Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Günaydın Herkese, çok sayfa var hepsine bakamadım...beni de kabul eder misiniz?

karatay la sağlıklı beslenmeye 2 hafta önce başladım... 4 kitabını da aldım. çok mutluyum. kendimi harika hissediyorum. neler yapıyorsunuz? günlük öğün paylaşımı ve kg takibimi yapılıyor ?
aramıza hoşgeldiniz :KK71:

arkadaşlar cevap vermişler :KK34:, aklınıza takılanları sordukça bizlerde cevap veriririz..
tamam çok teşekkür ederim...
ben 28 Mayıs 2014 de 78.6 kg ile başladım karataya . şu an kilom 75.2 , boyum 1.58 ve 30 yaşındayım... günde 2 öğün besleniyorum.

bu sabahki kahvaltım la başlıyayım o zaman;

50 dk hafif tempolu yürüyüşten sonra.

2 adet haşlanmış köy yumurtası
1 adet köy biberi, 1 adet kırmızı biber
15 adet çiğ badem, 15 adet çiğ fındık
15 adet siyah ve yeşil zeytin
1 tk köy tereyağı
2 adet gün kurusu
1 adet domates, 1 adet salatalık ve açık çay
çok uzun süre ben sabah 8-30-- 9 gibi kkk , 4 te akşam yemeği yiyorum,,,,aç kalmak beyne kıtlık sinyali verir yenilenleri yağ olarak depolar

aramıza hoşgeldiniz :KK71:

arkadaşlar cevap vermişler :KK34:, aklınıza takılanları sordukça bizlerde cevap veriririz..

çok uzun süre ben sabah 8-30-- 9 gibi kkk , 4 te akşam yemeği yiyorum,,,,aç kalmak beyne kıtlık sinyali verir yenilenleri yağ olarak depolar

çok teşekkür ederim, aklıma geldikçe sorarım.

benim 4 te yeme gibi bir şansım yok çünkü ofiste oluyorum... ya da sabahtan işe getirmem lazım ama o zaman çorbayı çıkarmam lazım. çünkü ısıtacak yerim yok. bu seferde menüyü eksik yemiş olurum diye düşünüyorum. çorbasız bir menü olabiliyor mu ?

evet karatay da diyor zaten birden yağlarınızın tavada erir gibi gitmesini beklemeyin diye...ben de 2-3 ayda bir makarna pilav yiyen biriydim. pek aramam. ama 2 dilim çavdarlı ekmeğimi yerdim mutlaka. şeker ve tuz kullanmam zaten 10 yıldır. benim kırılma noktam çikolata, tatlı , meyve ve abur cuburdu. şu an hepsine elveda dedim :)))) sizin kide birden gidecek. motivasyonunuz tam sa gerisi gelir zaten. çok duyuyorum bu leslie yi ama uygulamadım hiç yürüyüş yeterli benim için. ve önemli olan bırakmamak. ben yıllarca diyetisyene gittim kg da verdim. vermedim diyemem ama hep geri aldım. ama tecrübeli arkadaşların dediğine göre, karatay sağlıklı beslenme biçimini öğrettiği için geri alınmıyormuş kilolar.

ben abur cubur da tüketmem, tatlı sevmem, çikolatayı yılda bir yerim ^_^
haliyle benim kırılma noktam sanırım 8 ay gibi bir sürede yaklaşık 20kg alan kafam ^_^
ben de dışarıda yürüyemediğim bir gün başladım Leslie'ye. iyi de oldu. 45 dk için de 3 mil (yaklaşık 4,8 km) yürütüyor...
ben manzarayı görünce dayanamayıp 2 saate dönemiyorum eve. o zaman da diğer işler kalıyor.
geçen ofise gelen bir misafirim 3 ay gibi bir zaman yaptığını ve bıraktığını buna rağmen kg almadığını söyledi... geçen yaz yapıp bırakmış. evet verilen geri alınmıyor. niyetim kg verip bırakmak değil. tamamen sağlıklı bir hayatı tercih ettim ben. ^_^

benim 4 te yeme gibi bir şansım yok çünkü ofiste oluyorum... ya da sabahtan işe getirmem lazım ama o zaman çorbayı çıkarmam lazım. çünkü ısıtacak yerim yok. bu seferde menüyü eksik yemiş olurum diye düşünüyorum. çorbasız bir menü olabiliyor mu ?

