Popüler Konu Karbonhidrat Diyeti Deneyimlerimiz

20.06.2010

:KK43:[/Q

Üzülme hayatım, arada yediğin için o kadar da çok etkili değil, toplamda puanın harika. Sarmaya bayılırım, nasıldı tadı :))

O kadar vicdan azabı çektim ki yerken anlatamam :KK43: Ama süperdi canım çok sağol motivasyon için.Selintepecim ben şimdi sevdiğim yiyecekleri yiyorum diyet yaparken ama bu bende vicdan yapıyor şimdiye kadarki diyetlerimde yağsız tuzsuz saman gibi şeyler yediğim için acaba yanlış mı yapıyorum diye hissediyorum.Senin ilk kilo verdiğin dönemlerde günlük kaç puan alıyordun ve haftada kaç kilo veriyordun. Çünkü bu diyetle ben hiç veremeyeceğim gibime geliyor.Psikolojik belki ama tedirginlik oluyor ya kilo alırsam diye.Etraftaki insanlarda peynirle yumurtayla diyetmi olur diyor.Çıldıracak gibi oluyorum.

Bugünkü menüm:
21.06.2010 ptesi

Sabah:1 dilim kızarmış tost ekmeği(8p)
Öğlen:Yeşil salata (8p) + 1kaşık yoğurt(1p)
Akşam:2 yumurta + Peynir (1p)+ 2yk yoğurt(4p)
Gece :Karpuz(4p)

Toplam:26

2 litre su + 45 dk yürüyüş+ wc2

Tam adamına sordun hayatım, ben bu diyetle 30 kilo verdim ve hala vermeye devam ediyorum. 5,5 aydır yapıyorum. Eskisi kadar hızlı veremiyorum ama eskisi kadar da çok sıkı uygulayamıyorum çünkü çevre baskısından kurtuldum şu an daha huzurluyum. Mesela ekibimizden aysebru bu diyet ile zamanında 45 kilo vermiş, araya doğum falan girmiş, şimdi tekrar başladı. ınşallah o da vericek tüm fazlalıklarını.
Beyaz peynir ve süt ürünlerinin sana etkisini birer haftalık periyotlarla deneyerek bul bence, ben her yemeğin yanında muhakkak yoğurt ya da ayran içiyordum örneğin. Puanlarını hiç hesaplamadım. Bi yerde yemeğin yanında alınan yoğurdun yağ yaktığını okumuştum. Demek ki ekmek almazsan yakıyor yağlarını. Sabahları da peyniri sınırsız yedim, herkese tavsiye etmiyorum tabi her bünye farklı çünkü.
Senin bugün yediğin 0,5 puan bile etmez. Bence bir hafta yemeklerin yanında yoğurt, ayran türü (yağsız da olabilir) dene, bir hafta da bunları alma, hangisinde daha çok kilo vereceksin ona göre kendi sistemini oturt.

oooowww süpersin canım valla tamam dediğin gibi yaparım bugün yediklerim şöyle

SABAH: 2 tane haşlanmış yumurta (0 p)+1 ince dilim peynir(0 p)+2 tane zeytin ( 0p )+1 dilim kepek ekmek (12 p) çay (0p) kahvaltıdan sonra 20 dk spor yaptım.(200 kalori yaktım ) =12 puan

ÖĞLE: 2 parça haşlanmış tavuk (0p) +yeşillik salata(5p)+3 yemek kaşığı yoğurt()=5puan
Yalnız listede yeşillik salata kaç puan yazmıyor bi arkadaş 5 puan demiş bende öyle dedim bilmem doğrumu?

ARA ÖĞÜN:1 tane haşlanmış yumurta(0)+1 tane salatalık(4 p)+domates(6p)+çay(0p)=10puan

AKŞAM: 1 kase tavuk suyuna şehriye çorbası(0p) içtim başkada bişey yemedim boğazlarım şişti hasta olcam galiba geçmiyo boğazımdan fazla ara öğün yapamadım bugün neyse yarın telafi ederim artık toplM 27 puan ediyo çok mu az olmuş ne araları yiyemedim ya başımda ağrıdı biraz neyse yarın toparlarım artık haa bu arada bol bol suda içtim halada içiyorum bi elimde su:)

Menüm: güncelledim

21.06.2010

sabah: yok, gec kalktim

öglen:

1 yumurta
peynir 1p
4-5 hindi salami 1p diyelim
domates salatalik 10p
1 c.b. cay sekersiz

