Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Merhaba kızlar :))

Jilliandan bahsetmişsiniz ben 18 gündür jillian 30 day shred yapıyorum çok memnunum, esnekliğim gözle görülür derecede arttı başta şınav çekemiyordum artık 10-15 tane çekebiliyorum :) Henüz ölçüm yapmadım ama bitince ölçüm yapacağım ve kendimi incelmiş hissediyorum biraz. Benim kilom 50,7 o yüzden cm bazında aşırı incelme olmayabilir ama benim yabancı forumlarda okuduğuma göre jillian yapıp da aynı zamanda diyet yapıp her yerinden 3-4 cm incelmeyen pek yok gibi. Üstelik siz diyet de yapıyorsunuz.

Ben de bir aydır karatay diyeti yapıyorum kızlar. Hedefim 47 (boyum çok kısa) sizlere bir şey sormak istiyorum. Ramazanda nasıl beslenmeliyiz kızlar? Oruç filan metabolizma baya şaşıracak ama karatayı ramazanda kesinlikle bırakmak istemiyorum. Bir de ben meyve yemeyi çok seviyorum, başladığımdan beri meyve yemedim ramazana kadar da yemeyeceğim ama ramazanda ailemin yanında olacağım ve herkes yerken ben dayanamam... Ramazansa meyve yemek için en uygun saat nedir sizce?

Şimdiden çok teşekkür ederim kızlar :KK3:
merhaba aramıza hoşgeldiniz :KK71:

ramazan da sahurda kkk iftarda da istediğini yiyebiliyorsun karataya uygun tabii
hergün 1 porsiyon meyve yiyebiliyoruz neden 1 aydır yemedin ki
ramazan da meyve sabah yenmeli , normal de de kahvaltıda

Hala kilo bildirimi varsa ben de katilmak isterim bugün başladım karataya

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
aramıza hoşgeldiniz :KK71:AMİN
Iyi tatiller kedican :KK16:

Allah dilegini dualarini kabul etsin ablacim :KK16:
AMİN
Benim kafam biraz karışık 3 ayım var ve 72 kilodan 60 düşmek istiyorum karatay diyetini seviyorum ve iki uaz önce yaparak 8 kilo vermiştim ama 3 ayda 12 kiko vermem mümkün mü

karatayı kaçamaksız uygular hergünde sporunu yaparsan tabiki mümkün özellikle akşam yapılan spor daha faydalı..gençlerin metabolizması hızlı çalıştığı için çabuk veriyorlar
ablacım, tam bu yazıya "ben yaparım" yazacaktım ki, yarın akşam için benimki bir program yapmış onu haber verdi :KK43: gündüz de ofiste yapabilecek durumda olmayacağım Çin'den misafirim var :KK43:QUOTE]
düşünmen yeter canım başka zaman lazım olursa yaparsın
Karatayda özellikle bende bel kısmım inceldi...kum saatine benzedim :KK52:
benimde bel ve göbekte fazlalıklar var hala:KK52::KK52::KK52:
slm kızlar ben geldim:KK16::KK16::KK16:
kızım oynarken hemencik slm vereyim dedim
dün akşam 2 kına yaptık, bu sabah 1 asker uğurladık, 1 bebek görmeye gittik, eve geldik alt komşunun kızının nişanını yaptık bahçede :KK1::KK1::KK1:
yemeğimizi yedik oyun zamanı geldi şimdi
Allah nasip ederse demlediğim çaydan 1 bardakçık içebilirim :KK34:

:nazar::nazar: bütün hayırlı işleri 2 günde halletmişsin

Oooo maasallah gul ablayi gecmissin. :nazar:
:KK52::KK52::KK52:
Bugun cok yakin arkadasimin ikinci hamileliginin haberini aldim.
Ilk hamileliginde problem yasadi, olmadi
Sonra cok zor bi surecten gecip tekrar hamile kaldi
Cok sukur bi oglu oldu,
Simdi ikinci gelecek insallah. Allah im herkesin gonlune gore versin.

