Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canımm benimm zaman çabuk geçiyorr bi bakmışsınn 60 lı kilolardasınn inşallahh.:KK16::KK16:
pilatesi tavsiye ederim gerçekten çok rahatlatıyor, esnetiyor vücudu...
sağol tatlımm:KK34::KK34:

Canim agzindan bal damliyor. ne ismarlayayim sana :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK48::KK48: Insallah 60 lari görürüm...
Bu yaz degil bir dahaki yaza kardeism evleniyor. Topu topu bir tane kardesim var. Fistik gibi olmaliyim.
ya bu arada kizlar doktorlar sitesinde gezerken rastgele sal..k bir diyetisyenin yazdiklarini okudum aynen paylasiyorum sinirimi bozdu gicik

Sayın, Bahar Hanım, 1,54 boyunda 70 Kg. ağırlığında 39 yaşında 3 çocuk annesi bir kadınım. Prof.Dr. Canan Efendigil Karatay Hanım'ın kitabını aldım, okudum ve uygulamaya karar verdim. Ancak ben ve çocuklarım dondurmayı çok seviyoruz ve bolca tüketiyoruz. Canan Hanım kitabında dondurma konusundan hiç bahsetmemiş. İşlenmiş gıdalar sınıfına giriyor sanırım. Çocuklar için dondurmanın faydalı olduğunu da duyuyoruz. Bu gerçekten doğru mu? Diyet yapanlar da dondurma tüketebilir mi

--------------------------------------------------------------------------------

Dyt. Bahar
DEMİRKIRAN Diyetisyen
Cevap : zuhal hanım merhaba,
prof. dr. canan hanım'ın diyetindeki temel prensip şu ; karbonhidratları azaltın, işlenmiş, rafine edilmiş karbonhidratlardan uzak durun , proteinlere öncelik verin. evet bende aynen bu görüşe katılıyorum ancak bu kadar agresif bir uygulamayı kesinlikle önermiyorum. hayat boyu yapamayacağınız, yaşam tarzı haline getiremeyeceğiniz bir programı uygulamamanızı öneririm. ömür boyu dondurma yemeden durabilecek misiniz? HAYIR ....
öyleyse haftada bir kaç sefer bir ara öğün saatinde küçük bir porsiyon ( külahsız ) dondurma tüketebilirsiniz. çocuklarınıza bu diyeti uygulatmamanız konusunda sizi uyarmak isterim.

Tabi ya yedirelim cocuklara zehirleri ohhhhhh ne güzellllll..

Merhaba arkadaşlar....

mutsuz günümdeyim bu sabahta hiç yazmadım moralsizlikten ...vucudumdakı asırı kuruluk el ve ayaklarımda çatlamalar olunca.....elim ayağım ve burnum zaman zaman çok soğuyup hiç ısınmayınca.....günde 3 ltden fazla su artı çay vs içince ve hala susayınca ......her yemekten sonra özellikle sabah kahvaltıdan sonra uyku gelıp mutlaka yatma isteği duyunca....gece bile kalkıp tuvalete gidip su içince ne oluyor dedım vee pazartesi doktora gıttım....24 saatlık ıdrar ıstedı ve bu sabah kan testleri başladı.....labaratuardaki kadın çok canımı sıktı hiç bu kadar çok 24 saatlık gormemısmıs...sonra 5 tüp kan verldi ve iyice yemek yeyip 2 saat sonra gelın dendı....ve bu yüzdende kocaman bır dılım patateslı börek yendi :KK43::KK43::KK43:....ben bugün yedıklerımı yazayım da sizce çok mu yazın bana lütfen.

sabah....

2 yumurta
avuç içi peynir
8 zeytin
1 dilim patatesli börek
2 çatal muhallebili tatlı
2 kayısı
1 tatlı kaşığı keten tohumu
6 ceviz....

öğlen

2 köfte
2 ızgara biber
yarım havuç
1 tabak salata
1 ayran

ara öğün
1 hurma
yarım ceviz
1 kayısı
1 erik kurusu

akşam
1 su bardağı kabuklu fıstık,çiğ badem,çiğ fındık ve kuru üzüm karışımı
3 hurma
2 lokma börek...

30 dk yürüyüş....öğlenden önce ama....
ve kocaman vicdan azabıııııııııııııııııııııııııı....sizce nasıl???

