Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kahvaltı:
1 yumurta+1 yumurta beyazı
1 kk peynir
5 zeytin
1 çay bardağı ceviz
3 kuru kayısı
1 fincan kayısılı form çay

öğlen menüm:
marul salatası
yoğurtlu köz patlıcan ezme

akşam:
1 ad. lahmacun
2/3 kıymalı yumurtalı pide( bu kaçamak oldu napiim doymadım çok acıkmıştım )
1.5-2 bardak ayran
bol roka

su:3 Lt

evet kıslar ilkdefa liste yapıyorum umarım doğru hesaplamışımdır....

1.hayattan azıcık % 2.59 :KK19::KK19::KK19:

2.saphira % 1.68 :KK19::KK19::KK19:

3.papadiya %1.61 :KK19::KK19::KK19:

4.gözleme %1.31 :KK64::KK64:
5.handan06 %1.30 :KK64::KK64:
6.alinyazımkaderimsin %1.10 :KK64::KK64:
7.funda %1.09 :KK64::KK64:
8.profit %1.04 :KK64::KK64:
9.sekerkiz67 %1.02 :KK64::KK64:
10.ceylin1907 %0.79 :KK64::KK64:
11.leylak_70 %0.58 :KK64::KK64:
12.burçin79 %0.35 :KK64::KK64:
13.mattika %0.34 :KK64::KK64:

loxandra %0 :KK16::KK16::KK16:
gül63 %0 :KK16::KK16::KK16:
ikiz81 %0 :KK16::KK16::KK16:
gamzeed %0 :KK16::KK16::KK16:

aslı % kaç bilmiyorum artı 600 olduğu için hesaplayamadım:KK47::KK47::KK47:

canım biraz geç oldu ama eline sağlık :KK54: 2. olmuşum haberim yok :KK1: bu hafta hiç ümitli değilim.Geçen hafta kendimi çok sıkınca bu hafta karnımı doyura doyura yedim hep.aslında karatay uygun olmayan bir durum değil ama yine de nebileyim.sanki artık karatayın doyumluk bir diyet oluşu,benim bedenim için fazla kalorili geliyor gibi ya bakalım.bu haftada regl haftam,oldum olacam eli kulağında.feci su tutmuşum

sizlere çok mahçubum :KK17: yapmama gereken herşeyi yapdım şekerılı tuzlu ne varsa bırer ıkışer gitti :KK25: ne yaparım nasıl telafı ederim on u bılmlyorum bu misafir işi olmadı :KK20:

Günaydın şekerler,

Bugün çocuklar uyutmadı beni 6'dan beri ayaktayım:-(

Dün akşamki menümü yazamamıştım, buyrun:

Yeşil salata
Yoğurt
Rezene otu kavurması-çok kötüydü zar zor yedim, bir daha yiyeceğimi sanmıyorum:-(
Biberli lor kavurması-son günlerdeki favorim bayılıyorum:-)
1-2 ceviz

Sıvı:4lt su
Spor:30dk pilates

Akşama bir arkadaşım davet etmişti, ben de bana sadece çay ikram edersen gelirim dedim:KK52::KK52::KK52: Kazasız belasız atlattım:KK1:

Son düzenleme:
sizlere çok mahçubum :KK17: yapmama gereken herşeyi yapdım şekerılı tuzlu ne varsa bırer ıkışer gitti :KK25: ne yaparım nasıl telafı ederim on u bılmlyorum bu misafir işi olmadı :KK20:
olmadı tanem,o kıadar da tembihlemiştik seni:KK20::KK20::KK20::KK20:bugun 1 saat yuruyus yap bari,ve de bol su ıc:KK76:

Günaydın şekerler,

Yeşil salata
Yoğurt
Rezene otu kavurması-çok kötüydü zar zor yedim, bir daha yiyeceğimi sanmıyorum:-(
1-2 ceviz

Akşama bir arkadaşım davet etmişti, ben de bana sadece çay ikram edersen gelirim dedim:KK52::KK52::KK52: Kazasız belasız atlattım:KK1:

gunaydın canım.akıllı mısafır boyle olur ıste.:KK1:
bıberlı lor kavurmasını nasıl yapıyorsun?bırde yulaflı tarıf vercektın bugun,bekliyoruz:KK1:

Şekerler,

Malum haftasonu için beslenme düzenimize uygun 2 tarifim var, bunları tarifler sayfamıza da eklerim...

İncirli Rulo Tatlı:
Kuru incir
Muz
Ceviz
Tarçın
Kaymak
Tahin

İncir kıyma makinesinde çekilir ve streç film arasında 1 cm kalınlığında açılır. Üzerine 1 tabaka kaymak sürülür, tarçın ile karıştırılmış ceviz serpilir. Arasına muz konup sıkı bir rulo yapılır. Hafifçe donana kadar buzlukta bekletilir. Dilim dilim kesilip tahin ile servis edilir.

