karatay diyeti

Prensescann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
4.791
3.000
41
arkadaşlar bu karatay diyeti iyi hoş sağlıklı da,
bu diyeti yaparken doğal ürünleri nerden bulacağız?
yumurtanın doğalı ne demek ? nerden nasıl bulacağız ankaranın göbeğindeyim beni
hadi tereyağı vs bi yerler den alıp getridm diyelim donmuş bir şeklde yumurtayı nasıl yapacağım?
en önemli öğün de kahvaltı

Semt pazarına köylü teyzeler geliyor onlardan alıyprum yumurtayı. Sütü de onlardan alıyorum yoğurdumu ve tereyağımı kendim yapıyorum hatta çökeleğimi. Dışardakilerden kat kat lezzetli ve tabi ki çok sağlıklı oluyor.

Donmuş yumurta derken?

nedense semt pazarı yumurtaısna da güvenemiyorum.....

nedense semt pazarı yumurtaısna da güvenemiyorum.....
iyi de köylü teyzelerden alıyorum kendi hayvanları var. Zaten yumurtanın tipi rengi fiyatı belli ediyor. Yumurta normalde kötü kokar ama köy yumurtaları mis gibi oluyor pis kokusu olmuyor.

Üşenmiyor musunuz ya
Kendimden utandım şuan yemeği zor yapan bir kadın olarak

iyi de köylü teyzelerden alıyorum kendi hayvanları var. Zaten yumurtanın tipi rengi fiyatı belli ediyor. Yumurta normalde kötü kokar ama köy yumurtaları mis gibi oluyor pis kokusu olmuyor.
kışın ok de yazın hemen bozulur onlar, nasıl muhafaza ediyorlar ki
ben de bakayım pazara , seçenek olarak aklımd a kalısn

kışın ok de yazın hemen bozulur onlar, nasıl muhafaza ediyorlar ki
ben de bakayım pazara , seçenek olarak aklımd a kalısn
yazın niye bozulsun ki tavuklar taze yumurtluyo zaten :) pazara bayat mal getirmez öyle küçük çaplı satıcılar. En doğalları onlarda oluyo zaten. Eve gelince dolaba koyarsanız 1 hafta 10 gün muhafaza edersiniz zaten bozulmadan.

işte bend eöyle diyorum doğal olsun diyor ya hoca,
yoğurdum evimde yapıyorum tereyağ peynr memleketten de yumyurta işini nasıl yaparım diye düşünüyorum malum sabah iki tane yiyorum
Ankara koy yumurtasi diye arattiginizda bubisi yapan kapiniza kadar getiren firmalar var. Benbde bugun basladim karataya hayirlisi..

Bu karatay diyetini yapanların bir sayfası var. Orada neyi nereden aldıklarını paylaşıyorlar. Orayı takip edin, bulamadığınız şeyleri getirtirsiniz. Ben yumurta almıştım kargoyla gayet sağlam geldi ama sürekli kargoyla uğraşmak sıkıco oldu.

Ankara kazanın içinde büyük bi et satışın yapılan yer var cumaresi pazar açık oluyor galiba orda köy pazarı oluyor köy yumurtası tavuğu süt bulabilirsin. Yada sirkeli köyü var çubuğun ilerisinde bizim orda bahçe evimiz var bakkalda satıyorlar tavuk yumurtası yakın civar köyde bulabilirsin. Çayyolu tarafında alacaaatlı var orda da bulUnur

yok mu bu diyetle zayıflayan arkadaşlaR? yumurtayı hep marketten mi aldınız

Adı Karatay diyeti miydi bilmiyorum ama tv'de Canan Karatay'ın palm yağlarıyla ilgili bir haberini izlemiştim. O zaman 59.9 kiloydum, yani 60'a 1 kala (boyum 1.59). O haberi izledikten sonra daha bilinçli bir tüketici oldum, markette her ürünün içeriğini okumaya başladık eşimle, içinde özellikle palm yağı vs olan şeyleri hayatımızdan çıkardık(tabii bu durumda marketten abur cubur alışverişi yapamıyorsunuz çünkü işlenmiş ürünlerin neredeyse %95'inde palm yağı var). O dönemde hemen hemen her gün outdoor bisiklete bindim, yüzdüm. Kahvaltımı serpme hazırlamadım, her gün kahvaltı tabagimda mutlaka 4/1 avokado ve ceviz oldu, asla ekmek yemedim. Ki aksam yemeginde aramasam da kahvaltıda ekmek arayan biriydim ama tabağinizda en az 1 haşlanmış yumurta, 4-5 ceviz ve avokado olunca mutlaka tokluk hissediyorsunuz. Akşam yemeklerinde önden mutlaka en bir kase çorba tükettim. Çikolata, şekerleme yerine 1-2 hurma, kuru kayısı falan tükettim. Her gün yeşil çay içtim. O kadar azmetmiştim ki denize giderken kücük cam bir şişenin icine kefir koyup yanima aliyordum ara ogun yapmak için, denizde acıkıp gözleme, tost, patates kızartması yemeyeyim diye. Kefir de tüketim mutlaka inanılmaz sağlıklı bir şey.
Evime evlendiğin günden beridir de zeytinyağı ve tereyağ dışında yağ girmedi. 10 kilo falan verdim. Bu esnada eşim de bana destek oldu, benimle bisiklet binmeye çıktı, cips, çikolata vs tüketmeyi kesti. 3-4 kilo daha vermek istiyorum inşallah. Bir de bu yaptığım şeyin adına asla "diyet" demedim çünkü o psikoloji bebi daha çok etkiliyor, yedikçe yiyesim geliyor. Ben sağlıklı beslenmeye çalıştım. Ve sonunda aynada gördüklerinizi yakıştırmanız, kendinizi begenmeniz en büyük ödül.
Canan Karatay, Yavuz Dizdar ve Ümit Aktaş'ın hekimlikleri bana güven veriyor. İlgilenenler bu hekimleri de araştırabilirler.
Benim imkanım var, buluyorum. Ankara'da nasıl bulunur bilmiyorum ama semt pazarı önerisi mantıklı, ben de zaman zaman pazardaki yerel köylüleri tercih ediyorum. Siz de deneme yanılma yoluyla en doğal ürünü bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…