Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Günaydın kızlar bu sabah haşlanmış yumurta, domates ve zeytin yedim , 1 kupa da yeşilçay içtim:KK56:

Kızlar çok şükür ev sorunumuz çözülecek inş 1 ay içinde biraz daha moralim düzeldi:KK76: Yeni evimizin hemen yanında spor salonu var daha önce gitmiştim hafta da 3 gün dönüşümlü olarak pilates ve step taşınalım hayırlısıyla da başlamayı düşünüyorum:KK16:

Kizlar malum dugun yaptik ev misafir dolu bugun yeniden basladim karataya ama sabah kalkadim
Yumurta yapamadim iki yumurta yerine iki muz yedim yanlis mi yaptim ki bilemedim ya
Hayirlisi ile yarin tam anlamiyla rvimde yanlizim misaflerim gidiyor (gecici olarak:KK9:)

Denemedim, eve giderken alayım o zaman, gece yatarken mi sürmeliyim.

canım, gece uyumadan önce sadece ayak topuklarına kalın bi katman olarak sür. sonra mümkünse yün çorap giy, 2 kat olsun o da. çorapla yatmak rahatsız edici biliyorum ama şifa için her şey yapılır.

bunu ben yaptığımda ertesi gün balgam / öksürük kesiliyor. sende olmazsa bi gece daha yap. sadece topuk bölgesine süreceksin bu kısım önemli. ^_^

Allah şifa versin :KK52::KK52:

$tunaydin[1].jpg
,...............

Günaydın kızlar sizleri cok ozledim
Beni evire cevire dovun:KK43:
Diyet hak getire karatay filan kalmadi 62, 5 ile basladigim dugun serivenuni 63, 7 ile tamamladim
Bir haftam bosa gitti
Evde hala misafirlerim var ama bugun is basi yaptim ve karataya basladim sabah yumurta yapamadim muz aldim yanima bugunluk boyle
Yarin duzenime tam anlamiyla dönüyorum inşallah
Geçmiş yapaamadim
Gecmis olsun gül abla kan degerleri yukselmis şükür
merhaba canım

sen yeni olduğun için geçen haftayı yok sayıyorum :KK9:

bugün başlamış sayıyorum bir daha kaçamak yok :KK20: :KK52:
Eki Görüntüle 1142437
Peynir yumurtanın içinde. Elma üzerinde ki pekmez, sabah aç karnına pekmez yiyordum balgam sorunu için tek başına midemi ağrıtıyor, onun için bu şekilde yaptım.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
afiyet olsun canım
Günaydınlar olsunnn

Sağol ablacımm dün çıktık yola eltim dersharnede öğretmen hafta sonu mecbur çalıştı cumartesine kadr da burdayız inşallah...
İnşallah ceren için herşey güzel olur iyileşin bi an önçe... kız kardeşinede Allah dayanma gücü versin ablacım, annelik işte önce evlat...
iyi tatiller canım

inşallah cerenim düzelecek...kız kardeşim ceren in halası oluyor:KK9:....ceren annesini istemiyor kovuyor kardeşimi yanından ayırmıyor sen kan alınırken elimi tutunca güç alıyorum annem tutunca bişey hissetmiyorum diyormuş....hem zilli hem dilli sıpacık:nazar:
:KK14: Sagol kuzuuumm, gondermis kadar oldu walla.

Evet senin seyahatler var diye yazdim, ayyyy bize cay getirsene cinden, bende sana turkmen elbisesi getireyim :KK52:
:KK9:
Yok ablacim yaa kedi olsam keske, onun gobusu minicik, citir cerez o.
Benimle yeni tanisanlar hamile saniyor :KK14: dusun yani :KK43:(

sende de benim gibi göbek sorun demek ki

günaydınn günaydınn :KK16::KK16::KK16::KK16:
nasılsınız güzel arkadaşlarım ;
Yeniden ilaçlarımı değiştirip kocakarı ilaçlarıma devam edip yenemediğim faranjitle yoluma devam edıyorum..alıştım bile :KK52::KK52::KK52:
maalesef süreklı bal zencefil adaçayı karışımı yapaktan 2 kılo almış bulunuyorum:KK53::KK53: inşallah bu hafta kurtulurum..cuma günü sevdiceğimin arkadaşının düğününe gıttık tüm cumartesı hasta yattım yine :KK52::KK52::KK52: Sizde farketmişsinizdir artık sadece gülüyorum..
Bu arada baskül kılo aldın desede elbıselerım tersını söylüyor anlayamadım..:KK37::KK37::KK37:
Allahım bu hazıran ayında verebılecegım en sağlıklı maksimum kıloyu vermemi nasip etsin ki kaybettıgım zamanı gerı kazanayım..öpüyorum hepinizi :KK16::KK16::KK16::KK16:
merhaba canım

