Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar vallahi dolmaları börekleri yutupta utancımdan yazamıyor değilim.
gerçi hepsinden yedim ama sıkıntı ve stresten.
pazar akşamı burda oturmuş hem sizlerle sohbet edip hemde yorgunluktan şişen ayaklarımı dinlendirirken, evi su bastı...
sokağımızın yağmur gideri tıkanmış üzerinede çökmüş...
bütün yağmur 5 dakikada eve dolmaya başladı.
çok kötüydü kızlar. bahçede acil durumalr için su motorumuz var ama o da aksi gibi zor çalıştı.
yani pazar gecesinden pazartesi akşamına kadar ev temizledim, ellerim çamaşır sularından çatladı, yorgunluktan ayaklarımın üzerine basaamıyorum.
halada evde ne var ne yok yıkamakla meşgulum.
kızımıda teyzesine gönderdik. çok kötüydü çok.
bu arada diyet uçup gitti tabi ki...
artık yarın sabah başlarım tekrar. umarım bu yorgunlukla yediklerimi yakmışımdır.
işte böyle...
selincim yazmıyorum yediklerimi çünkü ne yedim ne kadar yedim aklıma gelmiyor inan.
akşam tekrar girerim. herkese sevgiler..akannehir:sinifsinif:mafoldumben

aysebru sanırım buralardasın.. nasılsın görünmüyorsun

ben size bişey sorucam şu karpuz konusunu.. karpuzun 500 gr 20 puan diyor..

şimdi karpuzun enine 2 dilimi tam gr yapar acaba tartısı olan varmı bir tartsada ortalama bişey çıkartsak..

merhaba canım önceki mesajda başıma gelenleri yazdım belki okumuşsundur.
çok yorgunum çook..
karpuzun ne kadar geldiğini bende bilmiyorum tartım yok malesef. ama tahminen 2 ufak dilim 100 gr geliyordur.

merhaba canım önceki mesajda başıma gelenleri yazdım belki okumuşsundur.
çok yorgunum çook..
karpuzun ne kadar geldiğini bende bilmiyorum tartım yok malesef. ama tahminen 2 ufak dilim 100 gr geliyordur.

1 ince dilim karpuz 200 -250 gr yapıyor yarım dilim de sanırım 100 gr yapacaktır. Ben her gün tartarak yiyorum kızlar :) Bıraksalar hepsini yerim ama işte azim napalım :)

pazar akşamı burda oturmuş hem sizlerle sohbet edip hemde yorgunluktan şişen ayaklarımı dinlendirirken, evi su bastı...
çok kötüydü kızlar. bahçede acil durumalr için su motorumuz var ama o da aksi gibi zor çalıştı.
yani pazar gecesinden pazartesi akşamına kadar ev temizledim, ellerim çamaşır sularından çatladı, yorgunluktan ayaklarımın üzerine basaamıyorum.
artık yarın sabah başlarım tekrar. umarım bu yorgunlukla yediklerimi yakmışımdır.
işte böyle...
selincim yazmıyorum yediklerimi çünkü ne yedim ne kadar yedim aklıma gelmiyor inan.

Canım çok çok geçmiş olsun. Sağlığına dikkat et sen gerisi hallolur.

işte böyle...

Canımm, çok geçmiş olsun. Boşver şimdi diyeti düşünecek durumda değilsin, önce bir toparlan, hem misafir, hem bir de üstüne bu dert, yorgunluktan ölüyor olmalısın. Allah kolaylık versin canım benim, kesinlikle yediklerinin hepsini yakmışsındır, hiç düşünme öyle şeyleri. Normale dönene kadar yazma tabi listeyi hayatım, iyi bi dinlen sonra dön aramıza. Tekrar çok geçmiş olsun hayatım.

Canım bu hafta sonu hep ortaköydeydim , midye tavaya da bayılırım.3 gün boyunca değerlendirdim diyelim.Ama bu hafta normale dönüş yapacağım.Ben tavuk ve parça et yiyemiyorum küçüklüğümden beri sadece köfte ve balık o kadar.Ondan seçeneklerim biraz sınırlı:)

Şimdi anladım midye tava olayını. Ben de diyorum bu kız evde midye tavayı nasıl yapıyo, ne entel :))) Ben Ortaköy'e gittiğimde kokoreç yerim hep, bayılırım, daha doğrusu bayılırdım. Ama ilk gittiğimde yiycem, canım sağolsun :lepi: O kadar uğraştım, arada bir ödül olmalı.

evet selin abla ilk gün oldugu icin cok zorlandim sürekli gözüm mutfaktaydi....diyet psikolojisi galiba :) ama bugün biraz daha iyi sanki en azindan simdilik bir sorun yok. Bi sorum olacak öglen ile aksam yemege arasinda biraz acikiyorum o acligi kahveyle bastirsam nasil olur? ama tatlandirici kullaniyorum sekersiz icemiyorum.

