Kardeşim ve Eşine Kötülük mü Yaptık?

evet dogumdan sonrasını bende bazen hayal edıyorum ama elımde olmadan gozlerım doluyor. anne babası dusunmuyor, tasası sımdıden bana dustu, daha dogmamıs bebek uzerınden gormedıgım duygu somurusu kalmadı, dogrudugunu hıc dusunemıyorum.

canım o zaman bebek doğduktan sonra bebeğe hediyeler alırsın ama sakın sakın para verme. atıyorum bebek arabasını, oyuncaklarını al yani temel ihtiyaçlar dışındaki şeyleri al mamasını doktorunu onlar versin biraz sorumluluk alsınlar. senden 10 yaş küçük kadın arkasındna atlı koşturur gibi hamile kalmayı biliyor ama, senin suçun neydi. o yaşta çocuk yapsan şmdi 10 yaşında çocuğun olacaktı

evet dogumdan sonrasını bende bazen hayal edıyorum ama elımde olmadan gozlerım doluyor. anne babası dusunmuyor, tasası sımdıden bana dustu, daha dogmamıs bebek uzerınden gormedıgım duygu somurusu kalmadı, dogrudugunu hıc dusunemıyorum.
ama sakın ama sakın artık yapmayın kanmayın sonunda eşinizi kaybetmeye kadar gider iş çevremize bir bakın burdaki forumlara bakın kaçtane yeni eş böyle borçların altına girer hemde kim için şımarık kötü kalpli bir gelin ve karısının azına bakan basiretsiz karısının erkek kardeşi için valla sonunda hepinize yallah çeker senide boşar bence sen ya çocuk yap yada ev kredisine gir kendine çünkü sen borçlanmazsanız bir yere bunlar seni ne yapar eder sağar inek gibi borçlan benimde borcum var kusura bakma de yada çocuk yap benimde bebiş var masraf var de yani elinde ekstradan para kalmasınki istesende vereme böylece onlarda ya boşanır yada evli kalmayı sorumlulukları öğrenir yoksa kardeşine rn büyük kötülüğü zaten yapmışsın zaten resmen çocuğu asalak yapmışsın fazla iyi niyet her zaman kötülük getirir dinimiz bile kim ne hak ediyorsa hak ettiği kadar der ayrıca ev yada çocuk olayına gir araba alırsan onu ya sattırırlar yada o arabaya el koyarlar benzinine falanda yetişemezsin

Dikkat edin baskalari yuzune evliliginizden olmayin. Ben sizi cok ama cok iyi anliyorum! Ama artik kendinize dur demenin vakti geldi. Esim beni cok seviyo anlayisli vs demeyin, eminim oyledir ama oda insan ve onunda bir sabri var. Boyle iyi bir esi bulmusken bence kendi hayatina esine bak.

yok annem kaynanalıgı bana yapar ancak, annemden cıkmıyorkı hergun, garıp bır geliın kaynana ılıskılerı var. yemekte ya annem gıdecek ya o, bı yere gıdecek annemle, dr.a gıdecek annemle, o da kımsesı yok aılesınen dıye gıdoyor sonra bana soylenıyor, ben de yeter artık anlatma dıyorum. annemın mısafırlerı geldıgınde de cagırmazsa darılıyor, garıpler bıraz. :)
yanı gelın kacar kaynana rahat vermez genelde, bunlar tam tersi.

e o zaman suç tamamen gelinde değil ne kadar şımartırsan o kadar tembellik eder yani biri beni bu kdr şımartsa gak deyince su guk deyince yemek verse bende yan gelip yatarım heralde:)

hangı mantık, bır anlasam. söylenınce kotu oluyorum. çok teşekkür ederim canım, düşünmen yeter. şimdi birşey dicem de cok ta kotulemek ıstemıyorum ama soylıcem.
kardesım turızm otelcılık mezunu, otellerde cok ıyı paralar kazanıyordu. memlekete gelınce eskı paraları kazanamadı tabı ama memlekettekı otelde calıssa en azından sımdıkının 2 katını kazanır ama malesef eşi kıskanclık yapıp otele gondermıyor, sanki ne oluyorsa otelde calısınca.kardesım de ayrı saf, senin okulun ıcın o kadar caba sarfettım sırf ıstedıgın ısı yap dıye. ama o lokantaya gırdı sevmedıgı ısı yapıyor. soylesen bır turlu soylemesen baska turlu, gecınseler keske banane dıcem.
olayın ozetı hem pastam dursun, hem karnım doysun.
oo gelinde kabahat çok. valla diyeceğiniz şu.
biz artık yardım edemiyoruz. çünkü borçlarımız çok. anca yetiyor.
kıskançlığı bırakacaksın ve otele girmesine izin vereceksin kardeşimin. 2 katı alırsa sende bir işe girersen bu borçlar ödenir. çözüm bu olmalı.

sizde kendi imkanlarınız dogrultusunda evlenmişiniz.
başka bi babanızdan miras falan kaldıgımı düşünüyolar ne...
cemkirmeye terbiyesizlik yapmaya gelince yap. ama aglayıp para istemye gelince utanmadan iste...
kötülüğün kötülüğünü etmişiniz... elma piş agsıma düşe alışmışlar resmen baksana. nasılsa abla var bize yardım eder.
yaşları kac merak ettim.