yaptığın karışım hem işe yaramadı hem kilo aldırdı :KK50:...keşke yapmasaymışsın....bal kg aldırmak için bire bir ...bi an önce iyileşip başla insülin kalmadı sende o kadar bal insülin direncini tetikledi....kaçamaksız devam edersin düzelir herşey kg da gider....
Hasta değilim, ama bir süredir bir balgam sorunu var bende. :KK43:
doktor da çözüm bulamadı buna:KK50:
Düşük kalorili diyetler hangi sorunlara yol açıyor?
• Bağışıklık sisteminin bozulması,
• Hastalıklara sık yakalanma,
• Depresyon,
• Beyin fonksiyonlarında bozulma,
• Demir eksikliği,
• Osteoporoz,
• Bozulmuş kan şekerleri ve insülinleri,
• Düşük tansiyon,
• Sağlıksız cilt, saç, tırnak,
• Genel olarak sağlıksız bir görünüm,
• Adet düzeninin bozulması,
• Tiroit hormonlarının aktifliğini yitirmesi,
• Yüksek kolesterol,
• Böbrek ve karaciğerdeki yüklerin artması.
teşekkürler
bu durumda ben hangi gruptayım ablacım? ^_^ boğazımı tutuyorum valla. hatta pek de memnunum bu işten ben ^_^
afiyet olsun, ben de o nasıl elma öyle diye şaşı olmuştum geçen gördüğümde ^_^

canım bana sürekli çay geliyor. ne zaman istersen yollarım ^_^
sen o grupta değilsin canım

o gruptakiler gelip sıkıyı görüp kaçanlar:KK52::KK52::KK52:
"Mayıs ayında Tüketici Fiyat Endeksi yüzde 0,40 arttı, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ise yüzde 0,52 geriledi.
Tüketici fiyatları bazında mayısta en yüksek fiyat artışı görülen ürün yüzde 32,97 ile kuru kayısı oldu."

tüh stok yapsaymışız Nisan ayından keşke :KK52::KK52:

tv de neden çok bahsedilse ona zam geliyor hemen ......biz pahalıda olsa almaya çalışıyoruz allahım alamayanların yardımcısı olsun

merhaba canım

sen yeni olduğun için geçen haftayı yok sayıyorum :KK9:

bugün başlamış sayıyorum bir daha kaçamak yok :KK20: :KK52:

afiyet olsun canım

iyi tatiller canım

inşallah cerenim düzelecek...kız kardeşim ceren in halası oluyor:KK9:....ceren annesini istemiyor kovuyor kardeşimi yanından ayırmıyor sen kan alınırken elimi tutunca güç alıyorum annem tutunca bişey hissetmiyorum diyormuş....hem zilli hem dilli sıpacık:nazar:

:KK9:

sende de benim gibi göbek sorun demek ki
Olsun halada teyze kadar anne yarısı sayılır minik kuş haklı :KK9::KK9::KK9:

Günaydın kızlar bu sabah haşlanmış yumurta, domates ve zeytin yedim , 1 kupa da yeşilçay içtim:KK56:

Kızlar çok şükür ev sorunumuz çözülecek inş 1 ay içinde biraz daha moralim düzeldi:KK76: Yeni evimizin hemen yanında spor salonu var daha önce gitmiştim hafta da 3 gün dönüşümlü olarak pilates ve step taşınalım hayırlısıyla da başlamayı düşünüyorum:KK16:
eksik yemişsin canım...eksik olunca metabolizma hızlanmaz

hayırlı olsun allah kolaylıklar versin
Kizlar malum dugun yaptik ev misafir dolu bugun yeniden basladim karataya ama sabah kalkadim
Yumurta yapamadim iki yumurta yerine iki muz yedim yanlis mi yaptim ki bilemedim ya
Hayirlisi ile yarin tam anlamiyla rvimde yanlizim misaflerim gidiyor (gecici olarak:KK9:)

düğününüz hayırlı olsun canım

2 muz fazla ...1 muz olacak canım

yarın sağlıklı beslenmeye başlayacağım diyorum sabah oluyor üşeniyorum,koştur koştur işe gidiyorum :KK43:ertesi güne kalıyor.çok istiyorum ama yapamıyorum:KK43:offf ne yapmalıyım sizce

Abowww yine cok yedim :KK9: desene ablacim
yanlış yapa yapa öğreneceksin:KK34:
yarın sağlıklı beslenmeye başlayacağım diyorum sabah oluyor üşeniyorum,koştur koştur işe gidiyorum :KK43:ertesi güne kalıyor.çok istiyorum ama yapamıyorum:KK43:offf ne yapmalıyım sizce

öncelikle kafaya koymalısın akşamdan hazırla sabahta yumurtanı yap,,,10 dkk erken kalkmaya başla,,,

"Mayıs ayında Tüketici Fiyat Endeksi yüzde 0,40 arttı, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi ise yüzde 0,52 geriledi.
Tüketici fiyatları bazında mayısta en yüksek fiyat artışı görülen ürün yüzde 32,97 ile kuru kayısı oldu."

