Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

loxıcım bırav <asaszdan dızım baslıycek onu ızlıycem zatı:))benı unutma:))uyma sen yıyenlere sen bana takıl:))))
takılabırım de ,belli olmaz:44:
bişey itiraf etcem,ben bıkaç senedır yılbasında saat 24:00 olmadan uyumus oluyorum zaten:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

yulaflı bir tarif

geçen sene diyetisyenim önermişti.sabah kahvaltısında yiyordum bazı günler.
akşamdan 2kaşık kadar yulafı bir kaseye koyuyoruz,içine 1tane incir,2-3tane kayısı doğruyoruz.
üzerine süt dökülüyor.budolabına koyuyoruz.sabah içine cevizleri atıp yiyoruz.
bir deneyin yulafın dışındakiler zaten karataycıydı yulafa da vize çıktı tam oldu:KK52::KK52:
hm bu guzelmıs:KK56:

evde çekmecelerı bir karıstırayım yulaf var mı?:KK15:

bugünkü yediklerim

1.öğün:
2 haşlanmış yumurta
avuç içi kadar peynir
3 zeytin
biraz fıstık
1 kayısı 1 kuru incir

2.öğün:
yarım kase domatesli şehriye çorbası
3 kaşık makarna:26:
keten tohumlu yoğurt
omega 3(sabah almayı unutmuşum:KK1:)

bugün de 3 km yürüdüm.incelme olmasına rağmen tartıda hala hiçbir fark yok :84:
canım hızlı ınceldıgımız gunlerı gerıde bıraktık galıba bız,bundan sonra yavas ve emın adımlarla ılerlıycez,durmak yok,karataya devammEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

loxandra bugunku menusunu iftiharla sunar::KK42::KK42:

sabah:
3 yumurtalı loxi omlet
5 zeytın
1 cay brd cevız+yerfıstıgı
1 kivi

oğle: 1 kase bugdaylı yogurt corba

akşam:1 tbk fırında hamsı(ıkızın yaptıgı gıbı salça da koydum ,guzel oldu:KK56:)
1 tbk salata

spor: 25 dk yuruyus

sıvı:1 lt.yanıma 1,5 lt pet şişe aldım şimdi,yatana kadar bıtırcem,zati içim yanıyor:nazar:

Son düzenleme:
iyi akşamlarr arkidişlerrrr:KK9::KK9:

menümmmmmmmmmm

1. öğün

1 yumurta kayısı kıvamında haşlanmış ( 1 tane kalmıştı da:26:)
peynir
zeytin
2 közlenmiş çarliston biber
1 kivi
çay

2. öğün

1 kase tarhana çorbası
koca bir tabak brokoli
yoğurt
afiyet olsun canım.

sen peynır zeytını ne kadar yıyorsun acaba?hıc yazmıyorsun,yoksa polemiğe sebep olmasın diye mi?:KK9:(papadiya:KK53:)

Karatay diyeti ile ideal kilonuza ulastiktan sonra, diyetin genel kurallarini uygulayin ve her hafta tavsiye edilen karbonhidratlardan birer poriyon gunluk beslenmenize ekleyin. Yine kilo veriyorsaniz, 2. Hafta 2. Porsiyonu ekleyin, taki kilo vermeniz duruncaya kadar.

Keten tohumu mutlaka ogutulerek yenilmelidir. Yogurtla tuketilmesi cok iyi bir tercihtir. Tohumun dis kabugu cok sert oldugu icin ogutulmesi gerekmektedir. Aksi halde yediginiz gibi cikar. Omega -3 ve lif ozelliklerinden vucut faydalanamaz. Tohum olarak satin alin ve kendiniz ogutun. Mutlaka buzdolabinda saklayin. Omega -3 cok hassas bir yagdir. Isik ve sicakliktan kolayca bozulabilir ve toksik hale donusebilir.

kızlar ben tohum olarak yiyorum öğütülmüş daha mı sağlıklı bilmiyordum:KK43:bir de ben oda sıcaklığında kavanoza koydum evdekini atsam mı?[/QUOTE]
Canim ketentohumunu bütün olarak yutarsan kesinlikle hicbir faydasi yok. Cükü vücut onu hicbir sekilde parcalayamiyor.
O yüzden ya ögüteceksin yada disinle parcalayarak yiyeceksin.

loxandra bugunku menusunu iftiharla sunar::KK42::KK42:

sabah:
3 yumurtalı loxi omlet
5 zeytın
1 cay brd cevız+yerfıstıgı
1 kivi

oğle: 1 kase bugdaylı yogurt corba

akşam:1 tbk fırında hamsı(ıkızın yaptıgı gıbı salça da koydum ,guzel oldu:KK56:)
1 tbk salata

spor: 25 dk yuruyus

sıvı:1 lt.yanıma 1,5 lt pet şişe aldım şimdi,yatana kadar bıtırcem,zati içim yanıyor:nazar:

Canim cok güzel menü olmus ögünecek kadar var yani :KK9: :KK9:

afiyet olsun canım.

sen peynır zeytını ne kadar yıyorsun acaba?hıc yazmıyorsun,yoksa polemiğe sebep olmasın diye mi?:KK9:(papadiya:KK53:)

sağol canımmm

1 avuç kadar peynirr yiyorum 4-5 tane de yeşil zeytin yedin bugün. peynir aynı ama zeytin miktarı hergün değişiyor tatlımm.
annemin kurduğu zeytinlerden getirecem tatilde senle yarışırız o zaman.:KK52::KK52:
market zeytinlerini pek yiyemiyorumm

