karatay diyeti

hey maşallah ,
ne kada r sürede verdi?
azcıcık bahsedebilir misin yaptıklarından rica etsem.........
karatayı okuduysanız aynı onun gibi yani 2 ana öğün beslendi aralarda ayran yada glisemik indeksi düşük meyveler tüketti. Açlık süresi mutlaka 4,5 saatin üstünde oldu. Ve ben yemeklerde tereyag ve zeytinyagı kullandım ayçiçek yagına ömrümüzün sonuna kadar veda ettik. Ev alışverişini bile ona uygun yaptık. Aslında çok kolaydı . 6 ay da verdi .Şeker asla tüketmedi.Sadece ayda bir yada 2 haftada bir ödül yemeği yedi istediği.Önemli olan irade gerçekten. Bende hamileleğimde almış oldugum 25 kiloyu emzirerek ve irademle verdim. Gereksiz şeyler asla yemedim. akşam 8 diyo karatay ama ben 6 dan sonra bişey yemedim. İnsan istesin herşeyi yapar. Geriye yapmam gerek spor var. Onuda vücudumun şekle girmeye ihtiyacı var inşallah kısa sürede başlayacağım. Asla pes etmeyin . İnsan kendine öyle bir güzellik yapıyorki. Sonradan kendinizle gurur duyuyorsunuz.

işte bend eöyle diyorum doğal olsun diyor ya hoca,
yoğurdum evimde yapıyorum tereyağ peynr memleketten de yumyurta işini nasıl yaparım diye düşünüyorum malum sabah iki tane yiyorum
Aynen yogurdumu yapiyorum tereyagimi
Memleketten getirtiyorum
Bazen koy tavuguda geliyor
Ama ben gezen tavugu inegi bulamam kasapta ne varsa o
Zenginde degilizki bir kuzu kesip dolaba atayim
Organik yumurta markette satiliyor
Ama cok kullaniyorum butcem yetismiyor
Bebege aliyorum sadece
Kuruyemis filanda marketten paket
Maalesef kurtlu elma sirke yapmak icin aradim koca pazarda bulamadim
Meyve sebzede dogal degil yani
Bazen tasi taragi toplayip bir kasabaya yerlesmeyi dusunuyorum

Peki bu açlık süresinin içinde ara öğün var mı yoksa hiçbirşey yenmiyor mu
Kan şekeri düşmez mio_O
Sabahları karatay kahvaltısı yaptıgında zaten acıkmıyorsunki. Ara günde dediğim gibi yaptı ama genelde hafif şeyler yedi. Aslında karatay ın kitabını okursanız ne demek istediğmi anlarsınız

Karatay yapmadım ama marketten yumurta alırken yumurtanın üzerinde bi basım numaraları var. 0-1-2-3 diye en doğalı 0 en doğal olmayanda 3. Genelde hep 3 olur o numaraya bakarak organikliği anlayabilirsiniz . Yada pazardan çiftçi kadınlardan alabilirsiniz. Yada internettende sipariş edebilirsiniz. Bu yumurta doğallığı konusunda instagramda gıda dedektifinin baya paylaşımı vardı ordan ayrıntılı bakabilirsiniz

Nasıl yapılıyor tereyağı:)
sütün kaymağını biriktiriyorum buzlukta saklıyorum. Yeteri kadar olduğunda mesela bi cam kavanoz kadar olduğunda çıkarıyorum. Mikserin içine koyuyorum içine 1 bardak sıcak su koyup karıştırıyorum. Su ve yağ birbirinden ayrılmaya başlayınca 1 bardak buz gibi soğuk su ekleyip karıştırmaya devam ediyorum. Yağ kendini iyice toplayınca üzerine soğuk su ekleyerek içindeki sütü yıkıyorum bi taraftan kaşıkla karıştırıp sütü içinden ayırıyorum. Su berraklaşana kadar su ekleyip yıkayıp süzmeye devam ediyorum. Su berraklaştığında içme suyuyla tereyağını yıkayıp dolaba kaldırıyorum. İsterseniz tuz ekleyip öyle kaldırabilirsiniz.

eşim bu diyetle30 kg verdi. açıkcası tereyag ve zeytinyagını güvendiğim yerlerden aldım. Yumurtayı normal marketten alıyorduk. Organik olayı içine girince çıkılmayacak bişey.
Size birşey sormak istiyorum
Eşiniz Karatay Diyeti’yle tatlıdan komple kurtuldu mu ve siyah kuru üzüm serbest mi yasaklı Mı
Sorarsanız çok sevinirim

X