Not: Tarif netten alıntıdır...

Yulaflı Kurabiye:

2 elma
1 muz
10 tane kuru kayısı
2 avuç kuru üzüm
2 avuç ceviz
3 yemek kaşığı sıvıyağ
2 su bardağı yulaf
2 yumurta

Elmalar rendelenir, muz ezilir ve kayısılar küp küp doğranır. Tüm mazemeler karıştırılıp 10 dk bekletilir. Kaşıkla tepsiye hafifçe şekil verilerek konulur. 170°C önceden ısıtılmış fırında kenarları kızarana dek pişirilir. (Başka bir tarifte elma yerine hurmaya da rastlamıştım, denenebilir belki...) Arzuya göre içine tarçın, hindistan cevizi fındık fıstık da katılabilir....

Buna da nette gezerken rastlamıştım.

öptüm:KK54:

gunaydın kızlar:KK3:

bugun benım cocuklar 7 de kalktı.bende gece 1,5 da yatmama ragmen ayaktayım maalesef.

erken kalkmak bır ıse yarasın dedım ve arkadası aradım sımdı,bakıcımız gelınce yuruyuse gıtcem:KK8:

bır heves tekrar basladık bakalım,inş. devamlı olu bu sefer.:KK31::KK31:siz beni gaza getırmeye devam edinn:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

olmadı tanem,o kıadar da tembihlemiştik seni:KK20::KK20::KK20::KK20:bugun 1 saat yuruyus yap bari,ve de bol su ıc:KK76:

bıberlı lor kavurmasını nasıl yapıyorsun?bırde yulaflı tarıf vercektın bugun,bekliyoruz:KK1:

Biberli lor:

Evde ne biber varsa (çarliston, kırmızı tatlı biber, köy biberi...) küp küp doğruyorum, az zeytinyağında soteliyorum. Biberler ölünce içine lor ekliyorum(göz+damak kararı) 1-2 dk da onunla çeviriyorum ılık ılık hoşuma gidiyor. Aslında İdealist'in çökeleği ile daha güzel olur sanırım ama ben henüz yapamadığım için market loru ile yapıyorum:-)

yulaflıyı da az önce yazdım:-)))

Son düzenleme:

bugun benım cocuklar 7 de kalktı.bende gece 1,5 da yatmama ragmen ayaktayım maalesef.

erken kalkmak bır ıse yarasın dedım ve arkadası aradım sımdı,bakıcımız gelınce yuruyuse gıtcem:KK8:

bır heves tekrar basladık bakalım,inş. devamlı olu bu sefer.:KK31::KK31:siz beni gaza getırmeye devam edinn:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

Yürü Loxiiii, kimse tutmasın seni:KK9::KK9::KK9::nazar:

şim

haklısın canım ben kedıme söz verdım ama tutamadım :KK57: akşamda çok üzüldüm pc açmak bıle istemedım :KK14:şimde kara kara düşünüyorum bekı diyetımı degiştirmeme gerek varmı yoksa aynen devammı sadece yuruyuş ve su öylemi

günaydınn sevgili arkadaşlarımmm hepimize tartıdan önceki son gün de kaçamaksızzz bol sporlu bir 24 saat diliyorum...

akşam menüm;
domatesli biftek
küçük bir tabak meyhane pilavı
sıvı 3 litreye yakın su 6 kupa yeşil çay
spor: yine yine yine yapamadımmmm :KK19:
canım sen spor yamamadın ama temizlik yaptın o da spor boşver

11kg canım üstündekilerle 12-13 oluyordur....:KK52::KK52::KK52:
önünde saygıyla eğiliyorum kuzuna da maşallah diyorum.

canım yürüyüşün dışında öğlen oğlum kucağımda okula gidip kızlara yemek yediriyorum ve oğlumu kucağımdan 1.5 saat hiç indirmiyorum..ordaki arkadaşlarda hep söylüyorlar,ama ben alışkınım bana zor gelmiyor.:KK53:.benimki bebek arabasında durmuyor:KK19:..biryere çıktığımızdada bebek arabasını alsakta oğlum kucağımda saatlerce gezerim ben...:44::KK1:eşimde bel fıtığı var o kucaklayamıyor..:KK5:
ama beline sen de dikkat et ilerde biz anneler bir bel fıtığı adayıyız

neyse canım olan olmuş artık o zaman sana ceza yılbaşında diyete devam

Günaydın şekerler,

Yeşil salata
Yoğurt
1-2 ceviz

canım benim kuzuda gecenin 3 ünde bi uyandı 2 saat yatmadı şimdide cin gibi enerjilerine hayranım...

Şekerler,

Malum haftasonu için beslenme düzenimize uygun 2 tarifim var, bunları tarifler sayfamıza da eklerim...