=11p

ara:

3 sosis (125gr) 1p

ara:
ceviz büyüklügünde kücücük cikolata, tadimlik. 1p diyorum baya kücüktü
bezelye tava, misir unundan yapilmis tavada... 5 tane yedim, kücük onlar zaten fasulye görünümlü olan bezelyeler... bilmiom kac puan? 5p diyim
1 tavuk salami

aksam:

haslama tavuk 0p
5 kasik yogurt 7p

25puan oldu sanirim

3,5 litre su
2 wc
yürüyüs yok

SELIN ablamm en son bu menümü kopyala, günümü kapattim

selam..
sabah 1 simitin 4 de bir ve az peynir 7 puan
öğlen kıymalı yumurta 1 dilim ekmek ve 1 tas yoğurt 21 puan
akşam üstü 1 dilim ekmek krem peynir 9 puan
akşam tavuk sote 8 puan
toplam: 45 puan
ayrıca 40 dk voleybol oynadım

bugün ilk günümdü ve sabahtan beri yediklerim sunlar:
1 dilim ekmek
1-2 dilim salam
ýarim dilim kasar peyniri
1 haslanmis yumurta
seftali
beyaz peynir
salata
1 corba kasigi karnibahar yemegi
izgara tavuk
1 kase yourt
1 sarma

birde sabah 30 dk bisiklet sürdüm ve bolbol su ictim
ama acik söyleyeyim cok zorlandim :KK43:

ben biseyi merak ettim
günde iki tane yumurta yemek cok fazla degilmi?? bi zarari yokmu? hergün iki yumurta yesem haftada 14 tane eder bilmiyorumkismile

bugün yediklerimi yazayım bende
21.06.2010
sabah tost peynir yarım probis (canım çekti napiiim) 25p
öğle sosis kızartma mayonez 12 p
akşam peynir az balık 2p
39p toplam
su bugün fazla içemedim öğlen yediğim sosis dokundu.evde balık olduğunu unuttum ve ne yiyeceğim diye düşündüm durdum
tartıyı da kaldırdım ortalıktan canımı sıkıyor zati karanlık dolaba hapsettim onu haketti bu sonu o.
topiğin önceki sayfalarında bir arkadaş bu diyeti 5 hafta yapmış 6. haftadan itibaren kilolar tıkır tıkır gitmiş.
bende diğer arkadaşlara bakarak çok hızlı veremiyorum .ama bozmuyorum da umutluyum.biraz zayıflasam yürüyüşe başlayacağım.bu kilo ile yürümek bana çok zor oluyor.
Allah'ım yardım et tüm arkadaşlar birlikte incecik olalım

2 yumurta 0 krbn

biraz lor peynir 0 krbn

3 küçük sosis 1 krbn

1 dilim ekmek 7,5 krbn

2 dilim karpuz 10 krbn

100 gr kiraz 10 krbn

8 küçük sosis 1.5 krbn

2 kase tavuk çorbası 10 krbn

yarım dilim browni 12 krbn

52 olmuş.olsun bu da bi gelişmedir:KK1:

21.06.2010
akşam peynir az balık 2p
39p toplam
su bugün fazla içemedim öğlen yediğim sosis dokundu.evde balık olduğunu unuttum ve ne yiyeceğim diye düşündüm durdum
tartıyı da kaldırdım ortalıktan canımı sıkıyor zati karanlık dolaba hapsettim onu haketti bu sonu o.
topiğin önceki sayfalarında bir arkadaş bu diyeti 5 hafta yapmış 6. haftadan itibaren kilolar tıkır tıkır gitmiş.
bende diğer arkadaşlara bakarak çok hızlı veremiyorum .ama bozmuyorum da umutluyum.biraz zayıflasam yürüyüşe başlayacağım.bu kilo ile yürümek bana çok zor oluyor.

ben de çok dikkat etmiyorum ama eskiye nazaran baya bi azalttım karbonu.belki bende o ark gibi 6. haftadan sonra veririmkaydirigubbakcemile3

herkese iyi akşamlar canlarım :)))

21 haz 2010 menüm

sabah:
1 haşlanmış yumurta
uno sandviç ekmeğine peynir ve salça
1 salatalık
1 dilim peynir daha

öğlen:
1,5 porsiyon ızgara köfte
1 kase yoğurt

ara:
ayran 330ml
süt 100ml

spor 30 dk yaptım ve hemen ardından süt içtim. Ve önemli bir bilgi olduğunu düşünüyorum spordan hemen sonra içilen süt yağ yakımını hızlandırıyormuş.

