Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

KIZLAR ÇORBA İÇEBİLİYORMUYUZ YANİ YAYLA VEYA ŞEHRİYE ,MERCİMEK İÇEBİLİYORMUYUZ...

BULGUR YEME ŞANSIMIZ VARMI

YASAK OLANLAR .......:KK45: ŞEKERLİ,BÖREK , ÇÖREK, EKMEK, PATATES,PİRİNÇ PİLAVI,KIZARTMALAR, ŞEKERLİ İÇECEKLER.... doğrumum anladım:44:

çorba içebilirsin canım ama içinde şehriye, pirinç olmayacak
mercimek serbest
bulgur da yenebilir ama abartmadan

günaydınn sevgili arkadaşlarımmm hepimize tartıdan önceki son gün de kaçamaksızzz bol sporlu bir 24 saat diliyorum...
Günaydın canımmm inşallah dediğin gibi olur :KK71:
Günaydın kızlarrr

Akşam menümü ve kahvaltımı yazayım,geçmişe döneceğim :KK34:

Akşam :
1 tabak tarhana
1 tabak pırasa yemeği
2 ad.tost makinesinde közlenmiş biber
Birkaç dilim turp
(yemek bittiğinde 20:05'ti,1 haftadır eşimle yemek yiyorum artık.:KK1:)
Spor : 1 saat ütü:KK5:

Sabah:

1 yumurta
1 salatalık
9 küçük zeytin
Biraz kaşar peyniri
Kuzukulağı
1 portakal
(Birazdan hüpletmeye başlayacağım.:KK56:)

Veeee....
bu sabah tartım 62,10 gösterdi:KK53: inanamıyorum:KK53: rüya gibi !!!
tebrik ederim ceylinn :nazar:
VALLAH BİLLAH MAŞŞALLAH SANA:nazar:

Canım eşim de bayılır buna,özellikle yanında mevsiminde domatesle...
Biz ekşimikli biber deriz,Trakyalılar ve biz Rumelililer çok yapar bunu sende de Trakyalılık yada Rumelililik var mı ?
Aslında bunu közbiberle de yapabiliriz değil mi ?
Ayy bende göçmenim sen nerelisin canım :KK9:
1907.sayfadayız!!!!!!!!
Yaşaaa Fenerbahçeeeee:21::21::21:

Sarııııııı :KK1:

çorba içebilirsin canım ama içinde şehriye, pirinç olmayacak
mercimek serbest
bulgur da yenebilir ama abartmadan
ben arada şehriyeli çorba da pirinçli çorba da yiyorum,yenmese daha iyi tabi ama çorbalar onlarsız olmuyor genelde...

Günaydın canımmm inşallah dediğin gibi olur :KK71:

tebrik ederim ceylinn :nazar:

Ayy bende göçmenim sen nerelisin canım :KK9:

Sarııııııı :KK1:

Sarııı Lacivertt
Tşk.ederim cnm,hemşehrim benim:KK16:
Annem Bulgaristan göçmeni,babamsa Makedonya.

Son düzenleme:
VALLAH BİLLAH MAŞŞALLAH SANA:nazar:

Canım eşim de bayılır buna,özellikle yanında mevsiminde domatesle...
Biz ekşimikli biber deriz,Trakyalılar ve biz Rumelililer çok yapar bunu sende de Trakyalılık yada Rumelililik var mı ?
Aslında bunu közbiberle de yapabiliriz değil mi ?