turkbayragi

Aşkım kahve daha da acıktırır seni, bana sorarsan peynirle açık çay süper tok tutuyor. Hem kb değeri de çok düşük. Yanında salatalık falan da yiyebilirsin ilk günlerde fazla hesap yapma, birkaç gün sonra zaten iştahın gider.

aysebrucum geçmiş olsun, çok zor biliyorum ama allahım başka dert keder vermesin selinin dediği gibi yediklerini yakmışsındır zaten sen üzülme sakın, en kısa zamanda işlerini bitirip aramıza dönebilmen dileğiyle opuyorumnanaktan

menüm: (henüz kaydetme abla)

sabah:

1yumurta
150gr yogurt 6p

ara:

2 sosis 1p

öglen:

haslama tavuk

7 puan almisim simdilik

ögleni simdiden yedim... saat 3lerde gibi karnim acikicak biliyorum. peynir yicem büyük ihtimal..

aksam askima pizza yapicam...

6x6cm parca pizza yesem nekadar puanki??? tabi yemek istemiyorum ama yinede sormak istedim

Aylincim, cidden süper gidiyosun, bravo. Cuma'ya kilonu kendiminkinden çok merak ediyorum niyeyse :) Akşam pizzanın üst kısmından (hani kaşardan tutunca komple ele gelir ya) iki üç lokma ye pizza yemiş gibi oluyosun, aynı tadı veriyor. Hamur kısmını da nişanlına yedir, sen kilo verirken o alsın :KK1:

merbaha selincim nasılsın...3 gündür yoktum menülerimi bugün yazdım ama bir sorun olmaz inşallah...

işte böyle...

Çok çok geçmiş olsun canım gerçekten çok kötü bi deneyim olmuş sana .

turkbayragi

Aşkım kahve daha da acıktırır seni, bana sorarsan peynirle açık çay süper tok tutuyor. Hem kb değeri de çok düşük. Yanında salatalık falan da yiyebilirsin ilk günlerde fazla hesap yapma, birkaç gün sonra zaten iştahın gider.

canım biz 80-90 topiğinde genel olarak açıkınca şkersiz türk kahvesi içeriz . Bunun bizim iştahımızı kapattığını düşünüyoruz ama demekki beyinde öyle düşündüğümüz için açıkmıyormuşuz bilemiyorum kaydirigubbakcemile3
ben kahveyi sütsüz içemem hiç arada sekersiz sütlü bi neskafe harika oluyor sende dene bence sempatiksalakcinni

merhaba kızlar sanırım 3 gün yazmadım menümü tatildeydim çünkü
19.06.2010
yarım domates( 3 ) salatalık( 4 ) peynir çeşitleri (1) 5 zeytin ( 1 ) 1 dilim tam b.e light ( 7) yumurta = 16

haşlanmış tavuk + diet kola = 0

akşam kıymalı kabak = 7

toplam 23 spor 15 dakika jimlastik aleti 3lt su wc 1

20.06.2010 pazar
yarım domates peynir salatalık şekersiz çay yumurta light ekmek =16

öğlen teknede 2 grisini= 15

3 çatal makarna ( teknede başka yiycek bişiy yoktu çünkü )= 15

6gibi (çeşme kumrusu) salamlı sucuklu sosisli kaşarlı sandiviç (şimdi buna kaç yazıcam) 1 bardak ayran 30 vardır + ayran5= 35

eve gelince bişiy yemedim

81 mi oluyor selincim sen bir daha hesapla şekerim...

3 saat yüzme, 1 saat 20 metre scuba(tüplü dalış) 20 dakika bütün enerjimi kalorileri emdi su :))) wc1 2 lt su

21.06.2010

yarım domates( 3 ) salatalık( 4 ) peynir çeşitleri (1) 5 zeytin ( 1 ) yarım dilim tam b.e light ( 4) yumurta = 13

öğlen haşlanmış tavuk+ 2 kaşık yoğurt = 3

akşam tavuk suyu çorba içinde tencere için 1 yemek kaşığı un ve 3 kaşık yoğurt vardı yumurta birde = 5 diyorum ona
2yemek kaşığı kıymalı patlıcan = 4

15 kiraz =10

toplam 35

1 saat tempolu yürüyüş 1 form çayı 3 litre su wc1

yanlışım varsa düzeltin kızlar

Hepsini birden kopyalıyorum hayatım. Pazar günü yediğin çeşme kumrusuna üzülerek 60 yazıyorum, sadece ekmeği 53, içindekilere de 7 diyelim hadi iyimser bir bakışla :) Toplamda yine üzülerek 111 yazıyorum. 100 sınırını aşan üçüncü yarışmacımız olarak da sana teprik koyuyorum :))) (Ben ilkiydim bu arada belirteyim)
Sağlık olsun, Cuma ve Pazar harika geçmiş, bir günden bişey olmaz, ayrıca 3 saat yüzmüşsün ki, 100'ünü sırf yüzmeden eritmişsindir.