akşam:

haşlanmış tavuk
cacık
1 dilim karpuz

2,5 lt su
1 wc

O kadar vicdan azabı çektim ki yerken anlatamam :KK43: Ama süperdi canım çok sağol motivasyon için.Selintepecim ben şimdi sevdiğim yiyecekleri yiyorum diyet yaparken ama bu bende vicdan yapıyor şimdiye kadarki diyetlerimde yağsız tuzsuz saman gibi şeyler yediğim için acaba yanlış mı yapıyorum diye hissediyorum.Senin ilk kilo verdiğin dönemlerde günlük kaç puan alıyordun ve haftada kaç kilo veriyordun. Çünkü bu diyetle ben hiç veremeyeceğim gibime geliyor.Psikolojik belki ama tedirginlik oluyor ya kilo alırsam diye.Etraftaki insanlarda peynirle yumurtayla diyetmi olur diyor.Çıldıracak gibi oluyorum.

Bugünkü menüm:
21.06.2010 ptesi

Sabah:1 dilim kızarmış tost ekmeği(8p)
Öğlen:Yeşil salata (8p) + 1kaşık yoğurt(1p)
Akşam:2 yumurta + Peynir (1p)+ 2yk yoğurt(4p)
Gece :Karpuz(4p)

Toplam:26

2 litre su + 45 dk yürüyüş+ wc2

Tam tersi hayatım, şimdiye kadarki diyetlerinde yanlış yapıyordun. Çünkü muhtemelen aç kalıyordun ve yediğin şeyler seni tatmin etmediği için muhtemelen mutsuzdun. Aç kaldığında ve hatta mutsuz olduğunda vücudunun insülin salgıladığını ve fazla salgılanan insülinin da vücuduna yağ depoladığını biliyor muydun. Düşük kalorili diyetlerle bir iki hafta kilo verebilirsin, sonrasında vücudun hemen savunmaya geçer ve ilerde besinsiz kalma ihtimalini düşünerek ne yersen ye yağa çevirip ilerde kullanmak üzere depolar. Benim bir arkadaşım vardı yemin ediyorum 6 ay gram verememiş kız. Yediklerini duysanız bir insan bunlarla nasıl yaşar diye düşünürsünüz. Sadece yeşil salata ile beslenmeye başlamış nerdeyse son günler. O yemedikçe vücudu yediği ufacık şeyleri dahi yağa çeviriyor haberi bile yok şaşkının. Benim zayıfladığımı duymuş, bana danışmaya gelmiş bir gün. En sevdiğin yemek ne dedim, mantı dedi. O halde en kısa zamanda doyabildiğince, çatlayana kadar mantı ye dedim, yarın da yine aynı şekilde diyetine devam et bir hafta sonra beni ara dedim. Bir hafta sonra kız 2 kilo vermiş bana teşekkür ede ede bir hal oldu. Kız sonra hamile kalmış diye duydum, bıraktı diyetini mecburen.
O yüzden yazıp duruyorum arkadaşlar aç kalmayın diye, inanın aç kaldığınızda daha çok kilo alırsınız. Bu diyette karnınız tok, sırtınız pek olmalı. Açlık hissettiğiniz an mutlaka birşeyler yemelisiniz. Siz yedikçe metabolizmanız çalışıyor, özellikle protein aldığınızda vücudunuz proteini işleyebilmek adına müthiş bir efor sarfediyor. Bu da yağların erimesine neden oluyor.
Sana gereksiz yere karışanlara gelince, kesinlikle onları dinleme hayatım. Ben genelde tavuk, peynir, yumurta türü şeyler yediğim için işyerindeki arkadaşlar geçip karşıma kahkahalarla bana gülerdi yemin ederim. Bunlarla mı kilo vereceksin deyip, cem yılmaz tarzı espri yaptığını zannederek ağzını ayıra ayıra gülenler şimdi sus pus oldular. Ben çok kilolu dönemlerimde yaptığım salakça diyetlerde, akşama kadar bir kibrit kutusu kadar peynir ve iki galetayla aç kaldığım günlerde yani, sadece o gün yediğim o iki lokma şeye bakıp da "ye ye zor verirsin sen bu kiloları böyle yemekle" diyen insanları bilirim. Düşünebiliyor musun, şişmansan eğer iki galeta, bir küçük peynirle aynı karede görüntüye girmen bile yasak. Özetle hayatım, insanlar bazen öyle gereksiz olabiliyor ki, onların her dediğine kulak verirsen seni soytarıya çevirirler yemin ederim.
Canım cumadan beri yediklerine göz attım yazmadan önce muhteşem gidiyorsun, hiç kimseye aldırma, bana güven lütfen.
Bu arada 20 haziran listeni yazdın mı ben mi kaçırdım? Toplu listede görünmüyor.