tüh stok yapsaymışız Nisan ayından keşke :KK52::KK52:
bende bayağıdır almıyordum bu haber beni derinden sarstı :KK16::KK16::KK16::KK16:
karatay yapanlar çoğalınca demek arz talep olayu ile fiyat artışı gördü..:KK52::KK52::KK52:

yaptığın karışım hem işe yaramadı hem kilo aldırdı :KK50:...keşke yapmasaymışsın....bal kg aldırmak için bire bir ...bi an önce iyileşip başla insülin kalmadı sende o kadar bal insülin direncini tetikledi....kaçamaksız devam edersin düzelir herşey kg da gider....
canım ablacım..aynen ne leptin kaldı ne insülin bende..inan ılık bal karışımı içmeyince nefes alamıyorum sankı..ve ınanılmaz acıktırıyor bunuda ekleyim..Bu hafta geçerse inşallah kaçamaksız yenıden başlayacağım..balla bırlıkte çok meyve tüketmekte kılo almama sebep..Bu sabah karatay kahvaltısı yaptım yumurta yerıne muz ilaveli.ve bal karışımı içmedim..İnşAllah böyle gıder

Dr. Ducan yağlı yiyeceklerin insanları şişmanlattığını söylüyor. Dünyada halen var olan avcı toplayıcıların tükettiği kalorinin en az %60'ını yağlar oluşturuyor fakat aralarında tek bir şişman bile yok.

Şişmanlık yağ dokusunun artışıdır.

Yağ dokusunu artıran hormon hangisidir? İnsülin

İnsülini en çok ne artırır? Şekerler

Diyetle alınan yağlar insülini artırır mı? Hayır

Sonuç; Yağlar şişmanlatmaz, şekerler şişmanlatır.

Ducan diyetinde hem şekerler, hem de yağlar kısıtlanır

Atkins, Taş devri ve Karatay diyetinde sadece şekerler kısıtlanır.

Her iki diyette de şeker kısıtlaması olduğu için zayıflatır.

Yağ kısıtlamasının uzun vadede birçok sakıncası vardır.

Ducan diyeti şok bir diyettir; uzun vadede sürdürülebilmesi mümkün değildir.

Taş devri ve Karatay diyetleri yaşam boyu uygulanacak beslenme şekilleridir.

alıntıdır...A.A

canım, gece uyumadan önce sadece ayak topuklarına kalın bi katman olarak sür. sonra mümkünse yün çorap giy, 2 kat olsun o da. çorapla yatmak rahatsız edici biliyorum ama şifa için her şey yapılır.

bunu ben yaptığımda ertesi gün balgam / öksürük kesiliyor. sende olmazsa bi gece daha yap. sadece topuk bölgesine süreceksin bu kısım önemli. ^_^

Allah şifa versin :KK52::KK52:

Ben zaten çorapla yatarım. :KK1:

merhaba canım

doktor da çözüm bulamadı buna:KK50:

teşekkürler

sen o grupta değilsin canım

o gruptakiler gelip sıkıyı görüp kaçanlar:KK52::KK52::KK52:

tv de neden çok bahsedilse ona zam geliyor hemen ......biz pahalıda olsa almaya çalışıyoruz allahım alamayanların yardımcısı olsun

:KK52::KK52::KK52:

bende bayağıdır almıyordum bu haber beni derinden sarstı :KK16::KK16::KK16::KK16:
karatay yapanlar çoğalınca demek arz talep olayu ile fiyat artışı gördü..:KK52::KK52::KK52:

ya bu arz talepten ziyade, Mart ayında Malatya'daki zirai dondan dolayı kayısıların 90% donmuş :KK43: bu seneki hasılat 10%, parası olan yesine getirdiler durumu. (Sevgilim Malatyalı ve oranın iş adamları dern. yönetim kurulunda, ondan biliyorum) :KK34::KK34: :KK34:

Ben zaten çorapla yatarım. :KK1:

eneeem, çizmeli kedi gibi, çoraplı kedi :KK33::KK33:

Son düzenleme:
canım ablacım..aynen ne leptin kaldı ne insülin bende..inan ılık bal karışımı içmeyince nefes alamıyorum sankı..ve ınanılmaz acıktırıyor bunuda ekleyim..Bu hafta geçerse inşallah kaçamaksız yenıden başlayacağım..balla bırlıkte çok meyve tüketmekte kılo almama sebep..Bu sabah karatay kahvaltısı yaptım yumurta yerıne muz ilaveli.ve bal karışımı içmedim..İnşAllah böyle gıder
artık balı sil,,,normale dön karatayı tam yapanlar sık sık hastalanmazlar onun için kaçamak yok yola devammmm:KK34:
ya bu arz talepten ziyade, Mart ayında Malatya'daki zirai dondan dolayı kayısıların 90% donmuş :KK43: bu seneki hasılat 10%, parası olan yesine getirdiler durumu. (Sevgilim Malatyalı ve oranın iş adamları dern. yönetim kurulunda, ondan biliyorum) :KK34::KK34: :KK34:

eneeem, çizmeli kedi gibi, çoraplı kedi :KK33::KK33:

ben 15 gün önce arkadaşa malatya dan aldırdım burada 25 ti orada 28 miş...

X