Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar bişey sorucam patetes yasak bu diyette..sanıırm haşlaması da yasak..ama benim bildiğim patates çok faydalı bi besin.neden bundan mahrum kalıyoruz
canım yanlış biliyosun patates öyle sandığın kadar faydalı bir besin değil nişasta deposu heleki kızartıldığında gi si çok ama çok yüksek oluyor ama kilo verdikten sonra bol yeşillikli salatasını haşlama olarak azda olsa tüketebilirisn kitabı okumanı öneririm

2 yumurta
3 ince dilim peynir
dereotu
15 zeytin
2 kayası+ 1 bardak süt
1 bardak ceviz
1 lt su
pegasus harikasın avatarında harikaaa

:nazar:40 dakika 3 km yürüyüş
aletli 150 mekik
10 dakika karın bölgesi için fıtness:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
muhteşemmmmm :KK52:

günaydın kızlar

umarım herkes iyidir fatura yatmayınca internet kapanmıs evde fazladan 15 lira ödemek hosuma gidiyor galiba bile bile dur bugun dur yarın 2 ay yatırmıyorum ve kapanıyor açma parası veriyorum sinir oluyorum kendime.aksam giremedim nerdeyse 20 sayfa olmus okuyamadım.

sapira müüthiş zayıflamıssın canım umarım dilediğimiz kiloya ineceğiz umudum kırılıyorda gerçi benim nedense:KK14::KK14:

loxi naber dün menüne bakmadım ama kaçamak yapmamıssındır ben kaju fıstkı yyıyerek yine kaçamak yaptımmm:KK43::KK43: bide 5-6 kasık komposto

bugun
sirkeli 2 bardak su

1 yumurta
peynir
badem
dereotu
iki lokma ekmek+dün aksamki sütün kaymağı

yeşil çay+su öleye kadar
günaydın pepetommm:KK48::KK48::KK48::KK48:yok yok kaçamak yapmadım dün de evvelki gun de ama benım de umudum kırılıyor ,veremeyecegım gıbı geliyor,hatta bıraksam dıyetı 1 ay mola versem dıyorum:KK53::KK53::KK53:ama bu sefer de uste kılo alıp başa :KK53:dönmekten korkuyorumm:KK50::KK50:netcez bilmiyom

kaju ne kız,tuzlu fıstık mı?famir de yazardı hep kaju yıdım dıye,normal yerfıstıgı yesene onun yerine,bak söyleyınce canım çekti şimdik:KK53::KK53:neyse ben de ölesiye yeşil çaya devam edeyimm:KK9::KK9::KK9:

selam kızlar...........:KK3:
1 saat yürüyüş yaptım,şimdi kahvaltı yapacağım...:KK9::KK9:

maşallah ya ,ne güzel yurudun bu hafta,sen nerde yasıyorsun canım yurtdısında mı?

yiyip içmediğim şey kalmadı
denemediğim şey kalmadı ama
4 günden sonra wc...tamam:KK52::KK52:
hayırlı olsun:KK9::KK9::KK9:
ya o kadar gunden sonra da ınsan 1 kere de temızlenıyor mu ıcım dıye merak edıyor dımı?:44:

kızlar benim cumadan beri motivasyonum çok düştü az önce ofiste kahve brovni şenliği yaptık filtre kahve neyse de brovni kötü oldu...
bana ne oldu ya çok hevesliydim halbüse bu hafta kilo veremedim galiba o kötü etkiledi beni... :KK43: kızın bana kızın bunu hak ettim ben :KK43:

oo canım daha yolun basındasın,daha ilk kilo durmasında pes edersen olmaz ki,nasıl vereceksın 10-15 kiloları:KK4:

sen mümkün mertebe o şenliklerden uzak durmaya bak,normal bir diyet yapıyor olsak 1 çatal alıp bırak diycem ama bızım diyette o bile yasak

sen yazın katılacagın mayo,bikini şenliklerini düşün böyle durumlarda:KK9::KK9::KK9::KK9:

aletli 150 mekik
10 dakika karın bölgesi için fıtness:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

süpersin canımmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

valla sizi görünce böyle heveslenıyorum ama hiç de spor yapacak mood da degılım.:KK50::KK50::KK50:

iş arkadaslarımla yarım saatcık dısarda yüriyim barik ben de:KK50:hem ruhuma da iyi gelir demi:KK5::KK5::KK5:

kızlar form çaylarından birsürü aldım ama şimdi de kullanmaya korkuyorum,bagırsak tembelliği yapar mı sizce?:26:

Bu sabahki menüm
2 yumurtalı peynirli maydonozlu omlet
1 çay bardağı ceviz
5 zeytin
2 kuru kayısı
omega 3 ve C vitamini

yaklaşık 1 L su

kızlar form çaylarından birsürü aldım ama şimdi de kullanmaya korkuyorum,bagırsak tembelliği yapar mı sizce?:26:

günde bir kupa birşey yapmaz bence bende içiyorum arada ama düzenli değil

Bu sabahki menüm
2 yumurtalı peynirli maydonozlu omlet
1 çay bardağı ceviz
5 zeytin
2 kuru kayısı
omega 3 ve C vitamini

yaklaşık 1 L su
afiyet olsun :KK56:

bilinen şeyler
sabah aç karına gün kurusu ılık su+çok acı maraş biberi+keten tohumu+kefir hepsini bir anda yapınca
sonuç kaçınılmaz oldu :KK52::KK52::KK52:
zaten bende kronik kabızlık vardır 10 gün çıkmadığımı bilirim
çok kötü:KK14::KK14:
gecmıs olsun canımbende cok acı bıberın metabolızmayı canlandırdıgını duymustum ne kadar dogru bılmıyorum.nerden alıyosun markettenmı[/QUOTE]

yazın pazardan alıp,zeytinyağlı sirkeli az su ile haşlayıp,bol maydonoz ve sarımsak ile kavanozlara koyuyorum
kışın çıkarıp yiyoruz..ama çookk acı:KK52::KK52::KK52:

Kabızlık dışkılama sıklığının azalması ve dışkılama sırasında güçlük çekilmesidir. Dışkılama sayısı sağlıklı kişilerde farklılık gösterir ve kesin bir sayısı yoktur. Aynı zamanda bazı kişilerin dışkıları normalde de katı olabilir. 3 günden uzun süre ile dışkılama gerçekleşmediğinde dışkı sertleşir ve çıkışı ağrılı olabilir ancak, bu durum daha sık tuvalete çıkanlarda da gerçekleşebilir.

Pek çok kişi 2 ya da 3 gün dışkılama yapamadığında endişelenmeye başlar. Tuvalete çıkamama durumu biraz daha uzadığında ise endişenin yerini panik hali almaktadır. Ancak çoğu kez endişelenecek bir şey yoktur ve ciddi bir durum söz konusu değildir.

Bu konuda doğru bilinen yanlışlardan biri; her gün dışkılamanın gerçekleşmesi gerektiğidir. Halbuki bazı insanlar günde 3 kez, bazıları ise haftada 3 kez tuvalete çıkarlar. Her iki durumda da endişe etmeyi gerektiren bir sebep yoktur. Önerilen, elbette sabah erkenden toksinleri vücuttan atarak güne başlanılmasıdır. Öte yandan, sanılanın aksine dışkılama ile atılamayan atıklar vücutta emilerek sağlığa zarar vermemekte, insan ömrünü kısaltmamaktadır. Bu tür yanlış inanışlar özellikle eski dışkılama alışkanlıkları değişen yaşlılarda gereksiz yere laksatif ilaçların kullanımına yol açmaktadır.

Kabızlık; yüksek oranlarda rafine şeker tüketimi, lifli (posalı) besinleri az yemek, dışkılamayı sürekli ertelemek, bağırsaklardaki iltihabı bir durum, tümör, kanser gibi nedenler, uzun mesafeli seyahatler, kullanılan bazı ilaçlar, gebelik, hemoroitler, Parkinson, şeker hastalığı veya tiroit bezinin az çalışması gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Eğer ki kabızlık bulguları uzun sürüyorsa veya kişiyi düşkün bırakıyorsa bir hekime başvurulmalıdır. Öte yandan hekim tavsiye etmedikçe posa hapları ve tozları ile laksatif almaktan kaçınılmalıdır. Çünkü bu durumda besinler sindirim sisteminden vitamin ve minerallerin emilebileceğinden daha hızlı geçer. Hatta bazıları vücuttan sıvı ve potasyum kaybına neden olur. Sabahları aç karına içilecek açık bir bardak çay veya ılık limonlu su yumuşatıcı gibi hareket eden doğal bir laksatiftir.