:) bence her trlü biberle ve domatesle çok güzel oluyor, bende Rumelili-Trakya olayı sadece İstanbul-Avrupa yakasında oturmak kadar var canım:KK52:
Ben Anadolu çocuğuyum:KK51:

Selam kızlar,nasılsınız?Bikaç sayfayı okuyabildim genelde iyisiniz heralde,hasta olan bi arkadaş vardı Yosun30 sanırım,sana geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda iyileşirsin :KK19: Ben de fazla giremiyorum siteye,kpss olayı var çok yoğunum nette takılmaya vaktim olmuyo_O yüzden düzenli olarak yazamıyorum bildirimleri yediklerimi vs ama devam ediyorum diyetime.Bu hafta 3. haftam.Hiç zorlanmıyorum alıştım artık ne kadar koşuşturmacayla geçse de günlerim:KK68: Ayrıca şu yılbaşı iznine de çok sevindim :nazar::KK9: Hepinize selamlar,yeni yılınız şimdiden kutlu olsun,aynada eski görüntünüzle son kez vedalaşın derim hatunlar :21::21::21:

Çok teşekkür ederim hepinize ilginize...sonuçlar çıktı birçok değer sapıtmıs bakalım halam doktor yorumlasın ona göre uzmanına gideceğim...

canım yürüyüşün dışında öğlen oğlum kucağımda okula gidip kızlara yemek yediriyorum ve oğlumu kucağımdan 1.5 saat hiç indirmiyorum..ordaki arkadaşlarda hep söylüyorlar,ama ben alışkınım bana zor gelmiyor.:KK53:.benimki bebek arabasında durmuyor:KK19:..biryere çıktığımızdada bebek arabasını alsakta oğlum kucağımda saatlerce gezerim ben...:44::KK1:eşimde bel fıtığı var o kucaklayamıyor..:KK5:

maşallah...ama ilerde bel ağrısı kolda ağrı boyunda ağrı olarak artıları gelebilir aman dikkat...beyefendi pek hafif değilmiş çünkü......

gunaydın kızlar:KK3:

bugun benım cocuklar 7 de kalktı.bende gece 1,5 da yatmama ragmen ayaktayım maalesef.

erken kalkmak bır ıse yarasın dedım ve arkadası aradım sımdı,bakıcımız gelınce yuruyuse gıtcem:KK8:

bır heves tekrar basladık bakalım,inş. devamlı olu bu sefer.:KK31::KK31:siz beni gaza getırmeye devam edinn:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

benımde gaza gelmeye cok ıhtıyacım var....bugun ı dısından ır arkadasım gelıyor....ve fast food canım ıkstıyor deyıp duruyor yanı burger kınge gıdılecek gıbı duruyor...kebap hıc sevmez...bende tantunıcıye yonlerdırmeye calısıyorum en azından ıclı köfte yerım ....dimi ama....of of bıldıırmden oncekı son gun olmazkı yaaaaaaaaaaaa......bugun dayanamayıp tartıldım zaten 97.2...ben tatlı cadı olmak ıstıyorum burnumu kıvırıp 84 kıloya ınmek ıstıyorum olurmu?söz sizede bırseyler yapacagım artık....

QUOTE=MadamSembol;22394272].............EVET inanılmaz bişi 20 günde kaybedebileceğim kiloyu 3 günde kaybettim 81,1 .....dim bu sabah 79,6 geldim.

OLEYYYYYYY :KK23: omegaya da dün başladım şimdiye kadar hiç hissetmediğim kadar TOK TOK TOK TOK hissediyorum.......:KK9::KK9::KK9:

yanlız baş ağrısı var sanırım vücut tepki veriyor.

pazartesi - çar. spor var..... BOSU diye bir spor yapıyorum tavsiye ediyor kızlar 45 dk 800 kalari yakıyorusn ..bi ter anlatamam şıp şıp.. harikaaa[

HERKESİ ÖPTÜMMMMM:KK1:[/QUOTE]

merhaba nerede oturuyorsun?ben anadolu yakasında bugün yüzmeye gıdecegım 1.5 saat telef olacagım ama genede o kadar enerjı harcayamam...ayrıntı versene

kahvaltımı yazıyorum

3 kayısı
1 avuç içi peynır
1 dılım kaşar
4 zeytın
3 ceviz
2 yumurta
1 portakal
az sütlü nescafe

kolaylıklar olsun....

