gıdecek ya o, bı yere gıdecek annemle, dr.a gıdecek annemle, o da kımsesı yok aılesınen dıye gıdoyor sonra bana soylenıyor, ben de yeter artık anlatma dıyorum. annemın mısafırlerı geldıgınde de cagırmazsa darılıyor, garıpler bıraz. :)
yanı gelın kacar kaynana rahat vermez genelde, bunlar tam tersi.

tamamıyle hıssettıklerımız yazınıza yansımış, bunun o kadar farkındayım ki...

Kesinlikle destediğinizi artık çekin para falan da göndermeyin. Bırakın kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensinler. Siz destek oldukça bunu öğrenemeyecekler, her zorlukta sizin koşacağınızı bilecekler çünkü. Siz kendi evinize, yuvanıza bakın. Kardeşinizin ve gelininizin bu kadar arkasında durmanız onlara iyilik değil kötülük inanın bana.

Bunca yorum yazmış burdaki hanımlar ve kısaca özeti artık balık verme balık tutmayı öğret şuandan itibaren her para vermeyi düşündüğünüzde lütfen gözlerinizi kapatın ve kendi bebişinizi düşünün çünkü para gönderirseniz bebeğinizde hayallerde yaşayacak bunu biliyorsunuz artık kendinize acımıyorsunuz kocanıza acımıyorsunuz doğmamış bebişinize acıyında yapmayın şu saflığı .. Bunlar bebekleri Doğduğunda esas sizi inek gibi sağmaya çalışıcak bak yiğenimi aç bak yiğeni hasta bak yiğenin sizin gibimi zorlukla büyüsün ve siz gene vereceksiniz eğer gerçekten kardeşinizi seviyorsanız herseyi göze alarak sert bir dille tek bir şey söyleyeceksiniz HAYIR!

evet dogumdan sonrasını bende bazen hayal edıyorum ama elımde olmadan gozlerım doluyor. anne babası dusunmuyor, tasası sımdıden bana dustu, daha dogmamıs bebek uzerınden gormedıgım duygu somurusu kalmadı, dogrudugunu hıc dusunemıyorum.

Yani yanlış anlamayın ama bence cok daha sonra olucak şeyler belki en başta olurdu. Tamm nikahlanmislar ama bakicaklardiki olmuyor belkide ayrılacaklardi. Siz ev kurmussunuz, düğün yapmışsınız, elinizden gelenin fazlasını yapmışsınız, ama kabullenin onlar ev gecindirebilcek olgunlukta degiller. Simdi birde bebek olucak. Yazık değilmi. Yani başlıkta sormussunuz o yuzden söyledim evet kötülük olmust oonlar icin. Sizin kardesiniz tabiki üzülsun istemezseniz ama herkesinde kaldirabilcegi bi sorumluluk seviyesi var. Ne bilim kizin ailesini ikna etseydiniz bi hata etmisler nikah olmus ama gelin bunları nisanlayalim. O arada da biz hazirliklarimizi tamamlayalim sonra düğün yapariz gibisindrn. O esnada kardesiniz is bulup calissaydi biraz kendi cabalasaydi keza gelin hanimda. Bir hayatın zorluğunu gorselerdi. Yani 20 yasinda kardeşim var evlendirsek bugün hayir demez. Annem babam evini kurar esyasini alır bi ise girer ama iki ay sonra daralıp birakir isi gücü. Hadi yesinler gelinle birbirleeini. Çünkü henüz o olgunlukta değil o. Aksam eve ekmek bile alıp gelemez.
Yani kötü söylemek istemiorum inanın ama düşüncelerim bunlar. Bizimde var bir tanıdığımız oglunu evlendirdi 17 yaşında çocuk istedi die. Düğün du evdi. Kirayi baba ödüyor, harçlığı baba verior oglan ayda bir is degistirior. 2 yaşında bebek var. Şimdi bosanma asamasindalar. Yani bu durum aldim kızı bastım nikahi değil sadece. Kardesiniz bunu bilmeli. En azından şimdiden sonra cekin biraz elinizi üstünden. Bırakınız birazcık üzülsunler. Seçimlerinin sonuçlarına biraz katlansinlar.

Yeğeninizi size karşı kullanacaklar bence doğunca, kaçınılmaz gibi duruyor Biraz gamsız olabilirseniz ancak o zaman rahatlarsınız yoksa işiniz çok zor.

siz çalışıyor olsaydınız yine az çok destek olun eşi hamile derdim ama,eşinizide yazık resmen adamı sömürmüş olursunuz bu durumda Valla benim eşim bu kadarınıda yapmazdı yine helal olsun eşinize,ama yeter artık yata yata hayatın geçmeyeceğini anlasınlar artık bırakın dilleri kadar ayaklarını yorganlarına göre uzatmayı da öğrensinler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…