Kabızlık durumunda dikkat edilmesi gereken diğer ilkeler şu şekilde sıralanabilir:

Sık sık, azar azar beslenilmelidir (5-6 öğün gibi).
Lokmalar iyice çiğnenmeli, yemekler acele edilmeden yenilmelidir.
Bol su ve sulu besinler tüketilmelidir (3 lt/gün).
Taneleriyle birlikte kayısı, erik, üzüm kompostosu içilmelidir. (Zayıflama tedavisinde bu kompostoların yapay tatlandırıcı ile hazırlanması gerekmektedir).
Kabızlık yakınmalarında, sabah kahvaltı etmeden erik veya kayısıdan yapılmış bir kaşık marmelat veya kuru meyve yenilerek üzerine ılık su ya da ıhlamur içilmesi ve fiziksel aktivite yapılması bağırsak hareketlerini artırır. Ya da bir bardak ılık suya limon veya bir tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edip içilebilir.
Probiyotik etkili yoğurtları veya prebiyotik etkili sütleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
Fast-food beslenme tarzından mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
Aşırı şeker ve şeker içeren besinlerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.
Fazla miktarda kahve ve özellikle koyu çay içilmemelidir.
Form çaylarının bağırsak tembelliği yapması nedeniyle kesinlikle kullanılmamaları gerekmektedir.
Her gün, özellikle sabah kahvaltısından sonra dışkılama olsa da olmasa da belirli bir süre tuvalette kalınmalıdır. Bu sırada dikkatin dağıtılması için gazete veya dergi okunması önerilir. Alaturka tuvaletlerin kullanılması dışkılamayı kolaylaştırabilir.
Günlük fiziksel aktivite mutlaka artırılmalıdır. Her gün 45 - 60 dakika kadar egzersiz yapılması gerekmektedir.
Posa (lif) alımınızı artırınız. Posalı besinler:

o Kurubaklagiller (kuru fasulye, nohut, mercimek, kuru barbunya, soya fasulyesi)
o Kepekli tahıllar (esmer ekmek, bulgur, kepekli pirinç / makarna / erişte / un)
o Sebze ve meyveler (kabukları ile yenilebilen sebze ve meyveleri soyulmadan)

Bu ilkelere bağlı kalmanıza rağmen 2 hafta sonunda düzelme sağlayamazsanız, takviye olarak kullanabileceğiniz alternatifleri diyetisyeninizden öğreniniz.

Keşke benimde yürüyüş yapmaya imkanım olsa

ohhh afiyet olsun, ben de oğlumun servisini iptal edince sabah yürüyüşlerime başlayabileceğim inşalllaaahhhhh
bravo sana, sabah sabah yürümüşsün ya:nazar:

ikizcim süpersin bu hafta en çok sen spor yaptın herhalde:124::124:

yine muhteşemsin yine muhteşemsin:KK9: ne diyeyim çatlıcam kıskançlığımdan valla :84:

ikizcim harıkasın eşin özel mi çalısıyor. imrendim valla benim esim lessile yap der izni vermez dısarı çıkmama daha doğrusu çocukla evde basbasa kalmak istemez gerilir bisey mi olur diye bahane tabiki . senin koca iyyimis. kızlar büyükmü kardeslerine yardımcı oluyorlarmı. çok güzel gitti kilolar . ya artık diyorumki benim vücudum etkilenmemek için uğrasıyor diyetten savunma regl olmam lazım bugun yarın kabızım o hoo hersey bana karsı:KK14::KK14:

sağolun arkadaşlar.:KK17:.eşim emniyet mensubu 12-24 çalışıyor..:KK34:..onedenle 2 gündüz evde 1 gündüz işte....:KK34:sağolsun bakıyor ufaklığa bende yürüyorum..:KK8:.kızlar 7 yaşındalar kardeşlerine bakıyorlar ama okul olunca anca kendi işlerini yapıyorlar....:KK5:bende aslında yürüyüşün dışındada bayağı hareketliyim...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hatta 20 dk daha yürüdüm şimdi..:KK17:
iyi ki varsınız............:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