Yani yanlış anlamayın ama bence cok daha sonra olucak şeyler belki en başta olurdu. Tamm nikahlanmislar ama bakicaklardiki olmuyor belkide ayrılacaklardi. Siz ev kurmussunuz, düğün yapmışsınız, elinizden gelenin fazlasını yapmışsınız, ama kabullenin onlar ev gecindirebilcek olgunlukta degiller. Simdi birde bebek olucak. Yazık değilmi. Yani başlıkta sormussunuz o yuzden söyledim evet kötülük olmust oonlar icin. Sizin kardesiniz tabiki üzülsun istemezseniz ama herkesinde kaldirabilcegi bi sorumluluk seviyesi var. Ne bilim kizin ailesini ikna etseydiniz bi hata etmisler nikah olmus ama gelin bunları nisanlayalim. O arada da biz hazirliklarimizi tamamlayalim sonra düğün yapariz gibisindrn. O esnada kardesiniz is bulup calissaydi biraz kendi cabalasaydi keza gelin hanimda. Bir hayatın zorluğunu gorselerdi. Yani 20 yasinda kardeşim var evlendirsek bugün hayir demez. Annem babam evini kurar esyasini alır bi ise girer ama iki ay sonra daralıp birakir isi gücü. Hadi yesinler gelinle birbirleeini. Çünkü henüz o olgunlukta değil o. Aksam eve ekmek bile alıp gelemez.
Yani kötü söylemek istemiorum inanın ama düşüncelerim bunlar. Bizimde var bir tanıdığımız oglunu evlendirdi 17 yaşında çocuk istedi die. Düğün du evdi. Kirayi baba ödüyor, harçlığı baba verior oglan ayda bir is degistirior. 2 yaşında bebek var. Şimdi bosanma asamasindalar. Yani bu durum aldim kızı bastım nikahi değil sadece. Kardesiniz bunu bilmeli. En azından şimdiden sonra cekin biraz elinizi üstünden. Bırakınız birazcık üzülsunler. Seçimlerinin sonuçlarına biraz katlansinlar.

inanın hepsını fazla fazla dusundum halletmeye calıstım, evliliklerde cok sacma oldu aıle yapısı da bıraz garıp, olabılecegın en ıyı bu olabılırdı ancak, yanı kotunun ıyısı, baskasını ıstesem de yapamadım. aıle yapısı karısık dedım cunku nıkahta aılesı vardı, bizden gızlı oldu ve gelın bunu gulerekte anlatır cogu zaman zoruma da gıder, kardesım bundan ayrılmaya kalkınca aılesını arayıp, benı sevgılım bıraktı vs demış, hatta sordum bırsey yasamısmıydınız dıye, yoooook dedı ama aılem boyle bılmıyordu dedı, gelıp bıraz tehdıt olmus nıkahlamıslar, kardesım ona kızdıgım tek nokta agzını acıp kımseye ama kımseye bırsey demez, kim ne derse onu yapar. savunmuyorum, ama boyle de anlatılınca zoruma gıdıyor. aılesını aradık, ne yaparsanız yapın dedıler. hala da oyleler.

amin inş. dedıklerınız cok mantıklı ve haklı.
evlerını ayırdık, şimdi de hıcbırseye yetısemıyorlar, ikisinin çalışma sozunu alarak evı ayırdık ama gel gor kız ısı bırakınca, tek maas sadece kıra ve taksıt ee ben kaldım yıne arada, hem ev ayrılsın dıye herkes bıseyler soyluyor, dayanamadım elımden gelenı yaptım, ee sımdıde ayrılınca yetısemıyoruz olundu resmen. yanı hep heyecan hep ılgı beklıyor herkes gıbı gelıyor artık.
en cok zoruma gıdem sımdı aklıma geldı. eve hacız geldıgınde o toplu parayı gondermeden once hem dugune hazırlanıyorum, hem de dr. kanserden suphenelenmıstı. test falan yapıldı, sonuc beklıyorum ama kendımden gectım resmen. benı arıyorlar hacız geldı bılmem ne, annem dıyor ben olup gıdıcem nasıl feryat fıgan ve dugun ıcın onlara ıhtıyacım var orda, şimdiki aklım olsa hıc yapmazdım memlekette o ayrı tabı.

anne dıyorum ıyı degılım dr.test yaptı sonuc beklıyorum lutfen yormayın cok yoruldum. sanırsınız evden cenaze cıktı. neyse dedım afedersınız lenet olsun zaten o piskolojıyle . neyım var yok gonderdım kapatın borcu dedım. herkes nasıl mutlu bır sure sonra arıyorlar, sen de sonuc beklıyordun ne oldu diye?