Simdiden herkese iyi haftalar,
Yarinda tarti gunu, bu hafta cok siskinim :KK50::KK54:
inşallah bu sefer sorunsuz bir hamilelik geçirir
Rumuz:babymom
Başlangıç tarihi:17/02/2014
Başlangıç kg:62.6
Geçen hafta:53.8
Bu hafta:54.0
Fark:+200
Toplam fark:8.6
Beden:36
Spor: yok
Boy:1.65
Hedef:52
Yüzdesi:hesaplayamadim + olunca

Ama incelme var belim 72 gobegim 82. Şu gobek gitse başka bişey istemiyorum

önemli olan incelmek,, adrenaline ve yediklerimize göre değişiyor artı çıkabiliyoruz
Günaydın...

Başlangıç kilosu: 65
Geçen hafta: 61.4
Bu hafta: 61.1
fark: -300
toplam fark: 3.900
beden: 40 / üst beden M.. ama emin değilim.
spor: 30 Day Shred + zumba
Boy: 1.56
hedef: ilk hedef 60... sonra 55
yüzde: -0,48

:KK9::KK9:

Mengmeng listelerini takibe alicam ..bakalım nerde fazlalık var. Mümkün mertebe 2 öğüne dusur canimcim..bana sorsan ben 7 den sonra hatta 7 dan sonra tukkani kapa derim. İşyerinde zor olucak biraz dur bakalım inceleyeyim bundan sonra

Günaydın hanımlar :KK3: :KK3:

Çok şükür az maz yine verdik :KK23: Darısı öbür haftalara.

Rumuz:kepekliekmek
Başlangıç tarihi: 29/04/2014
Başlangıç kg:89,1
Geçen hafta:85,2
Bu hafta:84,8
Fark: -0,4
Toplam fark:4,3
Beden:46 (44 olmaya az kaldı sanırım denemeye korkuyorum :26: )
Spor:Hergün 3 km tempolu yürüyüş
Boy: 1.75
Hedef:ilk hedef 79 kg...ikinci 69 kg
Yüzdesi:-0,47
gitsin de az çok farketmez :KK9:....kaçamak yapmayınca daha fazla gidiyor ben haşimatoya rağmen ilk ay 5, 2. ay 4 kg vermiştim ,,,spor hiç yapmamıştım dizlerimden dolayı yürümem zordu ona rağmen o kadar gitti, her kaçamak insülini başa döndürür
rumuz:kuşkan
başlangıç tarihi:09/06/2014
Başlangıç kilosu: 64
Geçen hafta: 64
Bu hafta: 63
fark: -1
toplam fark:1
beden: 38
Boy: 1.63
hedef: ilk hedef 59... sonra 55
yüzde: -1,562.5
geçen hafta regl dım heralde o yüzden bu kadar gitti
:KK9::KK9::KK9:
Günaydın. Şu an yoldayım. Çok uykum var ama uyuyamıyorum. Eki Görüntüle 1158226

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
hayırlı yolculuklar canım yolculuk nereye
günaydın.

Canım bugün de sıkıldı. hiç kaçamak yapmadığım halde bende kalan bu kiloları anlamıyorum.

Sabitim bu hafta. Hatalı mı yapıyorum anlamıyorum. Reglim de bitti, sabah yıkandım. Dün sporum da yoktu ki şişkinlik olsun.

1,5 ayda sanırım en fazla sabit kalan benim. :KK43:
ben 5 ay sabit kaldım canım olur böyle takılmalar

sen karatayını ve sporunu yapıyorsun inceliyorsunda takma kafana...biz (mydenizz, fmgenç, ben) spor yaparken çoğu hafta artı çıkıyorduk sonra gitmeye başladı
günaydın güzellerrrrr
kızımın kahvaltısını yaptırdım sıra bende
önce size selam verip bildirimimi yapayım dedim

Rumuz: HasibeG
Başlangıç tarihi: 08/03/2014
Başlangıç kg: 95.6
Geçen hafta: 88.8
Bu hafta: 88.6
Fark: 0.2
Toplam fark: 7
Spor: yürüyüş jillian
Boy: 1.68
Hedef:ilk hedef 80... ikinci hedef 70
Yüzdesi: 0.225