selam kızlar.. dün çok kötü bir gündü otobüste bayıldım ondan sonrada eve gelince çıkardım.. şu an eklemlerim korkunç ağrıyor yemek yiyemiyorum.. midem halsiz bana ne önerirsiniz? (nane limon dışında )

selam kızlar.. dün çok kötü bir gündü otobüste bayıldım ondan sonrada eve gelince çıkardım.. şu an eklemlerim korkunç ağrıyor yemek yiyemiyorum.. midem halsiz bana ne önerirsiniz? (nane limon dışında )

Beyaz peynir ve cubuk kreker mideyi tutar canim bana bir bu iyi gelir boyle zamanlarda cok gecmis olsun mideni sicak tut canim oda iyi gelecektir.

aletli 150 mekik

MaşşAllah harikasın pegasusummm

Canım çok geçmiş olsun,tansiyonun ne durumda?
Mideyi yormayacak şeylerden denemelisin,mesela çorba...

sağolun arkadaşlar.:KK17:.eşim emniyet mensubu 12-24 çalışıyor..:KK34:..onedenle 2 gündüz evde 1 gündüz işte....:KK34:sağolsun bakıyor ufaklığa bende yürüyorum..:KK8:.kızlar 7 yaşındalar kardeşlerine bakıyorlar ama okul olunca anca kendi işlerini yapıyorlar....:KK5:bende aslında yürüyüşün dışındada bayağı hareketliyim...:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hatta 20 dk daha yürüdüm şimdi..:KK17:
iyi ki varsınız............:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Allah eşine güç kuvvet versin,ne zormuş o öyle..
ama sana bu spor ve çocuk bakma konularda yaramış:KK1:
Süper süper süpersin:nazar::nazar::nazar:
:KK9::KK9::KK9:

ben bugun neyaptım bılıyomusun mutfagı toplarken elıme kagırtın arasında çıkolata buldum hemide en sevdımden bitter kahve yapaçakdım gozümün önünde duruyo o bana baktı ben ona dayanamadım bakdım olmıyaçak çöpe atım :KK43: bılıyorum çok gunah ama bana zarar vermesınden ıyıdır öbur turlu aklımda kalaçaktı bundan sonra marketde çikolata reyonun önmünde aklıma
çöpte duran çikolata geleçek :KK31:

ben de çok severimm kızlarrr ama yemiyorumm yememeliyimmm:KK52::KK52:

zeynep çok fena olmuş yaa hemide brownii gel bakem buraya :KK4: yime onu yime demeden yimişsin yetişemedik neyse bugün bol hareket,bol su akşamıda hafif geçöir bari

afiyet olsun:KK56:

kızlar başta çok ama çok iradeliydim bütün ısrarlara rağmen hem de ama şimdi kahve ve kek kokusu amaaaan dedirtti bana biri önünüzde hapur hapur yiyince dayanmak zor oluyor ama bence motivasyon eksikliği var bu aralar ben de yoksa hayır derdim benim acilen kendimi toplamam lazım :KK57:
yeni yıla moralli girmeliyim cumaya da bir şey kalmadı tartı artıya geçerse işte o bittiğim andır :KK14:
şimdi bugün bir saat biraz daha tempolu (her zaman 4 km/sa da yürürürm bugün 4.6 km/sa yapayım onu) koşu bandında yürürüm önüme de aldım 1.5 lt suyu altıma işeyene kadar su içeyim eve gidene kadar :KK1: zaten hayıt, yeşil çay falan derken epey arttı sıvı tüketimi bugün onu da arttırmalı
en önemlisi akşam yeşil mercimekli ıspanak çorbam var yoğutla onu yer günü kapatırsam bugünü hasarsız atlatabilirim umarım, bu da bana kapak olsun :KK57:

evet günü dersi: 3 dk süren brovni kahve keyfinin acısını çıkarmak için bir saat kan ter içinde kalmak: değer mi? değmez kızlar vallahi değmez :KK19:

X