4 ayda 18 kılo ıdealımmmmmm.............şeker bıraktım komple ama unlu gıdalar arada böyle kaçıyor.....şu yürüme bandı bir gelse ah ah gelse.......

darısı hepimizin başınaaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52::21::21:
gecmıs olsun canım.önemli olan saglıgıın,sonuclar nasıl cıktı?borek yemeseymısın de olurmus,serbest yıyeceklerden bıolca yıyebılırdın cevız mesela.sen heralde moral bozuklugundan yemıssın o böregı,bana oyle geldı.neyse sonucta bozmamıssın diteti,yarın aynen devam:13:

gecmıs olsun canım.önemli olan saglıgıın,sonuclar nasıl cıktı?borek yemeseymısın de olurmus,serbest yıyeceklerden bıolca yıyebılırdın cevız mesela.sen heralde moral bozuklugundan yemıssın o böregı,bana oyle geldı.neyse sonucta bozmamıssın diteti,yarın aynen devam:13:

gerçekten çok bozulmamış dimi diyet sağolasın loxandra hakıkaten çok morale ıhtıyacım var......yazmadan önce çok kötü gelmişti...şimdi gıdıp yeşil çay içeyim bari

Canim okavrulmus degil mI? Kaju genelikle kavrulmus satiliyor. Cok yagli olaraktan...

Ahada buldum;

Kaju meyvesi çabuk çürüdüğünden ekonomik değere sahip değil, bu nedenle sadece bir ben, bir de yerli halk tarafından tüketilmekte. Kaju fıstığının diğer fıstık çesitlerinden daha pahalı olma nedenlerinden biri her iklimde yetiştirilememesi ve her kaju elmasından ancak bir adet kaju fıstığı üretilebilmesi. Toplanan kaju elmalarından çekirdekleri ayrılarak üzerlerindeki kabuk çıkartılıp kavrularak evlerimize ulaşacak şeklini alıyor. (alintidir)
sagol burcıncm evet kavrulmuş:26:
tesekkur ederımm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

zeytin yeme yarışı mı:KK53::KK53::KK53::KK53:bana uyar:KK53::KK53:

gerci benim zeytınler bıter o vakte kadar ama ayvalıktan ıstemeyı dusunuyorum bende,market zeytınlerı gercekten kötü:KK19:

senin menün de guzel canım.karatayın şok diyet hali gibi dukan,gerçi hoca tavsiye etmıyor duymasın:KK17:
peki kabızlık oluyor mu bu menüyle?dukancılar hep şikayet ediyor da ondan sordum:KK17:

yerfıstıgına ben de dadandımmı bırakamıyom pepetom,kavrulmusu bıle kılo vermeyı engellıyor aman dikkat et kajuyu yerken,emekler boşa gıtmesın.
menün pilav dısında guzel:nazar:

spor yaptın mı bugun?
öğlen arası 1 .5 saat ayakta ders anlattım hıc oturmadan ardan oraya :KK53: olurmu olmazz yatmadan 2mil yapcammm:KK55:

4

vurun pepeto yaa:KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK57::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
:18::18::18::18::18:

aynen katiliyorum bir de bay yemis :KK4::KK4::KK4: önce arastir sonra ye al sana :KK57::KK57::KK57:.
Fark etmedin mi yedikten sonra insanin eli vicik vicik yag oluyor...Eskiden cok yerdim:KK39:
yuh artık burcın okadarda degıl elim falan yag olmadı gayet kuru bişii yani

Bende yatmadan önce yapmayi düsünüyorum gari Canan hoca kitabinda yatmadan önce spor yapin diye yazmis.
sace yurumelıymıs na ıyı bır haber o vakıt kılo vermek ısteyenler aksam yemegınden sonra yatmadan ön

sağol canım.sen ne yedın bakalım akşam?:KK53::KK53:

günde 1 msg yazıp kendılerını cok hos bır muhabbetın ıcınde bulmayı bekleyen arkadaslara sasırıyorum ben sadece:KK53:
bende cok sasıyorum :KK53::KK53:ben tam 4 aydır burdayım mesela ve yazmadıgımda muhabbete dahıl olamıyorum . bı bakıyorum muhabbet akmıs gıtmıs

kız loxii fambık napii bölümünü degıstırdıde yogunluktanmı gırmıy bakım konustunmu gardaşcıgınla

Kaju kalorisi yüksek bir besindir ve 35gr ‘ı yaklaşık 201 kaloridir. Bu nedenle tüketirken fazlaya kaçmamalıdır.
* Kajunun içerdiği yağın büyük bir kısmı (yaklaşık %75) sağlığa faydalı olduğu bilinen doymamış yağ asitlerinden oluşur. Bu doymamış yağ asitlerinin çok büyük bir oranını da sağlığımızın dostu tekli doymamış yağ asitlerinden olan oleik asit oluşturur. . Tekli doymamış yağlar zeytinyağında da bolca bulunur ve kalp sağlığı ve genel sağlığımızın koruyucusudurlar.