sizlere çok mahçubum :KK17: yapmama gereken herşeyi yapdım şekerılı tuzlu ne varsa bırer ıkışer gitti :KK25: ne yaparım nasıl telafı ederim on u bılmlyorum bu misafir işi olmadı :KK20:
Canim bu gün mutlaka spor yap yürüyüse cik onuda yapamiyorsan ac müzigi oyna. Arada hepimiz yapiyoruz zararin neresinden dönsen kar. Bu gün yeni bir gün...Ama tabiii bu seni genede dayaktan kurtaramadi bu kacamaklarin icin :KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57:

gunaydın kızlar:KK3:

bugun benım cocuklar 7 de kalktı.bende gece 1,5 da yatmama ragmen ayaktayım maalesef.

erken kalkmak bır ıse yarasın dedım ve arkadası aradım sımdı,bakıcımız gelınce yuruyuse gıtcem:KK8:

bır heves tekrar basladık bakalım,inş. devamlı olu bu sefer.:KK31::KK31:siz beni gaza getırmeye devam edinn:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:
Hadi canim sen bizim örnek aldiklarimizdansin kaldir popoyu yürüyüse...Bende birazdan cikiyorum. Ilik sütüm bitsin.:KK8::KK8::KK8::KK8:

.............EVET inanılmaz bişi 20 günde kaybedebileceğim kiloyu 3 günde kaybettim 81,1 .....dim bu sabah 79,6 geldim.

OLEYYYYYYY :KK23: omegaya da dün başladım şimdiye kadar hiç hissetmediğim kadar TOK TOK TOK TOK hissediyorum.......:KK9::KK9::KK9:

yanlız baş ağrısı var sanırım vücut tepki veriyor.

pazartesi - çar. spor var..... BOSU diye bir spor yapıyorum tavsiye ediyor kızlar 45 dk 800 kalari yakıyorusn ..bi ter anlatamam şıp şıp.. harikaaa

HERKESİ ÖPTÜMMMMM:KK1:
Canim hosgeldin aramiza bu Bosuyu nasil yapiyorsun. Linki filan varsa atsana...:KK34::KK34:

herkese günaydınnn:)

dün akşam yemeğim

1 tabak tarhana çorbası
1 tabak enginar
salata
yoğurt

4 lt su:)

dün adımsayarımda 10.000'i gördüm ama akşam soğuğunda şifayı kaptım.evde leslie yaptım biraz ama bacaklarım çok sertleşti birden canım acıdı kendimi sokağa attım.totom dondu vallahi pes etmek yok:)

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz iyi ki geldiniz:)

hastayım ama çok mutluyum yürümek kafa yaptı bende biraz:KK70::KK70:arrrriiibaaaaa:KK70::KK70:

sabah kahvaltım
0,5 lt su
1 muz
yoğurt
badem
kayısı
keten tohumu
tarçın:)
Evet canim ya yürümek müthis birsey...Bende bu gün büyük ev temizligine basladim.
Sabah 7 den beri. Simdi ara verip yürüyüp gelicem. Yürüyüs bana kendimi daha dinc hissetiriyor.

Yulaflı Kabak Salatası tarifi

İçindeki yulaf ile doyurucu bir salata olmaya aday kabak salatası, meze tarzı salatalardan hoşlananlar için ideal.
Malzemeler:
- 4 adet kabak
- 3 çorba kaşığı zeytinyağı
- 4 çorba kaşığı yulaf ezmesi
- 1 diş sarımsak
- 5 çorba kaşığı süzme yoğurt
- 1 çorba kaşığı mayonez (ev yapımı olsun)
- Tuz
Yapılışı:
1- Kabakları rendeleyin. Zeytinyağı ilave edip suyuna çekene kadar pişirin.
2- Tuz, dövülmüş sarımsak, yulaf ezmesi ve yoğurt ve mayonezi karıştırıp kabaklara ekleyin.
Soğuk servis edin.

