Karatay Diyetiyle Sağlıklı Yaşıyoruz

BİZ NEDEN GRİP OLMUYORUZ?
Yeni bir virüsle tanışınca nasıl bir günde yeniyoruz?

Biz bağışıklık sistemimizi güçlendirdiğimizden beri grip olmuyoruz. Peki bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendirdik?
1- Sağlıklı ve Doğal besleniyoruz. Yani Karatay Diyeti'ni uyguluyoruz.

2- Prof. Dr. Canan Karatay'ın önerisi doğrultusunda D Vitaminimizi 100 ng/ml, B 12 Vitaminimizi ise 800-1000 pg/ml aralığında tutmaya çalışıyoruz. Omega-3 / Omega-6 = 1/4 oranında tutabilmek için her gün 3 gram EPA + DHA içeren Omega-3 alıyoruz.

3- Bağırsak mikrobiyotamızı güçlendirmek için ev yapımı probiyotik içeren ürünler ile bunların besinleri olan prebiyotikleri bol bol tüketiyoruz.

Eskiden grip aşısı olmamıza rağmen her kış en az birkaç kez grip olurken artık grip vb olmuyoruz. Vücudumuz hiç tanışmadığı bir virüsle ilk kez tanışıyorsa hasta olacak gibi oluyoruz, bir gün burnumuz akıyor akıyor ama ertesi gün hiç birşeyimiz kalmıyor.

Her zaman söylediğimiz gibi "Beslenme yanlışsa ilacın yararı yok, beslenme doğruysa ilaca gerek yok!" SY

PROF. DR. CANAN KARATAY GRİBE KARŞI KORUNMAK İÇİN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEYİ ÖNERİYOR.

"BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN 23 ÖNLEM:

1. D vitaminimizi > 100 ng/ml yükseltmeliyiz.
2. B-12 vitaminimiz > 1000 pg/ml yükseltmeliyiz.
3. Ellerimizi/yüzümüzü zeytinyağlı sabunla yıkamalıyız.
4. İşlenmiş yiyecekleri/başta ekmekleri yemeyeceğiz.
5. Rafine şekerlere/rafine unlara el sürmeyeceğiz
6. Yiyebileceğimiz kadar bol, doğal köy tereyağı, zeytinyağı, omega-3 (yani balık yağı), yumurta tüketeceğiz.
7. Serbest gezen koyun ve kuzu, dana ayak ve kelle paça çorbası bol bol içeceğiz.
8. Serbest gezen koyun ve kuzu, dana eti, yağlarıyla birlikte yiyeceğiz.
9. Şekersiz, tatlandırıcısız mineralli su içeceğiz. Ya da kaya tuzu bol bol tüketeceğiz.
10. Bol bol evde hazırlanmış kemik suyu içeceğiz. Kemik suyunu bütün yemeklerimizde ve ev çorbalarımızda kullanacağız.
11. Doğal fermente olmuş gıdalari –probiyotikleri-tüketeceğiz: ev yoğurdu, kefir, ev turşusu ve ev sirkesi gibi.
12. Her gün yeterli ve etkili bir şekilde dinleneceğiz.
13. Her gün 10-20 dakika açık havada mutlaka yürüyeceğiz.
14. Grip belirtileri başladığı zaman, bol doğal probiyotikleri, bol paça çorbası ve soğan çorbası, zeytinyağı, omega-3 ve güçlü doğal antioksidanları tüketeceğiz, bitki çayları içeceğiz.
15. Kesinlikle antibiyotik kullanmayacağız.
16. İdrarımızın renginin açık sarı olması için bol su içeceğiz.
17. Burun tıkanıklığı, boğaz yanması için kaya tuzu ile hazırlanmış su ile gargara yapacağız ve burnumuza çekeceğiz.
18. Nefes darliği ve öksürük için kaya tuzlu sicak su ile buhar banyosu yapacağız.
19. Kalabalık ve kapalı mekanlardan uzak duracağız.
20. Uzun uzun uyuyacağız.
21. Kabız olmamaya dikkat edeceğiz.
22. Sevdiğimiz bir müzik dinleyeceğiz.
23. Bütün sayılanlari uygulayacak olursak, ilaç alsak da , ilaç almasak da 7 gün içinde şikayetlerimizin geçeceğine inanacağız."

Prof. Dr. Canan Karatay

Çok geç kahvaltı yaptığım için akşam yemeği yerine avokado sos yapıp üzerine pul biberli tereyağı döktüm yedim. İyi geldi

Hosgeldiniz.cok memnun oldum birlikteligimize.inanin dogru yoldasiniz.kendinizden bahsedin sizzi eklememi istrseniz ekleyebilirim
Hosbuldum cok tesekkur ederim.Kendimden bahsedeyim oncelikle vermek istedigim cok kilom yok. dogum sonrası kilolarimi vermek giysilerime tekrar girebilmek ve saglikli olmak istiyorum .Daha once de karatay beslenme şekliyle 7 kilo vermiştim.. 3,5 yıl kadar oldu şeker kullanmıyorum. Karatayin ilk 2 kitabini okudum. Kilom 61. 7-8 kilo kadar vermek istiyorum ...

Tartı gününe 1 gün kaldı... 71.9 bile görsem çok mutlu olacağım yeter ki o 71 i göreyim :dua:

Hosbuldum cok tesekkur ederim.Kendimden bahsedeyim oncelikle vermek istedigim cok kilom yok. dogum sonrası kilolarimi vermek giysilerime tekrar girebilmek ve saglikli olmak istiyorum .Daha once de karatay beslenme şekliyle 7 kilo vermiştim.. 3,5 yıl kadar oldu şeker kullanmıyorum. Karatayin ilk 2 kitabini okudum. Kilom 61. 7-8 kilo kadar vermek istiyorum ...
verdigin bilgiler icin tesekkurler.
İns istedigin kiloya gelirsin canim.

Ya ben dukan yapmıştım bu karatay i yapabilir miyim, ne yasak, ekmek, şeker, pirinç falan mi?

Kızlar bi özet geçin, ac kalmak yok dimi
Evet aç kalmak yok. Bi ozet geçecek kadar da yüzeysel bir şey değil. Geçmiş sayfaları oku.hatta kitaplarını oku. Dukan ben de yaptım nasıl ölmedim çok şaştım:-) bu daha sağlıklı emin ol.

Evet aç kalmak yok. Bi ozet geçecek kadar da yüzeysel bir şey değil. Geçmiş sayfaları oku.hatta kitaplarını oku. Dukan ben de yaptım nasıl ölmedim çok şaştım:-) bu daha sağlıklı emin ol.
Bu daha mi kolay, Dukan da habire et yiyorduk :) 73 kiloyim ah 55 ah 60 da yeter

Bu daha mi kolay, Dukan da habire et yiyorduk :) 73 kiloyim ah 55 ah 60 da yeter
Dukan diyeti cok farkli surekli protein yemekle geciyor ama sonucu cabuk aliyosun.vucudu oldukca yoruyosun resmen izdirap gibi bisey.karatay beslenmesi boyle degil.sonucu zamana yayiyorsun.saglikli besleniyorsun.ayriyetenvucudunda dinc kaliyor.

X