Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar merhaba:))kaçamak yapanlar bugün bol su ve yürüyüş bekliyoruz sizden:94:

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz

dün akşam menüm ve sabah kahvaltım

malatya tarhanası
yoğurt
bol maydanoz ve roka

sabah
1 büyük bardak su
2 küçük yerli muz
bol maydanoz ve roka
4 ceviz
1 parça peynir
7-8 zeytin
3 cherry domates
2 bardak çay

akşam menüm

adana kebap
bol maydanoz ve roka
ayran

canım öncelikle hoşgeldin

birkaç diyeti harmanlaman yanlış olur bence.karatay bir diyet değil sağlıklı yaşam reçetesi.canan hocamızın 50 yıllık mesleki ve ahlaki deneyimi sonrası tüm tabuları yıkarak ve tüm paragöz ve kolaycı hekim ve diyetisyenlerimizi karşına alarak yazdığı bu kitap senin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek en doğru tercih inan
her öğününü buraya yaz.hergün mümkün olduğunca yürü ve hareket et.ve ne kadar su içtiğini de yaz ki hepimiz birbirimizi denetleyip diyetimize sahip çıkabilelim

Aslında temel noktalar birbirine çok benziyor ama sadece internetteki yazıları yorumları okuyarak bile en Türk usulu olanın Prof. Karatay'ın yöntemi oldugu çok net.Diyet dememin sebebi de mesela bazı besinler var yenmemesinin kilo verme asamasında çok tavsıye edilmedigi ama çok az ölcülerde yenildiginde de çok ciddi bi hasara yol açmayan, bn bu asamada onlara da hiç bulasmamayı planlıyorum ama istedigim kiloya geldigimde önerilen ölçülerde onları da beslenme sistemime yavas yavas dahil edecegim.Ben gercekten de tum hayatım boyunca rahatca uygulayabilecegim bi sistem oldugu için sectim bu yöntemi, kesinlikle katılıyorum size.

Bir de sanslıyım evimde kosu bandım var, o yuzden dizi,film izlerken yuruyorum yani sevdigim dizilerin yeni bölümü bi nevi sporla hak ettigim bi ödül oluyor benim için :) hergün 40dk genelde aksam veya gece hızlı tempoda yuruyorum.

Su meselesi de çok fazla açık limonlu çay içmemden de kaynaklı olarak 1-1.5 litre kadar olabiliyor maksimum.Sizce de az mı? kahve tiryakisi bi insanım.onu bırakmaya calısırken ozellikle kafeinsizligin verdigi bas agrısından kurtulmak için acık çayla ikame etmeye basladım ama yavas yavas onu da azaltıp daha fazla su ıçmeyi planlıyorum ama hepsi bi anda zor olur diye biraz erteledim onu..

merhaba burcu hoşgeldin bende yeniyim sitede çok fazla giremiyorum ama takip ediyorum benim de 1 yaşında kızım var emiyo diyete başlayalı 1 ay oldu 5 kilo verdim ve çok mutluyum ilk zamanlar sütüm azalır gibi oldu ama gün geçtikçe arttı ve şimdi kızım deli gibi sürekli memede kalmak istiyor eskisine oranla memede daha uzun süre kalıyo bu diyetin en önemli farkı bu oldu benim için..bu yüzden bu diyeti yapmanda kesinlikle sakınca görmüyorum hatta çok daha iyi olacak.bu diyette patates ekmek her türlü hamur işi pirinç yasak canım bulguru da pilav olarak değil yemeklerde az miktarda kullsnmanı öneririm pırasada falan işte..ilk sayfada örnek menü var ordan çeşitlendir..önemli olan 4-5 saatte 1 yemek ve 8 den sonra bir şey yememek..ayrıca emzirme döneminde vücut süt üretmek için fazladan 200 kalori harcıyo günde bu da yediklerine dikkat ettiğinde kilovermeni hızlandıracak ve bebeğin yaşına girdiğinde sen zayıf güzel bir anne olacaksın bence hiç vakit kaybetme ve bu diyete başla ara ara canının çektiklerini abartmadan ye ama yine devam et diyete geçen zaman kilolarını da alsın gitsin canım bebişi öpüyorum...

merhaba hanımlar

dün 1 ayda 5 kilo verince 1 geceden nolcak deyip abur cubura saldırdım sabah öle bi mide bulantısıyla uyandımki anlatamam 1 aydır mide bulantısını unutmuştum midemle ilgili tüm şikayetlerim bitmişti ama hiç pişman değilim çünkü nasıl bir hata yaptımı anladım ve bugün dAha bi kararlı başladım diyetime vericem şu 7 kiloyu inşallah.1 aydır hiç kaçamak yapmamıştım dün de bir istisnaydı önümüzdeki 1 ay da hiç kaçamak yapmicam ilk aya oranla daha az kilo gidecek biliyorum ama yinede sabırla devam edeceğim çünkü burda sizinleyim ve çok fazla aranıza katılamasamda takip ediyorum sizden güç alıyorum sizleri seviyorum hapimize kolay gelsin canlarımmmmm