Yulaflı Meyve Salatası

Malzemeler,
1 adet elma
1 adet kivi
2 adet mandalina
10 adet çilek
4 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı bal
4 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlanışı,
Meyveleri yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra küp şeklinde doğrayın.
Kâselerin tabanına birer yemek kaşığı yulaf ezmesi ve yoğurt koyun.
Üzerini meyvelerle kaplayın.
Meyvelerin üzerine bir yemek kaşığı bal dökün.
Yulaf ezmesi, yoğurt, meyve, bal işlemlerini tekrarlayın.

Buzdolabında 15 dakika bekletip servis yapın.
Afiyet olsun.

Yulaflı Sebze Çorbası

Malzemeler:
- 4 tatlı kaşığı yulaf
- 1 çay bardağı kıyılmış ıspanak
- 1 adet orta boy patates (kereviz de olabilir)
- 1 adet soğan
- 1 adet orta boy havuç
- 1 tatlı kaşığı salça
- 1 çorba kaşığı tereyağ
- 4 su bardağı su

Hazırlanışı:

Soğanı ve patatesi ince ince doğrayın. Havucu kazıyıp, rendeleyin. tereyağı düdüklü tencereye alın. Isınınca soğanı, patatesi, ıspanağı, havucu kavurun. Yulafı, salçasını ilave edip tekrar kavurduktan sonra 4 su bardağı suyu ilave edip yarım saat kadar pişirin ve sıcak servis yapın.

PUF SANDVİÇ

MALZEMELER:
-1 bardak su
-6 kaşık yulaf kepeği
-1 yumurta

Fırın 180 dereceye ayarlanıp ısınmaya bırakılır.su ve kepek karıştırılarak ocakta pişirilir ve çok katı bir bulamaç elde edilir.hafif ılındığında yumurta eklenerek tahta bir kaşıkla veya çırpma teliyle iyice karıştırılır.(kek hamurundan biraz daha katı bir karışım olacak)yağlı kağıt üzerine kaşıkla ister uzun ister yuvarlak formda paylaştırılır.(yaklaşık 10 parça oluyor)Fırının kapağı hiç açılmadan kabarıp üstleri hafif kızarana dek yaklaşık 30 dk.pişirilir.yine kapak açılmadan fırın içinde soğuması beklenir.

*yapanlar bilirler bu ekler pastanın hamur tarifi aslında.yağ olmadan da çok güzel kabarıyor ve içi boş dışı kıtır harika sandviçler oluyor.ne tuz ne şeker eklediğimiz için hem ekler pasta gibi hem de tuzlu içlerle kullanabilirsiniz.
iç:
maydanoz,lor ve süzme yoğurtla iç yaptım.

LAVAŞ

MALZEMELER:
-10 yk süt
-2 kaşık yulaf kepeği
-1 yumurta
-1 çimdik tuz

kepek sütle ıslatılıp şişmesi için bekletilir.Yumurta ve tuz eklenip çırpıldıktan sonra yapışmayan bir tava kızdırılarak kepçeyle yayılır.
Her öğüne çok yakışır.içine istediğiniz malzemeyle dürümler hazırlanabilir.

FIRINDA YULAF KEPEKLİ MÜCVER
2 orta boy kabağı rendeledim,yaklaşık 1 er avuç maydonoz,dereotu,ince 2-3 adet yeşil soğan.yeşillikleri kabagınızın miktarına göre ve zevkinize göre ekleyebilirsiniz.1 çay kaşığı kabartma tozu,1 yumurta ve karışımı toklaştıracak kadar yulaf kepeği(ben 2 yemek kaşığı kadar koydum),çok az tuz ve pul biber.

Bildiğimiz mücver gibi yapıyoruz tek fark,un yerine yulaf kepeği koyup,tuzunu çok az koydum.Tavayı ilk seferde krep yaptığımız gibi çok az yağ döküp peçeteyle dağıttım.lezzeti neredeyse normaliyle aynı ve güzel oldu.atak evresi hariç her aşamada yapılabilir,afiyet olsun..

