Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

selin merhaba
bende bu diyeti metabolizmamı hızlandırmak için 10 gün filan yapmauı düşünüyorum
sende zararı olurmu?

canım, 10 günde işi yarayacağını düşünmüyorum, tam vücudun alışacak sen bırakacaksın. Bir ay çok mu zor olur sana?

Olur aşkım bu tip günler, önemli olan geri aramıza dönmüş olman. Mevlana'nın lafını bize uyarlıyorum hemen: Gel, ne yersen ye, geri gel, rejimini bin defa da bozsan yine gel :)))))))))
Harbi hayat öyle tuhaf ki her an herşey olabilir, herşeyi yaşayabiliriz, her zaman dediğim gibi bir gün mutlaka durumlar normale döner, kaldığımız yerden devam etmeliyiz o zaman. Allah daha büyük bela vermesin yeter ki.

bende bu kadar yiyordum iyi bari geçmemişim..sağol valla çok iyi yaptın, şimdi herkes yediğini bilir canım.

ö değil canım ben çok tereddüt etmiştimde yerken benim gibiler için ekledim valla kaydirigubbakcemile3

bunu anlamadim iste bak.... tabak nekadar büyük belli olmuyor
masayla birlikte cekersen tam netlesicek sanirim kaydirigubbakcemile3

aylinim istersen masada ,odada ,halıda falan farklı açılardan çekeyim hee daha iyi olur kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

Bi kaç gündür bu gisemik indekx e bende takmıştım .heryerde makaleler falan okuyorum bu konuda . karpuzunki 77 sanırım ..bu yazdığın meyveler dışında diğer meyvelerin hepsi düşük glisemik indekxliymiş .tüm okuduğum makaleler öyle yazıyordu .
ben meyvesiz duramam yaa çok mutsuz oluyorum yemediğim zaman .akşam çoçukta uyuyunca şöyle tabağımı alıp bakonda keyf yapmak acayip iyi hissettiriyor bana .üstünede 1 sigara kaydirigubbakcemile3
ama artık gi düşüklerden tercih edicem bende çok sağol yazın için ..
canım, 10 günde işi yarayacağını düşünmüyorum, tam vücudun alışacak sen bırakacaksın. Bir ay çok mu zor olur sana?

venharcım irili ufakı 15 tane kiraz 100 gram canım ..

6 tane erikte 100 gram

bunu öğrendiğim iyi oldu saol cnm

ışte budur 100 gram karpuz kızlar tabakta büyük durduğuna bakmayın dilimin kalınlığı 1 santin falan akannehir

4 dilimcik oda ne be:dilcikar:

Bundan sonra listelerdeki karpuza oklava geliyo haberiniz olsun

aman sende bee oklava göstermeye yer arıyosun:dilcikar:

çok zor olmaz tabikide ama bırakınc akilo almaktan korkuyorum ben çünkü çok çkok zor kilo veriyorum metabolizmamı hızlandırayım diye demiştim 10 gün yapayım diye

yazlnız bu yüzden beni biri vuracak heeeeekaydirigubbakcemile3

aboww kaydirigubbakcemile3 tmm ablam özür
kabak cekirdegi bir acuv yiyorum fazla degil... bir kac ceviz de...
tmm yemicemm...
tavuga kac puan verdin?

Puanlamayı gece yapıcam hayatım, listeyi evde tutuyorum. Ceviz ye bişey olmaz hatta herkesin iki ceviz yemesi bile gerek günde, hem sağlık hem güzellik hem beyne çok yararlı. Benim sıkıntım unutuyorum bu tür şeyleri, kaç gündür yeşil çayı unuttum gene ((

selin dünkü menümü yazamamıştım işte şimdi yazıyorum. (hala yarışmadayım değil mi)

22/06/2010

sabah: 1 kepekli lavaş(5p), yarım domates(3p), 1 tane biber(3p), maydanoz- dere otu(2p)
2kupa yeşil çay
ögle:tavuk haşlama
akşam : 1tane karnıyarık(10p) , yarım şişe meyveli soda(4p)

toplam : 27 puan

Ben tavsiye etmem, çünkü o diyetten bu diyete atlamak yüzünden asıl çok zor kilo verir insanlar. Vücut sürekli direnişe geçer, birinde karar kılıp (mantığına ve damak zevkine uygun) sonuna kadar götürmelisin diye düşünüyorum. Bizim diyet vücut alıştıktan sonra daha çok verdiriyor, o yüzden 10 günden sonra bırakırsan bu kez de karbonhidrat alımına bağlı olarak kilo veremezsin gibime geliyor.

Tabi ki yarışmadasın, senin listelerini çok beğeniyorum, süper gidiyosun, bunlara uyup da karpuz yeme :))))))

mevlanayı seviyorum selincim,
tuttum sözünü geldim.
inşallah bundan sonra bir sıkıntı olmasında diyete tam gaz devam ediyim.
hakikaten şekerli gıdalar sonra çok acıktırıyor. bendede insülin direnci var gece acıkarak uyanıyordum eskiden. diyete başladım 2. gece deliksiz uyudum aralarda hiç acıkmadım çok şükür.
bugüne daha sadece 8 kb aldım o da kirazdan. sabah omlet yemişti sadece.

Cidden aynen bende de oluyor, ne zaman şekerli birşey yesem veya beyaz ekmek, bir saat geçmeden tekrar midem kazınmaya başlıyor. Bu Gi değerlerini tuttum ben, acayip mantıklı.

Karpuz konusunda sana hak veriyorum Selincim ben diyete başladığımdan beri her gün akşamları yiyordum listelere de hep yazdım. Ama yatarken bir an önce sabah olsa da kahvaltı etsem diye yatıyorum. O kadar aç oluyorum ki anlatamam.Bugünden sonra karpuz fln yok.karpuz yerine 1 salatalık yerim peynirle bari karnım doyar :)

Selincim bir de listede fındık için 50 gr 13 krbnhdrt yazıyor.Ben bugün öğlen yemeği kaçırdım. ışyerinde makinede de bisküvi dışında alınacak sadece tadımın kavrulmuş fındıkları vardı.45 gr ve paketin üzerinde 100 gr için 7.5 karbonhidrat değeri vermiş. Ben şimdi öğlen öğünüme kaç puan yaziim? Tadıma göre 3 bizim listeye göre 10 puan vermeliyim değil mi? 40 gr yedim bir light kola ile:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…