Hepsini birden kopyalıyorum hayatım. Pazar günü yediğin çeşme kumrusuna üzülerek 60 yazıyorum, sadece ekmeği 53, içindekilere de 7 diyelim hadi iyimser bir bakışla :) Toplamda yine üzülerek 111 yazıyorum. 100 sınırını aşan üçüncü yarışmacımız olarak da sana teprik koyuyorum :))) (Ben ilkiydim bu arada belirteyim)
Sağlık olsun, Cuma ve Pazar harika geçmiş, bir günden bişey olmaz, ayrıca 3 saat yüzmüşsün ki, 100'ünü sırf yüzmeden eritmişsindir.

yaz bacum yaz anasını satayım, sempatiksalakcinni 20dakikada dalış yaptım zaten o bile yakar ama zevki pahabiçilemezdi gerçekten tavsiye ederim :KK1: kumruda süpperdi bu arada boshayallersmile

Çok çok geçmiş olsun canım gerçekten çok kötü bi deneyim olmuş sana .

canım biz 80-90 topiğinde genel olarak açıkınca şkersiz türk kahvesi içeriz . Bunun bizim iştahımızı kapattığını düşünüyoruz ama demekki beyinde öyle düşündüğümüz için açıkmıyormuşuz bilemiyorum kaydirigubbakcemile3
ben kahveyi sütsüz içemem hiç arada sekersiz sütlü bi neskafe harika oluyor sende dene bence sempatiksalakcinni

Daha geçen okuduğum bi kitapta kahvenin diyetlerde acıktırıcı etkisi olduğu yazıyordu vallahi kız. Hatta Pazar günü piknikte okumuştum hiç unutmuyorum bir arkadaşım çok içer ona da telefon açtım azalt kahveyi diye :) Bu psikoloji var ya çok değişik bişey, yeminle herşeyin yüzde yetmişi beyinde bitiyor butterfly'cim. Al işte canım çekti, çaycımızı arayım da yapsın getirsin bari. Du bakıyım acıktıracak mı? :) Şu an müthiş tokum.

yaz bacum yaz anasını satayım, sempatiksalakcinni 20dakikada dalış yaptım zaten o bile yakar ama zevki pahabiçilemezdi gerçekten tavsiye ederim :KK1: kumruda süpperdi bu arada boshayallersmile

Yazcam tabi, herkes yediğinin karbonundan kırpıyor, iki dolma 12, (aysebru unutmammmm), ceviz büyüklüğünde çikolata 1, kumpir 30, biz de he diyip yazacaz yağma vardı :p

Yazcam tabi, herkes yediğinin karbonundan kırpıyor, iki dolma 12, (aysebru unutmammmm), ceviz büyüklüğünde çikolata 1, kumpir 30, biz de he diyip yazacaz yağma vardı :p

ceviz büyüklüğünde çikolata 1 miiiii yuhhhh akannehir :1shok: kaydirigubbakcemile3

Canım senden de bir ricam olacak, ekmeği tam buğday olarak değiştirebilir misin? Bir hafta öyle denesen bi.

hemen yarın sabah itibariyle tam buğday alıyorum menüme :)) teşekkür ederim bende ven-harın verdiği sitede ekmeklerin karbonhidrat değerlerine bakıyordum bu arayaşı girmiştim ki tam senden bu aksiyon geldi :)) içimi okudun yani :))

hemen yarın sabah itibariyle tam buğday alıyorum menüme :)) teşekkür ederim bende ven-harın verdiği sitede ekmeklerin karbonhidrat değerlerine bakıyordum bu arayaşı girmiştim ki tam senden bu aksiyon geldi :)) içimi okudun yani :))

Sağol canım, valla hissettim heralde :)

22 haz 2010

sabah:
çavdarlı simit 20 kb
1 domates 6kb
1 salatalık 6kb
2 dilim beyaz peynir 2kb
1 dilim tulum peynir 1kb

öğle:
tavuk ızgara 0 kb
zero 0kb
2 dilim üçgen peynir

ara:
bol üçgen peynir :)) (bugün bir kutuyu bitirdim ve bir kutu 10 kb)

akşam
2 yumurtadan peynirli omlet 2kb
zero 0kb

ara:
1 dilim beyaz peynir 1kb daha :)))
toplam 48 gibi
selincim birde sen bak hesapda yanlısım varsa düzeltde bende ögreneyim thanks :))

X