Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

evet kopyala çok iyi olur. ben denedim ama olmadı...

menüm bu canim

kahvaltim:

1 yesil cay
1 domates 6p
maydonoz 2p
dereotu
1 yumurta
peynir 1p
2 tavuk salami 2p

=11 puan

öglen:

kabak yemegi ( 1 kabak, kiyma, 1 sogan, 1 yk zeytinyagi) 4 p
150gr. yogurt 7 p

=11 puan

3 tatli kasigi dondurma (bayginlik geciriodum) kac puan?
1 kuru kayisi (kac puan)??

aksam:

tavuk gögüsü tavuk baharatiyla, tavada 8p
Karisik Salata 8p

=16 p

3 kasik yogurt cörek otu

kayısı 6 kb sanırım dondurma bir porsiyonda 20 kb. seninkide 7 kb. falan olmuştur

ama biraz düşür yüksek alıyorsun hızlı vermek için mesela porsiyonları yarıya indir...
1 domates yerine yarım ye 3 kb olsun salatalığıda yarım yap 2 kb. otomatikman 5 kb düştü
salatayı yaprak marul 2 kb. içine 1 taze soğan 1 kb. yarım havuç 2 kb da o ordanda 3 kb düşer böyle böyle anlamadan daha hızlı verirsin

başta hesaplamalar zor geliyor ama sonra alışıyor insan.

sebze yerine tavuk haşla 0 kb mesela...

arkadaşlar herkese ii geceler. sabah tekrar yediklerimi yazarım. sizlerle beraber diyete başlamak bana ço ii geldi hep beraber başarırız inşallah.

sebzesiz nasil yapicam bilemiyorumm eyvahedigeldismile denicem tskler

herkese merhaba iyi bir başlangıç olsun isityorum gelişim arkadaşlar. Ben ilk topicden buyana heyecanla sıkılmadan sizlerin yazdıklarını okuyorum. Ve yaklaşık 1 haftadır bu diyeti uyguluyorum. Sabah tartılır tartılmaz kilo bilgimi size de vericem. ılk olarak geçen hafta 78.2 kiloyu gösteriyordu tartım bilginiz ola. Boyum 160cm. Bu arada b-fit' e gidiyorum iş çıkışları yarım saat spor yapıyorum ve 20 dk yürüyüş bandında tempolu yürüyorum.Kısa bilgim budur.Sabah kilo inşaallah yeni kilo bilgimle görüşürüz.

herkese selam hepinizi heyecanla takiph ediyorum.. bende yarışmaya katılıcam
görüyorumki hepiniz listeleri vermeye başladınız ben cumadan sonra vermeye başlıcaz sanıyordum.

bende çok kilolu bir insanım eğer bec erebilirseml en çok kilo veren ben olacağımm :)) yaşasın

Ya kızlar bana da bir yardım edin, listemi bir inceleyin lütfen çok mu abartıyorum acaba. Dünkü yediklerim.

Sabah
100 gr beyaz peynir 1p
1 yumurta 0p
100 gr karpuz 4
2-3 zeytin

öğle
4 ad köfte 8
1 bardak diyet kola 1 diyelim
1 domates 6

1 kupa şekersiz sütlü kahve

akşam
3 ad köfte 6
karpuz 4
100 gr tavuk haşlama 0
yarım domates 3

şekersiz çay
biraz 50 gr sanırım leblebi 16

Senin kilon daha az, bence 20 daha iyi olur hayatım. Sporla da süper olur, suyu ihmal etme.

Haftasonu kendim yapmıştım biraz bozulmasın diye onu yedim, aslında ben tavada yapıyorum yağ koymadan ızgarada 1 puan tavada 8 diye biliyorum ama yağsız olduğu için belki puanı daha düşük olabilir. Eti de hiç sevmiyorum ya :çok üzgünüm:

Burbur'a katılıyorum, köfte yerine sade et türü şeyler, leblebi yerine fındık mesela. Karpuzu sabah yerine ara bir öğünde. Bir de ayırma diyeti denilen bir diyet var biliyorsun, onun mantığını bununla birleştirirsek şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor. Öğünlerde hepsini bir arada yemek yerine ayırarak bir iki saatte bir yemek daha doğru olur gibime geliyor. Ben bilmeden öyle yaptım galiba.
Örnek olarak öğlen 100 gr tavuk haşlama, 3 adet köfte
1 saat sonra yarım domates
1 saat sonra karpuz
Böyle hem metabolizma daha hızlı çalışır, hem de yediklerin birbirini etkilemez. Bir de böyle deneyebilir misin?

Hoşgeldin canım, listeler Cuma'dan sonra verilecek ama yarışmadan önce herkes yaptığı yanlış var mı diye sorguluyor heralde. Kolay gelsin, cuma sabahı kilonu yazmayı unutma.

Merhaba gülsarı, hoşgeldin hayatım. 1 haftadır hiç tartılmadıysan merakla kilonu bekliyoruz.

selintepe sana bişey sormak istiyorum..öncelikle çooook kutluyorum.benımde vermem gereken bi 10 kilo var süründürüyorum yıllardır..bu karbonhidrata yeni başladım...sen demiştinki istediğim kadar yoğurt falan yıyorum...bir sınır koymuşmuydun yoğurda?onda da karbonhidrat var ya...

Canısı, ben sınır koymamıştım ona rağmen vermiştim, o yüzden buraya yazarken çekiniyorum, herkesin sistemi farklı çalışıyor bana göre. Ben karbonhidrat aldığım zaman kilo alıyorum. Benim gibiler için çok uygun bir diyet bu aslında. Ama diyetin mantığına göre, herkesin kilo vermesi lazım çünkü vücut karbonhidrat almadığında birikmiş yağları eritiyor.
Burda bulunduğum süre içerisinde yeni şeyler de öğrendim, kimisi sebze yediği zaman veremiyor mesela. Oysa ben sebze de yemiştim. Dediğim gibi herkesin sistemi farklı çalışıyor, o yüzden yorumlarımda ayrı ayrı şunu bunu deneyin yazıyorum yediklerine göre. Benim bir arkadaşım var, kız sebze yiyince kilo alıyor ne kadar ilginç geliyor bana bu. Ben sebze yesem her gün, tığ gibi olurum ama sevmiyorum malesef.

Tavsiyem herkes ne yerken zayıflıyo deneyerek bulmalı. Bu deneme bir ay bile sürebilir, ama sonuçta herkes kendi sistemini çözümler ona göre ne yememesi gerektiğini anlar.
Ben çözdüm, bana kilo aldıran şeyler ekmek, pirinç, bulgur, şeker, un, patates ve baklagiller. Bu da eşittir karbonhidrat gurubu.

çok teşekkürderim selin..ben de seninle aynı bünyeye sahibim sanırım..ama yınede sütü yoğurdu fazla abartmıyım dıyorum:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…