Kardesim Enistemi aldatiyor.

Böyle meselelerde ne yaparsan yap içinde varsa dumanla haberleşir yine yapar gibi geliyor bana
Siz söyleyin kızın ileride öğrenirse senden utanır gibi şeyler söyleyin, yastığa kafanı rahat koyarsın de, taşının o evden de
Ama tabi kardeşinin meselesi yüzünden kendi bebeğini strese sokma, sonuçta kocaman kadın yaptıklarının cezasını kendi çekecek bir şey olursa.

Zina buyuk gunah.. Hem enistenden hem de karsi tarafin esinden helallik almasi lazim ki bu durumda vereceklerini sanmıyorum.. Bunu bilmek bile insani ürkütür.. Cok yanlış yazik günah o insanlara.
Siz de bunu bildiginiz icin sorumlusunuz en azindan uzerinize düşeni yapin bu olay ileri gitmeden durdurun. Aklini basina alsin. Kocasina yavrusuna sarılsın. Diger adam da kendi basina gelse napardi acaba ahlaksiz. Hamile karisina nasil kiydi.
Sizi dinlemezse de sizden gunah gider. Rezil olmakla kalmaz yalniz. İfsa olursa cok kotu oluyor bir tanidik sehir degistirmek zorunda kaldi. Bu isler kolay degil.
Konustum yapmayacagim dedi ama sanmiyorum bitmedi surekli sikayet ediyor ve disarida gorusuyorlar buyuk ihtimal ben konustum ama yine icimde suphe var.Ben uzerime duseni yaptim ciddi sekilde konustum ama devam ettigini hissediyorum.

Böyle meselelerde ne yaparsan yap içinde varsa dumanla haberleşir yine yapar gibi geliyor bana
Siz söyleyin kızın ileride öğrenirse senden utanır gibi şeyler söyleyin, yastığa kafanı rahat koyarsın de, taşının o evden de
Ama tabi kardeşinin meselesi yüzünden kendi bebeğini strese sokma, sonuçta kocaman kadın yaptıklarının cezasını kendi çekecek bir şey olursa.
Konustum dedim o kadina da gunah enisteme de gunah kizinada gunah ama bu aralar yine icimde suphe var hissediyorum.Ben strese girdim hem bebegim stres yasiyor hem ben cok bunalima girdim yine.

Daha oncede konu acmistim hepinize cok tesekkur ederim cevaplariniz icin.Bazi sikintilardan siteye girip cevap yazamadim yinede sagolun.Sorunum benden bir yas kucuk kiz kardesim 27 yasinda bir kizi var 4 yasinda.6 yillik evli ve severek evlendi.Kardesim ve Ben ayri sehirlerdeyiz ama birbirimize cok duskunuz.Hergun konusurduk hersey gecen yil basladi o siralar beni aramamaya ve surekli internette instagramda gezmeye basladi.Hergun foto ve ozlu sevgi sozleri paylasiyordu ben bir seylerin yolunda olmadigini fark ettim cunku surekli enitemden sikayetleniyordu amasikayet ettigi seyler ciddiye alinacak seyler degildi.Cunku enistem kardesimi cok seviyor iltifat eder maddi anlamda kimseye muhtac etmez muhakkak ufak tefek hatalari vardir.Neyse ben huylandim kardesiminin instagram sifresini buldum ve bir adamla mesajlasiyordu ask sozleri bulusmalar falan acik konusmalar.Ben rengimi belli etmedim evet ozele girmeye karsiyim ama Ben aslinda buyuk bir falaketi hissettim.Kardesim anladi benim onun messjlarima baktigimi korktu meger adam yan komsu karisi hamile ve bu kisi enistemi de taniyor evlerine girip cikan kisiler kari koca.Kardesim korktu gorusmeyevegim aramizda birsey gecmedi dedi agladi utandim dedi bitti dedi.Ama ben hala birseyler hissediyorum ve adamla gorusuyor sanirim hala.6 aylik hamileyim uyuyamiyorum kafayi yiyecegim cikdiracak duruma geliyorum.
Kız kardeşinin de başına gelince anlar.. Yazık değil mi o kadına duysa ne kadar üzülür.. Enişten hele o yan komşu ve evine sürekli girip çıkan biri bir daha evlenmeye korkar duruma gelir adam.. Kız kardeşini tehdit et kötü bir şekilde tehdit et.. Gerekirse oradan taşınsınlar..

Allah korusun da böyle şeylerin sonu felaket oluyor. Bence mutlaka gidebiliyorsaniz yanina gidin konusun gerekirse tehdit edin. Anneniz etkiliyse annenize anlatin bu işi çözmeye çalışın yoksa sonu fena. Hapis de olur cinayette olur en iyi senaryoyla kardesiniz kacar cocugu ziyan olur.