canım koşubandına ve düzenli yürüyüşlerine çok sevindim elbette hayatımız boyunca yasaklı gıdalarla yaşamayacağız ama önce sağlığımız geri kazanmalıyız sonra tabi ki ölçülü bir şekilde her türlü gıdayı tüketeceğiz.Aksi halde ömür geçmez beya

kahve tiryakiliği zordur bende ofiste çok içiyordum.nescafe yasak ama günde bir defa şekersiz türk kahveni iç tabi zararı olmaz kiayrıca başın ağrıdığında 2 bardak su iç ve 10 dk bekle.büyük ihtimalle geçecektir.baş ağrısı ya da acıkma vücudun bizden su beklemesi yüzünden de oluyor çünkü.ayrıca ünlü bir bilim adamı hapis günlerinde hapishanedeki kişileri sadece suyla tedavi etmiş

günde en az 2 lt su ve bitki veya açık limonlu çayla beraber toplam 3 lt sıvı almalısın.Çok fazla limon baş dönmesi ve göz kararması yapıyor o yüzden limon konusunda biraz ölçü olması sağlığın için daha faydalı olur bence

burada ne kadar aktif olursan bu sürece çok daha hızlı adapte olup alışkaanlık edinirsin canım unutma

ben bugun ögle yemedım çünkü hem mıdem çok bulandı hemde canan hoca hafta sonu sıkı bır kahvatından sora 2 ögun yapın dıyo şu ana kadar hıç açlık yaşamadım çoçuklara yemek hazırladım çok tuaf yemek ıstemedım dıyetısyenın verdıgı o dıyet yemegı yesemde benı açlık kırızene sokardı şımdı yok ben burayı ne iştahımı keser dıye bakınırken buldum ıyıkı bulmuşum

kızlar geçmişi okurken bir şey farkettim.Geçen gün nar ekşisiyle ilgili fikir yürütülüyordu.Loxandra hocaya sormuş hoca da doğal ve taze ise sorun yok demiş.Ben çok sevmem sarma ve patlıcan dolması dışında seven arkadaşlara duyurulur

bir de karatay diyeti sonrası hayatımdan çıkan aburcuburlar sayesinde para biriktirmeye başladım.Biriktirdiğim parayla güzel bir koşubandı alacağım iki ay içinde inşallah

herkese iyi pazarlar

Supersin canim azim kaynagimsin guzelgunlerde giy cicilerini.

yılbası gecesını hasarsız ve az hasarlı atlatan butun arkadaslarımı tebrık edıyorum

En hasarli benim saniyorum gormussundur menumu

ilk sayfadan baktım ..baktımki sayfalar çok ilerlemiş sondan bakıyım dedim şuan içimde acayip bi zayıflama heycanı oluştu szizi okuyunca ama hemen başlıyım ilk sayfadan okumaya.

Hosgeldiniz diyet kardesligimize cok memnun kalacaginiz bir beslenme tarzi olacak eminim.

ben normalde 5-6 kupa filtre kahve içiyordum gunde :) sımdı gunasırı 1 tane turk kahvesine izin verdim kendime.Evet yeni hedefim gunde 3 litre sıvı tuketimi artık, tabi bunun 2 litresi su olmak kosuluyla.

Ama ruh halimdeki genel degişikligi simdiden farketmeye basladım.Bu beslenme duzeni sanırım gercekten iyi gelecek bana..

Aksamustu mönüm de:

Domates soslu tavuk yedim evde 1 but kalmıs sadece doymadım onunla bi de 2 yumurtayla yapılmıs pastırmalı yumurta yedim, çemenleri çıkarıyorum pişirmeden, kokmak istemem :) bi kase de yogurt yedim.
Yanında da maden suyu içtim.

Akşama daha bişe yemem tıka basa doydum çünkü ki bu sistemin en sevdigim yönü bu oldu..

yılbası gecesını hasarsız ve az hasarlı atlatan butun arkadaslarımı tebrık edıyorum

bende bende kendımı tebrık edıyorum sadece cerez yedım oda en son 21.00 de..............

bugunkü menümmm

1.öğün:açık büfe kahvaltıda

2 avuç içi karışık peynir
salatalık,domates,maydanoz,roka
1 yumurta
bol şekersiz çay

2. Öğün:yok

3. Öğün:

kıymalı patates
salata
buğdaylı-nohutlu yoğurtlu çorba

Sıvı:2 lt su + 3 bardak yeşil çay +1 bardak sütsüz nescafe + 2 fincan büyük karışık bitki çayı

Spor:yok yok...alışveriş torbalarını taşımak ve yapmayı düşündüğüm 1 saatlik ütü sayılırmı bilmem...

dünden beri anca girebildim gene coşmuş sayfa okuyana kadar canım çıktı

dün akşam: tarhana çorbası, nohut, iki çatal tavuk eti, bol meyve, çerez,kavurma, pastırma, patlıcan salatası, biraz cips yedim öyle işte

dünden beri hastayım ama biliyorsunuz üst solunum yolları berbat, o yüzden bugün spor yapamadım hatta tüm gün yattım

sabah: 2 yumurta, omega 3, bebe asprini, lor peyniri, 5 ceviz, 15 zeytin, 1 dilim organik tam buğday ekmeği (halk ekmekten aldım taş gibi)

akşam: birazdan yiyeceğiz, bulgur köftesi... ufff çok acıktım ben kızlar gidip yiyeyim bari, öptüm hepinizi...