dedim: bekliyoruz kanser mıyım degıl mıyım dıye, siz rahatınıza bakın ben ıyıyım dedım kapattım ama oyle bır psıkolojıdeyım ki anlatamam, neyse ki temiz cıktı sonuc.
yuhh. kanser olup olmaadığı endişesiyle yaşayan insana yaptıklarına bak. bencilliğin hat safhası. bunların sizi sevdiğine eminmisiniz

bütün yazılanları okudum ayyh içime daral geldi diyeim geldi.
gözlerim yoruldu gözlerim toprağa bakıyor şuanda En Büyük TÜRKİYE

sizde kendi imkanlarınız dogrultusunda evlenmişiniz.
başka bi babanızdan miras falan kaldıgımı düşünüyolar ne...
cemkirmeye terbiyesizlik yapmaya gelince yap. ama aglayıp para istemye gelince utanmadan iste...
kötülüğün kötülüğünü etmişiniz... elma piş agsıma düşe alışmışlar resmen baksana. nasılsa abla var bize yardım eder.
yaşları kac merak ettim.

şimdi babamla konusuyordum, onu aramıs aksam, babama aynen sunu sormus :baba bebek dogunca ne takıcaksın, babam da: ne gerekıyorsa yaparız neden dusunuyorsun demiş.
gelin : ne takıcaksan sımdıden tak deyınce , babam da: müsait değilim suan demiş.
gelin: allah belanızız versin, hiçbir faydanızı gormedım, bebegı gormek yok sıze oglunun yuzunu gormek yok sıze,oluyorum desen bır bardak su yok sıze........
soktayım suan.
arayıp kendımı durduramamaktan korkuyorum, bu ne hadsızlıktır, bu ne terbıyesızlıktır....

Yuhh..... Hatun uyku uyuyamayacak kadar dusunecegine işten cikmasaydi calissaydi sevdiği uykuyu zaten uyuyamiyormus en azından baskasina el açmak zorunda kalmazdi.ben sinir oldum valla esiniz de siz de melek misiniz mübarek? Fazla iyi niyet ten maraz doğuyor ..

• Beğen
Reactions: anu
yuhh. kanser olup olmaadığı endişesiyle yaşayan insana yaptıklarına bak. bencilliğin hat safhası. bunların sizi sevdiğine eminmisiniz
sevgı ınan ıstemıyorum kımseden, sadece artık esıme ve benım kurdugum huzurlu tutmaya calıstıgım yuvama saygı duyulsun yeter ama suan kotuyum cıdden.

şimdi babamla konusuyordum, onu aramıs aksam, babama aynen sunu sormus :baba bebek dogunca ne takıcaksın, babam da: ne gerekıyorsa yaparız neden dusunuyorsun demiş.
gelin : ne takıcaksan sımdıden tak deyınce , babam da: müsait değilim suan demiş.
gelin: allah belanızız versin, hiçbir faydanızı gormedım, bebegı gormek yok sıze oglunun yuzunu gormek yok sıze,oluyorum desen bır bardak su yok sıze........
soktayım suan.
arayıp kendımı durduramamaktan korkuyorum, bu ne hadsızlıktır, bu ne terbıyesızlıktır....
yok artiiiikkkkkk:KK12::KK20:

Yuhh..... Hatun uyku uyuyamayacak kadar dusunecegine işten cikmasaydi calissaydi sevdiği uykuyu zaten uyuyamiyormus en azından baskasina el açmak zorunda kalmazdi.ben sinir oldum valla esiniz de siz de melek misiniz mübarek? Fazla iyi niyet ten maraz doğuyor ..

hele babama soyledıklerı,az once paylastım suan soktayım resmen, ne dıyecegımı bılemıyorum. her ne kadar ben kızsam da bazen, annem bıle laf edınce savunurum bazen.sen kımsınde boyle konusuyorsun ya.

canım o zaman bebek doğduktan sonra bebeğe hediyeler alırsın ama sakın sakın para verme. atıyorum bebek arabasını, oyuncaklarını al yani temel ihtiyaçlar dışındaki şeyleri al mamasını doktorunu onlar versin biraz sorumluluk alsınlar. senden 10 yaş küçük kadın arkasındna atlı koşturur gibi hamile kalmayı biliyor ama, senin suçun neydi. o yaşta çocuk yapsan şmdi 10 yaşında çocuğun olacaktı

yaaa benım ıcım acımıyor mu?

soktayım suan.
:KK57:
resmen bebeği kullanıyor para için. valla gelin bildiğin zilli.

soktayım suan.

çok terbiyesiz çok görgüsüz bir insanmış:KK57:

konu sahıbı kızı ararsanızda bence soyleyecegınız seyler onun ıste uyuyacagım calısamam , elım uyusuyor yapamam dedıkerı seyler olmalı.
bu devırde tırnagı varsa kafasını kendı kasısın

X