Diğer sorunu görmemişim hayatım, vallahi hatırlayabildiğim benim de seninle aynı tedirginliği yaşadığım. Çünkü ben et ve ürünlerini çok severim ve bu diyetten önce et yediğim için kiloluyum zannediyordum. Meğer et ile ekmeği birarada yediğim için ve pirinç, bulgur, baklagil, makarna, patates türü gıdaları fazla tükettiğim için kiloluymuşum. Bir de hatırladığım her pazartesi diyete başlayacak olmam, pazartesiye kadar yerdim de yerdim. Şimdi aralarda kaçırıyorum bazen ölçüyü olsun diyorum ertesi gün aynen devam, gram versek kar, haksız mıyım?
Diyete başladığım ilk dönemde çok hızlı veremedim diye hatırlıyorum, ama ondan sonra sanırım onbeş gün falan sonrasıydı, kilolar inanamayacağın bir hızla gitmeye başlıyor. ılk dönemde günlük 70 puan dahi aldığım oluyordu, zaten gün gün acayip iştahın azalıyor ve acıkmıyorsun da. Bugün saat 14.00 olmuştu ben öğle yemeği yemediğimi hatırladım mesela, çünkü hiç açlık hissetmedim. Şimdi de korkudan yiyorum inanır mısın geri kilo alacağım aç kalarak diye.

oooowww süpersin canım valla tamam dediğin gibi yaparım bugün yediklerim şöyle

SABAH: 2 tane haşlanmış yumurta (0 p)+1 ince dilim peynir(0 p)+2 tane zeytin ( 0p )+1 dilim kepek ekmek (12 p) çay (0p) kahvaltıdan sonra 20 dk spor yaptım.(200 kalori yaktım ) =12 puan

ÖĞLE: 2 parça haşlanmış tavuk (0p) +yeşillik salata(5p)+3 yemek kaşığı yoğurt()=5puan
Yalnız listede yeşillik salata kaç puan yazmıyor bi arkadaş 5 puan demiş bende öyle dedim bilmem doğrumu?

ARA ÖĞÜN:1 tane haşlanmış yumurta(0)+1 tane salatalık(4 p)+domates(6p)+çay(0p)=10puan

AKŞAM: 1 kase tavuk suyuna şehriye çorbası(0p) içtim başkada bişey yemedim boğazlarım şişti hasta olcam galiba geçmiyo boğazımdan fazla ara öğün yapamadım bugün neyse yarın telafi ederim artık toplM 27 puan ediyo çok mu az olmuş ne araları yiyemedim ya başımda ağrıdı biraz neyse yarın toparlarım artık haa bu arada bol bol suda içtim halada içiyorum bi elimde su:)

Hayatım çok güzel bir başlangıç, harikasın. Yalnız herşeye sıfır puan vermişsin, çok tatlısın. Peynir, zeytin ve içinde şehriye olan herhangi bir çorba 0 değil. Tavuk çorbasına şehriye katmamaya çalış bundan sonra, kattığın zaman puan direk 17 ye çıkar 0 dan. olsun böyle de çok iyi listen. Toplamda 49 çıkardım ben, başlangıç için cidden çok iyi bir rakam. Suya aynen devam, yaptığın sporla zaten bunun çoğunu eritmişsin, tebrikler.

selam..
sabah 1 simitin 4 de bir ve az peynir 7 puan
öğlen kıymalı yumurta 1 dilim ekmek ve 1 tas yoğurt 21 puan
akşam üstü 1 dilim ekmek krem peynir 9 puan
akşam tavuk sote 8 puan
toplam: 45 puan
ayrıca 40 dk voleybol oynadım

rubicim, beyaz ekmek yemiyorsun değil mi? Bir dilim dahi olsa tam buğday yersen inan farkı bariz hissediceksin. Tam buğday ekmeğinin glesemik endeksi düşük o yüzden yanında yediğin herhangi bir şeyle birlikte yağa dönüşme riski de düşük.

