Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Menü
Sabah
2 kayısı kıvamında yumurta
1 çay bard. Ceviz
11 zeytin
1 avuç peynir 1 tatlı kasığı labne peyniri
1 kase incir uyutmasi ( sadece süt ve incir)
Aksam
6 adet mercimek köfte ve marul
2 küçük dilim börek
Patlıcan salatası
Yoğurtlu pancar salatası
Spor yok

iyi akşamlar
sabah geç kahvaltı yapınca ssat4 gibi tarçınlı sütle ara öğün yaptım
akşam yemeğim
kremalı mantar çorbası(kremayla değil sütle)
zeytinyağlı kereviz
2kaşık kısır
2kaşık piyaz
ayran

su 2-2,5litre
spor:yapmadım ama leslie yaparım yatmadan

iyi akşamlar arkadaşlar....ÖNEMLİ..... ÇOK ÖNEMLİ

2012 filmi öncesi şu sorumu cevaplarmısınız?

su arıtma cihazı kullanan varmı aranızda?şu sırlar bu damacana olayı plastıklerın kanserojen olması benı çok tedirgin edyor...kullananlarınız en azından baş harflerıyle yorum yaparsa sevınırım.bu arada günlük fırsat kampanyalarından gru......olanda bir su arıtma cihazının indirimi var...çok kararsızım ...

İYİ Kİ VARSINIZ :)

Çünkü siz olmasanız bu diyete başlayamazdım , sürdüremezdim,dün gece gibi sadece yemek üzerine odaklandığımız
bir gece de kendimi tutup yememezlik yapamazdım.

Kendimce başarılı bir gün geçirdim dün.Üstelik bende misafir vardı,ve dünya kadarda yemek.
Dün yediklerim
Siz bir değerlendirin

1.öğün : 2 yumurtalı,peynirli omlet
zeytin

2.öğün : yok 1 saat fıtness
Misafir gelmesine rağmen yine de 1 saat spora gittim yani:)

3.öğün: avuç içi kadar hindi ızgara
2 tane brüksel lahanası
2 yemek kaşığı yoğurtlu kabak
1 kk fava
5 tane kuru domates
ufak bir kase yeşil salata

yemekten sonra
ceviz,gün kurusu,kuru erik ve kahve

bol limonlu su

Nasıl fena değil dimi ??????

Yemediğim şeyleri yazmayayım şimdi.Bir sürü şey yaptım.Tatlı çeşitleri,cipsler,meyvalar cabası.
Ve yemedim:)
yemediğim gibi cnm da istemedi garip bir şekilde..
şaşıyorum kendime yahuuuu

.

Bugün yediklerim

1. öğün
saat 11:00 de ancak :)

1 yumurta
zeytin
peynir
roka
4 kuru domates
2gün kurusu ,2 kuru erik ,ceviz
çay,espresso

2.öğün : akşam

1 avuç içi büyüklüğünde fava
2 kaşık yoğurtlu kabak
2 yemek kaşığı yoğurt

.

Hoşgeldin arkadaşım

kitabı alıp okumanı şiddetle tavsiye ederim çünkü yaşam boyu hayatını değiştirecek bir başucu kitabı.yasaklılar doğru.ama meyve konusunabir açıklık getireyim meyvenin içindeki yüksek fruktoz yağ olarak depo ediliyor.ama hocamız günde an fazla iki tane ve sabah ya da öğle saatlerinde tüketilmek üzre meyve öneriyor.yumurta yemezsen sabahları muz yiyebilirsin mesela.yerli ise iki ithal ise bir tane.sabah ya da en geç yemeklerinle beraber tüketirsen tüm gün boyunca meyvedeki şekeri vücudun depo etmeden eritebilirsin.diyetimizin temel prensibi ara öğün olmaması.bu sayede yüce leptin hormonu devreye girecek ve özellikle sen uyurken vücudun tıkır tıkır yağ yakacak
ama ara öğün yok dedğim gibi.fındık fıstık badem ve ceviz tüketimi çok önemli ve omega 3 içeriyorlar.kavrulmuş kuruyemiş ve leblebi yasakomega 3 en çok yeşil yapraklı sebzelerde(roka,ebegümeci,en çok semizotunda vs.) ve soğuk deniz balıklarında(somon,norveç uskumrusu ve hamsi)var.ama çoğumuz takviye olarak kapsil veya bvalık yağı kullanıyoruz.ama yanında kuvvetli bir antioksidanla desteklenmesi önemli.hergün öğünlerini ne kadar su içtiğini ve günlük toplam sıvı tüketimini ve sporunu yaz ki burada sana destek verecek kocaman yürekli çokkkkkkkkk hatun var

şimdilik aklıma gelenler bunlar sen sor biz cevaplamaya çalışırız:)

canan hocamız ne diyor günde 5 k. yürüyün ya da eşdeğer spor yapın ne yerseniz tamam diyor)sen haketmişsin arkadaşım senede bir gün en nihayetinde