öyle denk geldi diyelim :KK1::KK1:
canım sen glisemik indeksi fazla olan şeylermi yiyorsun bu kadar kg da daha fazla gitmesi lazım,,,,mesela çorbalara az da olsa un kaymak gibi
Ben takipteyim ama patron var yakalanırsam :KK1::KK1:akşam listeyi yapmaya çalışacam ama müsait olan varsa sölesin

müsait olan yok galiba:44:

akşam evde bi gözden geçirirsin ne zaman müsait olursan o zaman yaparsın canım sıkıştırmayalım seni

Rumuz:gul_0663
Başlangıç tarihi:06/05/2013
Başlangıç kg:79.2
geçen hafta : 64.200
Bu hafta:63.300
Fark:-900
Toplam fark:15,900 yüzdesi: ---%20,07
Beden:göbek..42 ..basen 40
Spor: haftada 5 gün 2 saate yakın yürüyüş
Boy:1.58
Hedef:ilk hedef 65 kg ....... ikinci hedef 60 kg
Yüzdesi:-%1,40

gitsin de az çok farketmez :KK9:....kaçamak yapmayınca daha fazla gidiyor ben haşimatoya rağmen ilk ay 5, 2. ay 4 kg vermiştim ,,,spor hiç yapmamıştım dizlerimden dolayı yürümem zordu ona rağmen o kadar gitti, her kaçamak insülini başa döndürür

hayırlı yolculuklar canım yolculuk nereye

sen karatayını ve sporunu yapıyorsun inceliyorsunda takma kafana...biz (mydenizz, fmgenç, ben) spor yaparken çoğu hafta artı çıkıyorduk sonra gitmeye başladı

canım sen glisemik indeksi fazla olan şeylermi yiyorsun bu kadar kg da daha fazla gitmesi lazım,,,,mesela çorbalara az da olsa un kaymak gibi

müsait olan yok galiba:44:

akşam evde bi gözden geçirirsin ne zaman müsait olursan o zaman yaparsın canım sıkıştırmayalım seni

valla ben de bilmiyorum ablacım mümkün olduğunca dikkat ediyorum hazır şeyler yemiyorum kaçamak yapmıyorum
bu hafta spor yapamadım doğru düzgün 3 gün üst üste jillian yaptım sonra nöbete gittim nöbetten çıktım düzceye gittik vs derken spor kaldı
nöbette bazen gece 11 gibi bir şeyler atıştırıyorum ceviz zeytin peynir gibi ama o da haftada 1
bu hafta yediklerimi hep yazayım deftere müsayit olunca girer paylaşırım olmadı girdikçe topluca yazarım bakarız
mesela bu sabah 2.5 yumurta (eşim yarısını yemiş bende kalanını yedim) tereyağda yaptım, domates, salatalık, zeytin, çay, üzerine sonradan form çayı içtim. şimdi yazarken hatırladım bak ceviz yemeyi unutmuşum:44:
evde yemek yok ne pişiririm bilmiyorum öğlene çorba (domates çorbası yapmayı düşünüyorum) ve salata yaparım büyük ihtimalle cevizi de salataya katayım bari :KK34:

Mengmeng listelerini takibe alicam ..bakalım nerde fazlalık var. Mümkün mertebe 2 öğüne dusur canimcim..bana sorsan ben 7 den sonra hatta 7 dan sonra tukkani kapa derim. İşyerinde zor olucak biraz dur bakalım inceleyeyim bundan sonra

canım benim ben 3 haftadır iki öğün yapıyorum. 3 haftadır kendi yaptığım yemekten başka haftada bir kez sade döner yiyorum.

akşam yemeğimi ofisteyken 04:30'da en geç yiyorum.

sporumu aksatmıyorum.

mesela bugün:
09:30
2 haşlanmış yumurta
domates
salatalık
biber
+10 adet zeytin
yarım avuç içi peynir
1 çay bardağı ceviz içi

(hepsinin üzerine çörek otu serpmiştim)

limonlu su içiyorum şu an.

akşamı muhtemelen 16:00 gibi yerim
yanımda mercimek çorbası
iç pilav (sağlıklı yaşıyoruz'un yemek tarifleri sitesindeki tarife uygun olarak yaptım. bulgur + badem + yer fıstığı + kuş üzümü var içinde. 4 kaşık aldım yanıma)
bir de ayran getirdim.

