Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

asucum hooş geldin canım.karbonhidrat değerlerinin listesi var ona göre yapıyoruz canım.googleden aratırsan veya önceki sayfalara bakarsan bulursun canım ..

aaaa bu ne cnm bi gün girmedim geçmişi okuyum dedim yeni bişi kaçırmayım die oku oku bitmiyo ne çok konuşmuşsunuz:dilcikar:

dün yediklerimi hatırlamıyorum:) ama 65 civarı felan dı kbn değeri.eşime 6 sayfa çıktı aldırdım iş yerinden besilerin krbn değerlerinin yazdığı.bi de tam açıklığa kavuşmamış tavuk burger 0 değer mi değil mi.bugün ise şu ana kadar,

1 adet max(14 krbn)

1 domates (6 karbon)

2 adet peynirli yumurta (1 krbn)

1 dilim ekmek (7,5 krbn)

şimdilik böle akşama 60 bulurum kesin yine.ama sıkmıycam kendimi başlarda o kadar.çünki bu kadarı bile şimdilik başarı sayılır benim için

Son düzenleme:

Hoşbulduk Selintepecim.İyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Senin azmin ve fotoğraflarına hayran kaldım ve dün geceden beri aralıksız topic okuyorum. Yarın sabah en son kilo durumumu yazıcam.

Haftada 5 gün 8 km yürüyüş + callanetics yapıyorum ben.Şu an 85 im ama spor yüzünden sanırım daha ince görünüyorum. Boyum 1.63 ve 40 beden giyiyorum.Hedefim 36 bedene sığabilmek sanırım o da 60 lı kilolarımda mümkün olabilecek.1.5 litre de suyum var her gün. Light içeceklere güvenmediğimden içmiyorum su-soda-yeşil çay 3lüsünden çok memnunum.

Bugün henüz 25 puandayım akşam kbh almayı düşünmüyorum haşlanmış yumurta yiyeceğim sadece.Günü 25 ile kapatıcamalkisalkisalkis

Herkese kolay gelsin.

kizlar aksam misafirlige gidiyorum orda ne yiyebilirim hic bilmiyorum yaaa

sabah:

1 yumurta
peynir 1p
yarim dilim kepekli tost ekmegi 8p
1 tavuk salami

=9p

öglen:

dönercide= 1 tabak tavuk dönerli salata = 8p diyelim
icindeki hiyarli yogurt sosu 2p diyelim azdi cünkü

=10p

aksam:

8puan lik birsey bulurum...

bu arada 1,5 litre sekersiz hazir asitli limon syu ictim... cola light gibi sekersiz...
baya icmisim icim yaniodu, soguk soguk iyi gitti...

bugün tartildim 89 olmusum... dün 200gr daha azdim, yarin nolcek bakam

gecmisi gece okicamm, is yerinde zor aciliyor sayfalarr.......

sanirim light icecekler iyi degil, e tab iiyi olmaz, 1,5 litre icersem kaydirigubbakcemile3
1 bardagi gecmiyim ben...

brchngcr cnm cizelgeni görünce tülerim kalkti....
neden diyeceksin.....
aklim 5 sene öncesine gitti :2:
14 yasinda tam 105 kiloydum ben..... ve 83e inmistim.....
cizelgen benziyor bu rakkamlara... gecmise gitti aklim...
bravo güzel vermissin canim...

gece okicam gecmisi... nezaman nisanin?

kızlaaarr ben de geldim aranızaaa beni de alınnn:) pazartesiden beri kendimce uygulamaya çalışıyorum ama bu şekilde daha çok motive olurum diye düşündüm. ben aslında 1 marttan beri diyet yapıyorum. bu uğurda 2 diyetisyen değiştirdim. vücudum ısrarla kilo vermiyor. bakın 1 marttan bu zamana kadar sadece 3 kilo verebildim ki normal yeme düzenime geçsem kesin alırım onları da. umarım bu sefer bu diyer işe yarar ama bundaki korkum da sağlıksız olup olmaması bu rejimin. sürekli protein yüklemesi yapıyoruz sağlıksız şeylerden korkuyorum. ben mesela her sabah süt ve yulaf ezmesi yerdim yulaf ezmesinden sadece 30 k alıyomuşum bu arada direk ürünlerin üstünde gram diye yazan karbonhidrat değerine bakıcaz di mi? ben o şekilde yapıyorum da:)
bu sabah da açılışı simitle yaptım çok başarılıyım dimi? kafadan 25 alarak başladım güne:) öğlen de et ve yoğurt yedim. yoğurttan da bi 10 k aldım.sadece 15 k kaldı akşama kadar ( bu durum beni strese sokuyo :)) hiç meyve yiyemiyorum mesela. o yüsden de çok sağlıksız gibi geliyo bana ya kafam çok karışık içim hiç rahat değil ama kilolarımı da vermek istiyorum bilemiyorum...

tavuk burger 0 mı değil mi yaaaa sölesenizeeee:umursamaz:bir de komşular helva getirdi kandil için onu yiyim mi yemeyim mi onu da söleyinkaydirigubbakcemile3

hepinize hayırlı kandiller bu arada.ALLAH hakkınızda hayırlı olan bütün dualarınızı kabul etsin inş.