menüde çorba zorunluluğu yok canım. hatta ben yemek yapacak çok vakit bulamadığım için yaptığım yemeği neredeyse 1 hafta yiyorum.
onun için bu haftaki menüm hep mercimek salatası + lardan ibaret :KK1::KK1:
ama bu akşam eve gidince çorba yapacağım ^_^

ben abur cubur da tüketmem, tatlı sevmem, çikolatayı yılda bir yerim ^_^
haliyle benim kırılma noktam sanırım 8 ay gibi bir sürede yaklaşık 20kg alan kafam ^_^
ben de dışarıda yürüyemediğim bir gün başladım Leslie'ye. iyi de oldu. 45 dk için de 3 mil (yaklaşık 4,8 km) yürütüyor...
ben manzarayı görünce dayanamayıp 2 saate dönemiyorum eve. o zaman da diğer işler kalıyor.
geçen ofise gelen bir misafirim 3 ay gibi bir zaman yaptığını ve bıraktığını buna rağmen kg almadığını söyledi... geçen yaz yapıp bırakmış. evet verilen geri alınmıyor. niyetim kg verip bırakmak değil. tamamen sağlıklı bir hayatı tercih ettim ben. ^_^

menüde çorba zorunluluğu yok canım. hatta ben yemek yapacak çok vakit bulamadığım için yaptığım yemeği neredeyse 1 hafta yiyorum.
onun için bu haftaki menüm hep mercimek salatası + lardan ibaret :KK1::KK1:
ama bu akşam eve gidince çorba yapacağım ^_^

ben de öyle oldum... ben aslında 64 kg ydum ekim ayında. bir den 7 ay da 15 kg aldım...şiştim şiştim. doktor acaba guatr mı dedi ve karataya başladığım gün kan verdim. açlık falan hepsi çok iyi dedi dr. çok sağlıksız ve hızlı alınan bir kg ydu sadece. nasıl yaptım bilmiyorum :KK43:(( kesinlikle ben de hem sağlıklı beslenmek için hem de kg dan kurtulmak için başladım. iyi ki de başladım. kendim için çok güzel bir şey yaptım..

benim de dün kü menüm; yeşil mercimek salatasıydı :) ayrıca fırında pynirli karakabak ve yogurt du :)) çorba zorunluluğu olması iyi...gerçi kitapta tarif çok. yaparım ben mutlaka çünkü kızım var çok seviyor çorbayı :)

kedi_83 site tarafından banlandı mı ? yoksa kendisi mı profilini dondurdu.. baktım pasif duruyor nichi ? bilen var mı akşam faceden sorana kadar merak ederim :44::44:
face yi açmadım açıp sorayım bakalım ne olmuş merak ettim

ben de kedi de işe taşıyoruz hergün....benim de ısıtacak yerim yok ısıtmadan yiyorum,herşeyi getiriyorum aç kalıp kıtlık salgılanamktansa soğuk yemeye razıyım 2 aydır da yiyorum,,,,sen daha yenisin 2,5 öğün olarak yaparsın saat 2 den sonra yoğurt salata gibi şeylerle geçiştirirsin akşam evdede sıcak yemek yersin

ben de öyle oldum... ben aslında 64 kg ydum ekim ayında. bir den 7 ay da 15 kg aldım...şiştim şiştim. doktor acaba guatr mı dedi ve karataya başladığım gün kan verdim. açlık falan hepsi çok iyi dedi dr. çok sağlıksız ve hızlı alınan bir kg ydu sadece. nasıl yaptım bilmiyorum :KK43:(( kesinlikle ben de hem sağlıklı beslenmek için hem de kg dan kurtulmak için başladım. iyi ki de başladım. kendim için çok güzel bir şey yaptım..