2. ögunumu yazıp yuruyuse gıdıyorum kızlar
akşam
1tabak pıyaz
2 köfte
1 kase yogurt
2.5 lt su 1 lt suyu içtim yuruyuşten sonra dıger kalanını içeçem

selam kızlar, hoşgeldin burcu. Konu emzirme deyince atladım. Oğlum 2 yaşında. 2 ay önce emzirmeyi bıraktı. Ve benim kilolar tırmanışa geçti. Emzirmenin hem keyfini çıkarın, hemde değerini bilin. çünkü yoğun kalori harcıyorsunuz. Keşke emzirirken tanışsaydık karatayla. Kilo verip 2.ye hamile olduğumda bu diyeti bırakmam. Bu arada akşam kaçamaklarım oldu ama kilom değişmemişti. 2 öğün yaptım bugün, akşamki çikolata bugün biraz zorladı beni.

aksam yemegım 1 dılm ekmege surulen acı sos cevızlı
keten tohumlu bı subardağı yogurt

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar ...... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay bardagı cevız ,bır avuc beyaz peynır,bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),nane cayı (normal cay demır eksıklıgıne neden oluyor yemekle tuketmıyorum,1,5 saat sonra cay ıcıyorum.),2 kaysı kıvamında haslanmıs yumurta.
.....2. Öğün(ıkındı vaktı):Ikı kase mercımek corbası,2 sıgara boregı,15 zeytın,bıber tursusu,bıraz karnabahar,bır kase elmalı salata,bır bardak ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),bıber,zeytın................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su

Spor: 2 saat ev ısı yaptım ,30 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

Eklentiler

• $a103.jpg
    20,9 KB · Görüntüleme: 32
  • $a103..jpg
    16,5 KB · Görüntüleme: 54
  • $a103%7E.jpg
    16,5 KB · Görüntüleme: 37
slm arkadaşlar;
yaklaşık 3-3,5 ay önce dukan diyetine başladım.2 ay kadar devam edip 1,5 ay kadar önce bıraktım.Toplamda 6 kilo falan verdim.Fakat çalıştığım için iş yerinde hergün yemeğe çıkamamak,evdede 2 oğluşumla(büyük 5,küçük 1,5 yaşında olunca) akşam yemeklerinde sürekli sadece protein ve sıfır yağlı yemekler yapmak çok zor oldu.Bayağı farkedilir biçimde gidince kilolarım bende hemen gevşedim tabi Neyse vermem gereken 6 kilo kadar daha var.Etrafımda birkaç arkadaşta bu diyete başlamış.Hiç zorlanmadıklarını söylüyorlar.Dukandan sonra zor gelmeyeceğini düşünüyorum bende.
Şimdiiiii.Sizden yardım istiyorum sevgili kader arkadaşlarım
Kitabı alıp okumadığımdan detayları bilmiyorum.Yarın itibariyle yeni yeme tarzıma başlamak istiyorum.Tüm unlu gıdalar,meyveler,tatlılar(şeker ve unlu gıdalar) yasak sanırım.
Başka neler yasak.Mesela kurubaklagillerden yiyebildiklerimiz neler?Bulgur mesela yasakmı?Yasak olan sebze varmı?Çalıştığım kurumda öğlen yemeği çıkıyor.Pilav makarna harici çıkan tüm etli tavuklu sebze yemeklerini yiyebilirmiyiz?Omega desteği neler(isimleriyle)kullanıyorsunuz?Kahvaltıda tulum,klasik inek peyniri falan yiyebilirmiyiz?Tatlı hiçbirşey kesinlikle yemiyecekmiyiz(dukanda arada ufak kaçamaklarım olmuştu,bundada arada bir parçacık çukulata falan yesek olmazmı)?
Şimdilik aklıma gelen bunlar.
ÇOK ACİLLLLL!!!!! CEVAPLARINIZI bekliyorum......

Merhaba Arkadaşlar

Dün gece bende misafir olduğu için bilgisayarı elime alamadım.
Tüm gün ve gece mutfaktaydım.Pişir,yedir,temizle.
Dolayısıyla yeniyılınızı kutlayamadım.

YENİ YILDA HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.
SAĞLIK,MUTLULUK,HUZUR DAİMA SİZİNLE OLSUN.

İYİ Kİ VARSINIZ :)

.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…