Kaju fıstığın faydaları nelerdir? canım benımkı böle sadece kavrumustu yag ve tuz yohtiii

öğlen arası 1 .5 saat ayakta ders anlattım hıc oturmadan ardan oraya :KK53: olurmu olmazz yatmadan 2mil yapcammm:KK55:

sace yurumelıymıs na ıyı bır haber o vakıt kılo vermek ısteyenler aksam yemegınden sonra yatmadan ön

bende cok sasıyorum :KK53::KK53:ben tam 4 aydır burdayım mesela ve yazmadıgımda muhabbete dahıl olamıyorum . bı bakıyorum muhabbet akmıs gıtmıs

kız loxii fambık napii bölümünü degıstırdıde yogunluktanmı gırmıy bakım konustunmu gardaşcıgınla
konustum bugun,kızı hastaymıs 1 haftadır,izin almıs,kaarataya ve spora devam dıyo ama 4 saat kuralına uymadıgı ıcın kılo veremıyomus:KK50:

Canim valla ben paketli marketten aliyordum daha eskiden.
Hem tuzlanmis oluyordu hemde cok yagli ama belki burada böyle satisa sunuyorlardir. Ben yedikten sonra elim acayip yag oluyordu.

Kaju kalorisi yüksek bir besindir ve 35gr ‘ı yaklaşık 201 kaloridir. Bu nedenle tüketirken fazlaya kaçmamalıdır.
* Kajunun içerdiği yağın büyük bir kısmı (yaklaşık %75) sağlığa faydalı olduğu bilinen doymamış yağ asitlerinden oluşur. Bu doymamış yağ asitlerinin çok büyük bir oranını da sağlığımızın dostu tekli doymamış yağ asitlerinden olan oleik asit oluşturur. . Tekli doymamış yağlar zeytinyağında da bolca bulunur ve kalp sağlığı ve genel sağlığımızın koruyucusudurlar.

Kaju fıstığın faydaları nelerdir? canım benımkı böle sadece kavrumustu yag ve tuz yohtiii
işte kavrulunca da içindeki yag bozuluyormus.

sen ddaha ıyı farkedersın vucudunda,kaju yıyınce ertesı gun artış oluyor mu tartıda?:26:

Canim valla ben paketli marketten aliyordum daha eskiden.
Hem tuzlanmis oluyordu hemde cok yagli ama belki burada böyle satisa sunuyorlardir. Ben yedikten sonra elim acayip yag oluyordu.

burçin sen nıye mutsuz palyaçosun bakimm?içimizi karartmayın,değiştirin şu avatarları:KK22:

merhaba herkese
öncelikle hepinize çook teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için ve hayıflanıyorum niye ben daha önce keşfetmedim burayı diye.neyse ben de sizi takip ederek uygulamaya başladım.şimdilik menü bildirimi yapmıyım ben çünkü iradesizim bikaç kilo vereyim öyle yazarım sonra rezil olmıyım burda.
cevaplarsanız sevinirim leblebi ve beyaz leblebi(nohut) serbest mi arada tok tutar henüz yemedim ama yemeyi düşünüyorum.bu arada çizelgemi yanlış yapmışım dikkate almayın şu an 75 kilodayım

merhaba herkese
öncelikle hepinize çook teşekkür ediyorum paylaşımlarınız için ve hayıflanıyorum niye ben daha önce keşfetmedim burayı diye.neyse ben de sizi takip ederek uygulamaya başladım.şimdilik menü bildirimi yapmıyım ben çünkü iradesizim bikaç kilo vereyim öyle yazarım sonra rezil olmıyım burda.
cevaplarsanız sevinirim leblebi ve beyaz leblebi(nohut) serbest mi arada tok tutar henüz yemedim ama yemeyi düşünüyorum.bu arada çizelgemi yanlış yapmışım dikkate almayın şu an 75 kilodayım

Canim malesef leblebi ve beyaz nohut yasak. Kavrulmamis findik, fistik, ceviz ve badem yiyebilirsin.
Tabiki bir kücük cay bardagini gecmeyecek.

merhaba arkadaşlar bizim kuzu yeni uyudu bugün öğleden sonra giremedim hiç...nasılsınız?