bugün ilk günümdü ve sabahtan beri yediklerim sunlar:
1 dilim ekmek
1-2 dilim salam
ýarim dilim kasar peyniri
1 haslanmis yumurta
seftali
beyaz peynir
salata
1 corba kasigi karnibahar yemegi
izgara tavuk
1 kase yourt
1 sarma

birde sabah 30 dk bisiklet sürdüm ve bolbol su ictim
ama acik söyleyeyim cok zorlandim :KK43:

ben biseyi merak ettim
günde iki tane yumurta yemek cok fazla degilmi?? bi zarari yokmu? hergün iki yumurta yesem haftada 14 tane eder bilmiyorumkismile

Yediklerini üç öğüne bölersek bana biraz az geldi sanki Aaylincim. Sabah öğlen akşam diye ayırabilir misin. Bir de acıktığın için zorlandın sanırım, ben öyle anladım, acıktıkça birşeyler yemekten korkma düşük değerlerden. Başlangıçta zorlanırsan devam ettiremezsin, devam ettirebilmek için de başlangıçta değerleri çok düşük tutma, yüksekten aşağıya çekmeye çalış, biz aylardır yapıyoruz o yüzden açlık hissetmiyoruz. 70'e kadar çık gerekirse daha ilk günlerin. Zaten birkaç gün sonra kendiliğinden açlık hissetmeyeceksin.
Belki inanmayacaksın ama ben bugün üç yumurta yedim :) Bana herhangi bir zararı yok, başkalarını bilmiyorum vallahi.

21.06.2010
akşam peynir az balık 2p
39p toplam

Amin, guide seninkiler de tıkır tıkır gidecek valla, az kaldı bekle.

2 yumurta 0 krbn

biraz lor peynir 0 krbn

3 küçük sosis 1 krbn

1 dilim ekmek 7,5 krbn

2 dilim karpuz 10 krbn

100 gr kiraz 10 krbn

8 küçük sosis 1.5 krbn

2 kase tavuk çorbası 10 krbn

yarım dilim browni 12 krbn

52 olmuş.olsun bu da bi gelişmedir:KK1:

Karpuz satırına kadar waw venhar bugün süper dikkatli dedim, browni de koptum, vallahi büyük gelişme 52 ile de verirsin hatta vermişsin işte.

herkese iyi akşamlar canlarım :)))

21 haz 2010 menüm

sabah:
1 haşlanmış yumurta
uno sandviç ekmeğine peynir ve salça
1 salatalık
1 dilim peynir daha

öğlen:
1,5 porsiyon ızgara köfte
1 kase yoğurt

ara:
ayran 330ml
süt 100ml

spor 30 dk yaptım ve hemen ardından süt içtim. Ve önemli bir bilgi olduğunu düşünüyorum spordan hemen sonra içilen süt yağ yakımını hızlandırıyormuş.

akşam:

haşlanmış tavuk
cacık
1 dilim karpuz

2,5 lt su
1 wc

Canım senden de bir ricam olacak, ekmeği tam buğday olarak değiştirebilir misin? Bir hafta öyle denesen bi.

Selinn ben geldim canım biliyorum yoksun sitede olsun gelince okursun tatildeyim dün bursadaydık teyzecim ben ne seviyosam onu yapmış yaşlı haliyle emek vermiş ne kadar dikkat etmeye çalışsamda elleriyle yaptıqı hoşmerim beni mahvetti onun için dünü yaşanmamış sayıyorum:KK43: bugün izmire geçtik halamlardayım onlarada diyetimizden bahsettim ve hep beraber kipaya gidip k.sı en düşük olan besinleri aldık bi heyecanda onlarda başladı izmire yayıldık kızlarr...inş. gelince tekrar yazarım hepiniz Allaha emanet olun gittim kızlar..

Canım, senin için yapmış sırf tabi ki yiyeceksin. Sırf senin için yapılan şeyler kilo yapmaz hem. Benim annem de su böreği yapmıştı sırf benim için bir iki ay önce, 4-5 dilim götürdüm, müthişşşşti, bir gram almadım vallahi :))))) O günü sildim ama damağımdaki lezzeti hala silemiyorum :) İzmir in güzel kızlarına çok selamlarımızı söyle, iyi tatiller canım, tatilde kaçırsan da fazla dert etme, önümüzde uzun günler var, döndüğünde toparlarsın.

X