Allahım daha neler duycz?
Bikere hamileymişsiniz.Kardes de olsa,kendinizi bu stresten uzak tutun.Yazık o bebeğe.
Ayrıca siz niye bunalıma giriyorsnuz?Tekrarlıyorm ;kardeş bile olsa,her koyun kendi bacağından asılr.
Görüsmeyeceğim diyip hala görüşmesindeki sebep ne?
Adam mesela tehdit ediyor olabilir mi?Esine söylerim v.s gibi
Hür iradesiyle görüşüyorsa,kendi sonuçlarına kendi katlanır.Adam evden atarsa bana gelme derim net!
Belkide gidecek yerim var diyip size güveniyor,bu haltı yiyr.
Ben kendi haline bırakırım bi süre.

Kadin dogum yapti ama ben kardesim inanmiyirum cunku surekli disarda arkadaslarlayim diyor ve hic resim yok instagramda nirmalde arkadaslariyla gittiginde foto paylasir.
Sürekli dışarıdaysa 4 yaşındaki çocuğunu kime bırakıyor. Ayrıca eşi nasıl anlamiyor. Sürekli dışarıdaysa evde yemekte yoktur. Adam anlar heralde

Simdi sordum neredesin dedim arkadaslarla dedi kimmis onlar dedim ses gelmiyor cunku kiz ortaminda ses gelir gulusme konusma sessiz bir yerde ve gecistirdi beni. konussam inkar edecek biliyorum.
Anneme babama anlatırım de konuşman yetmemiş demekki Allah ıslah etsin
Anne babanız yoksa eğer bu sebepten kapima gelirsen asla almam seni diye tehdit et edebiyle otursun

Boylesine müstahak valla kendi topuguna sıkıyor haberi yok.. Allah'im evlerden irak. Kardeşin laftan anlamiyor belli sifreyi de bulmussun adama mesaj at karina soylerim de tehdit et
Bence böyle fantazilere hic girmemeli.
Bunu yapan adam,sinirlenirse konu sahibine de iftira atabilr,koca koca insanlar bu saatten sonra anlayacak olsa bu isleri yapmaz..

Ya başkasının şifresi falan nasıl böyle kolay bulunuyor? Hesaplar kırılıyor falan... Ben kendi kaybettiğim şifremi geri bulamam.

Kardeşiniz 4 yaşında ki çocuğunu kime bırakıp bu adamla aşna fişne içine girebiliyor? Yan komşu ile oynaşta ama adamın karısı ve sizin enişte ayakta uyusun. Çok tuhaf...

Kardeşinize "fake bir hesap açtım oradan adamın karısına aldatıldığını ima eden şeyler yazıcam"deyin.Görüşmüyorum desende inanmıyorum ona göre ayağını denk al.deyin..
Çok zor bir durum gerçekten ya.

Aslinda bu durumda en doğrusu onun yanina gidip bu olayi açığa cikarmak daha fazla ilerlemeden. Kacma durumu filan olmadan. Gidin kardenisinizle gorusun enistenize durumu anlatin ama bulustuklarini soylemeyin instagram konusmalarini anlatin. O adamin karisinin kulagina da gitsin. Kardesiniz iyilikle islah olacak bir kadin degil. Kavga kiyamet kopsun. En azindan enistenin gozunun icine baka baka evine giremezler. Enisten de hayati boyunca kardesini gozlem altinda tutar.

gerçekten insanlar hakettiği hayatı yaşamıyor. çok şey yazardım ama.. kardeşini sürekli uyarmalısın. eğer açığa çıkarsa sonu cinayetle bile bitebilir. bu kadar basit bir şey değil. Allah akıl fikir versin. bence korkutun. bu tarz olayları örnek verin bak sonu ölümle bitti gibi. kimileri korkuyla yola gelir

Kız kardeşiniz ile tek taraflı konuşarak çözemezsiniz.
adama da laf anlatılmalı ikisi bu yaşamı birlikte yaşıyorlar.
Taşınsın hattını degiştirsin görüşmeye engel olunacak herşey yapılmalı
Devam ediliyorsa göz yummak yerine kardeşiniz boşanmayı seçmeli

Bu iş devam ederse sonu felaket eninde sonunda ortaya çikacaktir.kardeşinizle ciddi ve kararli bi konuşma yapın annenize durumu anlatacağınızı söyleyin

boyle durumda napılır bılmem
sız ondan daha cok derdıne duser ondan daha cok sıkıntı hıssedersınız o gamsız gamsız yanlıs yollarda yururken sızın uykularınız kacar

ben olsam napardım bır dusundum
cok zor
sanırım gorusmeyı tamamen keserdım
bırgun sen bılıyormuydun dıye soran olursa veya enıstem gelır suphelenır bana sorarsa gercegı soylerım benı bu yanlısa ortak edemezsın der tamamen gorusmeyı keserdım

Sizden başka bilen var mı eşiniz anneniz falan açıkça konuşacaksınız tehdit edeceksiniz aileye söylemekle nasıl bir yürek yarabbim bu adam demiyor mu sen akşama kadar kimle dışardasın diye

X