3.öğünüm

bol salata
yoğurtlu karnabahar
2 ceviz

şimdi de yeşil çay içiyorum

bu arada öğlen menümü yazmıştım ama hemen ardından inanılmaz tatlı kriziyle kendimi mutfakta buldumm ve yediklerimi de yazayım da bi daha abartım olmasın....
2 hurma,bir avuç antep fıstığı,5 kuru üzüm,1 minik elma,1 avuç kavrulmamış çekirdek sanırım bu hafta +++çıkarım:KK43:(((

Selam kızlar,nasılsınız?Bikaç sayfayı okuyabildim genelde iyisiniz heralde,hasta olan bi arkadaş vardı Yosun30 sanırım,sana geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda iyileşirsin :KK19: Ben de fazla giremiyorum siteye,kpss olayı var çok yoğunum nette takılmaya vaktim olmuyo_O yüzden düzenli olarak yazamıyorum bildirimleri yediklerimi vs ama devam ediyorum diyetime.Bu hafta 3. haftam.Hiç zorlanmıyorum alıştım artık ne kadar koşuşturmacayla geçse de günlerim:KK68: Ayrıca şu yılbaşı iznine de çok sevindim :nazar::KK9: Hepinize selamlar,yeni yılınız şimdiden kutlu olsun,aynada eski görüntünüzle son kez vedalaşın derim hatunlar :21::21::21:

teşekkür ederim burçin ama üzüldüm ya ceviz fıstık fındık yiyorum ama leblebi de iyi olurdu neyse sağolasın

eşim evde yok,oğlum kucağımda yarım saat yürüdüm..:KK8:[/QUOTE
süpersin canım da ufaklık kaç kg acaba ben 5 dk bile zor tutuyorum:KK43:

kızlar merhaba hepinize..

bugün sizlerden uzak kaldım..aslında yazılanları okudum ara sıra ama yazmaya vaktim olmadı işte olduğum için..aklım hep sizlerle ama:KK16:
bu sabah otobüse binerken fenalaştım ve işe geldiğimde kahvaltı yapacak gücüm kalmamıştı.sadece 1 bardak süt içtim.bir de sabah kalktığımda 4 günkurusu yemiştim ve üzerine su içmiştim o kadar.öğlene kadar başka hiçbir şey yemedim.öğle yemeğimde de 1 tabak taze fasulye ve 2 kase yoğurt yedim omega -3 içtim..arada bir de yine süt içtim..bugün ne su tüketebildim ne de sabah kahvaltımı yapabildim..çok üzgünüm..işteki herkes bak diyet yapıyosun hiçbirşey yemiyosun ondan zayıf düştün gibi bi ton şey söylediler.onlara anlatmaya çalıştım..ben sizden fazla yiyorum belki ama ben faydalı şeyler yiyorum..ekmek,şeker çikolata yememek hiçbirşey yememek değil dedim ama pek anlamadılar malesef..ya da işlerine gelmedi..
neyse böyle kötü bir gün geçiriyorum arkadaşlar..halsizim ve başım çok ağrıyor..akşam ne yapacağım hiç bilmiyorum..aynaya bakıyorum sanki hiç veremiyorum kilo..2 haftadır da tartılmadım.bu cumayı bekliyorum ama kilo veremezsem motivasyonum çok düşer diyede korkuyorum..kötü başlayan bir gün ve moralsiz geçirilen birgün bugün benim için..kısmet yarına inşallah...:KK43:
canım geçmiş olsun moral bozmuyoruz eğer rahatsızlığın devam ederse bi dr a git bence.ayrıca motivasyonunu bozmaya çalışan insanları da umursama...
Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır muz,5 mandalın,bır bardak sut,bır kase cevız.:KK24:....2. Öğün(ogle):Bır peymacun,bır bardak ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),bıber,zeytın................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su

Spor: az ev ısı yaptım ,30 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:
gül merhaba bu hafta 2.lahmacun gibi geldi bana haftada birdi gaiba iznimiz???

Selam kızlar,nasılsınız?Bikaç sayfayı okuyabildim genelde iyisiniz heralde,hasta olan bi arkadaş vardı Yosun30 sanırım,sana geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda iyileşirsin :KK19: Ben de fazla giremiyorum siteye,kpss olayı var çok yoğunum nette takılmaya vaktim olmuyo_O yüzden düzenli olarak yazamıyorum bildirimleri yediklerimi vs ama devam ediyorum diyetime.Bu hafta 3. haftam.Hiç zorlanmıyorum alıştım artık ne kadar koşuşturmacayla geçse de günlerim:KK68: Ayrıca şu yılbaşı iznine de çok sevindim :nazar::KK9: Hepinize selamlar,yeni yılınız şimdiden kutlu olsun,aynada eski görüntünüzle son kez vedalaşın derim hatunlar :21::21::21:

senin de yeni yılın kutlu olsun canım kpss de de kolay gelsin ben de geçen sene girmiştim üstelik 6 aylık da hamileydim...

X