benim de dün kü menüm; yeşil mercimek salatasıydı :) ayrıca fırında pynirli karakabak ve yogurt du :)) çorba zorunluluğu olması iyi...gerçi kitapta tarif çok. yaparım ben mutlaka çünkü kızım var çok seviyor çorbayı :)

ben de 53'den 70'e fırladım canım. benimkinin sebebi de belli değil. yaklaşık 12 kg'i 2 aylık Çin seyahatimde aldım. üstelik oradan aç döndüm çünkü çok çok çok kötüydü bu defaki seyahatim. her yer pislikten geçilmiyordu. kesinlikle karatay insanın kendisine en iyi hediyedir.

afiyet olsun canım, evet kitapta tarif çok. kızını da mı karatay'a uygun besliyorsun, ne güzel. bilinçli anne ^_^

hoşgeldin pofu cuk

nasılsın,,neler yaptın yokken,,,karatayı bırakıp kg alıp mı döndün anlat bakalım neler olmuş bilelim:KK1:

iyiyim gül ablacım :)
okulla uğraştım baya baya yeni bitti,23 ünde yaz okulum var az dinleniyorum :)
bıraktım arada tekrar başladım falan ama yok yani ilki gibi olmadı
70.2 idim en son :KK1: şimdi 70.9 la devam ediyorum :):):)
eylüle kadar bu kilolarım gidecek kendime söz verdim :)
ve tekrar aranızdayım....

..............................
$10300966_772035102849441_3167771515982656185_n[1].jpg

iyiyim gül ablacım :)
okulla uğraştım baya baya yeni bitti,23 ünde yaz okulum var az dinleniyorum :)
bıraktım arada tekrar başladım falan ama yok yani ilki gibi olmadı
70.2 idim en son :KK1: şimdi 70.9 la devam ediyorum :):):)
eylüle kadar bu kilolarım gidecek kendime söz verdim :)
ve tekrar aranızdayım....

kaç ders ten gideceksin yaz okuluna

neyseki fazla almamışsın

azmedersen 60-62 kg lara rahat inersin gençsiniz çabuk kg verirsiniz

ben de 53'den 70'e fırladım canım. benimkinin sebebi de belli değil. yaklaşık 12 kg'i 2 aylık Çin seyahatimde aldım. üstelik oradan aç döndüm çünkü çok çok çok kötüydü bu defaki seyahatim. her yer pislikten geçilmiyordu. kesinlikle karatay insanın kendisine en iyi hediyedir.

afiyet olsun canım, evet kitapta tarif çok. kızını da mı karatay'a uygun besliyorsun, ne güzel. bilinçli anne ^_^

sen çok iyiymiş canım 53 kg. verirsin bence bir an önce. .. evet kızım mesela fırında peynirli kabağı çok sevdi bayıla bayıla yedi :))) en güzeli tabii sağlıklı beslemek. ama çikolatayı çok seviyor.ondan nasıl vazgeçirecem bilmiyorum.

face yi açmadım açıp sorayım bakalım ne olmuş merak ettim

ben de kedi de işe taşıyoruz hergün....benim de ısıtacak yerim yok ısıtmadan yiyorum,herşeyi getiriyorum aç kalıp kıtlık salgılanamktansa soğuk yemeye razıyım 2 aydır da yiyorum,,,,sen daha yenisin 2,5 öğün olarak yaparsın saat 2 den sonra yoğurt salata gibi şeylerle geçiştirirsin akşam evdede sıcak yemek yersin

şu an iyiyim böyle... yani açlık hissetmiyorum. eğer tıkanma noktasına gelirsem dediğinizi uygularım. en azından yogurt ve salata yiyebilirim. ama işte 2 de onları yersem en az 5 saat geçmeli bu sefer de 7 yi bulur yemeğim. gerçi 8 den sonra yemeyin diyor karatay. yine geç kalmış olmam.