1. ögün
2 yumurta
avuc ici beyaz peynir
1 dilim cok cok ince hindi jambon

2.ögün
döner eti üzerine sarimsakli yogurt

simdiye kadar 2,5 litre su
spor: 35 dak. (4 km) yürüyüs

ikindi
yogurt 3-4 kasık

aksam
kaju fıstık yarım çay bardagı(loxi bu söle kıvrık fıstık ya ıthal sanırım gecen sormustun)
4-5 karnıbahar haslama
1köz kımısı bıber
2 kase tavuklu corba
yogurt
2-3 kasık kus kus pilav
1cay bardagı salgam suyu

ikindi
yogurt 3-4 kasık

aksam
kaju fıstık yarım çay bardagı(loxi bu söle kıvrık fıstık ya ıthal sanırım gecen sormustun)
4-5 karnıbahar haslama
1köz kımısı bıber
2 kase tavuklu corba
yogurt
2-3 kasık kus kus pilav
1cay bardagı salgam suyu

Canim okavrulmus degil mI? Kaju genelikle kavrulmus satiliyor. Cok yagli olaraktan...

ikindi
yogurt 3-4 kasık

aksam
4-5 karnıbahar haslama
1köz kımısı bıber
2 kase tavuklu corba
yogurt
2-3 kasık kus kus pilav
1cay bardagı salgam suyu

Ahada buldum;

Kaju meyvesi çabuk çürüdüğünden ekonomik değere sahip değil, bu nedenle sadece bir ben, bir de yerli halk tarafından tüketilmekte. Kaju fıstığının diğer fıstık çesitlerinden daha pahalı olma nedenlerinden biri her iklimde yetiştirilememesi ve her kaju elmasından ancak bir adet kaju fıstığı üretilebilmesi. Toplanan kaju elmalarından çekirdekleri ayrılarak üzerlerindeki kabuk çıkartılıp kavrularak evlerimize ulaşacak şeklini alıyor. (alintidir)

Canim cok güzel menü olmus ögünecek kadar var yani :KK9: :KK9:
tesekkur ederımm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sağol canımmm

1 avuç kadar peynirr yiyorum 4-5 tane de yeşil zeytin yedin bugün. peynir aynı ama zeytin miktarı hergün değişiyor tatlımm.
annemin kurduğu zeytinlerden getirecem tatilde senle yarışırız o zaman.:KK52::KK52:
market zeytinlerini pek yiyemiyorumm
zeytin yeme yarışı mı:KK53::KK53::KK53::KK53:bana uyar:KK53::KK53:

gerci benim zeytınler bıter o vakte kadar ama ayvalıktan ıstemeyı dusunuyorum bende,market zeytınlerı gercekten kötü:KK19:

1. ögün
2 yumurta
avuc ici beyaz peynir
1 dilim cok cok ince hindi jambon

2.ögün
döner eti üzerine sarimsakli yogurt

simdiye kadar 2,5 litre su
spor: 35 dak. (4 km) yürüyüs
senin menün de guzel canım.karatayın şok diyet hali gibi dukan,gerçi hoca tavsiye etmıyor duymasın:KK17:
peki kabızlık oluyor mu bu menüyle?dukancılar hep şikayet ediyor da ondan sordum:KK17:

ikindi
yogurt 3-4 kasık

aksam
4-5 karnıbahar haslama
1köz kımısı bıber
2 kase tavuklu corba
yogurt
2-3 kasık kus kus pilav
1cay bardagı salgam suyu
yerfıstıgına ben de dadandımmı bırakamıyom pepetom,kavrulmusu bıle kılo vermeyı engellıyor aman dikkat et kajuyu yerken,emekler boşa gıtmesın.
menün pilav dısında guzel:nazar:

spor yaptın mı bugun?

tesekkur ederımm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

zeytin yeme yarışı mı:KK53::KK53::KK53::KK53:bana uyar:KK53::KK53:

gerci benim zeytınler bıter o vakte kadar ama ayvalıktan ıstemeyı dusunuyorum bende,market zeytınlerı gercekten kötü:KK19:

senin menün de guzel canım.karatayın şok diyet hali gibi dukan,gerçi hoca tavsiye etmıyor duymasın:KK17:
peki kabızlık oluyor mu bu menüyle?dukancılar hep şikayet ediyor da ondan sordum:KK17:

yerfıstıgına ben de dadandımmı bırakamıyom pepetom,kavrulmusu bıle kılo vermeyı engellıyor aman dikkat et kajuyu yerken,emekler boşa gıtmesın.
menün pilav dısında guzel:nazar:

spor yaptın mı bugun?

Canim yapmaya baslayali 2 gün oldu. Dün bir problem olmadi ama bu gün daha tik yok :KK1::KK1:

kızlar merhaba...

diyete devam ediyorum ayrıca spor salonunada kayıt oldum.. yanlız burda takılamıyorum fazla vaktim yok.. bu sebeptenmidir bilmiyorum ama ben burda çok sıcak bir ortam yakalayamadım.. sağolsun bikaç kişi baya yardımcı oldu ama görüyorum yeni gelenler hiç sesini duyuramıyor burda.. herkez tanıştığı ardşlarına cvp veriyor sadece..

sözün kısası arada kiloları takip etmek için giricem ama bundan sonra yazmayacağım..nasıl olsa arada kaybolup gidiyor yazılarım... herkeze kolay gelsin..

cevap verip vermesem mi diye düşündüm aslında
bende yeni geldim hızlı ilerleyen bir topik herkese özel ilgi yok bazen yazdıklarım görünmüyür bile
böyle kaprisli olmaya gerek yok birbirimize destek için burdayız
kendin bilirsin

akşam yemeğim

mercimek çorbası
kıyma kavurması
yoğurtlu pancar salatası
2tane ceviz
keten tohumu

2-2,5litre su ,yeşil çay,siyah çay( vazgecemem):KK16:
spor 2 mil lesliee:KK8::KK8:

X