Merhaba arkadaşlar.
Geçmişi okuyamadım.Umarım herkesin yılbaşı gecesi hasarsız geçmiştir.
Bugünümü yazayım
sabah
1,5 haşlanmış yumurta(biraz büyüktü iki taneyi tamamlayamadım.)
5 zeytin
koyun peyniri
domates,salatalık
öğlen
bulgurlu etli dolma(3 tane yedim.Biraz fazla mı ama çok acıkmıştım)
mercimek çorbası
salata
yoğurt
3 incir ve 2 ceviz
akşam
sadece mercimek çorbası
saat 10 gibi bir bardak süt içerim
spor:1 saat 15 dakika sahilde tempolu yürüyüş
ve saatlerce ev işi :)

arkadaşım şu ekstra musluk gibi bağlanan ve fiyatları 1000-1500 tl olanları tavsiye ederim.şehir fırsatlarından birşey alma bence.şikayet sitelerini oralardan alınan fırsatlar dolduruyor en çok.sana ekstra birşey satabilmek için öyle bir indirim yapıolar ama sen bilirsin

Aksam yemegi olarakk

1 tabak kirmizi mercimek corbasi
yesillik salata

bu corba cok doyurucu aksamlari corba ile gecistirecegim ben tahminen arkadaslar bundan sonra.

ben arıtmaya degılde artık suya guvenmıyorum canım cam dabacanalar bıraz agır ama guvenlı net satışları var bende ondan almayı düşünüyorum
ıyı akşamlar yurusumu yaptım geldım ınsan başta üsenıyo ama sonra kendımı ıyı hısedıyorum
ben ara ögünümü yazmayı unutum 1fıncanturk kahvesı ve 2 tane kaysı 5 tane bademveyeşil çay suyumda bıtmek üzere

Ogun aralarinin 5-6 saat araliklarla olmasi onemlidir.
Aksam saat 8'den sonra birsey yenmemelidir.
Zayiflama surecinde, mumkun oldugunca, bulgur ve bakliyattan yapilmis yemeklerden kacinilmalidir.
Her ogunde taze yesillik, salata yenmelidir.

Ogun aralarinin 5-6 saat araliklarla olmasi onemlidir.
Aksam saat 8'den sonra birsey yenmemelidir.
Zayiflama surecinde, mumkun oldugunca, bulgur ve bakliyattan yapilmis yemeklerden kacinilmalidir.
Her ogunde taze yesillik, salata yenmelidir.
canım ben ıkı haftatdır yapıyorum burdakıler gıbı daha teçrube edınmedım kıtaptan anlatıklarım söyleyeyım
evet canım en az 4 saat geçmesı lazım çunku vucudumuzdakı leptın dıye bır hormon var o 4 saatte devreye gırıp yag yakmasını saglıyo
akşama gelınce oda lepti hormununu uyudugumuz zamanda çalışıyo bunun içinde yemeden uyumamız lazıkı çalışsın yıyıp uyursak devreye gırmesı zor baklıyat var canım buda ılk sayfada bır örnek bır hafdalık örnek menun içinde var bulgur ise ben yemıyorum ama burdakı arkadaşlar 2 yemek kaşıgı yıyorlar mutlak olması lazım degıl ama önemlı çünkü meveden almadıgımız şeylerı sepzelerden alman lazım mesala cvıtamını gıbı ama sana davsıyem kıtabı al oku dahaıyı anlar ve uygularsın

Afiyet olsun canım, yanlış anlamazsan birşey sormak istiyorum bebe aspirinini neden içiyorsun acaba?:26:

gun bıtmeden ıkıncı ogunumude yazayım

3 parca koyun pırzola
1 kofte
2 kanat
bol salata
kozlenmıs bıber,domates
(dısarda yedık)

bu saat oldu hala tokum
fazlamı yedım acep:44::44:

iyi geceler kızlar.

bugun midemi dinlendirmek için tek öğün yaptım: 15:30 gibi

2 dlm biftek domates ve soganlı tavada pişmiş
1 kase yogurt
bıraz salata

spor: 30 dk yuruyus

sıvı: 1,5 lt kadar

günayyydın herkesee

dün 2.öğünüm

yoğurt çorba
bulgurlu lahana sarması
salata
1 incir

21.00 gibi tarçınlı süt

Afiyet olsun canım, yanlış anlamazsan birşey sormak istiyorum bebe aspirinini neden içiyorsun acaba?:26:

benim polikistik overim var canım hergün bir bebe asprini kistlerin yok olmasına yardımcı oluyormuş deneyip göreceğiz bakalım

sabah menüm:
bol maydanoz ve beyaz peynirli 2 yumurtalı omlet, bitki çayları, 10 zeytin, 2 ceviz, 2 mandalina, 2 omega 3...

bugün bol su içicem ama hala çok hastayım spor yapamam herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…