hamileler 3 öğün beslenmeli canım

vay be diyetisyene bak resmen katletmiş seni 14 dilim ekmek yuh artık karatay hoca duysa bunu o diyetisyeni topa tutar

yiğenim hastaneden çıktı damarlara yapacak bişey yok dediler, buraya hacettepeye geldi oda bişey yapamadı 6 ay sonra 2 damara anjiyo yapabiliriz belki dedi,,,dün ısprtaya kontrole gittiler kan değeri düşmeye başlamış,,,perşembe antalya ya gidecekler bakalım ne olacak...allah tan ümit kesilmez derdi veren dermanı da verir inşallah

mavişinle beraber nice mutlu senelere canım

teşekkür ederim ablacım
annem bugün evine gidecek o gitmeden biraz ütü yapayım dedim
onu yolculamaya gitcez sonra çarşıda azıcık dolancaz anca akşam kızçe uyuyunca gelirim öptüm hepinizi :KK54::KK54::KK54:

teşekkür ederim ablacım
annem bugün evine gidecek o gitmeden biraz ütü yapayım dedim
onu yolculamaya gitcez sonra çarşıda azıcık dolancaz anca akşam kızçe uyuyunca gelirim öptüm hepinizi :KK54::KK54::KK54:

kolay gelsin canım,,,benim o kadar çok ütüm varki misafirlerde gitti pike çarşaf da eklendi:KK9:

Geldi, işyerine gelmişti. Takıp gittim. :)

ne kemeri aldın ki takıpta gittim titreşimli olmaz ses yapar.. :44:

sen çok iyiymiş canım 53 kg. verirsin bence bir an önce. .. evet kızım mesela fırında peynirli kabağı çok sevdi bayıla bayıla yedi :))) en güzeli tabii sağlıklı beslemek. ama çikolatayı çok seviyor.ondan nasıl vazgeçirecem bilmiyorum.

%80 çikolatalar var onlardan ver,,,,bide evde o tür şeyler yapıp vermeye çalış....babymom un kakaolu bi tarifi vardı çikolata gibi olmuştu kızları çok sevmişti bulabilirsem yazarım canım

%80 çikolatalar var onlardan ver,,,,bide evde o tür şeyler yapıp vermeye çalış....babymom un kakaolu bi tarifi vardı çikolata gibi olmuştu kızları çok sevmişti bulabilirsem yazarım canım

ay çok sevinirim.yaparım en azından kendi yaptığım olur. .. ben bitter yediğim zamanlarda kızım da ondan yiyordu. şu an diğer çikolatalardan yiyor ama. vermediğim de ağlıyor ben de üzülüyor yani gün de bir gofret kadar çikolata tüketiyor. ve daha 26 aylık.

sporumu yaptım duşumu aldım geldim
55 dk oldu benim cadı hala uyumadı annem uğraşıyo sağolsun Allah razı olsun
bu arada bugün bizim evlilik yıl dönümümüzdü unutmuşum kocacığım hatırladı da söyledişimdi :KK1:
3 yılda kocadık yani:KK1::KK1::KK1:
neyse en karlı ben çıktım babalar günü hediyesini erkenden hem yıl dönümü hem babalar günü niyetine verdim :KK34::KK34:

Evlilik yildonumunuz kutlu olsun. Nice senelere insallah.

Eki Görüntüle 1155342

Günaydın. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

:KK56::KK56::KK56:

Günaydın Herkese, çok sayfa var hepsine bakamadım...beni de kabul eder misiniz?

karatay la sağlıklı beslenmeye 2 hafta önce başladım... 4 kitabını da aldım. çok mutluyum. kendimi harika hissediyorum. neler yapıyorsunuz? günlük öğün paylaşımı ve kg takibimi yapılıyor ?

Hosgeldin, kizini Allah bagislasin, benimki de 3 yasinda :KK16: cikolata canavari.

sonunda ben geldiimm :)
tekrar karataylamaya:)

nasılsınız hatunlar inşallah herkes iyidir :)

Hosgeldiiiiiinnnn :KK71:

X