İncirli Rulo Tatlı:
Kuru incir
Muz
Ceviz
Tarçın
Kaymak
Tahin

İncir kıyma makinesinde çekilir ve streç film arasında 1 cm kalınlığında açılır. Üzerine 1 tabaka kaymak sürülür, tarçın ile karıştırılmış ceviz serpilir. Arasına muz konup sıkı bir rulo yapılır. Hafifçe donana kadar buzlukta bekletilir. Dilim dilim kesilip tahin ile servis edilir.

Yulaflı Kurabiye:

2 elma
1 muz
10 tane kuru kayısı
2 avuç kuru üzüm
2 avuç ceviz
3 yemek kaşığı sıvıyağ
2 su bardağı yulaf
2 yumurta

Elmalar rendelenir, muz ezilir ve kayısılar küp küp doğranır. Tüm mazemeler karıştırılıp 10 dk bekletilir. Kaşıkla tepsiye hafifçe şekil verilerek konulur. 170°C önceden ısıtılmış fırında kenarları kızarana dek pişirilir. (Başka bir tarifte elma yerine hurmaya da rastlamıştım, denenebilir belki...) Arzuya göre içine tarçın, hindistan cevizi fındık fıstık da katılabilir....

güzel ve basit tarifler deneyelim bakalım...

canım çocuklar bile senin sağlığını düşünüyor baksana erkenden kalkmışlar:KK53: haydi sporaaaaa

Günaydın kızlarrr

Akşam menümü ve kahvaltımı yazayım,geçmişe döneceğim :KK34:

Akşam :
1 tabak tarhana
1 tabak pırasa yemeği
2 ad.tost makinesinde közlenmiş biber
Birkaç dilim turp
(yemek bittiğinde 20:05'ti,1 haftadır eşimle yemek yiyorum artık.:KK1:)
Spor : 1 saat ütü:KK5:

Sabah:

1 yumurta
1 salatalık
9 küçük zeytin
Biraz kaşar peyniri
Kuzukulağı
1 portakal
(Birazdan hüpletmeye başlayacağım.:KK56:)

Veeee....
bu sabah tartım 62,10 gösterdi:KK53: inanamıyorum:KK53: rüya gibi !!!

Son düzenleme:
canım ben bu forumda görmüştüm canan hocanın önerdiğini söylemişti bir arkadaş. ama henüz hiç yemedim çünkü hem ekmek yemek mantıklı gelmiyor hem de 1 lahmacun dişimin kavuğuna yetmez:)))

Canan Hoca haftada bir lahmacuna izin veriyor (üzerinde hem et hemde sebze olduğu için, hamuruda çok ince), ben dün denedim bayağı doyurucu oluyor.

loxi işe kaçta gidiyorsun ya :KK53:ben 6.45 de kalkıyorum şöle bi oyuncak toparlıyorum ev topla kahvaltı vs saat 8 de bakıcım gelyior çıkıyorum 8.30 gibi okuldayım

Şekerler,

İncirli Rulo Tatlı:
Kuru incir
Muz
Ceviz
Tarçın
Kaymak
Tahin

Yulaflı Kurabiye:

2 elma
1 muz
10 tane kuru kayısı
2 avuç kuru üzüm
2 avuç ceviz
3 yemek kaşığı sıvıyağ
2 su bardağı yulaf
2 yumurta

süperrr tatlımm. misafir gelince falan da yapabiliriz çok iyi olduu bu tarifleerr sağol gözlemecimmm

günaydınn sevgili arkadaşlarımmm hepimize tartıdan önceki son gün de kaçamaksızzz bol sporlu bir 24 saat diliyorum...

günaydınn handancımm. inşallah bakalım

canımm neyse olmuş olan keşke olmasaydı ama...
aynen devam tanemm dün dünde kaldıı bugün yeni bir günnn. azıcık spor eklersinn artıkk:KK8::KK8:

günaydınn arkadaşlarımmm

henüz kahvaltımı yapmadım. ama yarım litre su içtimmm. aferin banaaa:KK9::KK9:
büyük başarı benim için , kışın hiç su içesim gelmiyorr yaaa:KK50::KK50:

canım sen spor yamamadın ama temizlik yaptın o da spor boşver

önünde saygıyla eğiliyorum kuzuna da maşallah diyorum.

ama beline sen de dikkat et ilerde biz anneler bir bel fıtığı adayıyız

neyse canım olan olmuş artık o zaman sana ceza yılbaşında diyete devam

canım benim kuzuda gecenin 3 ünde bi uyandı 2 saat yatmadı şimdide cin gibi enerjilerine hayranım...

güzel ve basit tarifler deneyelim bakalım...

canım çocuklar bile senin sağlığını düşünüyor baksana erkenden kalkmışlar:KK53: haydi sporaaaaa

evet yılbaşı bana yok canım :KK57: bu gun evı toplayı yuruyecem bakalım :KK31:

X