açıkçası benim düşündüğüm noktalar şu:

çok mu yiyorum acaba diye düşünüyordum ama canan hoca, yasaklı olmayan şeyleri doyana kadar yiyebilirsiniz diyor. ölçü yok. mesela sabah kahvaltıda 2 küçük domates idi. bunu 1'e düşürmem gerekir mi?

sabah kalkınca kahvaltıyı ofiste yapınca akşamı da burada yapıyorum ve 2 öğün oluyor. fakat bu defa kahvaltı 7:30'da kalkmama rağmen 09:30'dan önce olmuyor... aç mı kalıyorum, kıtlık sinyali mi algılıyor?

bir de salı ve perşembeleri derse gidiyorum. akşamı 16:30'da yediğimde kurstan eve dönünce (21:30) felaket aç hissediyorum kendimi ama bir şey yiyip içmiyorum ve genelde 12:00'de spordan sonra duş alıp yatıyorum.

bir yerde yanlış bir şey var ama bulamadım.

not: sırf bugün tartıda hafif çıkayım diye dün 18:00'de akşamı yedim 2 kase mercimek çorbası + 4 kaşık yoğurt + tarçınlı sütlü kahve sıvı beslendim hep. ama yine de sonuç aynı. :KK43:

günaydın herkese; ben bu kilo bildirimini anlamadım. bir yerlere gir kes yapıştır anlamadım nasıl yapacam ?

ablacım ister istemez üzülüyorum, o kadar dikkat ediyorum yine de sonuç kocaman bir sıfır. başladığım noktada sayılırım hala. :KK43: incelmesine evet inceliyorum. fakat tartıda aynı rakamı görmek beni üzüyor artık. kardeşim benden 2 hafta sonra başladı, 5 kg ye yakın gitti kilosu. normalde kilo veremeyen odur. :KK43:

günaydın herkese; ben bu kilo bildirimini anlamadım. bir yerlere gir kes yapıştır anlamadım nasıl yapacam ?

BAŞLANGIÇTARİHİ
başlangıç KG:
geçen hafta :
bu hafta :
fark :
toplam fark :
ilk hedef :
ikinci hedef :
spor :
% :

BUNU KOPYALAYIP İÇİNİ DOLDURABİLİRSİN:)

Son düzenleme:
BAŞLANGIÇ TARİHİ 28 Mayıs 2014
başlangıç KG: 78.6
geçen hafta : 76.4
bu hafta : 75.2
fark : 1.2 kg
toplam fark : 3.4 kg
ilk hedef : 68 kg ( 1 ağustos )
ikinci hedef : 58 kg ( zaman yok :))
boy : 1.58
spor : her gün 1 saat hafif tempoda yürüyüş
% : :))) bilemedim ben onu

BAŞLANGIÇTARİHİ
başlangıç KG:
geçen hafta :
bu hafta :
fark :
toplam fark :
ilk hedef :
ikinci hedef :
spor :
% :

BUNU KOPYALAYIP İÇİNİ DOLDURABİLİRSİN:)

çok mersi :)) yaptım. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. ve ben yürüyüşe giderim :KK76::KK76::KK76:

valla ben de bilmiyorum ablacım mümkün olduğunca dikkat ediyorum hazır şeyler yemiyorum kaçamak yapmıyorum
bu hafta spor yapamadım doğru düzgün 3 gün üst üste jillian yaptım sonra nöbete gittim nöbetten çıktım düzceye gittik vs derken spor kaldı
nöbette bazen gece 11 gibi bir şeyler atıştırıyorum ceviz zeytin peynir gibi ama o da haftada 1
bu hafta yediklerimi hep yazayım deftere müsayit olunca girer paylaşırım olmadı girdikçe topluca yazarım bakarız
mesela bu sabah 2.5 yumurta (eşim yarısını yemiş bende kalanını yedim) tereyağda yaptım, domates, salatalık, zeytin, çay, üzerine sonradan form çayı içtim. şimdi yazarken hatırladım bak ceviz yemeyi unutmuşum:44:
evde yemek yok ne pişiririm bilmiyorum öğlene çorba (domates çorbası yapmayı düşünüyorum) ve salata yaparım büyük ihtimalle cevizi de salataya katayım bari :KK34:

evet canım sen yediklerini yazki yanlış bişey yeyip leptini engelleme,,kKk çok önemli eksiksiz yaparsan daha çok yağ yakarsın

ablacım ister istemez üzülüyorum, o kadar dikkat ediyorum yine de sonuç kocaman bir sıfır. başladığım noktada sayılırım hala. :KK43: incelmesine evet inceliyorum. fakat tartıda aynı rakamı görmek beni üzüyor artık. kardeşim benden 2 hafta sonra başladı, 5 kg ye yakın gitti kilosu. normalde kilo veremeyen odur. :KK43:

benim kardeşimin birisi 2 haftada 4, diğeri 2 haftada 5 vermişti 5 veren 56 dan 51 e inmişti kg suda fazla değildi ama çok verdi ...herkezin metabolizması farklı canım...

gece açlık sinyali hissetmen iyi değil sonraki öğünde yenen,i direk depoya yağ olarak atar,,,eve gelince 21.30 da hemen yoğurt yesen bir kaç kaşık hem kıtlık sinyali gitmez hemde az da olsa leptin çalışır ,,,gece leptin 2-5 arası çalışıyor

D vitaminin kaçtı baktırmışmıydın canım

BAŞLANGIÇ TARİHİ 28 Mayıs 2014
başlangıç KG: 78.6
geçen hafta : 76.4
bu hafta : 75.2
fark : 1.2 kg
toplam fark : 3.4 kg
ilk hedef : 68 kg ( 1 ağustos )
ikinci hedef : 58 kg ( zaman yok :))
boy : 1.58
spor : her gün 1 saat hafif tempoda yürüyüş
% : :))) bilemedim ben onu

kilo yüzdesi hesaplama

verilen kilo (gr cinsinden) * 100 / birhafta önceki kilonuza (gr cinsinden) bölüyorsunuz..

örnek anlatım:kendi kilomda
verdiğim kilo :500 gr
geçen haftaki kilom: 68.500 gr

500*100=50000/68.500=0.729 o hafta verilen kilo yüzdesi …

BAŞLANGIÇ:10 şubat 2014
başlangıç :87
geçen hafta :75.5
bu hafta :75.5
fark :0 :KK5:
toplam fark :-11.5
ilk hedef :75
ikinci hedef :60-65
boy :1.68
spor :karışık
% :0:KK5:

benim kardeşimin birisi 2 haftada 4, diğeri 2 haftada 5 vermişti 5 veren 56 dan 51 e inmişti kg suda fazla değildi ama çok verdi ...herkezin metabolizması farklı canım...

gece açlık sinyali hissetmen iyi değil sonraki öğünde yenen,i direk depoya yağ olarak atar,,,eve gelince 21.30 da hemen yoğurt yesen bir kaç kaşık hem kıtlık sinyali gitmez hemde az da olsa leptin çalışır ,,,gece leptin 2-5 arası çalışıyor

saat 8'den sonra yemeyin dediği için ağzıma lokma sürmüyorum. bundan sonra dediğin gibi yapayım. sütlü kahve içsem yeter bana o saatte. tutar beni.

henüz testlerimi yaptıramadım. benim bugün gelecek asistan da gelmekten caymış. bir müddet daha yoğunluk devam edecek. tabi bunun bana yansıması yıllık izin kullanamamak ve ofisten ayrılmamak olacak. :KK43:

hepinizi öpüyorum... yoğunum hemen kaçıyorum bildirim yapıp

rumuz:fmgenc
başlangıç tarihi:09/11/2013
başlangıç kilo:65.8
geçen hafta: 57.4
Bu hafta:56.7
fark:-0.7
toplam fark:9.1
beden:36/38
Boy: 1.58
spor: yok
Yüzde:-1.20

her ihtimale karşı D vitamini kapsülü alıp içeyim mi? hangisini tavsiye edersin ablacım?

X