Canim tarifler icin cok tesekkürler. Kayit altina alinmistir.:KK34::KK34:

KIZLAR ÇORBA İÇEBİLİYORMUYUZ YANİ YAYLA VEYA ŞEHRİYE ,MERCİMEK İÇEBİLİYORMUYUZ...

BULGUR YEME ŞANSIMIZ VARMI

YASAK OLANLAR .......:KK45: ŞEKERLİ,BÖREK , ÇÖREK, EKMEK, PATATES,PİRİNÇ PİLAVI,KIZARTMALAR, ŞEKERLİ İÇECEKLER.... doğrumum anladım:44:

Canim ayrica fabrikadan cikma bütün ürünler yasak. Mesle corba icine atilan et-tavuk sulari...Bütün hazir soslarda yasak...Havuc sadece cig tüketiliyor bezelyede yemiyoruz cünkü GSI si cokk yüksek.

ben arada şehriyeli çorba da pirinçli çorba da yiyorum,yenmese daha iyi tabi ama çorbalar onlarsız olmuyor genelde...

Sarııı Lacivertt
Tşk.ederim cnm,hemşehrim benim:KK16:
Annem Bulgaristan göçmeni,babamsa Makedonya.

Ennn büyük Fenerrr :KK1:
Bizimkiler baba tarafı giritten makedonyaya anne ise selanik :KK1:
Rumelili hemşerisini bulunca çok seviniyor ya huu :KK9:

kahvaltım:
1 yumurtadan maydanozlu omlet
10 zeytin
2 ceviz
3 badem
1 tk keten tohumu
yarım çay kaşığı çörek otu
1 kapsül omega 3
1 bebe asprini
2 mandalina
1 bardak süt
2 bardak hayıt tohumu çayı
0.5 lt su

hava soğuk ama güneşli birazdan çıkıp bir saat açık havada tempolu yürüyüş ve kondisyon çalışırım,sonra duş alıp mutfağa gireceğim eşimin işyerindeki arkadaşları yarın kutlama yapacaklarmış herkes bir şey yapıp getirecekmiş ben de ıspanaklı haşhaşlı pasta yapsammış ama ben onu çokk severim bu bana yapılır mı yaaaa :KK43:((
- hala regl olamadım hayatımda ilk kez bu kadar gecikti delirmek üzereyim, gr veremiyorum ve bir ay dolunca diyeti hafifletirim diyordum en azından günde dilim ekmek yerim falan ama hiç hayal ettiğim gibi olmadı ben bu ay en az kilo vermeyi umuyordum yaaaaa ağlayacağım galiba :KK43:((

-kızlar bir soru da soracağım size ben yer fıstığının çiğ olanını bulamıyorum kabuklu alıyorum tuzsuz ama kavrulmuş oluyormuş onlar siz nerden buluyorsunuz çiğ yer fıstığı?
ben pazarda buluyorum amaalmıyorum çünkü kavrulmayınca kabugu soyulmuyookii:26::26: sanırım kızlar antep fıstığının kavrulmamısını yiyiler

Ennn büyük Fenerrr :KK1:
Bizimkiler baba tarafı giritten makedonyaya anne ise selanik :KK1:
Rumelili hemşerisini bulunca çok seviniyor ya huu :KK9:
masallh kız güzellik oralrardan desene:21::21::KK12::KK12: mustafa kemal ve eski yasananlar geliy aklıma duygulanıyorum :KK5::KK5::KK5:

ay canım eşim antalyalı ya yerli muz yollamıslardı eşe dosta ver ver kalanlar var. gecen haftada onun yüzünden bu kabızlığım oldu yeni geçmisti -bissürü muz bosagitcek diye her gün 2 tane yedim bu hafta 1 tane ilk kez yedim ya hemen etkiliyor ya ama kayısı çözer işi sanırım:KK1::KK1:

bıldigım bişey baylaşayım sızınle ben 9ay önce normal dogum yaptım bende kabız oldum ve bılırsınız dogumdan sora dogal ama daha sorunlu dikişler açsından ne kaysı hoşafı ne başka bışey bana kar edmedı ozaman tv bı doktor kabızlık hakında muz yeyın dedı ordakıler benım gıbı şaşırdı çunku kabızlık yapar dıye bılınıyor hata çoçuklar ishal olunca hemen muz yedırırız doktor şunu dedı evet kabızlık yapar ama hafta 1 yersenız 1hafta ustuste yersenızde ısal yapar bende her gun yedım 1 tane hakıkatende ıshal oldum kaysıdan daha etkılı oldu belkıde benım bunyem kaynaklı bısey bura da bırçok arkadaş muzdarıp hata ogun çevap vermek istedim olmadı sen konu açınça yazayımdedim adını hatılayamadım doktorun olsa bakardınız neten doktorum pragramına gelmişti ıstersenız bır deneyın

Bende aranıza katılayım mı?.

bende yeniyim ama....ne olursan ol gel.....herkese ıyıler......gecen gün hep birbirlerine cevap veriyorlar yazısına katılmıyorum...cevaplanacak yazılacak sey olursa yazıyor herkes ama bazı yazılarada cevap anlamsız oluyor.....ben hoşgeldın dıyorum başarıya beraber gıdelım oleyyyyyyyyyyy

45 dk yurudum.:KK8:

ustune de kahvaltı:
2 rafadan yumurta
1 avuc beyaz peynır
5 zeytın
bıraz salata
1 cay brd. cevız+yerfıstıgı
2 kuru kayısı(kakaoya batırılmıs)
1 omega 3 (az kaldı tek tek kullanıyom:KK1:)
çilekli çay

şimdide yesil çay:nazar:

selam kızlar iki gündür giremedim yoğunluktan
tansiyonum düştü diye yedim ama çok değil.

bugnkü kahvaltım

1 sb süt
1 yum, 1 zeytin
1 avuç badem
2 kk peynir

loxi senin kahvaltılara göre fln çok az benim ya, ama yiyemiyorum daha fazla.
sonra da öğlen pasta börek yemeyince akşama tansiyonum düşüyo, okulda da sürekli ayaktayım

benim tam 1 ay snra düğünüm var.ve 5-6 kilo versem çok iyi olacak...Bu diyetle mümkün mü?

5-6 kg.olmasa da 3 kg.rahat olur da bünye meselesi yine de...
Ama canım geç kalmışsın diyet olayına bu son 1 ayda senin gelinlik provan vs.olur di mi,üstüne göre dikilecek nasıl olacak bu iş ?

selam kızlar iki gündür giremedim yoğunluktan
tansiyonum düştü diye yedim ama çok değil.

bugnkü kahvaltım

1 sb süt
1 yum, 1 zeytin
1 avuç badem
2 kk peynir

loxi senin kahvaltılara göre fln çok az benim ya, ama yiyemiyorum daha fazla.
sonra da öğlen pasta börek yemeyince akşama tansiyonum düşüyo, okulda da sürekli ayaktayım

Mattik evet yoktun geçmiş olsun..
Acaba menüne ekmek te eklesen,okulda da pasta börek yerine ceviz-badem-süt gibi şeyler yesen olmaz mı?

5-6 kg.olmasa da 3 kg.rahat olur da bünye meselesi yine de...
Ama canım geç kalmışsın diyet olayına bu son 1 ayda senin gelinlik provan vs.olur di mi,üstüne göre dikilecek nasıl olacak bu iş ?

gelinlik halloldu..tam üzerime göre ama arkası bağlamalı olduğu için sorun olmaz dediler.zaten düğünden 5 gün önce bi prova daha olacak...

X