saol tülaycım tamam bakarım günlük sınır ne nekadarı geçmemeliyim
50 k.h geçmek gerekiyor canım ama benim genelde 40-45 civarında kaldı üstüne çıkmadım henüz =)

Venhar tabiki yememelisin canım helva tam bir karbonhidrat bombası olmalı kaydirigubbakcemile3

Rabbim hayra edilen tüm duaları kabul etsin inş.. hepimize hayırlı kandiller ..

morkurbağa ..
insan bu diyete bir kere başlayınca 2 güne kavrıyor mantığını .benim 3. günüm bugün ana öğünlerde sıfır ve bir olanları veya k.h değeri düşük sebzelerle etli yemek yapıyorum .
puanlarımıda aralarda yediğim meyvelere harcıyorum .şimdilik hiç açıkma veya tatlı krizi yaşamadım.sağlıklımı soruna gelince kimi doktora göre çok sağlıklı hatta bazı hastalıklar yok oluyormuş bu diyeti yapanlarda ama kimilerine görede sağlıksız seçim kendimize kalmış..araştırıp hangisi mantığımıza yatarsa onu yapmak lazım ..
bana mantıklı gelmesinin sebebi yasak olan besinlerin zaten normal hayttada tüketilmemesi veya kısıtlanması gerekenler olması .. ekmek pilav makarna börek çörek hangisine ne kadar onay veriyorki doktorlar ..sebzelerde diyet puanlarını alan şeyler zaten onlarıda yiyoruz yani. bilmiyorum ama ben en az 15 gün denemek istiyorum .açıkmamam ve tatlı istememde beni bu konuda destekliyor canım..

Canım benim.Bu yaz sonunda ama daha doğrusu ben kendimi ne zaman hazır hissedersem o zaman istemeye gelecekler. Bu halde hala kimsenin karşısına çıkamam.Ailesinin benim iradesiz bir insan olduğumu düşünmelerini istemem. Hala aynalardan korkuyorum çünkü.

Ben naptıysam kendim yaptım.Hareketsizlik ve pilavlar makarnalar börekler yüzünden bu hale geldim.Ama hepsi bitecek. Yaz sonunda inşallah 36 beden bir insan olacağım. Az kaldı. 46 bedenden 40 bedene düştüm.Birlikte hareket edersek daha çabuk başarabiliriz bence.vereliniortak

brchngcr .. demek boyun var veya vucudun kiloyu kaldırıyor senin canım.ben 74 kilo ve 171 boyda olmama rağmen hala 42 den geri düşemedim . bu konudada şanslısın bence ümitsizliğe kapılma yani..

kızlar aranızda içli köftenin kb sini bilen varmı akşama arkadaş gönderecekmişde acaba ne yapsam yardım edin..

brchngcr .. demek boyun var veya vucudun kiloyu kaldırıyor senin canım.ben 74 kilo ve 171 boyda olmama rağmen hala 42 den geri düşemedim . bu konudada şanslısın bence ümitsizliğe kapılma yani..

Canım çok sağol , benim kemik yoğunluğum fazla , ölçtürmüştüm, 44 kg kemik ağırlığım var sadece. o yüzden 66 benim ideal kilom. Bu da dış görünüşte çok farkettiriyor bence.

ben neler yedim şimdiye kadar hesaplarmısınz arkadaslar?

sabah bir uno sandvic ekmegi
beyaz peynir
yarım domates

ara: böğürtlen çayı

öğlen: piliç şiş
zero

ara: beyaz peynir bir dilim
ve lavache quirit ücgen peynir 1 tane (ceddar peyniri oluyor yanılmıyorsam ) bu peyniri cekmecemde tutuyorum işyerinde acıkırsam bir tane daha atarım eve gidene kadar

aksam: peynirli 2 yumurtadan yapılmıs omlet ve yogurt yemegi planlıyorum

selin diet yedigun 0 k. mı içecek bişey bulamıyorum

Canım diyet yedigünler ve diyet colalar aynı, ikisinde de sıfır. Meyve suyuna gelince sakın yanına dahi yanaşma derim. Meyve sularına şeker katıyorlar, ben diyetini görmedim, gazozlarda belki diyet vardır, 0,800 küsür diye okuduğun gazozda değer 1 sayılır. Yani içebilirsin demek bu.

Sana bir sır vereyim mi darkolive, ben meyve yedikçe iştahım artar, pek aram yok o yüzden şanslıyım. Sadece deneme amaçlı birkaç gün meyve yeme bak iştah kalıyor mu.
Onun yerine sebze dene o da vitaminli sonuçta. Meyveyle sebzeyi yer değiştir iki gün bi dene. Et ürünleri aynen devam tabi.

Çot tatlısın venhar yaa :)) Başlangıçta 60-70'i arama. Dün'ü düşün, 65 civarı almışsın. Normal yeseydin örnek veriyorum, sebze yemeği pilav salata, en basitinden sadece bir öğünün 70'i bulacaktı, diğerlerini hesaplama bile. İştahın yavaş yavaş azalacak zaten, ve 65'te bile kilo vermeye başladıkça zaten max'lar falan daha dikkatli yenecek. :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…